Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mimusa4
30. čer 2009

ahojte som tu po 1x...chcela by som radu, ako si mám pichnúť sama clexan do ramena, keďže do bruška to nejde, zatiaľ mi niekto stále podržal kožu, ale asi to nie je možné tak praktizovať stále, ak som momentálne sama...
pichám si síce len 0,2 inj. a dúfam, že nie dlho, lebo ma to tak troška rozčuluje...ale ako som čítala niektoré majú toho omnoho viac za sebou, takže by som mohla byť ticho 🤐 😅

amadora
30. čer 2009

Ahojte dievčatá, aj ja som tu prvý krát, ak sa nenahneváte 😉 Mám 16 mesačného synčeka a celé tehu som si pichala Clexan. Janulka nevadí keď trochu tej tekutiny vyjde von, mne sa to tiež stávalo 🙂 A čím bolo bruško väčšie tým to išlo ťažšie takže posledné mesiace som si pichala do stehna. Bolo to trochu náročnejšie ale dalo sa to zvládnuť. Len som najprv po vpichnutí injekcie trochu nasala a keď nenasalo krv (teda som nebola v žile) tak už som to len vpichla dnu a bolo. Mimus skús to tiež keď si sama, určite to pôjde lepšie ako do ramena 😉

mimusa4
30. čer 2009

a nebude to vadiť? túto variantu mi nik nepovedal, ani v nemocke

amadora
30. čer 2009

No mne tiež najprv povedali že len do brucha a potom keď som bola na kontrole (tuším v nejakom 6. mesiaci) a hovorila som že už to ide ťažko do brucha tak vraj že či si ešte pichám do brucha, veď už som mala do stehna 😒 A môj brat pred operáciou si tiež pichal do ramena, takže asi je to jedno. Vadiť to určite nebude 😉 Ja som mala Clexan 0,4 a ty?

mimusa4
30. čer 2009

ja mám 0,2...myslíš že ak mám menšiu dávku tak nebudem musieť pichať dlho?

amadora
30. čer 2009

myslím že budeš musieť aj tak celé tehu, len máš možno slabšiu formu trombofílie alebo čo tak ti to stačí 🙂

mimusa4
30. čer 2009

ja ani poriadne neviem, pichám si to cca 2týž. a myslím že niečo spomínali o hustej krvi...ale aj tak ďakujem 😉

amadora
30. čer 2009

no to je ono, hustá krv a môže spôsobiť zrazeniny a upchatie ciev, tak ju riedia 🙂 nemáš za čo ak som pomohla som rada 🙂

mimusa4
30. čer 2009

jasne že áno..dík...dr. sú poniekt. skúpi na slovo, tak čerpám vedomosti z netu 😅 😀

amadora
30. čer 2009

keby som ja mala keď som bola tehu tak by som mala oveľa viac info. koník je fakt dobrá vec 🙂

lenka_66
30. čer 2009

zdravim vsetky babulky

vitam aj nove tvare 😉

jooj stasne horuco mi je.normalne sa mi toci hlava , napina ma,prechadza to az vecer .inac som ako upir 😀 .zdrziavam sa iba v tej casti bytu kde momentalne nesvieti.

mimus , bud rada ze pichas a ze prisli na to teraz.pichat mozes brucho,stehno, rameno.

drzte sa vsetky

amadora
30. čer 2009

Lenka teda držím palce aby sa upírske stavy rýchlo skončili 😀 A pravdaže aby vám všetkým tehu dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂

zrnik1
30. čer 2009

lenka viem o com pises, mam sa asi rovnako ako ty...
Uz len chvilu, to vydrzime... 😀 😀

mimusa4
30. čer 2009

ďakujem ešte raz dievčatá, ale po pôrode to bude isto ok? však? mňa to príšerne otravuje 😅

mimusa4
30. čer 2009

dostala som mail od hematologičky, pýtala som sa aj jej, či môžem aj do stehna pichať, odpoveď znie: nie 😒
😠

mirip
30. čer 2009

ono asi závisí aj od toho čo picháš, ja fraxiparin a ten sa dá aj do stehna

tumkal
30. čer 2009

Mimusa4 já jsem si píchala Clexan měsíc před porodem taky do břicha, bylo to nepříjemné, ale šlo to v pohodě.
Já teda nemůžu vidět injekce, takže já jsem držela kůži a přítel píchal injekci. 😉

mimusa4
30. čer 2009

ja mám ten clexan..

tumkal a kde do brucha? niekde do strany?

tumkal
30. čer 2009

Ano do strany. Jeden den na jednu stranu, další na druhou a tak jsme to střídali.
Malá se ke konci už teda pěkně mlela, tak to bylo náročnější. No ale já jsem neměla nějaké mega velké břicho.

tumkal
30. čer 2009

Sranda byla v porodce, tam jsme přijeli a oni neměli clexan a nevěděli jsme jak dlouho to bude trvat, naštěstí jsem porodila ještě týž den a měla dvě injekce z domu. Po porodu mi píchali flaxiparin do ramene, od sester to teda bolelo jak sviňa.

mimusa4
30. čer 2009

tak ja niečo už vymyslím, do brucha sa bojím teraz..ale ma napadlo, keby som mala náramok, taký ohybný, nie celkom uzavretý, tak by bolo fajn..asi.. 😅

ale dík vám všetkým 🙂

janula.k
30. čer 2009

Ahojte, Amadora, dakujem 😉 no ja som do stehna pichla len raz a strasne ma to bolelo, este som trafila aj zilku, tak potom bola modrina tri tyzdne... 🙄
Mirip, ty uz si 26tt 😨 a ja som za Bianku 😉

amadora
30. čer 2009

Mimus to je divné že nie 😕 Navyše ja som mala tiež Clexan tak nechápem... asi závisí od doktora 😒 Ja som si pichala až do konca šestonedelia, do pôrodnice som si niesla vlastný a pichala mi sestrička (tiež bolelo ako sviňa) a mimochodom tiež do stehna. Ja som si vždy riadne prezrela stehno kde sú žily a snažila som sa vedľa. Ani raz som žilu netrafila.

mirip
30. čer 2009

ved aj ja janula, ale sa nám páči aj simonka ale bianka stále vyhráva 😵

mimusa4
30. čer 2009

amadora neviem prečo mi tak odpovedala, možno preto, že videla modrinu na ruke 😅 , tak sa mi minule podarilo 🤐

lenka_66
1. črc 2009

mimusa, noo neviem. ja som zacinala s clexanom a poucenie bolo ze aj stehno.po 2 mesiacoch mi ho ale zmenili na fragmin.

mirip, jooj tiez mas paradicka tt.

zrnik , no ty mas chvilku urcite , no ja asi 2 😀 .

alinuska, lenusska viem ze mate teraz ine problemy no v poslednom case denne si aj viackrat spomeniem.dufam ze ste ok,alebo to je znamenie?

lenoc, kde sa tulas?

a co robia nase mamicky ???

dahra
1. črc 2009

Ahojte,
vasa tema je dlha 🙂, som leniva hladat si odpovede 😒, tak sa vas priamo opytam. Zda sa mi, ze vacsina co tu prispieva pise, ze vam trombo boli diagnostikovane, ked ste prisli o babatka ☹. Robia sa vysetrenia na trombofilie aj na vlastnu ziadost?
Ideme podstupit IVF, tak sa snazim vylucit co najviac veci - mavam problemy s krvou - anemiu. Obvodna lekarka mi robila krvny obraz, lebo som sa pytala na hemotologiu. POvedala, ze je v norme. Mam trosinku menej hemoglobinu a erytrocytov. Da sa to zistit aj z takehoto vysetrenia alebo je na to specialne?
Mirip,
ty si tu? Takze to nie je pravda, ze tie co maju endo, nemozu mat trombofilie...hm. Totiz, tak mi to bolo povedane...

amadora
1. črc 2009

Dahra mne zistili trombofíliu ešte pred tehu, keď som brala HA. Mali vtedy možnosť urobiť dáke DNA vyšetrenia tým ženám čo brali HA a mne z nich zistili trombo. Takže som vedela že hneď ako otehotniem že musím ísť na hematológiu a brala som od začiatku injekcie. Myslím že by si sa mala opýtať gynekológa čo by ti poradil.

dahra
1. črc 2009

Amadora,
aha, vdaka. Pamatas si ci si mala zvysene trombofily, alebo bazofily ci monocyty?
Mna nikto nikam neposiela, gynekolog mi povedal, ze bude IVF a to je vsetko. Vacsinou sa clovekom nik nezaobera, kym nie je neskoro. Zacala som nedoverovat doktorom. Aj moja byvala gynoska sa ma pytala ci mam dovod domnievat sa ze som neplodna a bac. O necely rok som prisla o vajecnik. V detstve som dostala reumu, ktora mi pokrivila clanky prstov a lave zapastie Doktori mi chceli lamat ruku, ze ju mam zle zrastenu. Nakoniec v BB mi diagnostikovali spravne, co mi je.

lenka_66
1. črc 2009

dahara,
povedz ze sa ti robia modriny, ze niekto zo starych rodicov mal trombozu napr.noha/ruka.je to dedicne tak ti to spravia.bud CAR abo hematologia