Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
21. dub 2009

Babulky moje vy ste take zlate.Ja dakujem Bohu, ze som uz skoro 30-tka 😉 .Ved som bola neveriaci tomas a nedufala som ani, ze sa dockam 12tt.Velmi sa tesim a ked mi teraz pisete, ze sa vam este aj pacim, tak som este stastnejsia 🙂 🙂 🙂

Lenocka jasne, ze drzime palce a velmi myslime, nech je vsetko ok. Ja este doteraz chodim do poradne s malou dusickou, ale vychadzam odtial ako stastny cloviecik.

S antifosfolipidovym syndromom nemam skusenost, ani problem...takze prepac, nemozem pomoct.

Vsetky vas velmi pozdravujem a prajem pekny den

lenka_66
21. dub 2009

no v hlave mam riadny gulas z toho co sa tu dialo .

v nedelu sme boli u svokry.okolo 16 mi doslo ze drobca neako necitim.kedze sme boli v prirode tak som myslela ze spi abo som ja nepostrehla.zacala som cihat.vecer len par slabych stuchancov o nicom .noc kludna.rano som uz bola taka vytocena ze az som od nervoch tykovala.o 11 som sla k dokimu ze ziaden pohyb necitim.srdiecko som sice pocula no aj tak som sa bala.pozrel aj usg spravil ze je vsetko ok.aj povedal ze teraz taku kopacku zasadil a ja nic som necitila.tak ma este poslal do nemocnice na vysetrenia (monitor,prietoky).vsetko je ok len ,,niekto" je lenivy a ma mamu na haku.tak som malemu povedala nech a tesi na august bitka ho neminie 😀 .toto sa predsa nerobi.

inac sestricka v nemocke sa pyta v ktorom tt som ja ze 25.ona stale ze nie ved to je moc velke brucho.potom pozrela tehu knizku a sa ospravedlnovala bo myslela ze sa ja mylim .ze este take brucho v 25 tt nevidela.ze baby co chodia rodit maju aj mensie.tak sa mam naco tesit .

lenoc ano je to zelezo.

zrnik , kde budes rodit?aj si niekoho vyberas abo nechavas na nahodu?to vies ze si krasna.

drzim palce vsetkym snazilkam,tehulkam a maminkam.

citala som ze aj misa cobejova je nasa krvna skupina.cize dalsi krpcek medzi nami.

katka28
21. dub 2009

Ahojte, zase som vas tyzden zanedbavala 🙂 ale uz mam vsetko docitane. Sme s Katuskou skoro stale vonku, uzivame si slniecka a ked prideme domov, tak sa salime, papame, kupeme sa alebo obe spime.
Kraaasne vam pribudaju tyzdniky a dufam, ze to takto pojde aj nadalej.

Lenka_66, az som trpla, ked som si citala Tvoj prispevok. Je to tazke, ale nesmies stresovat. Drobcek bude asi lenivejsi, aj nasa Katka bola taka. Ale tiez som stresovala a letela 50 km za dokinou, stale, ak sa mi nieco nezdalo.
Neboj sa, vsetko bude ok a v auguste bude krpcek v Tvojom naruci 🙂

Zrnik si naaaadherna. Uz ziadne reci o nepritazlivosti 😉

Lenocka, ked si pisala o tych kopancekoch a vypuklinkach, normalne som si chytila brucho, ci aj ja nieco nezacitim 😅 Normalne mi to chyba 😵

Janulcek, aj ja som heterozygot.

Jankageo, ja mam tiez antifosfolipidovy syndrom, no nie je to bohvieco. Bola by som rada, ak by si nebola. Okrem inych veci sposobuje predcasne odlupnutie placenty, co sa nam stalo prvykrat (ale to ma este neliecili). Je vela info na nete, ale ja by som radsej na Tvojom mieste pockala na doktorku, ta najlepsie bude vediet co s tym. NO NIE JE TO STRATENE. MAME KRASNE A HLAVNE ZDRAVE DIEVCATKO!!!!!

Pozdravujem maminy, snazilkam prajem male fazulky v brusku (mozno su uz tam 🙂 ) a tehulkam pribudajuce bezproblemove tyzdniky. Nech sa babatka neponahlaju 🙂

margarita
21. dub 2009

ahojte,
no odlahlo mi, ze tehulky nase su vsetky ok, aj ked tiez som sa vyplasila najprv z lenkinho prispevku 😠 hlavne ze je vsetko ako ma byt...
a co nasa emicka, sa mi iba zda, alebo tu uz dlhsie sa neohlasila - emi, ako pokracujete?

snazilkam drzim moc moc moc paste, a zdravim aj mamicku katku 😉 - inak mna tie poporodne depky uz vcelku aj presli, tak len dufam ze sa uz nevratia 😀 😀

cikyta
21. dub 2009

Ahojte.
Dnes som mala poradnu.Síce ma dr.ani moc nepozerala,lebo sa ponáhlala,ale mi povedala,že ak začnem rodiť a akokolvek krvácať,mám si volať záchranku,aby som nevykrvácala.Nie sanitku!!!!!
Hm....tak to bolo povzbudzujuce,kedže som do piatku sama doma. 😒 Pichám si 0,8ml fraxiparínu.

melisska
21. dub 2009

Ciky a to ta nemozu zobrat do nemocky ved si uz 40tt dofrasa, preco cakat doma 😒 ja tiez picham 0,3 fraxiparin uz treti mesiac 😎

margarita
21. dub 2009

no cikyta, tak a Ty nam uz rodis, supeeeeer. Tak sa drz, hlavne nech je krasny, hladky a bezbolestny ten porod 😉 urcite je Silvinka uvedomela, a pocka minimum do soboty, nech uz nebudes sama...ale ved lepsie volat zachranku ako taxik v tomto pripade. moc na Teba myslime, nech vsetko krasne dopadne 😵

capenka
21. dub 2009

holky tak se hlásímdorazila jsem od doktora,jak mě vyšli // čárky tak na ultrazvuku sakra nebylo nic vidět že prý těhu nejsem jinak počítali 5 týden,jsem říkala dělala jsem si mamatest ten vyšel tak už sim myslím že je to zase zamlklý nebo já nevím do papíru napsal žádné plodové vejce

melisska
21. dub 2009

capenka a to ti nebrali ani krv, ved to moze byt vselico 😕

cikyta
21. dub 2009

Melisska,nuž...štvrtok mám "pásy" tak uvidím,čo nové.
Mararitka,je záchranka lepšia,to áno,ale ked ja som taká pokakaná zo všetkého sama.Cez den hrdinka a v noci sralo 😖
Pekný večer želám . 😉

capenka
21. dub 2009

jo brali krev výsledky až v pondělí ale že prý by to bylo už vidět na ultrazvuku tak že mrcha nikde

melisska
21. dub 2009

ciky moja to ti verim, skoda ze nemas nikoho pri sebe 😠 asi idem ku tebe ja zatial 😀

capenka tak vydrz 🤐

bendy25
21. dub 2009

Ahoj!
Jankageo: Ja mam tiez antifosfolipidovy syndrom...Prve tehotenstvo skoncilo tazkou preeklampsiou, rok mame s manzelom pauzu, no uz konecne tak o mesiac by sme sa mali dozvediet, ci mozeme znova snazilkovat 😉

kell
22. dub 2009

Capenka, ještě není nic ztracené, počkej na krev. Nemyslím si, že musí už v 5tt být něco vidět, já jsem teda v 5tt ještě neměla ani dutinku a moje dr. říkala, že je ještě brzo. Na UTZ je vidět dutinka až od hodnoty HCG 1500. Držím palečky!!!

Jinak jsem si dneska dělala odběry na srážlivost - všechno v normě, homocystein 8,8 takže taky o.k. A to ještě neberu ani anopyrin ani listovku a ostatní vitamíny. Jsem se musela pochválit 😉!

Cikytka: Přeju hodně štěstíčka a ať jste obě v přádku!!!

Ahoj Margaritko! To je fajn, že už jsou deprese fuč! Malá je tak hezounká, úplně bych ji upusinkovala 🤐 🤐 🤐 !

katka28
22. dub 2009

Ahojte,

Capenka, urcite to bude dobre, tak ako pisala kell, ani mne v 5 tt nebolo nic vidiet. Dokonca ma jeden doktor na utz vysmial. Revala som celu cestu domov. A z krvi potom vyslo, ze som naozaj bola. Nevesaj hlavu! Uvidis v pondelok prides s dobrou spravou 🙂

Bendy25, drzim prsteky, nech sa vam to potom co najskor podari. Preco ste cakali rok? To vam doporucil lekar alebo z ineho dovodu?

Kell, super vysledky 🙂

Ciky, drzte sa obe 🙂 Nech je malinka zdravucka a veeelmi sa tu na nu tesime 🤐

Margaritka, aj ja casto myslim na Emicku, naposledy mala nejake problemy s partnerom, tak dufam, ze sa to vyjasnilo a je s babatkom v poriadku. Som rada, ze uz depky presli, Kristinka je nadherna, velmi vam to pristane 😉

Melisska, nepoznas ma nahodou? Ja som priamo z Gl! 🙂 Tu u nas je riadna tehu vlna, tak ju posielam aj vam 😎

Pekny vecer vsetkym 🙂

bendy25
22. dub 2009

KATKA 28: Ano, to nam doporucil lekar...A po cisarskom som k tomu este dostala trombozu, tak aj kvoli nej musime cakat, lebo este tyzden beriem Warfarin a ked sa berie Warfarin, tak sa nesmie otehotniet. O tyzden ho vsak prestavam brat a prechadzam na Vessel DUE F ... ALL: pozna tieto lieky niektora z vas? Vraj su, ako prevencia proti tromboze. 15.05. idem na odbery na hematologiu a ked budu vysledky, tak nam povedia, co a ako dalej, mam trosku aj strach z dalsieho tehu, no na druhej strasne sa vsak aj tesim 😵 , pretoze verim a dufam, ze uz konecne vsetko dobre dopadne. 🙂

lucila83
22. dub 2009

Ahojte.Bendy,ja mam tiez tie antifosfolipidove protilatky.Brala som ten Vessed due,mam pocit,ze je to len take nieco slabsie a myslim ze len prirodne.Potom som presla na anopyrin 50g denne.Po dvoch mesiacoch kontrola na hemato.Ako prebiehalo to tvoje prve tehu?Ak nevadi,ze sa pytam. 😅

lenoc
22. dub 2009

Ahoj babulky,
capenka, ale ved minuly tyzden u lekara ti tehu potvrdili??!!! Pevne verim, že to bude tak ako pisu baby, ze v pondelok ta cakaju dore spravy. Drz sa, posielam pusu.

Leni, tiez ma najprv riadne zamrazilo, ked som zacala citat, co ti ten drobcek v brusku vyvydza, ake stresy.

Všetky vás zdravím, nehnevajte sa, že dnes ostatným neodpisujem, dosli sme domov az poobede, tak som odvtedy poctivo ležkala a teraz chcem aspon len napisat ako sme dopadli. Zajtra mam moj kriticky den - takto mi aj minule odtiekla plodovka - 1 den po vysetreni, ktore padlo presne na 19tt+1 ako aj teraz.

Drobec krásne narástol, placenta je už vyššie, aj tá zrazeninka tam už nebola (dobre sme sa všetci modlili), srdiečko v poriadku, krásne bilo. Tak to ma velmi ukludnilo, no ten nas ritiasik nas "hneva", lebo ked doky postupoval sondou od hlavicky dole, tak sa nam male otocilo zadkom!!! Normalne bolo vidno krasnu malu kostatu ritku. no zase bolo hlavickou pekne otocene a tak doky navrhol, ze mi spravi "jedno vysetrenie", ak moze a ze ho budem mat gratis - doteraz sa mu nepodarilo poriadne spravit 3D uzv v 19tt a ked bolo male dobre otocene, chcel to skusit. Jasne, ze sme neboli proti. 😀 Tak sem potom hodim foto z normalneho aj z 3D uzv - ale to druhe je len fotka z 3d odfotena do mobilu. Ak by som chcela, mozem ist do nemocky, ak by ma to ukludnilo, ale ked som spytala, aky bude rozdiel medzi tym, ked budem doma lezat skoro stale (ako aj doteraz) alebo lezat v nemocnici, tak povedal, ze ziadny.. tak potom raddsej budem doma.
som trochu sklamana, ze nevieme, co nam bocian prinesie, ale inak bolo vsetko super. 😵 😵 😵
tak pa.

mabe
22. dub 2009

Lenocko, drzim palecky, at se nic podobneho nestane. Ono se nestane, neboj. 😉 Tak budete mit pekny prekvapenicko. 🙂

zulok
22. dub 2009

juj..tehulky super., ze vam rkasne tyzdniky pribudaju... len tak dalej..drzte sa co najdlhsie

Cykitka..no vy uz by ste sa mohli uz aj popytat na svet..ale este posledne upravy pred fotenim, ked drobizg vybehne z bruska 😀 😀 drziim palce na krasny porod 😀

Lenocka..supeeer..ze palcenta je vyssie a pekne sa doma povalujte a jeeej..tak bude prekvapenie.. teeeda 🙂
take romanticke to bude 😉

Lenka..jooj..tak v brusku sa skryva lenochod..hlavne ze je vsetko vporiadku..ja som tiez sem tam budila MAtuska..ze som zjedla jablcko a za chvilu zacal stikutat 🙂to miloval..vzdy po nom stikutal..skus aj ty nejake oblubene papanie..napriklad cokoladku..zevraj deti sa vtedy anhltaju a stikutaju...

pozdravujem vsetky mamulky tehulky..moc na vas myslim a drzim palce a snazilky..nech vam vyjde jarna tehuvlnka 😉

margarita
22. dub 2009

kell - vdaka 😉 aj ja mam problem nasu Kristinku nezjest 😀 tak ju len nunkam a tutkam a obchytkavam...
drzim silno palce vsetkym vam, snazilkam nech uz coskoro chytia dalsiu tehuvlnu
a tehulkam nech uspesne dotehulkuju a nech sa nasa temicka rozrasta o nove zlatucke a zdravucke babetka 😵

a aj mamicky zdravim, nech deticky posluchaju a dobre im spia 😉

capenka
23. dub 2009

ahoj holky tak jsem měla biochemické těhotenství a to jsem musela zaklepat u doktora na stůl že z toho zase není takz. potrat už mě posílají na PGD a na IVF ale co čtu někdo do toho šel a nic stejně potratil

capenka
23. dub 2009

jo dostala jsem agolutin a čekat příznaky těhotenský miznou

lenusska
23. dub 2009

kuk babenky..Ako sa mi mate?

bendy25
23. dub 2009

Lucila83: Tak to moje prve tehu prebiehalo od zaciatku bez problemov, az v 22tt som zacala mat bolesti v pravom podrebri, vysoky tlak, bilekovinu v moci a aj nieco s krvou som mala a tvar som mala naliatu vodou (mala som tazku preeklampsiu, bolo to hrozne ☹ ☹ ☹ ).Hned mi museli v KE robit cisarsky.Samozrejme, ze babo nezachranili, lebo bolo este prilis male. Ked mi potom robili biopsiu placenty, tak tam bolo napisane, ze boli zachytene mnohopocetne placentarne infarkty. Po 2 tyzdnoch od cisarskeho som dostala trombozu, neskor mi diagnostikovali antifosfolipidovy syndrom, hoci od detstva som sa uz liecila na Sharpov syndrom s Raynavdovym fenomenom (modraju mi v chlade prsty...su zle prekrvene). Tiez budem brat neskor Anopyrin a budem ho brat aj ked budem tehu, tak mi vravela moja gynekologicka. Este do nedele beriem ten Warfarin a od pondelka uz prechadzam na Vessel DUE F, po dvoch tyzdnoch idem na odbery na hematologiu a potom sa uvidi, co a ako dalej.
A ako si ho brala ty? Ja ho mam brat vraj 2krat denne, teda rano a vecer. Ked vravis, ze je slabsi, nemoze sa mi vratit ta tromboza? A ty si mala tiez problemy s trombozou?

bendy25
23. dub 2009

Lucila83: A ako dlho si ho brala, nez si presla na Anopyrin, som sa ta zabudla spytat?

zulok
23. dub 2009

*****************************************************************************************
Je mi nesmiernou ctou podat vam dalsie spravicky

od EMICKY
Dna 10.4. sa narodilo krasnunke dievcatko BEATKA... sice bola len 26+6 tt..aaaale je to sikula sikulovitaaaaaa....
von musela ist cisarskym. pretoze maminke na UZV zistili nulove prietoky v palcente..
Beatka je v inkubatore a co je uuzasnee..ze dycha sama..sikulaaa 😀
Emicka ma fuuru prace s odtriekavanim mliecka a je dost unavena..a sa veelmi bojiii..ale oni to pekne zvlaadnu, ze????
a este uuuzasnaaaa spraaaavaaa..Emicka uz Beatku mohla pohladkat..juchuuuuuuu 😀 😀
ocinko s maminkou su pre Beatku uzasnou oporou a su radi, ze su vsetci traja spolu
babulky, prosiim o modlitbicky, nech sa im pekne dari..nech Beatka rastie ako z mliecka a nech je zdravucka a dalej tak ukazkovo bojuje...
a v cervenci/juli budu domkaaaa...co je cupidup... 😉
Emicka vas aj s Beatkou veelmi pozdravuje
***************************************************************************************

andys004
23. dub 2009

Držím mooooooooc pěstičky at to všechno pěkně zvládnete Emička a hlavně malá Beatka.Budu se za vás modlit at jste zdravé a plné sil.Je moc dobře že malá zvládá dýchání sama to je to nejdůležitější.V dnešní době jsou lékaři kouzelníci tak at pěkně kouzlí.Gratuluji a opatrujte se ftuj tfuj tfuj pro štěstí 😵.

Zulok jsi zlatíčko děkujeme za zprávu 😉.

Nějak nemám čas vás dočíst,ale slibuji že to v nejbližší době napravím,snad večer manžel jde na noční tak budu mít čas.Všechny zdravím a opatrujte se pa pa pa 🙂.

kell
23. dub 2009

Ahojky!
Z Emičky mě úplně zamrazilo, ale hlavně, že to dobře dopadlo! Jsou to statečné holky! Neměla se malá jmenovat Rozárka? Asi to byl jen " pracovní " název 😀 😀 😀 !

Jinak vám holky oběma hrozně moc gratuluji a držím palečky ať jste zdravounké a hlavně brzo doma!!!! 🤐

lucila83
23. dub 2009

Bendy,dakujem za odpoved.Prepac,ja som nevedela,ze si prezila nieco take,ked si pisala o cisarskom,nenapadlo ma,ze to takto dopadlo.Som trubka. 😅
Ten vessel som brala raz denne,dobrala som jedno cele balenie a potom hned som presla na anopyrin.Trombozu som nastastie nemala,mala som "len" missed abort v novembri.Poslali ma na hemato,zistili nejake mutacie,antifosfolipidove protilatky a deficit nejakeho proteinu - ani neviem co to je- dali mi ten vessel,potom o dva mesiace kontrola,dali mi anopyrin a zasa ma caka kontrola v maji.A potom neviem.
Neboj sa,oni vedia,co robia.Nemenili by ti lieky,keby nevedeli,ze je to ok.Asi uz sa ti to zlepsilo,to vidia na vysledkoch.Inac mne povedala Dr.,ze pri ked budem opat tehu,hned mam nabehnut k nim a zacnem si pichat ten heparin do brucha.Anopyrin len pred tehu.
Ozaj,ta tromboza to sa ako prejavilo?Mala si bolesti,alebo zapal zily,alebo co?A to este v nemocnici alebo uz doma?Nasledok cisarskeho?