Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

dibla
29. kvě 2009

Ahoj holky,
dneska mi volaly z genetiky, že mi moc dobře nedopadl test na trombofílii, jen nevím v jaké výši, jestli lehkou nebo těžkou, u genetičky jsem objednaná 4.6....a to jsem chtěla darovat vajička a v prosinci se pokusit o druhého potomka ☹ ☹ je mi z toho hodně smutno a to nevím ještě pořádně žádny výsledek, v těhu byl problém jen s otékaním nohou a rukou...pak pozdní cukrovka v 36tt, jinak se Natinka narodila zdravá...v těhu jsem neměla ani problém s preklempsii ani s krvácením.... Když jsem se ptala v rodině, tak jsem z hruzou zjistila, že to má babička, děda, mamka, a i její sestra... ☹ ☹

dibla
29. kvě 2009

moc se omlouvám, že jsem v padla do diskuze aniž bych se optala 😅 😅

margarita
29. kvě 2009

dibla, nemas sa za co omluvat, ved si medzi svojimi 😎 😉 tak pockaj na vysledky a neboj, tehulkami sa to tu len tak hemzi, hlavne je dobre byt pod kontrolou hematologov a oni si uz s tebou poradia 😀

maxi - ja som porodila naobed a vecer o 22 mi normalne pichli Fraxi. Ale potom este v nemocke mi pichli 2-3x a povedali, ze netreba a stacilo, a cele sestonedelie som uz nemusela ani pichat ani anopyrin, ani skratka nic. ale to je individualne, asi podla konkretnych vysledkov kazdej z nas.

P:S. pre "skalne trombofilky" : uz finisujem s tabulkou, mozno vam ju poslem k MDD 1.juna 🙂

zulok
30. kvě 2009

Dibla vitaj..to zistenie vysledkov , kym nevies o co sa jedna je najhorsiee..ale verim, ze s lieciki vcetko dobre zvladnete a az take hrozne to nebude... horsi je ten strach z neznameno..drzte sa

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

OD LENOCKY:
vcerajsi UZV dopadol vyyborne, krcok sa predlzil z 28 na 35 mm, paraaadaaa 😀
malinky rastie, o pohlavi dr .nehovoril
Ale primar povedal , ze opckame do opndelka na vysledky kontrolnych sterov, tak som si aj poplakala a cakam a dufam, ze tie vysledky naozaj v pondelok budu, aby nas uz pustili..majte sa kraasne

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka_66
30. kvě 2009

ahojte,

dibla , tvoj pripad bude podobny ako ma zrnik1.teiz jej to zistili az po prvom porode.

zrnik ako?

zulok - postarka nasa , dakujeme za spravicky 😉

lenoc, to je super ze sa cipok umudril.stery su uz len banalita.tusim si uz 27 tt a to je uz co povedat. sikulka si aj s tym krpcekom.takze ako to tak vnimam rekonvalenscenty pobyt prinesie v septembri peknu urodu 🙂

margi,vopred vdaka.

babky moje zlate este mam otazocku.uz 2 den ma boli asi tak 3 cm nad kolenom / spodna cast stehna. urobili a mi tam take jemne fialove zilky ( tusim metlickove sa im hovori) .neviem ci len stresujem alebo moze ist o zaciatok niecoho horsieho.mam bezat na hematologiu abo staci pockat do 15.6.?bolest sa da vydrzat no citim to cely den.nerada by som teraz dostala trombozu no ani neviem ako sa v podstate prejavuje.
dakujem majte sa krasne

tanity
30. kvě 2009

lenka, si myslim, ze je to len prejav pribudajucich tt a mozno aj kil 😉 😉 😉 ja tiez teraz viac citim nohy a nepribrala som az tak strasne vela, ale tusim, ze v kazdej knihe o tehu pisu o tom, ze sa mozu zacinat prejavovat zilky alebo krcove zily...aj ja pozoruejm na sebe, leni....keby to bola tromboza, noha by ta bolela, palila, ocervenela a napuchla-dost napuchla...to je klasicky prejav...je pravda, ze ja som prekonala trombozu a ani neviem ako 😖
pises, ze trosku boli, ze sa bolest da vydrzat-neviem leni...moze to byt hocico, aj banalita...neviem...asi bude treba sa teraz trosku pozorovat a keby nieco, chod radsej 😉

pekny vikend xxx

lenoc
30. kvě 2009

ahoj mojenka, zase mi bracek pozical book s netikom, pred chvilockou mi odisla navsteva a uz som tu nacapena. 😀

Leni, zdielam tvoj nazor na amniocentezu, mne sice nehrozila, ale vravela som si, ze ak by mi ju po tripploch doky spominal, nesla by som -aj bez nej mam dost problemov, diagnoz a strachu, nepotrebujem sa bat este viac, ze sa pri tom daco pokasle.
ten pribeh je velmi smutnyy ☹
no so zilkami ti neviem poradit. 😒

Beatka nam krasne priberaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵, len tak dalej!!!!!!

mirip, gratulujem k dievcatku.

sokli, mne nikdy nevravela hematologicka, ze do ramena nie a teraz mi pichaju sestricky v nemocke do ramena, robia sa mi z toho furt modriny 😖 , ale sranda je, ze striedam ramena, kazdy den nastavim druhe a modriny sa mi robia zasadne na pravom ramene, na lavom mam len jednu. nechapem.... ale pokial to neboli, modriny mi nejak nevadia, aspon si brusko oddychne.
mozno sa naucis aj sama pichat. ja som si napr. absolutne nevedela predstavit pichat si do bruska, ako si tu viacere kocky pichali a po necelych dvoch tyzdnoch "nacvikov" do stehna som presla na brusko a islo to lahko.

maximilian, neviem zatial poradit, ale aspon ta tu vitam a zdravim.

dibla, neboj, trosku sa tu rozkukas a uvidis, ze je nas tu kopa tehuliek a aj mamiciek s tromboskou, hlavu hore! ako sa zistuje taka neskora tehu cukrovka, resp. ako ti na nu prisli? no 4.6. je tu hned, potom budes muuudrejsia, teraz sa ti v hlavicke isto roji kopa otazok. niektore kocky museli po potvrdeni trombosky aj mesiac ci dva cakat, kym ich objednali, aby im povedali nieco blizsie.

babulky moje, obcas mi to pripada az neuveritelne, ze mam krasny 25tt a namiesto "som tehotna" mozem povedat (aj ked len potichucky zasepkat) "budeme mat babo". 😵
tato nasa milovana potvorka len obcas kopla, kym tu bol tatino a teraz, ked tu pisem, kope ma ostosest do boku - samoska, ze do toho, na ktorom lezim. 😀 Oblubena cinnost. Ale to si vychutnavam na rozdiel od toho,ked ma akoby skrabka zvnutra (vraj asi do mechura) a najhorsie je, ked kope do krcka, to hned stiskam nohy a najradsej by som si ich vtedy vylozila na luster, co mam pocit, ze uz-uz vyleti zo mna von.

joj, uz ma prsty bolia od tukania, tak zatial pa zajtra.

lia
30. kvě 2009

cau lenocik,

dokedy budes mat pc??ako sa vam dari??mna to uz strasne boli do bruska ,ale samozrejme vydrzim 🙂

gratulujem k 25 😵 😵 😵 😵

maximilian
30. kvě 2009

Lenoc dakujeme za privítanieb 🙂

dibla
30. kvě 2009

Lenoc ve 20tt jsem byla na krvi a cukrovka v pohodě a na cukr test jsem nemusala a když mě přebíralaporodnice od lekaře ve 36tt tak mi z moči a krve zjistili cukrovku a musela jsem si píchat inzulín 1x denně....po porodu až bylo vše v pořádku... Nejhorší je, že jsem po rodině zjišťovala co a jak a z hrůzou zjistila, že to mám babička, mamka i její sestra.....A to všechny porodily 3 děti, a nic jim nikdo nikdy neřekl....takže si myslím, že to moc beru a přitom to možná nic nebude, když už jednu opičku doma máme 😀 😀 pevně v to věřím...

lenoc
31. kvě 2009

dnes znova pride drahy aj so svokrusou, tak zoberu book zas domov.

lius, aj ty uz mas 1. trimester pomaly za sebou. 😵

dibla,vdaka.

leni, no co uz, ked nam manzelia napokon zrusili ten slubovany tehotensky tabor, tak sa rekreujem aspon tu na takomto rekonvalesencnom pobyte.😀
ja sa ani nebojim vysledkov sterov, problem je skor v tom, ci budu tu. ked som nastupila o nemocky - pondlok 11.5., brali mi stery, a kedze som mala dost silny vytok, zacali mi davat ampicilinove cipky. vysledky z tych sterov jeden lekar vytelefonoval az na dalsiu stredu a v chorobopise boli az v piatok zalozene!!!!=po takmer 2 tyzdnoch! (hoci je na nich napisane, ze boli hotove do 3 dni - 13.5. nezistili mi nic strasne, len o nieco viac lactobacillov a masivne steptococcus agalactiae, no minulu stredu poobede sa zas brali stery - kontrolne, i ampicili zabral, a ja trpnem, kolko zas bue trvat, kym sa k nim lekari dostanu.jeden mi sice subil, ze ak v pondelok nebudu, on do labaku zavola, no echem si robit zas plane nadeje a potom vytapat slzami cele poschodie 😀, ked ma nepustia.
Ja som na jednej trane rada, ze som tu pod dozorom, ale na psychiku to nie je bohvieco, ked v pondelok havranek povie, ze krcok je sice ok, ale radsej este na tyzden zostavam, ale netreba do pondelku, mozno uz v piatok bude uzv. na to izbovy lekar cely tyzden rozprava, ze koncom tyzdna spravime uzv a ak bude dobry, idem domov. ja sa z toho vytesujem a v piatok primar povie (to som este ani nevedela, ze uzv dopadne tak vyborne), ze treba pockat na vysledky sterov.... ja viem, ze to nemysli zle, ved si ma aj pamata, ze som tu lezala pred vyse rokom, ale.... myslim, ze chapete... sorry, ze sa tu tak vykecavam, ale potebovala som to niekomu povedat.

lubim vas babulky a dfam, ze najblizsie vam budem pisat uz z domu. cmuk.

lenoc
31. kvě 2009

malo tam byt "ci ampicilin zabral" 😉

zrnik1
31. kvě 2009

ahojte babule,
beriem antibiotika
som nestastna, ale trochu aj stastna, ze zabrali.Asi angina.
lezim v posteli a snazim sa mysliet pozitivne.

vsetky vas pozdravujem, PC mal virus, takze som nic nepisala....

papa

lenoc super, ze krco sa predlzil 🙂

bendy25
1. čer 2009

Ahojte baby!
Tak zajtra idem po vysledky na hematologiu...konecne sa po roku aj 2 mesiacoch dozvieme na com sme a ci konecne budeme moct zacat snazilkovat... 😵 😵 😵
Drzte prosííííím prstíííííky...

bettynka222
1. čer 2009

ahoj bendy, neviem ci si ma pamatas, ale drziiiiiiiiiiiiiiiiiim. uz to teraz urcite vyjde 😉
aj na lenocku myslim, si sikovna, ty to tam uz vyzdrzis...ajked nemocka nie je prave to naj prostredie....ale uz len chvilku 😉

ob.soklina
1. čer 2009

Ahojte holky, tak jsem sem jen opět nakoukla a hned si chci stěžovat. Dneska jsem si píchla první injekce fragminu - v neděli jsem vysadila Warfarin a málem jsem se počůrala bolestí když mi to manža píchl. Nějak zvláštně to bolelo a bolí o už asi 30 min - spíš štípe. Nevím jestli se třeba netrefil do nějkého staršího vpichu, ale fakt to bolí. No jestli se to IVF povede a mi budeme mít mimuško, nevím kam to budu píchat.

Bendy zítra at jsou ty nejlepší výsledky, tfuj tfuj 😉

Tak pěkný večer a dobrou noc

tanity
2. čer 2009

sokli, to je normalka...niekedy to stipe velmi, inokedy len trosku a niekedy zasa, v stastne dni, to absolutne ani nepocitis...ale da sa, uvidis, zvyknes si na to stipanie...fragmin mam aj ja, mala som aj fraxiparin a ten nestipal vobec, lebo ze ma nejaku kalciovu protistipavu zlozku...prave fragmin ju nema ( a preto ze je vhodnejsi pre tehule), ale za to stipe ako cunanda 😝
musis vydrzat a zvyknut si...mna to spociatku tiez strasne stipalo, ale ked som si an tu bolest zvykla, uz som vedela, ake pocity cakat pri vpichnuti...sa postupne naucis aj nejake tie grify, ako si to ulahcit (viac pomasirovat pred vpichom aj po, viac stisnut faldicku, takze citis len to, ako silno si ju stiskas a nie to ako stipe, ako to postupne vtlacit, nie naraz rychlo-lebo vtedy sa mne osobne zda, ze boli viac....ja niekedy tak skoro prerusovane, len tak po malych vtlaceniach)..ale ako vravim, asi kazda mame iny sposob a najdes si aj ty ten svoj 😉 vela stastia xxx

lenocka, len sa drzte 🙂

pekny dnik vsetkym x

bettynka222
2. čer 2009

tanity ahoj 😉 dnes osm bola v BA u genetika a hned hovoril, ze bude treba frax a praviedlen kontroly. mozno mi aj najde hematologa v BA , lebo v trnave vysetruju homocysteiny iba raz za mesiac, vysledky su o dalsi mesiac a niekedy ma objednaju az o dva mesiace...a to je dost dlha doba pri tehotenstve... 😒
ako sa inak mas? babatko poslucha v brusku? 🙂

poleva
2. čer 2009

ahojte mate tie injekcie v chladnicke ?
mne vcera pichla sestricka, dnes by som mala sama
mam tam taku malinku bodku a ked som sa vcera okupala tak mi troska islo krvi
pichate si to kolmo

ob.soklina
2. čer 2009

Ahojte holky,

Tanity moc moc děkuji za tvůj příspěvek 🙂 Já jen pro upřesnění sama si to zatím nepíchám, píchá mi to manža, já nemůžu vidět jehlu, začne mi srdce mlátit jak najaté. No jsem zvědavá, jeslti se IVF povede a já v tom píchání budu pokračovat celé těhotenství a manža někam odjede, jako že jezdí třeba na 3 dny do Prahy atd, kdo mi to píchne a nebo jestli v sobě najdu tu sílu, ale asi budu mít zavřené oči 😎

Poleva, injekce v lednici nemám, mám je dané ve skříni ve tmě a teplo tam taky není až tak velké. Jo jo manža mi to píchá kolmo aspon tak nám to říkala sestřička že to tak má být. Tak hodně sil k tomu samostanému vpichu. Já jsem v tomto posera.

poleva
2. čer 2009

dakujem
aj ty si pichas pred tehu ?

ob.soklina
2. čer 2009

Poleva - já ted podstupuji IVF teda ICSI v pátek jdu na odběr vajuch. Takže si musím píchat před tím. A ty proč???

poleva
2. čer 2009

lebo som 2 krat potratila a nemam dobre vysledky z hematologie

ob.soklina
2. čer 2009

aha tak to chápu, já jsem měla 2 trombozy tak proto, od 19 jsem na Warfarinu a když náhodou nějaký takový zákrok tak injekce. jééé jééé já mám dneska depku ☹

bendy25
2. čer 2009

Ahojte baby!
Dakujem za tie prstiky, ale aj tak som na tom, ako predtym. Vysledky z krvi boli pozitivne ☹ hlavne tie protilatky, ktore sa tykaju prave toho antifosfolipidoveho syndromu. Znova mi nasadili Warfarin... ☹ pretoze Vessel Due mi az tak nepostacuje. A budem ho brat vraj trvalo ☹ Sice mi tehotenstvo nezakazali, tak ako predtym, naopak mi hematologicka vravela, ze ak by som nahodou zistila, ze som tehu, tak mam hned zavolat, lebo si budem musiet pichat injekcie a samozrejme hned prestat brat ten Warfarin, no ani mi ho nepovolili. Cakala som, ze povedia priamo "MOZETE ZACAT SNAZILKOVAT" ale nic. Iba mi obe lekarky (hematologicka aj reumatologicka) vraveli, "uz by ste chceli byt tehu, vsak?"
Tak mi na reumatologii este zobrali krv a o mesiac mam zavolat o vysledky a hned sa k nej aj objednat...tak som zvedava, ci potom uz konkretne povie "ano, chodte do toho", lebo inac sa do snazilkovania asi nepustime, strach nam nedovoli ☹ pokial nam to vyslovne nepovolia lekarky...

petra2505
2. čer 2009

ahojte baby,

sorry, ze vam sem vstupujem, ale urcite mi budete vediet poradit - ste skusenejsie.Chystam sa na hematologicku ambulanciu /3r sa snazime o babo/ a jedno z vysetreni co mam odporucene je hematologia a zaujimalo by ma:
co sa ma budu vypytovat
ci mam Dr povedat, ze mavam bolesti lytok
kolko trva vysetrenie z krvi
a najdolezitejsie ci sa vam podarilo otehotniet?
Strasne, strasne dakujem a prajem vam vsetkym pekny vecer.

bettynka222
2. čer 2009

bendy mne tiez teraz zistuju ten antifosfolipidovy. zistili i aj zvysene NK bunky - nejaki prirodzeni zabijaci imunitneho systemu 😒 no ale ked ten antif. stale mas, tak sa chvilu liec a potom to asi pojde, nie? to je vraj ziskana trombofilia, tak snad moze aj sama odist, nie? a co ti povedali, co ten antif. sposobuje? vraj moze byt sposobeny stresom - co som ja pocula. si v strese? moze to byt este smutkom za babatkom, co myslis? ty si vtedy otehotnela normalne, nie? tak si musis aj teraz povedat, ze pride raz dobre obdobie, kedy budes stastna mamicka. a aby to prislo co najskor, muisis sa snazit mysliet pozitivne - viem ze je to blba rada a tazko dosiahnutelna...ale nic ine ma nenapada 😔

petil lytka jej spomen. ale je to vlastne jedno, ved krv jej vsetko povie zza teba 😀 urcite sa ta budu pytat na rodinnu anamnezu, tak si pozistuj infarkty/mozgove prihody/plucne embolie/potraty u mamy, babiek, surodencov, ale aj starych otcov. mne sa napriklad velmi praskali cievky, po celom tele som mavala modriny a pocas tehu sa mmi v maternici tvorili zrazeniny....

petra2505
3. čer 2009

betty dakujem, ja si to radsej spisem na papier lebo budem v strese a polku veci pozabudam 😒

perla200
3. čer 2009

baby...a vy mate problémy s trombocytopéniou?

tanity
3. čer 2009

ahojky 🙂

betty 😀 tak to som velmi rada, ze si tak vyborne pochodila u hematologa 😵 😵 😵 bude dobre uvidis...som naozaj rada, lebo podla mna, ak mas dobreho lekara, je to uz polovica vyhry ....hlavne, za ma o teba zaujem a da ti injekcie, yupiiiiiiii 😀 a brunko je zlaty, taky aktivny, ze az strach 😀 ale to mi dodava neskutocnu silu, ze bude dobre...milujem ho 😵

poleva, kolmo, ale teraz do stehna uz kolmo nedam, skor tak sikmejsie, ale do brucha to slo krasne nadoraz a kolmo 😉 injekcie tak ako sokli, v skrini 😉

sokli, nie je za co, len nech sa zadari, mas krasnu urodu vajuch 😵 a uspesne prebehne aj tvoje ivf 😵 a podla mna pichat dalej budes, tak mas pravdu, ak manzel odide, budes asi nutena nejak to skusit...ide len o ten prvy vpich...potom este prekonat take tie kriticke chvilky, ked si uz myslis, ze nedokazes viac a ono to ide dalej a ty zistis, ze jasne, ze dokazes 😉 odkedy picham do stehna, znasam ale pichanie lahsie, o dost lahsie, aj ked paradoxne zaciatky boli tazsie...uz som bola zvyknuta na brusko a ze to tam vklzne ako nic a do stehna to trosku musim viacej pritlacit..no ale dost uz o pichani 😀 o polhodky musim pichnut...sakrus 😀

bendy, co sa hematologii tyka, tak tam podla mna mozes otehu aj hned...aspon tak sme to mali my, ze sme nemali ziadnu dobu nuteneho cakania, kym lieky ci injkecie zaucinkuju, tam sa snazilkovat moze hned...na reumatologii neviem, ja som tiez musela cakat az 3 mesiace (ja viem, ze az..ale pre nas to bolo ako vecnost) kvoli stitke, kym sa hladina hormonov urovnala..nastastie sa urovnala hned a my sme otehu na 1x 😉 takze drzim paluchy xxx

peti, ja sa uz ani nepamatam, ci sa ma nieco vypytovala..ale jasne, osobnu a rodinnu anamnezu, subjektivne a objektivne pocity (choroby a ako sa citis, tam spomen aj tie lytka-URCITE! ) a este beru dost vela krvi, ale zvladnes, to je v poho...co sa otehu tyka, ja som s mojou diagnozou otehotnela 4x na prvy raz...len sme o nase prve 3 babatka prisli ☹
tak teraz to uz musime do zdarneho konca dotrepat 🙂

perla, o trombocytopenii v tehotenstve, hlavne v poslednom trimestri, vela neviem, priznam sa..ale je tu zvlast tema v tehotenstve 😉 ono to asi s trombofiliou vela nema, neviem...skor ide o zvysenu krvacavost ze?pri poklese krvnych dosticike? hlavne pri porode a tak..ale to len tak tipujem, 😉

tak pekny dnik vam xxx