Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucule
12. únor 2009

lenka_66 a zulok dekuji Vam za odpoved 😉

zrnik1
12. únor 2009

ahoj,
dnes to pride-Dufam, ze sa dozviem, co to bude.Jupi, sa neviem dockat 🙂

lenka_66
12. únor 2009

mirip , tak ja som stale mala len tu dutinku a babo nebolo vidno( pripadne strasne mini bolo) .hcg rastlo normalne.stale pockali tak do 9 tt ci sa ukaze abo nie.srdiecko nebolo nikdy ☹

zrnik , tak ako?

mounty ,aj sex (niekedy staci predohra) to moze urychlit 😉 .

lenoc
12. únor 2009

Andys, teraz keď píšeš, že Pangamin sú béčkové vitamíny, tak mi zaplo - to sú tuším tie, čo sa dávali malým deťom, keď nechceli papať - na podporu chuti do jedla. Takže máš pravdu, asi ti bude chutiť papať po nich. 😉

Bendy, to je paráda, ako ťa dokyna krásne potešila. to je dobré. Neboj, ja som s takým úsmevom tiež veľakrát vyšla od gyndoša a ľudia tiež tak divno pozerali, ale mne to bolo fuk. A stačili mi na to aj dobré výsledky testov či povolenie na snažilkovanie. 🙂

Leni, Martinka, vďaka za infošky o utrogestane. 🤐

Kappuška, jeejda, sopliská hnusné, no chvalabohu, že už sa sťahujú od vás preč.
Básnička je krásna a hrozneee smutná. 😢 Tiež ju už dávnejšie poznám. No dlho som ju nepočula či nečítala, až teraz no a ešte na jeseň, keď som bola na omši - na krížovej ceste venovanej za nenarodené detičky. Tuším som vám o nej písala, že som išla kvôli mojim i vašim anjelikom a nakoniec bola za tie, ktoré odišli z rozhodutia ich "mám". No a tam sa tá báseň čítala a ja som len slzy utierala a nebola som jediná....

Jeej, mounty, ty nás vodíš za nos! 😉 A ja, že dneska bude Johanka už vonku! Asi jej je v maminom brušku príliš dobre a na bračaka a tatina nie je taká zvedavá.

Lucule, tiež som nemala žiadne príznaky.

Friducka, takeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeto oči som vyvalila na obrazovku. Potichučku gratulujeeeeeeeeeeeeem! 😵 😵
No, potichu sa to nedá, na to sa z každej novej tehule príliš teším. Už ti mešká MS?
Sviatky a január boli tuším extra plodné. Aj u nás v dedine počúvam aspoň raz za týždeň o nejakej novej tehuli.

mirip, nič také sa mi nestalo.

Zrnik, Zuločka správne píše, že ešte nie je neskoro na prvé pohyby bábatka. Ty si také naše stresovadlo. No ja budem určite rovnaká. Držím palce na dnes k dokymu. 😉

veselinka
12. únor 2009

Ahojky holky, tak nám zase sněží.....budeme stavět sněhuláky 😉
Mirip - já jsem taky měla mimi o celé dva týdny pozadu, rostlo pomalinku a srdíčka jsem se nedočkala...taky mě už vrtalo hlavou, zda je to trombofilii.... 😕

veselinka
12. únor 2009

Já jsem vám úplně zapoměla napsat to nejdůležitější, příští týden jdu na hematologii, tak snad se tam něco dozvím a neodbydou mě jako Maovu.

maova
12. únor 2009

Ahoj holky, tak mám po dnešní kontrole 🙂 Všechno je v pořádku a mám za sebou první injekci Fraxiparinu 🙂 Doktor mi vysvětlil jak na to, ale říkal, ať si zajdu do lékárny a klidně se tam vrátím, že mi to ukáže. Takže jsem se tam vrátila, ale sama jsem to zatím radši nezkusila a nechala si to radši píchnout od něj 😀 a zítra to snad zvládnu sama 🙂 Ve 14tt půjdu ještě na cerkláž a potom bude doufám všechno v pořádku 🙂

lenka_66
12. únor 2009

veselinka , bud tvrda na hemat. 😉

maova , tak vitaj medzi nami pichackami 😀 .

zrnik1
12. únor 2009

baby moje zlate uz viem, co to bude...jupi...pozrite moj profil....taaaak sa tesiiim.
Babulo sa hemzilo a kopkalo a ja to necitim. Zeby sadielko??? 😀 😀

zrnik1
12. únor 2009

Maova gratulujem. Viem ako sa citis po kontrole, lebo ja som dnes tiez po kontrole.Je to super pocit. 😀

lenka_66
12. únor 2009

zrnik , tak to je zaklad na footbalovu 11 😉 .hlavne nech ste v poriadku

maova
12. únor 2009

děkuju holky 🙂
zrnik a tobě taky moooc gratuluju 😵 Ke kontrole i k chlapečkovi 😉 A kontrola super, já mám velkou radost, že se něco děje, že nebudu jenom čekat na to, jak to dopadne a bát se, ale že prostě budu věřit, že to bude dobré 🙂

andys004
12. únor 2009

Zdravím kočky,
Lenoc nestraš na podporu chuti 😲 no zatím chvála bohu to nezabírá zatím jsem na tom tak že nemám chut na nic ke všemu se musím nutit 😝 připadám si jako bych měla knedlík v krku a na žaludku mi seděla žába pěkné přirovnání že 😀 .

Veselinka 😀 😵

Maova super na tuto zprávu jsem se hrozně těšila tak hurá do píchání 😵 .Já jsem posera a to velkej říkala jsem že bych do sebe nikdy nepíchla ale včera byl manžel v práci a nevěděla jsem kdy dorazí a zda vůbec (měli jsme tady u nás sněhovou kalamitu)tak jsem to spáchala sama a nic to nebylo akorát z toho byla opět modřina 😠 .

Lenka66 můžu se zeptat tobě se taky dělají modřiny? Porad´ nějakej fígl jak na to.Díky. 🙂

Zrník tak to jsem ráda že je vše v pořádku 😵 😵 😵 paráda.Hned je to veselejší když už víš kdo bydlí u tebe v bříšku že 😉 .Já už chci taky já vím že nesmím být nedočkavá 😨 ale ale vždyť to určitě sami znáte.

Zdravím i ostatní pa pa pa 🙂 .

lenoc
12. únor 2009

Veselinka, u nás dnes nesnežilo. ☹ Len včera a predvčerom. 🙂
super, ta hematologia.

Ja idem zajtra predpisat si lieky na gyndu a stavim sa aj na hemoške - mali by už byť výsledky z homocysteínu a už druhý deń mi tam neberú telefón. 😠

Maova, jeeeeeeeeeeeeej. 😵 😵 😵 Aj mne v nemocke po potrate spominali cerkláž, ale môj gyndoš sa s tým moc nestotožńuje, že preventívne on také niečo neuznáva. Tak budem dúfa´t, že má pravdu. Ja sa o to zašívanie biť nebudem.

Zrnik, tiež gratulujem. vidíš, my sme ti to vraveli. jupíííííííííí. A život je znova krásny, však? Ale choď ,že sadielko, veď na tej fotke v albume vyzeráš ako také dievčatko. Si strašne chudučká. V ktorom tt bola tá fotka?

martinamil
12. únor 2009

Ahojky děvčata, teď jsem vám sem nakoukla. Pícháte Fragmin a dělají se vám modřiny? Mě zezačátku taky, ale sestřička mi poradila fígl. Z injekce sundat ten gumový kryt a párkrát cvrnknout do injekce. Ta bublinka vyjede nahoru k pístu. Při aplikaci pak sledovat jak ubývá tekutina a nevpustit všechen vzduch. Když nechce ta bublina vyjet nahoru, tak lehce zmáčknout píst jehlou směrem nahoru, než vyleze 1x kapička. Je pravda, že pak to píchnutí pálí, ale nechá se to vydržet. Já píchám 15 týdnů a za posledních 13 týdnů jsem měla modřiny 4. Dřív skoro pokaždé.

maova
12. únor 2009

veselinko, držím palce na hematologii, abys dopadla co nejlíp 🙂

lenoc, i můj doktor říkal, že se ta cerkláž už moc nedělá, jenže já jsem asi divný případ 😀 Občas to ve vyjímečných případech udělají a tím, že mě se vždycky po 20tt začne otvírat čípek a pak se to rozjede hodně rychle, tak je to asi jistější 🙂 Doufám, že heparin a steh pomůžou k tomu, aby se to už nestalo 🙂 A jak je tobě, všechno v pořádku?

marti, děkujeme za rady 🙂

Já mám po dnešním píchnutí jenom malinký červený flíček, tak dva milimetry. Ale co se chci zeptat, bolí vás to pak přes den? Mě to píchnutí nebolelo ani nepálilo, ale tak po dvou hodinách jsem to začala cítit a cítím do teď.

mirip
12. únor 2009

počkaj na modriny maouva ja mám pár už 😀 inak sranda dve mi pichli sestričky sa mi spravili dve obrovské modriny potom som si pichla ja dve a tiež modriny a teraz posledné dva dni ked som pichla tak žiadna modrina........no možno som trafila dobré miesto 😀

martinamil
12. únor 2009

Není zač, vím jak jsem hltala informace já 🙂 Jinak těhulky s fraxinem se scházíme tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tak můžete zavítat i k nám 😅

maova
12. únor 2009

mirip, čekám čekám 😀 Já na modřiny jinak netrpím vůbec, skoro se mi nedělají, tak uvidím 😉 Až píchnu sama, tak možná budu mluvit jinak 😀

marti, jdu se podívat 😉

mounty
12. únor 2009

zrnik super, gratulujem k uspesnej poradni 🙂

lenusska
12. únor 2009

Zrniiik jej Adamkoooo 😵

margarita
12. únor 2009

ja len hlasim,po dnesnej poradni, ze vsetko je po starom - otvorena som uz mesiac len na "spicku prsta", najblizsie kontrola az 24.2. asi na tom nieco bude, ze vraj tie, co strasia predcasnym porodom, natruc potom prenasaju 😀 ved uvidime, mounty, zatial sa zda, ze Ta neohrozim... 😎

tesim sa z dobrych sprav, tehuliek a uspesnych injekcii 😉

zrnik1
12. únor 2009

Dakujem,
baby dajme stavky kto skor porodi.Ci mounty alebo margarita.
ja som za.....pokracovanie zajtra

zrnik1
12. únor 2009

😀

margarita
13. únor 2009

zrnik, ja si stavim na mounty 😀 a Ty?
a co bude vyhra, len tak mimochodom? 😉

lenusska
13. únor 2009

Hmmm ja si staviim na ..... 😨 Bambulku - margaritku

lenusska
13. únor 2009

😉 😵

lenka_66
13. únor 2009

andy , tak s modrinami to je zvlastne.2-3 tyzdne pohoda .a potom tyzden co pich to modrina.neviem podla coho sa robia. ak je v injekcii bublina tak drahy ju najprv tak klepanim prsta dostane na vrch a potom vytlaci vzduch.obcas ma boli uz aj pich a niekedy ani neviem ze uz pichol.

stavkova kancelaria - hmmm tak dala by som margaritku , ale mounty predsa obcas dviha maleho a ma asi viac pohybov na brusne svaly.

lenusska
13. únor 2009

lenka_66 - 16tt 😵 😵 😵

maova
13. únor 2009

Uf, tak mám první píchnutí za sebou 😀 Teda musím říct, že se mi ruce klepaly a byla jsem z toho půl hodiny předem nervózní, ale snad to bude lepší a lepší.