Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
27. bře 2009

janula.k - nebola som.

janula.k
27. bře 2009

Lenka, tiez tri krat si potratila? Ja to nechapem, ze taketo nieco nevedia zistit skor...Mne tiez gynekologicka nasadila len Femibion..a u hematologicky som este nebola...tak som zvedava co ta bude so mnou robit.
Babenky, ale je to velmi povzbudzujuce vidiet ze aj s touto diagnozou sa da donosit babo...aj ked ja si to momentalne neviem predstavit...

janula.k
27. bře 2009

Lenuska tak to je dobre, ze uz pred otehotnenim vies, co mas aky problem a hned od zaciatku budes kontrolovana...drzim palce, aby si co najskor nasla vytuzene palice. 😉

lenusska
27. bře 2009

janula.k - urcite sa da 😵 teraz uz na Teba daju pozor.Len skoda,ze ste si museli takýmto niecim prejst.Drzim palceky 🙂

lenusska
27. bře 2009

Dakujem a napodobne 😵

No ja to viem uz dlho asi hmm 5 rokov aj viac

lenka_66
27. bře 2009

janul , inac ja som presla (aj genetiku) a vsetko ok bolo.viac na strane 87.
este taka drobnost: drobcek mi tu vyklopkava .to asi vas chce povzbudit 😉

lenusska
27. bře 2009

Jej ahoj Drobcek 🙂

lenka_66
27. bře 2009

lenus , cujte coco ,cujte co sa v svete stalo 😀 asi taky?

lenusska
27. bře 2009

lenka_66 - asi nechapem 😀 .

lenka_66
27. bře 2009

lenus to bude asi vekom.matelko ti nieco vravi? ja som na nom vyrastla

lenusska
27. bře 2009

to ano..len som nepochopila to za smajlikom

janula.k
27. bře 2009

Lenka vdaka, mam precitane. 😉 No ja tiez pravdepodobne budem musiet ist aj na genetiku a tak...Takze mas zisteny len ten MTHFR heterozigot..ano? No a dakujeme za povzbudenie aj od drobceka 😵

lenka_66
27. bře 2009

jani, ja uz ani neviem.tie pismenka sa mi motaju.ono ja mam v sprave tak divne pisane .testy robili na 4 druhy a jeden nemal este vysledky v dalsich spravach sa uz nespominaju mutacie.ma ich dr. v karte.viem ze raz som ju tu prepisovala.odkial si?

lenka_66
27. bře 2009

leni, tehu demencia . uz ani neviem

lenusska
27. bře 2009

lenka_66 - aj ja taku chcem 😀

lenka_66
27. bře 2009

lenuss , otvaram okno-hadzem -chytaj

lenusska
27. bře 2009

Maaam ..Vdaka 🙂

toto sem musim dat : 😵 😵 😵

Bolo raz jedno dieťa pripravené, že sa narodí.

Jedného dňa sa to dieťa pýtalo Boha: “ Počulo som, že ma zajtra posielaš na zem ?”

Ale ako tam budem žiť, keď som tak maličký a slabý ?”

Boh odpovedal: ” Medzi mnohými anjelmi, vybral som jedného pre Teba.” Ona Ťa bude čakať a starať sa o Teba !” “Ale,” pýta sa dieťa “ tu na v nebi nič nerobím len si spievam a smejem sa. To je to, čo potrebujem, aby som bolo šťastné.”

Boh povie:“Tvoj anjel Ti bude spievať každý deň. A budeš cítiť lásku svojho anjela a budeš šťastné.” A dieťa odpovedá .. “ Ako budem rozumieť, keď mi ľudia hovoria, že nehovorím ích jazykom?”

”Jednoducho. odpovie Boh. “ Tvoj anjel Ti bude hovoriť tie nejlepšie a najsladšie slová, ktoré si nikdy ešte nepočul a s velkou trpezlivosťou a pozornosťou Ťa Tvoj anjel naučí rozprávať.” Dieťa pozrelo na Boha a povedalo: “ A čo mám robiť, keď budem chcieť hovoriť s Tebou ?” Boh sa usmial na dieťa a odpovedal: “Tvoj anjel Ti spojí ručičky a naučí Ťa, ako sa prosí.” Dieťa povie: “Počulo som, že na zemi sú zlí ľudia … kto ma ochráni ?” A Boh obijme dieťa a vraví:

Tvoj anjel Ťa bude brániť aj za cenu svojho života !” Dieťa smutne prenesie: “Ale nikdy už Ťa neuvidím !” Boh obijme dieťa “Tvoj anjel Ti vždycky bude rozprávať o mne a naučí Ťa spôsobov, aby si sa mi priblížilo, aj keď ja vždycky budem s Tebou.”

V tom momente zavládol pokoj v nebi, ale už sa mohi počuť hlasy zo zeme. Dieťa sa v rýchlosti nežne spýtalo “ Bože, keď už teraz musím ísť, povedz mi aspoň meno môjho anjela !” Boh odpovie: “Meno Tvojho anjela vôbec není dôležité, Ty mu budeš hovoriť ... MAMA

lenka_66
27. bře 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej

emicka1
27. bře 2009

Ahoj holky,jdu vás jen pozdravit 😀 tak nějak vás stále pročítám,ale ta skleróza je hrozná věc 😅
Dneska nemám moc dobrou náladu,tak snad zítra bude lít.Taky by jsem měla víc odpočívat,začalo mi tvrdnout bříško.V pondělí jdu na kontrolu,ale už je to lepší 😉 A ve středu jedeme do Podolí na utz,jestli Rozárka dobře roste.Holky strašně jsem se do ní zamilovala 😵 😵 😵 Vůbec jsem nevěděla,že něco takového jde cítit k "něčemu! co jsem ani pořádně neviděla,na co se nedá sáhnout a co se narodí až v červenci 😀 Strašně se na ní těším 😀
Doufám,že jste všechny v pořádku,mám vás ráda 😵

margarita
27. bře 2009

ahojte vsetky,
vidim, ze tehulkam sa dari, co je supeeeer, len tak dalej 😉
mounty, to s tym spankom mam podobne, spala by som aj pri jedle, keby som nemusela prezuvat 😵
a to mam este len jedno dieta, s dvomi to musi byt riadny "zahul" 😀
tesim sa, ze uz pomaly ale iste snad zacne jar a budeme chodit vooooon na dllllllllllllhhhheeee prechadzky.

nech sa vam vsetkym dari, prijemny vikend

lia
27. bře 2009

ste strasne zlate babulky,velmi ste mi pomohli,anopyrin uz kupeny,uz som aj kludnejsia 🙂
som zvedava co mi na to povie gyndos za mesiac 😅 😀
lenusska,kolko si davas anopyrinu??
ale doteraz nechapem,preco mi nic nepovedal,ze mam brat,radsej ,pre istotu,nie??ved fakt mame trpiet jak kravy?? 😠 😠
mozno to nie je nutne,ale ja som kludnejsia,ja uz chcem zazit len pekne chvile 🙂

zrnik1
27. bře 2009

janula.k prepac, ja som si tu tvoju otazku vsimla az teraz.Potom som musela ist varit .....
Takze odpoved je, ze prve tehu bolo uplne pokojne, bezproblemove a preto som sa tak bezhlavo a bez zabran vrhala do dalsich tehu. Prvy neuspech som si vysvetlila herpesom v zaciatku tehu, druhy neuspech nedostatocnemu vylieceniu z prveho neuspechu, pri tretom raze mi uz nebolo vsetko jedno a vedela som, ze nieco nieje v poriadku, ale prist na to, ze co???
Stvrte tehu bolo moja posledna nadej, az som stretla moju hema a ta ma podporila, ze nech to skusim s injekciami.
Tak to skusam a zijeme 😀

zulok
27. bře 2009

Lenusska naadhernee..az mi slzicky vyhrkli

vitam nove trombokamosky...joj.taky tazku udel za sebou ☹ ale kuk..ako tu pribudaju tehulky a maminy..a teda uz teraz sa mozete tesit..ze sa to uz isto podari 😉 😀

nunik
28. bře 2009

Ahojte,včera jsem byli v Prenatalu u mudr.Leznarové na genetické konzultaci.Nenutila nás do ničeho,ale nakonec jsme se dohodli že na odběr plodové vody půjdu.Odběr mě kupodivu vůbec nebolel a bylo to rychlé.Miminko bylo od jehle daleko a paní doktorka Čuprová,která mě odběr dělala říkala,že se jít to podařilo pěkně píchnout.Podle utz.je všechno v pořádku a prej se nemám čeho bát.Ty první testy jsou prej rozhodující a ty byly o.k.Výysledky budou 10.4.,do té doby to snad ani nevydržím,ale jsem o něco klidnější.A čekáme podle utz.chlapečka.Tak si jdu raději lehnout,mějte se.

lenka_66
29. bře 2009

nunik,tak budes mat doma parik.blahozelam.este jeden posterh.vraj ked je plodova voda cira (zlta)tak je vsetko ok.cim viac mutna az zelena tak to je horsie.neboj vsechno bude fajn 😉

katka28
29. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

emicka1
29. bře 2009

Ahoj těhulky,maminy a statečné snažilky 😵
Omlouvám se,že jsem "zase" dlouho nenapsala,ale nějak teď nejsem moc společenský tvor ☹ Navíc už třetí den brečím ☹ Nepohodli jsme se s manželem a je to dost špatný ☹ Teda samozřejmě spíš pro mě,on to neřeší.Jasně,že u mě hormony hrají svou roli,ale všechno má své meze ☹
V pondělí jdu na KO na gyndu -kvůli tomu tvrdnutí a měla jsem nějaký zánět,takže antibiotika.A ve středu jedu do té Prahy na utz,jestli malá správně roste a přibírá.Moc se na ní těším 😵
Jinak mooooooooooc zdravím Kačenku 😀 Jsem moc ráda,že jsi ( jste obě) v pořádku 😀 😀 😀

margarita
29. bře 2009

ahoj katka, super, ze si sa zase ozvala, uz sme Ta tu minule spominali aj so sivulkou, ze ako sa vam dari s velkymi babetkami 😉 a kolko Ti, prosim Ta, trvalo, kym presiel ten pocit, ze nie si nanicmama? 😀 😎 lebo ja to mam uz mesiac a sem-tam sa mi zda ze uz prechadza, no potom mala zaplace, ja neviem preco a je to tu spat 😵
ze aby som sa potesila, kolko mam este vydrzat 😎

emi - myslim na Teba, nech ste s Rozarkou ok zdravotne a nech aj manzel viac poslucha 😉 hlavne sa tym netrap, take veci pridu a su tazke, ale potom bude zase fajn, a je jasne a logicke, ze si teraz v tehu taka precitlivelejsia...

zulok
29. bře 2009

KAtkaaaa..vitajteee 🙂 uzasne,,ze manzelik je pekne s vami a ze mate to ajvacsie zlatiko, ale len mat mozete 😀 nechs a vam pekne dalej dari a uuuf..liecikov beries pozehnane..ale hlavne ze si zdravuckaa a stastnunkaa maminaaa 😀

Emicko..jeejda..ti chlapi..mali by dosatt prirucku k tehulkovaniu... 😠 aj moj manzel bol taky..ze si noc nerobilz mojich nalad...a teda aj z toho..co ma stvalo a to ma vytacalo tusim este viac...no nedalos a s nim ani len zdravo pohadat.no...nech pekne poslucha....ale bude lepsie 😉 hlavne po ultrazvuku, ked sa presvedcis..ze je vseeetko vporiadku...drziim palceeee

MArgaritka..jooj..no Kristinka je naadhernaa..neviem sa vynadivat 🙂

katka28
30. bře 2009

Emicka, este to trosku vydrz a ked sa hormony ustalia, verim, ze sa ustali aj placliva nalada. Oni ti nasi muzickovia su niekedy tak tvrdohlavi, ze by som ...vlastne sa to tu nehodi, co mam na jazyku 🙂 Ale potom pridu a uz bude vsetko v poriadku. Hlavne, ze ste a budete s malinkou v poriadku. Moc na vas myslim a drzim prsteky. Ked ju uvidis na uzv, tak ju od nas daj pozdravovat, ze sa na nu uz velmi tesime 🙂
Ked tak teraz rozmyslam, to ze bol moj manzelik prec v tehu, malo aj svoje vyhody. Bola som takmer pokojna 🙂 a nemusela som nikomu vysvetlovat svoje vykyvy. Ked som chcela revat, tak som revala a naopak.

Margaritka, juuuuj, aj na Teba a Sivulku som myslela. Ale nas tu teda je. Ty si uz mamina a Sivulka, ako sa ma?
Kristinka je nadherna 🙂 S tou nanic mamou to trvalo cca 4 mesiace. Potom Katuska ako keby zazrakom sa zmenila. Som rada, ze uz to mame za sebou (skoda, ze som si to nedokazala vtedy naplno vychutnat), ale teraz viem, ze by som vela veci robila inac. Tak snad pri dalsom babatku 🙂

Zulocka, pozerala som si Matuskove fotky, ale zatial len na konikovi. Je uuuuuzasnyyyyyy 😉 Zeby nam rastol zenich? Je to poriadny fesacisko 😉 A ako vie pekne poupratovat 🙂 No vidim, ze si budu o zopar rockov klucky dievcata podavat. Zulocka, a ako sa mas ty? Co mas nove? Chcela by si byt tri roky na materskej? Ci planujete pod jednym aj dalsie babatko? Prezrad nam nieco aj ty 🙂