Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veselinka
30. dub 2009

Janula- HCG mám jen 925 a na utz nebylo v den odběru vidět nic 😔 .

janula.k
30. dub 2009

veselinka, hcg mas uzasne a ze nebolo vidiet nic, to nevadi, na utz je vidiet az od hcg 1500 myslim 😉 ty budes isto tyzden po mne 😉 kedy si mala ovu? ja cca 9-10. aprila.

veselinka
30. dub 2009

Já na sobě ovu nepoznám, ani neměřím teplotu, takže netuším, ale podle nějakých výpočtů na netu mi vychází ovu na 8.4. Nevím, hrozně doufám, že je to mladší těhu a ještě všechno dohoníme

janula.k
30. dub 2009

no ked presne nevies kedy si mala ovu, tak to sa so mnou neporovnavaj, lebo ja to viem na isto, bola som vtedy u dr a ta mi povedala, ze ovulujem akurat. Ty si kludne mohla aj o tyzden neskor 😉 Vysledok hcg je super, neboj o tyzden uz bude dutinka aj u teba 😉

veselinka
30. dub 2009

Janulka- děkuju za povzbuzení, doufám, že to tak bude.

janula.k
30. dub 2009

veselinka 😉 a kedy ides najblizsie k dr? ja idem v utorok na kontrolne hcg

veselinka
30. dub 2009

Já jdu taky v úterý, ale na UTZ, krev už mi asi brát nebude.....u vás na Slovensku jsou doktoři mnohem pečlivější, taky jsem si myslela, že mě pozve ještě na HCG

bendy25
30. dub 2009

Ahojte mamicky, tehulky, snazilky!
V prvom rade este raz blahozelam novym tehulkam, zatial iba ale potichucky...nech sa vam dari, opatrujte sa.
Blahozelam Cikyte a jej malej dceruske, nech su obe zdrave 🙂

Katka28: Jeeej, tak to je pekne, ze tvoja malicka uz zacina rozpravkat 😉
Lenusska: Pridavam sa k tym, ktorí ti z celeho srdca zelaju tehu...Nech ti to uz konecne vyjde, rok je dlha doba, no ja verim, ze trpezlivost ruze prinasa 😉

lenusska
30. dub 2009

bendy25 - Dakujem 😵

ladus77
30. dub 2009

Ahoj Bendy25, dekuju za odpoved ohledne tech antifosfolipidovych protilatek. Beres na to nejake leky? Ja mam zatim Prednison, ale ten mi predepsali na imunologii diky tem protilatkam co mam. Taky jsem uz vsude mozne cetla, ze spatna imunologie souvisi s antifosfolipidama a trombofilii. No, budu muset pockat na vysledky hematologie. Fakt doufam, ze nam to vsem vyjde 🙂

lia
30. dub 2009

ahojte
chcela by som sa vam podakovat za dobre rady 🙂 .
uspesne pichame fragmin,sme v 7+2tt,mame 6,7 mm a krasne sa nam zatial dari 🙂
sice mi je cely den zle,ale nevadi,hlavne nech sme zdravucki 🙂
drzim palce vsetkym tehulkam ,aby to uspesne zvladli az do konca a snazilky,dajte si do poriadku vsetky testy a hor sa na to pripravene,co hned robit 😉 .drzim palce 🙂

zulok
30. dub 2009

LIA..gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem..jeejda..uzasnaa spravickaaa

tolko krasnych spraviciek..tehulienky drzte saaa

bettynka222
30. dub 2009

baby uz ste to tu viackrat pisali...to naozaj ked mam zlu imunitu aj trombofiliu, tak budem mat zrejme aj ten antifosf...syndrom? to ma uz asi slahne. kde ste boli na tych testoch a ako to riesite? da sa s tymito problemami vobec donosit babatko?

ladus77
30. dub 2009

Ahoj Bety, taky na to porad myslim, nejak to moc nechapu a doufam, ze to doktori nejak poresi. Ja zatim ani nevim jestli s tim otehotnim (nikdy jsem zatim nebyla) no a donoseni bude teda asi dalsi vec. Musime doufat...

bettynka222
1. kvě 2009

a kde ti to zistili? ja ani neviem kam mam na tie testy ist. o dva tyzdne by som mala zacat brat imunopreparaty, len zas neviem ci to neovplyvni tie testy... 😒

ladus77
1. kvě 2009

Zjistili mi to na imunologii v Praze v Podoli, uz Prednison beru 2 mesice a na konci kvetna konecne kontrola. Snad to bude ok 🙂 No a jinak to brani leku by ty vysledky ovlivnit mohlo. Ja bych radsi pockala...Drzim pesti 🙂

bendy25
1. kvě 2009

Ladus77: Tak ahoj. Ja som zo zaciatku brala tiez Prednison, ale mi ho lekarka uz vysadila. Teraz beriem uz iba Vessel Due F to je akoze antitrombotikum, potom beriem Enelbin na studene koncatiny a Isoptin na tlak...
Uz viackrat som pocula ze ten Prednison sa v malych davkach moze aj v tehu...

bettynka222
1. kvě 2009

bendy a ten prendisom je na tie protilatky proti spermiam atd? bola si na vysetreni v nemocnici alebo v nejakom CAR? a tlak mas aky, vysoky alebo nizky? studene nohy-ruky som mavala aj ja, ale odkedy papam ginko a cvicim, alebo vela chodim, tak uz nie.

lia
2. kvě 2009

ahojte,ja som zacala vcera spinit,tak sme utekali na pohotovost,predpisali mi duphaston 3x1 kym spinim,potom znizit na 2x1 do konca 12tt.nechpal samozrejme preco ho nemam uz od zacitaku tehu ☹

melisska
2. kvě 2009

lia len lezkaj , daaj na seba pozor, nic nepodcen a bude vsetko dobre, zienky spinia a krvacaju z roznych dovodov a maju babetka 😉 🙂 ty si otehotnela prirodzene, ze si namala duphaston od zaciatku?

kell
2. kvě 2009

Lia moooc gratuluju, nooo nová těhu vlna je tu!!!! Jen naskočit 😀 😀 😀 ! Můžu se Tě zeptat jakou máš trombofilii? Snažila jsem se to najít, ale marně. Pročetla jsem se zpětně až na stranu 133 a nic 🙂 Děkuji 😉

Tak mně už se blíží snažilkování! Skončí mi za pár dní MS a hurá na to! Ale abych řekla pravdu, více se bojím než těším!!!!

Zdravím Emičku a malou Beátku - holky každý den na vás myslím 🤐 .

Přeji hezký víkend!

bendy25
2. kvě 2009

Bettynka222: Ahoj, ten Prednison je sa mi zda kvoli protilatkam v tele, neviem ci sa to vztahuje aj na tie spermie. Mne robili kompletne vysetrenia po tej preeklampsii a tromboze a tam mi diagnostikovali ten antifosfolipi.syn., hoci od 12 rokov sa liecim na RA, Sharpov syndrom s Raynavdovym fenomenom. Tiez sa liecim na tlak, lebo po tych komplikaciach v tehu som ho mala vysoky, ale liekmi sa to upravilo... 😉 A tie studene ruky a nohy, tak to dobre poznam...hehe, najma v zime, ale aj teraz hocikedy a beriem na to ten Enelbin zatial. Tiez by som chcela v buducnosti nieco na tej rastlinnej baze brat, ako je napr. Ginko, je to fakt tak dobre?

bettynka222
2. kvě 2009

ahoj Bendy, mne ginko velmi pomahalo. ale ja mam zase opacny problem - velmi nizky tlak. ale pokial viem, tak dlhe prechadzky su dobre na oba typy tlakov. a ten antifosfolipidovy nasli na hematku? mne tam zistili MTHFR, do toho sa pridala ta imunodeficiencia (tu zistil pred rokom imunolog)...vraj to byva spojene aj s protilatkami proti spermiam, ovariam atd. uz mam toho plnu hlavu...vsade len haldam a citam a to mam mat o dva dni hotovu diplomovku. no som fakt zvedava, co z toho bude (teraz myslim skolu).
nezabudni mi prosim ta napisat kde nasli ten antifos. syndrom, oki? ach dufam,z e sa nam tu vsetkym uz konec ne zadari....😵

bendy25
3. kvě 2009

bettynka222: Ahoj! Ten antifosfolipidovy syndrom mi diagnostikovali az na internej klinike v KE, kde som aj bola 1 tyzden hospitalizovana, kvoli roznym vysetreniam po tej preeklampsii :(
Prajem ti vela uspechov v skole a pevne nervy s tou diplomovkou 😉

bettynka222
3. kvě 2009

bandy ahooooj 🙂
dakujem za infosky. vyskusam sa zajtra opytat mojho imunologa. papappa

vavenka
3. kvě 2009

Lia gratulujem z celeho srdca 😵 😵

ob.soklina
4. kvě 2009

Pěkný den holky, chci se jen zeptat nadá se koupit nějaká ta pistolka na injekce ( Fraxiparin nebo Heparin)????
Neumím si představit že se budu tak dlouho píchat - nebo spíš přemlouvat abych se píchla ☹ ale zase co pro mimi neuděláme že?

lucila83
4. kvě 2009

Ahojte.
Ob.soklina, mozem sa opytat,preco IVF? Mozno mi nieco uslo,ale neviem...... 😉

zulok
4. kvě 2009

*****************************************************************************************
SPRAVY O EMICKINEJ BEATKE:

Beatka dnes dostala infekciu ☹ ze nejaku z tych "nemocnicnych", podchytili to vcas, tak verim, ze bude Beatka rychlo fit..nemusim ani pisat, ze sa Emicka hrozitansky bojii..ale Beatka to zvladne... 😀
Beatka zacala tolerovat mliecko..kraaaaasne pribrala z 580 na ktore schudla..tak teraz ma 680 😀 sikulaaaaaa
A Emicka ako mala v lytku trombozu... no..tak ju potom zas moooc nariedili... no hadam uz bude vporiadku, ale je to nafigu..lebo s bolavou nozickou sa vsetko velmi tazko robi.. 😠

Emicku a Beatku somnechala od vas vsetkych pozdravovat...

prosim o modlitby, nech sa im pekne dariii..
****************************************************************************************

bendy25
4. kvě 2009

Emicka, Beatka: drzte sa nam...posielam vam vela sil a zdravicka... Je hrozné, cim vsetkym musite prejst, aby ste boli SPOLU A STASTNE ☹