Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
29. črc 2009

no uz dlho.stale ked som bola v nemocke tak som mala s nou len dobre.aj mna ona poslala no k dr.benovej.

cukor
29. črc 2009

lenka....takže tvoje tehulkovanie sa blíži ku koncu 😲 ....je to tvoje prvé tehotenstvo?

lenka_66
29. črc 2009

ee 4

cukor
29. črc 2009

a... ked sa môžem spytat ....čo sa stalo ?.....asi som trošku zvedavá 😉

lenka_66
29. črc 2009

nic az po 3 ma poslali na hematol. a tam sa prislo veci na koren.preco sme nikdy ani srdiecko nemali

cukor
29. črc 2009

..tak ked ja môžem o svojom osude....pred 3 rokmi potrat v 8 t.....potom sa nedarilo....takze 2xIVF,2xKET,4x inseminácia ....posledná úspešná....aj srdiečko bilo....8t.koniec......potom hemat....a zistili trombofiliu.takže teraz beriem prednisom a od septembra si budem pichat fraxiparin ,beriem aj wobenzym a vitamíny a v novembri môzme íst na to....ale zase s pomocou doktorov....dufam,ze to teraz vyjde,lebo mam uz 38 a rozhodne ma to vsetko uz dost vycerpáva......ale musím bojovat...nemôzem a hlavne nechcem sa vzdat...

lenka_66
29. črc 2009

no ja nemam problem dackat sa // len dalej to neslo.

cukor
29. črc 2009

lenka...kolko mas rokov....

lenka_66
29. črc 2009

36 . inas mas ip

lenka_66
29. črc 2009

no pekne sa nam tu osladieva.najprv poleva teraz cukor 😀

cukor
29. črc 2009

lenka....tak ja idem trosku osladit zivot môjmu manželovi....zajtra mame vyročie...takze mu musím pripravit nejake prekvapko....prihlasim sa zajtra.....so záujmom o tvoj stav 🙂 🙂 🙂 velmi ti držím palce...

lenka_66
29. črc 2009

cukor tak sladte 😀 . ja som sa rozhodla ze cakam na datum 07.08.09 dufam ze drobec nebude namietat

bettynka222
29. črc 2009

leni oni nemaju dovcu? tak potom nechapem preco mi nikto neberie telefon ani neodpisuje na mail... ☹ no skusim tam este cinknut aby som to do septembra mala vyriesene...leni a ty mas ktoru mutaciu?

lenka_66
29. črc 2009

betty tam sa dovolat je umenie.aj to len do 10 tusim dvihaju.no zbehnem zajtra a uvidim.FVLeiden heterozygot + MTHFR C 677T - heterozygot

tanity
29. črc 2009

ahojte kamosky trombosky 😀

ako sami mate? co noveho? zulocka, strasne gratulujem, lenka mi pisala, ze uz to mas za sebou, len neviem, kedy ako co 😅 ale blahozelam, lebo uriocte vsetko donbre a vy sa mate uzasne..ja ako na drogach, mne netreba ani spat ani jest 😀len kukam na maleho... 😀
tak ja uz vyskerena pisem, lebo v spalni mi spinka nadherny syncek, nas vysnivany poklad-brunko 😀 😀 😀
je to pocit nad pocity-zazrak bozi, nadherne cosi...len dakujem z celeho srdca, ze mi to po tolkych bolestiach a strastiach bolo dopriane a nevymenila by som za nic...je nadherny, dobrucky, zdravy, dokonaly 😀 😀 😀
pamatate, ked som tu riesila, ci mam pichnut fragmin, lebo asi mi odisla zatka? tak to bola plodova voda, odtejkala postupne a ked som si nakoniec o 11tej pichla a vstala z postele, zacala to proste riadne liat...isli sme hned do nemocnice, naradosteni s manzeloma vo vytzreni, taki dojati, ze nas chlapcek sa k nam uz chysta a tam teosku studena sprcha, lebo nemala som uz ziadnu plodovku a k tomu vsetkemu sa vyskytol vazny problem-prolaps (?) pupocnika..alebo hmatny pupocnik...cize maly mal pupocnik pred hlavickoua keby sme rodili normalne, doktor povedal nasurovo, zeby sa zadusil ☹ takze do 3 minut operacka pripravena a o 5 minut som uz lezala na stole a sekcia...bohuzial, strasne som chcela prirodzeny porod, ale ked to muselo byt, nevahala som...velmi som sa zlakla a sama by som v tej chv ili rezala brucho a vyb rala ho odtial bezpecne....po sekcii uf uf uf...ale zvladli sme, a maly mi to vynahradzal nadherne.,...mliecko sa ukazkovo spustilo nma 2.den, taklze aj so sekciou sa da krasne kojit...uz pekne pribral, je nadhermny, uzasny, zlaty...je name proste slov...len na neho pozeram, ako sa sklabi smejka, sklada pusinku a rucky a je to zazrak....idem vsak teraz zehlit pre ten nas zazrak, plienok mame do bludu 😀 ale ozvem sa, a dakujem, ze ste na mna mysleli...lenka, si na rade, drz sa, je to uzasny pocit, ako keby si bola vkuse v 7.nebi 😀
vela stastia xxx
papa xxx

bettynka222
29. črc 2009

jaaaaaj tanity to je supeeeeeeeeeeer. z tvojho prispevku normlane srsi stastie 🙂 velmi velmi velmi ti gratulujeeeeem a prajem ti, aby si so svojim zlatickom bola uz len stale takato statsna 😉
ozaj a ako ti potom robili sekciu ked si pichla fragmin? to ti potom mohli dat anestezu?

bettynka222
29. črc 2009

oki leni, dakujem za infosky. tak tam skusim zavolat skor.

lenka_66
29. črc 2009

tanity , tak je super blahozelam. verim ze si ako v siednom nebi. h;lavne ze vsetko dobre dopadlo.mamke vela mliecka a brunkovi stastnu mamicku prajem 😵 😵 😵

p.s.co tak spravit zmenu v pase . a tusim ze zulok to ma davno za sebou .nemal tam byt zrnik1? 😀 mas ospravedlnene 😉

tanity
29. črc 2009

lenka hahahah, jasne, ze zrnik 😀 prepac zrnicek, ved vam vravim, ze som ako na drogach 😀 mozog pomuteny od stastia 😀

zmena vykonana 😀

bettynka, ved to, oni mi chceli dat len lokalku, len spinal, ale kedze som si pichla hodku predtym, musela to byt celkova anesteza..inak hrozilo riziko zakrvacania do miechy...aj som vraj trosku viacej krvacala, ale ze pohoda...len som mala redant (neviem, ako sa to pise a nechce sa mi googlit, proste taka mini "kabelka" na zberanie krvi z brucha (znie to hrozne..ja viem), pre pripad hematomu, na 3.den mi to dali dole....)
inak vraveli, ze nevadi, ze som si len endavno pichla, takze naozaj niet coho sa bat, len som musela do celovej anest. 😉
a malinkemu robili aj testy v nemke vzhladom na moju diagnozu, je v poriadku, som stastna, ale pre istotu ideme este k detskej hemato...celkovo som strasne spokojna, ze ten porod dopadol tak ako dopadol. a ze mame brunka medzi nami...pridam fotecky, len musim dobit baterky z fotaka a najprv najst nabijacku 😝 😅 😀 vsetko je vsade, ved viete, ked je muz sam doma...ale uz sa to lepsi.... 😀

tak zatial pa moje xxx

lenoc
29. črc 2009

Ahojte!

Tanity, moje, zo ♥ gratulujem, veľmi sa teším, z tvojich riadkov naozaj srší šťastie, hneď som si začala predstavovať, aké to bude, mať nášho drobčeka takto s nami (mimo bruška, lebo veď aj teraz je s nami, joj a práve to dáva dosť zreteľne najavo 😵 ). Prajem kopec zdravíčka a nech zažívate kooooooooooooooopec takýchto šťastných dní stále.
Už som chcela písať, že FOTKU 😀 , ale predbehla si ma. Takže lentoľko, že sa teším na Brunkove fotečky a posielam mu, bubáčikovi, pusu. Celé tehu si sa oňho bála a takto ti nahnal strach ešte aj tesne pred finále, ktoré síce nedopadlo ccelkom podĺa tvojich predstáv, no nevadí, hlavne že je malý zdravučký.
Aké mal miery?
určite si sa cítila ľahká ako víla, keď ťa konečne odkabelkovali a odhadičkovali.

Leni, ty nehodíš nejakú aktuálnu fotku bruška? Narástlo ti ešte od toho 31.tt ?
Pekný dátum si vybrala drobcovi, tak ho pekne nahováraj, aby sa vtedy ukázal na svete. Mne vybrala Katka 9.9.2009, tak uvidíme, ktorej z nás to výjde. Možno obom.😉

Cukor, koľké výročie? Svadby či zoznámenia?
Mne akurát dnes trklo, že keď mám termín 15.9., je to presne 9 rokov a 2 mesiace (na mesiace to je super číslo 110 mesiacov) čo sme spolu.

Betty, mš pravdu s tými hematológmi. Aj kolegyni pichali dačo na krv pri operácii kolena a tehuľke, ktorá má vrodenú trombofíliu a je na rizikovom s obmedzeným pohybom, alebo dokonca musí kvôli iným problémom veľa ležať, majú koľkokrát problém predpíssať injekce.😠

kell
29. črc 2009

Tanitka!!! Moooc gartujluji k Brunkovi, oběma přeji hodně zdravíčka! Už se těším na fotečky!

Holky, já doufám, že to přežiju s anopyrinem, mám sice doma ještě pár inj. clexanu, ale zase si říkám ať to dohromady s tím anopyrinem zase nepřepísknu. Teď budu doufat, že to bude O.K., že mi už snad Bůh to malé miminko dopřeje.

lenka_66
29. črc 2009

lenoc , foto mam ale na draheho fotak radsej s mojim nesaham. ja mam svoj taky obycajny. vraj ak ho zdemolujem (co dokazem ani neviem ako)tak neva.
tebe by som vybrala datum 20.09.2009

kell aj drobec drzi tie svoje pesticky 😵

tanity
29. črc 2009

dakujem dievcatka 🙂
prave sme sa vratili z mikro prechadzke, trvala 10minut a z toho 8 sme preplakali, tak sme utekali domov s placucim kocikom 😖 😅 ale uz je napapany a spinka 😵

kellinka, ja silno budem verit, ze dopraje...inak, mas presne to motto, ktore ma drzalo nad vodou, kym sme neotehotneli a neporodila som brunka...jednoducho by tuzba v srdci enbola taka silna, aby nebola vyslysana...tak silno drzim paluchy, aj brunkove budem stiskat xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

lenocka, nadherne tt v pase 🙂 uz tiez len za par to mas, ako lenka 😵 ale ty este troska vydrzis, samozrejme 😵 inak, brunko mal 3000g a 49cm 🙂 🙂 take male slniecko 🙂 boli sme uz na konci 39tt, resp. podla druheho terminu v 40tt, ale pocitali podla M a tak nakoniec to v nemocnici uznali ako 38tt ukonceny, aj ked sme uz boli 38+6...pocitaju vsak ukoncene tt...aj tak som strrasne rtada, ze sme to dotiahli tak daleko, lebo ma gyndos strasil tym 36tt...nakoniec super....brunko uz pribral spat na svoju porodnu vahu a dokonca viac, takze asi ma mliecka az az 😀

dievcata, krasny vecer a pokoj v dusi xxx

kell
29. črc 2009

Lenka a Tanitka, když mi udou držet pěstičky takoví dva malí bobánci a ostatní skvělé trombokámošky, není možné, aby to nevyšlo 😉., Je to od vás moc miloučké, děkuji.

lia
29. črc 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj tanitka mojko gratulujeeeeeeeeeeeeeeemmmmmm a velmi sa tesim,ze uz to mate obaja xrumkacikovia stastne cele za sebou 😵 😵 😵 😵 koniec dobry ,vsetko dobre,vsak?? 😵 😵 😵
prajem vela zdravicka celej rodinke,stastia a usmevu po cely zivot a veeelaaaaaa mliecka 😵 😵 😵
no tesim sa neskutocne 😀 😀 😀 😀 to je super,my mame deticky vyslovene vymodlene a je to krasne,takto sa treba tesit z kazdeho noveho zivota 😀 😀 😀 😀 😀 jupiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀
este zrnik by sa mohla ukazat a za chvilku lenus66 a potom lenuška lenoc 😵
bpoze lenocik,ty si dopisujes tie tt?? 😕 😀 😀
len tak dalej 😉

andys004
29. črc 2009

Ahoj kočky,
Jen co sem pár dní nevlezu tak se to tu jen hemží dobrými zprávami.
Kell tak potichu ,ale hrozně mooooooc ti gratuluji a držím všechny prstíky co mám aby to tentokrát dopadlo dobře MUSÍ😵.
Další obrovská gratulace patří Tanity k malému uzlíčku 😀 Přeji do života jen to nej nej,ale ze všeho nejvíce zdraví.At vám dělá jen samou radost.Teda ten porod muselo být drama,ale naštěstí to dopadlo dobře, abych řekla pravdu tak z toho bych dostala infarkt.Škoda jen ,že jsi musela mít tu narkózu mohl to být hezčí zážitek ,já bohužel o ten první pohled na čerstvě narozené miminko taky přišla 😔 a obávám se toho, že i tentokrát tomu nebude jinak ,i když bych si přála normální porod ,ono není o co stát, po tom císaři to není zrovna jednoduché.Při poslední návštěvě u dr.jsem se ptala na epidurál a on mi řekl, že pro lidi s mojí mutací to není vhodné ,takže hold mám smůlu😠.
Myslím samozřejmě i na vás ostatní a je hrozně pěkné vidět jak vám přibývají tt a ze všeho nejhezčí jsou ty šťastné konce, tak jen tak dále a brzy je tu další miminečko.Všechny vás zdravím,poslední dobou jste se nějak rozepsaly takže opět nestíhám dočíst,to je u mě normální že.Hezky se opatrujte a šetřete pa pa pa🙂.

bettynka222
29. črc 2009

andys a ty mas prosim ta aku mutaciu?

jeeeej kell tanity mala prvadu, mas uplne super motto. to sa mi fakt paci a diufam,z e plati aj na mna 😎

andys004
29. črc 2009

Bettynka mám MTHFR C677T heterozygot což myslím je ta nejjednodušší,ale co lékař to jiný názor. 😅

zulok
30. črc 2009

TANITKAAA..gratulujeeeeeemk Brunkovi a hlavne ze je vsetko vporiadku..i ked jasne,,ze si chcela prirodzeny porod..ale urcite aj takto je vsetko super..si sikulaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

zulok
30. črc 2009

Andyys..jej tehulko.super, ze sis a ukazala..a i ked bude cisarsky a miinko uvidis neskor..verim, ze potom ti to vynahradi svojim krasnym pohladom..

kell..siiilno drziiim palceeee..cmuk