Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

emicka1
17. kvě 2009

Už jsme ode dneška na jipce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a máme 800g

zulok
17. kvě 2009

EMICKAAAA..juchuuu..to je uuuzasnaaaa spraaavaaaa..Beatka je obrovska sikulkaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

lia
17. kvě 2009

emicka,velmi vam drzim palceky 😵 😵 😵 😵 drzte saaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ladus77
17. kvě 2009

Ahoj holky, sem tam jsem vam se psala. Mam dobrou zpravu, minuly tyden jsem byla na hematologii pro vysledky a mam vse ok! Mam hroznou radost, dost jsem byla nervozni, ale dopadlo to dobre. Budu drzet pesti i MABE, at ji to taky dopadne na 1. Tak se drzte a cekam na same pozitivni zpravy 🙂 🙂 🙂

petragalbi
17. kvě 2009

každej slečne na povzbudenie mam 1r synčeka uplne zdraveho po IVF prícinu mojej neplodnosti zistili v 11 týždni gravidity ked som dostala trombozu do nohy a zistili mi vrodeny trombofilny stav ale vsetko dobre dopadlo teraz cakam na schvalenie 2 ziadosti na IVF viem co vsetko ma caka picanie fraxi už počas stimulacie az do konca 600nedelia ale dufam ze vsetko dobre dopadne a tesim sa na 2 babetko tak zienky nezufajte , spravnou liecbou sa to da Petra 🙂

mabe
18. kvě 2009

Dobre ranko devcata,

tak jdu za chvilku na tu hemosku. Jezis, ja sem tak nervozni. Jsu z toho uplne magor. 😝

Ladusko, dekuju. Parada, tak ty to mas vsechno ok. 😉

lenka_66
18. kvě 2009

mabe, klidek 😉

mounty
18. kvě 2009

Ahojte po dlhsom case, vobec vas nestiham citat, sme s detmi stale vonku, iba sa vecer pomodlime za vsetky tuziace po detoch a za tehulky.................vela na vas myslim a tesim sa ked sa dalsie deticky narodia. Mam ale dobru spravu, mojej tete zistili leidena a doktorka skoro spadla z noh, lebo ona mala tri uplne bezproblemove tehotenstva a ma tri kraaaaaaaaasne deticky. Tak hor/sa do toho 😵

zrnik1
18. kvě 2009

Emicka len tak dalej, krasne 🙂 .
Myslime a drzime palce ako najviac vieme.
Take male drobuliatko si ani neviem predstavit, je to prosto ZAZRAK.

Cau lenka66.Ako sa ti zije s bruskom?? Ja ledva fucim a bude aj horsieeee, uz si zacinam spominat na tehu s Riskom...to bolo napinave a hlavne veeeelmi horuce...
O Murinovi viem, ze je fajn, parkrat ma rozveselil svojimi pozitivnymi spravami, ked som lezala v novej...

Babule vsetky vas zdravim
Lenka

maova
18. kvě 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit 🙂 a něco dočíst 🙂

Na Emičku a Beátku pořád myslím a jsem ráda, že se holkám daří dobře 🙂
A co Lenoc, už se vrátila z nemocnice?

maova
18. kvě 2009

mabe, tak jak jsi dopadla?

mabe
18. kvě 2009

Ahoj holky, Tak jsem dosla do nemocnice - byla jsem strasne nervozni. Za pul hodky si me zavolal dr. Rikal: Tak pani nemam s vama co dal delat. Vubec nic jsme nenasli. Mate vsechno v poradku. Tak jsem mu rekla, ze dekuju a ze me udelal radost a on na to, ze nevi, jestli je to vyhra. Ze sem aspon mohla vedet, proc se to stalo. Tak me trosku zarazil, ale pak rekl, ze dvakrat to muze byt blba souhra nahod. Ptala jsem se, ze kdyz mam tu mutaci, tak to neznamena, ze musim mit neco se srazlivosti a on rekl, ze je to tak.

Takze holky, asi uz necham volny prubeh po teto MS. To spineni bude snad ok a nebude vadit pripadnemu tehu. 🙂

Tak asi do teto diskuze uz patrit nebudu. ☹ Ale moc, moc vam preji, aby vsechno probihalo dobre. A dekuju za vsechny ty rady atd. 😉 Budu semka urco koukat. 😉

ob.soklina
19. kvě 2009

ahojte holky,
Mabe moc moc gratuluji, že výsledky vyšly tak to.
Já jsem dnes byla také na hematologii, Dr. mě celkem zaskočila ☹ to že mám trombofilii už vím dost dlouho, na testech antifosfolipid. syndromu jsem už taky byla, ale Dr se rozhodla že je udělá znovu, že prý by se to mohlo změnit. Tak na to se chci zeptat?????? Když to je jednou negativní jak to že to může být za 2 měsíce pozitivní????? Děkuji moc moc holky No jinak jsem vyfasovala Fragmin 5000m.j. a jak se do toho IVF vrhneme začínám píchat. No nic musím jít ted makat. Zase sem kuknu děkuji za opověd.pa

zulok
19. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
od LENOCKY:
Posielaju vam vsetkym pusinky.
MAju par noviniek:
LEnoc mala vera hematolog.vysetrenia, tam je vsetko o.k. ....parada
nadalej rovnake injekcie
boli aj na UZV..krcok je zas kratsi 😒 ale zas to je uz tretie tehu a po dvojickach..tak zas na krasti krcok am narok, no nie?
takze Lenocka s drobcom este zostavaju v nemocnici este nevie dokedy....minimalne 2 tyzdne...tak je z toho cela nestastna.. a vyplasena, ale veri, ze zas keby nieco, aspon o tom lekari vedia a je opd dozorom..
a este pikoska:
tentokrat tam doktor videl BABUUUU 😀
posielaju pusinkyyy 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mabe
19. kvě 2009

Sokli, dekuju. Mam z toho obrovskou radost. 🙂

mounty
19. kvě 2009

zulok vdaka za cerstve spravy od lenocky, prosim urcite ju od nas pozdravuj a povedz nech sa neplasi, nemocnica je niekedy lepsia ako byt doma, aj ked u nas to bolo naopak 😅 myslim na nu aj na drobca!!

margarita
19. kvě 2009

tak nech sa lenocka s babetkom dalej tak skvele drzi, a skoda, ze tak dlho musi byt v nemocke ☹ ale zase pravda je, radsej nech je pod dozorom, nez ako by sa jej doma nieco neprijemne prihodilo. Lenocka - vydrrrrzzzz 😵 zulok, odkazes jej? 😎

emicka1
20. kvě 2009

ahoj holky moje milovaný
860g

zulok
20. kvě 2009

EMickaaa juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 je to naadhera, ako je Beatka sikovna bojovnickaaaa.....cela maminkaaa 😀 sikulaaaaaaaaaa

a LEnocku som\ od vas pozdravila..... posiela vam pusinkuuu 😀

KAppuska vas pozdravuje tiez..nema as sem vobec chodit a PC je zavireny..DOminika kraasne blaboce .je to male nezbedne sidlo.... a vkuse rucickami mrvka...len ma stale problemy s bruskom a prdkanim 😖
a posielaju vam tiez pusinkyyy

lenoc
20. kvě 2009

ahoj mojenka... to kukate,cooo??? "spolubyvajuca" tu ma notebook s netom, tak sa ozyvam osobne, tukam tu jednou rukou.
Prebehla som, co je noveee, tak gratulujem w_h, drzime aj s bubakom palceky.
Alinuska, ked pre nic ine, tak uz len pre spravicku od teba sa oplatilo nakuknut, aj ked sa mas nie moc dobre a vselico ta trapi, ale vidim z toho optimizmus do buducnosti a hlavne vieme, ze zijes, lebo uz sme sa o teba baaaali.
Emicka, radost citat ako krasne priberate.
Zdravim aj vsetky vsetucky ostatne kocky, moc na vas myslim.
Dakujem Zulocke, ze vam odovzdava spravicky odo mna, je to pokladiiik. cmuk.

Vlastne ani nemam co napisat o sebe, vsetko viete... neviem, kedy mi budu robit dalsi uzv kvoli krcku, najskor vraj v piatok, alebo potom az v ponelok. Dufam, ze sa krcok predlzil alebo aspon neskratil uz zas A pri troche stastia budeme mozno aj vediet, ci to je chlapcek alebo dievcatko, ked dvakrat povedali chlapca a raz babu. Ale je mi to totaaaaaaaaaaaaaaaaaaalne jedno. Hlavne, aby si tam plavalo este takych 14tt.
Uz by som aj isla domov, ale tu je mi kvoli tomu krcku asi fakt lepsie, doky vravel, ze este take dva tyzdne, aby sme preklenuli to najrizikovejsie obdobie - potom by uz babo prezilo, keby nieco, ale ja verim, ze nase male je bojovnik po mamine a po vsetkych tetuskach tu a este vydrziii.
Posielam vsetkym pusinky.

mounty
20. kvě 2009

lenoc, vydrzal aj nas Niki, vydrzi aj Tvoje babatko, neboj sa!!!!Sme s Tebou 😉

zulok
20. kvě 2009

Lenockaaa..skoro mi kukadla vypadli, ked som ta tu zbadalaaa..supeeer...ze sis a dostala k notebooku 😀
v nemocnici je vam etraz lepsie..aspon ta nelaka robit kadejake domace prace a ine momentalne veeelke zbytocnosti..tak pekne tam oddychujte 😉
krcok jeden nezbedny...ale este podrziiii...babatko je sikuliatko a pekne sa bude drzat dasienkami a prstikmi, nechtikmi... 🙂
vsetko bude dobreee....lezanim vsetko zvladnete.... drzte sa jeden druheho..cmuuk na brusko

andys004
20. kvě 2009

Zdravíííím kočičky,

Lenoc jen pěkně odpočívej a těch 14tt bude za tebou ani se nenaděješ.Opatruj se a držte se 😉.

Emičko super že tak krásně malá přibírá jen tak dále je to malá šikulka.

Alinuško už jsi nám tu chyběla doufám že přijdeš zase mezi nás a staneš se zase naší stálicí.Moc mě mrzí že to nejde tak jak by jsi si přála,ale musíš věřit že brzy přijde ten správný čas a my všichni ti to hrooooooozně moc přejeme a budeme se radovat s tebou.Hlavně to zdravíčko aby tě už nezlobilo to je to nejdůležitější.Opatruj se moc na tebe myslím.Je pravda že tabulka by se zase hodila,aby byl zase přehled.Margarita jsi poklad že to převezmeš,já jsem bohužel na tyto věci úplné PAKO.

Mabe je fajn že výsledky jsou v pořádku gratuluji.

Zulok ty jsi náš poklad a super informátor díky.

Zdravím i všechny ostatní mějte se kráááááásně a opatrujte se pa pa pa 😀 😀 😀

lenka_66
21. kvě 2009

zdravim vas

emicka 😵 😵 ved onedlho to uz bude 1KG

mounty , margi , viem ze mate toho vela no ako sa maju drobcatka ?

lenoc, ty len pekne lehni a nehni 😉 .ved to uz nie je tak vela .viac mas za sebou ako pred 😉 .manzel to prezije bez teba.ber to ze si na dovolenke all inclussive 😀 .

zrnik, no s bruskom nadherne az na to ze fucim ako lokomotiva ( a to som iba 7m.) tak drahy vola maleho rusnovodic.no a ked si obleciem modrobiele pyzamko s pruzkami tak sa rehoce ze som obelix.jooj ale spat neviem , strasne ma bolia bedrove klby ked lezim na boku.tak 20-30 minut vydrzim.ty sa mi len pekne drz ved uz tot ten mesiac vydrzite a neboj vsetko bude ok.risko sa uz tesi na braceka?

Este som sa vas chcela spytat.aky kocik ste mali a akym sa mam vyhybat.moja poziadavka velka vanicka, lahky ,naklikavacia autosedacka a vacsie kolesa.
druha otazka sa tyka detskych flias.vsade citam ze su dobre len chicco abo avent.aj v obchode ze iba tie.no a mna zaujima ake su napr. Baby nova flase.je to v podstate nas vyrobok a z prace viem ze slovensko ma najprisnejsie normy v hygiene a nezavadnosti.su v niecom zle ?
dakujem

vsetkym prajem vela sil v naplneni ich tuzob

margarita
21. kvě 2009

emicka, lenocka - super spravy, len tak dalej 😉 my sme tu same silne zienky, takze nic nie je problem, uz bude len a len lepsie 😉 MUSIIII 😀

lenka - moje drobciatko sa ma fajn, akurat budeme musiet s nou trocha cvicit, lebo na brusku preferuje jednu stranu a na opacnu si nie a nie lahnut - skrateny sval na krku. Tak v pondelok ideme na rehabku, nech mi ukazu, co s nou, ako ju "tyrat" cvicenim 😉 inak mame 5,8kg a 65cm a moje krize su na odchode 😵

na tabulku sa vrhnem 😀 len co mi nasa alinuska ju posle aj s know-how 😉 potom vas budem bombardovat cez IPcky, najma tehulky a nove mamicky (aj viacnasobne ako mounty a Kapp a tak 😉 ) nech doplnime infosky a preposleme si to medzi sebou vsetky tabulkove trombokamosky 🙂 juuuuuuj, tesim sa moc, ako nam do tej tabulky pekne pomaly ale iste tie babetka pribudaju...a verim ze aj nase snazilky sa coskoro pridaju tiez 😵

mylsim na vas, nech sa vam vsetkym moc dariiii 😉

bendy25
21. kvě 2009

Ahojte baby!
Po troskatej odmlke som tu znova a pomaly si vas docitavam. V prvom rade drzim Emicke a jej malej prsteky...pozdravujem Lenoc, nech je cim skor doma a nech sa vam vsetkym baby moje dari.
Zrnik, ty poznas doktora Murina? Mne vtedy robil ten cisarsky. Skvely chlap, velmi mily a prijemny...Nevies, ma aj svoju ordinaciu, alebo on je iba v tej nemocnici?
Inac, bola som uz tiez na hemoske na odbrery...vysledky budu do 02.06., kedy som aj objednana na kontrolu, takze sa dozvieme, ci mozeme znova zacat snazilkovat, aj ked trosku so strachom... 😵

lenka_66
22. kvě 2009

ahojky, 3D mame za sebou.drobec mal tvaricku ako tento ☹ . aj si rucku daval do pusinky.utrel si celo akoze boooze ja mam ale starosti.poloha pozdlzna, 1500 g.podla PM sme 28/5 podla usg 30/2.
ked pocuvala dr. srdiecko pritlacila mi na pupok taku kopacku som dostala ze az dr.ruku odhodilo a zlaka sa.a ten zvuk co to vydalo 😀
no zas mame kusok vacsie obickovu panvicku ☹ ☹ ☹ .ma byt 0.4 mame 0.53. vraj to nie je zle len treba info aj detsku lekarku.

margi , neboj to rozcvicite 😉 .no a krizom odkaz ze nech neblbnu ze aj tak ich nikam nepustis 😀 a nech sa pripravia na 10 kg princeznu 😉

bendy , neboj strach ma velke oci

baby nie je tu niektora co chodi k dr.Vaskovej do Presova?

lia
22. kvě 2009

ahojte 🙂
lenociiikkkk ja odpadnem,tak hadam si si tam uz nasla aj kamosky,neboj,lekari tsrasia,ale to oni musia,ked budes pekne lezkat a oddychovat ,babo je silne,udrzi sa urcite,ved mu je tam dobre 😉
este dva tt vydrzis,uz si si tam urcite aj zvykla.
ako varia?? 😀

ja som bola vcera na poradni,lekar povedal,ze je vsetko ako ma byt,male sa vrtelo a hupalo 😀 no nadhera 😵
mame 2,8cm 😀
dnes som mala strasnu noc,troska sa hnevam na doktora,nic mi nepovedal,skoro sa mi vobec nevenoval,bol uplne mimo a aj to ma v noci trapilo a ja som sa zase zabudla opytat,ci nemozem brat B6 ☹
celu noc mi bolo zle a nohy ma ukrutne bolia ☹

zulok
22. kvě 2009

Margaritka..aj MAtusko mal radsej jednu stranu...tak sme cvicili a nastastie vycvicili..
- kojila som viac z tej menej preferovanej strany
- ked lezal na chrbatiku alebo an brusku, tak som mu dala hracku na tu menej preferovanu stranu , nech tam kuka.. otacala som hrackou na jednu a druhu stranu,...nech si cvici svaliky na krku...
- a ked ide hajinkat,.tak dat nabok na tu menej preferovanu stranu..ale v tomto vekus a uz vie drobec odslizit.tak je to dost tazke...
drziim palceee

Lenka...66.. joj..no MArosko tusim nemal naladu na vystavny den..ale kraasne rastie a drzim palce s oblickou , nech ot ni vazne nie je..ale treba verit..i ked jasne, ze sa bojis. drzte saaaa

Lia..gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 parada , akos a babatku darii..len tak dalej
B6 nie je na predpis,..vola sa to pyridoxin...pouziva s ato bezne aj proti nevolnostiam v tehu...

margarita
22. kvě 2009

zulocka, diky za rady, no nasa Kristinka je na to dooooost tvrdohlava (po mamicke 😉 ) takze hracku mi veselo ignoruje a otoci sa na svoju stranu, aj keby som jej tam tehlu podlozila 😀
ale ona to robi len na brusku, na chrbatiku sa otaca zo strany na stranu jedna radost, sleduje hracku z jednej strany na druhu bez problemov, len na tom brusku chce byt vkuse vpravo. Pri kojeni to tiez nevadi, to jej je jedno...ved sa to tym cvicenim spravi...si mi s Matuskom opat svetlym vzorom 🙂

este k tej nasej tabulke - uz som rozposlala vsetkym vam IP,
ale este mi napadlo, ze by ste mozno xeli do tabulky pridat nejaku novu kolonku,
napr. ali navrhovala, ze "ine, pridruzene diagnozy"...alebo tam mozeme dat "oblubene jedlo" 😉 alebo "neoblubene jedlo" alebo "oblubena teta upratovacka z materskej skolky"...fantazii sa medze nekladu, tak az mate nejaky inspirativny napad na rozsirenie udajov v tabulke, do mojej IP s nimi 😀