Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
31. říj 2007

Ahojte bambuľky!

Zuločka - som rada, že ti je lepšie, a už nemusíš stále iba poležkávať 😉 . S tými cintorínmi máš pravdu - aj ja som bola na tej diskusii - keď si spomínam, tak ja som tiež behala po cintorínoch, keď som bola tehu s Nanou, len vtedy som o svojom tehu ešte nevedela - to boli len prvé týždniky - a v pohode.

Lenočka - pekný nákup! Žienka si musí urobiť radosť, a okrem toho = čižmy treba - nôžky musia byť v teplúčku!!! Inak dnes som si zo srandy merala bazálku (mám ortuťový = nepípame 🙂 ) - stále 36,8C = z toho už nič nebude ☹ = žiadne tehu príznaky, iba včera a dnes ráno mi bolo zle od žalúdka a trochu prsia štrajkujú (to môže byť kľudne PMS), ale inak nič ...

Oddychujte a šetrite sa počas sviatkov - neviem, či sa dostanem ešte dnes k netu, uvidíme ... Zatiaľ sa majte krásne, bambuľky!!!

lenoc
31. říj 2007

Kapp, moja, tá tvoja nižšia teplotka sa mi vôbec nepáči. Je škaredá. ☹ Koľko dní je už taká?
Čo vy, idete s rodnkou niekam ďalej cez sviatky? My nejdeme spolu zajtra na cintorín, drahý robí ☹ , tak pôjdeme až v nedeľu spolu.
Babuľky, inak čižmičky som nekúpila, ale zato rifle. 😅 Veď to asi poznáte.

pekný večer, pá. cmuk.

zulok
2. lis 2007

KApp, jeeejda, tá teplotka jedna neposlušná, nech sa vám už pekne vyškriabe a nezlieza 😒 ale pokial nie je nízka v čase ms, tak je ešte vcelku fajn, tak žiadne zúfanie, juu 😉

Lenočka, no aj rifle potešia, no nie? nabudúce budú čižmičky 😉 no a takéto nákupy teda poznám veľmi dobre 🙂

My sme na cintoríne tiež neboli a neviem, či ja aj pôjdem, naši idú preč a náš auťáčik je pokazený. TAk sa pomodlím doma a manželíček aj za nás na cintoríniku.

Jooj, Lenočka, to ma mrzí, že milý pracuje v taký sviatok. Dúfam, že spolu aspoň trochu budete a ty si teraz pekne užívaj deň volna 😉

Ahojte abbulky a držíím palce. cmuk

lenoc
2. lis 2007

Ahojček!
Zuločka, ano, rifle potešia, ale ak budem v nich behať len po dome, lebo si k nim na von nebudem mať čo obuť, to bude iná sranda. 😀 A veď ešte nesneží, ešte mám trochu času s kúpou.

to je blbé, že nemôžeš ísť. Pamätám si, ako mi bolo z toho smutno, keď som bola prváčka na VŠ na intráku a nemohla som ísť na Dušičky domov, lebo sme sa ešte na druhý deň učili. Tak som na izbe aspoň zapálila sviečku a pomodlila sa.

Zuločka, ako miminko, dáva o sebe vedieť už silnejšie? Mávaš aj nejaké divné tehotenské chute? To už tento týždeň ideš na kontrolu?

pekný zvyšok dňa prajem!

zulok
2. lis 2007

Lenočka, aj my si zapálime sviečku doma. 🙂 No, to je iné, ty si bola na intráku bez rodinky, to muselo byť ozaj ťažké, cez také sviatky je najlepšie byť s rodinkou.

Čižmičky zoženieš 😉 a rifličky rozhodne nie je zlá vec 😉

Drobčiatko stále šťuchá tak jemne, ale zdá sa mi, že to cíti častejšie. 🙂 Tehotenské chute, hnm, bola som závislá na olivách a teraz rajčinu a papriku nemôžem ani vidieť a mám radšej slané ako sladké, čo je u mňa veeeľmi divne, ja bývalý maškrtožrút. Vo štvrtok ideme na kontrolu, veeeľmi sa tešiiiiim.

A ako tráviš volný deň?? 🙂

lenoc
2. lis 2007

Tak na takto šťuchance sa teším asi najviac zo všetkého. (Veď mňa to rýchlo prejde, keď kvôli tomu nebudem môcť spať. 😎 ) Určite je to jedna z najkrajších vecí na svete a krásne si to s drahým vychutnávate. Cítil to už aj on?

Ja dilino, že tento týždeň kontrola. 😲 No, ja už mám totiž víkend pár dní a nedochádza mi, že je "ešte len" piatok. Takže to je v podstate budúci týždeň.

Čpo robím? Doobeda som robila takú nátierku na chlebík. Mňamky, aj teraz sa tým napchávam. No a potom som mala prácičku s červenou paprikou trochu. Teraz píšem úlohu z AJ. Sloh. Brrrrr. Každý týždeň jeden. Fakt sa mi veľmi chce. 😝
čo ty, aký máš dnes deň? Manželík je doma? Ozi, ako dlho ste už "svoji"?

zulok
3. lis 2007

Lenočka, aj ja som to brala ako tento týždeň, ja som tiež dopletená tými sviatkami 😀 takže sme to pochopili rovnako 😉
Jooj, sloh písať, brrrr, držím palce, s tou anglinou máš dosť makačky, ale budeš ju vedieť eňo ňuňo. 😉
MAnželík je teraz spolu 4 dni doma, tak sa vytešujem. sem tam prechádzka , inak sme doma, super. A manželík ešte šťuchance necíti, keď si dá ruku na bruško, tak ani šťuch, ale dúfam, že čoskoro ucíti 🙂 a manželia sme za pár dní 2 roky a spolu sme 9 3/4 roka. MAla som riadne šťastie, že sme sa našli 🙂
A vy?

Lenočka a ostatné zlatíčka, na emimču sa objavila nová diskusia, ahaaaa http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

lenoc
3. lis 2007

Zulok, manželia sme vyše dvoch rokov, spolu sme vyše 7 1/4 roka. Predtým sme sa vôbec nepoznali. Teda, on poznal moju rodinu (veď na dedine), ja len jeho kamošov.

Zaujímavá diskusia, občas sa tiež chodím pozerať na emimino. Určite sa teraz budem chodiť pozerať častejšie, hlavne na túto diskusiu. 🙂
čo porábaš?

zulok
3. lis 2007

Jeeeeej, tak to ste spolu tiež pekne dlho, perfektnéé 😀

Aaale nič neporábam dokopy, varili sme obedík, manžel stavia papierové modely a ja som zachrnela 😅 a chcela by som nakresliť dáky obrázok do izbičky, tak asi sa do toho pustím. A ty čo robíš? 🙂

helen
3. lis 2007

Ahojte!
Nepozname sa, no nazov tohto fora mi je velmi povedomy. Mam trombofilnu mutaciu, preto som sa rozhodla napisat Vam. Chcem Vas vlastne iba povzbudit a povedat, ze Vam velmi drzim palce. Ja som po dvoch potratoch, no nakoniec bolo tehotenstvo uspesne. Mam krasnu dcerku a ked budeme chciet dalsie babatko, opat budem cele tehotenstvo na fraxiparine. Takze s Vami (ak ste na tom tiez tak) sucitim a viem, co prezivate. Drzte sa, dievcata!

lenoc
4. lis 2007

Jeeeeeej, Helen, tak ďakujeme, si zlatá. 🙂 Aj my sa raz určite dočkáme takých malých pokladíkov, aký máš teraz ty. Gratulujem k dcérke!

Zuločka, ja som včera ešte pomáhala mamine upratať po maľovke, potom sme boli na oslave u švagrinej. Tak u som sa k netu nedostala. A tera idem papkať. Čínu a hranolky. 😝 Čo dobrého máš ty? A čo ste včera s drahým varili? Obrázok si nakreslila?

Injekcie si picháš sama, alebo ti manžel asistuje pri tom?

zulok
4. lis 2007

Heleeen, Ahooj, veeľmi sa tešííím, že máte pri sebe princezničku, veľmi si nás povzbudila. Ďakujeeeeeeem 😀

Lenočka, ani ja som na nete už nejak nebola, obrázok som nenakreslila, lebo som nevedela čo, ale sprvaím asi také zviratká domáce, alebo dačo také, nech detská izba vyzerá ako detská. My sme dnes mali mäsko v takej ananásovej omáčke a ryžu, mňaaam, ale čínu som už nemala ani nepamätám, ste mali mňamky obded.
Injekcie si pichám sama, lebo som nechcela byť naňho odkázaná, že keď nebude stíhať, alebo bude preč, že si nebudem vedieť pichnúť a do bruška to ide lahko. to stačia dve ruky 🙂

Jooj, tak to si mala včera ešte dosť práce.
Jeeejda, ono už človek aby hladal vianočné darčeky, ako to letí 🤐

zulok
4. lis 2007

aha, toto je o včeličkách na riedenie krvi
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=641...

helen
4. lis 2007

Lenoc, istotne sa dockate 🙂 Fraxac je maly zazrak, aj Ty ho budes potrebovat?
Zulok, chapem to tak, ze aj ty si na fraxaci, 19tt je dobre znamenie! 🙂 Odkial ste? Mate niektora aj taku poruchu ako ja - lupus antikoagulans?

lenoc
4. lis 2007

Zuločka, super, ďalšie zaujímavosti!!! Pred koníkom som chodila na babetko, ale koník je lepší!!! Aj ja som nedávno naďabila na túto diskusiu a ani ma, blbú, nenapalo, napísať ti o nej. Nabudúce budem poriadnejšia. 😉

Aj vy ste mali mňamky obedík.
Sme sa pred chvíľou vrátili s drahým z cintorína.
Tak tie obrázočky hádam do pôrodu stihneš. 😅 Dobre si to s injekcijkami vyriešila. Šikulka.
Vianoce sa nám blížia, moc sa na ne teším, lebo dúfam, že budem mať vtedy už v brušku návštevníčka. (a nie červeného)

Heli, lupus nemám, aspoň teda dúfam, lebo to nemám vyšetrené. No a fraxík asi nebudem potrebovať, neviem. Podľa hematologičky len listovku. Tú papám už teraz poctivo. Uvidímme, ak budem mať horšie výsledky,... Aebo aspoň nalomím gyndoša na anopyrin. 😎
To, odkiaľ sme, máme v pase. Alebo to chceš celkom presne?

helen
4. lis 2007

Nie Lenoc, nechcem to presne, len som uz zabudla, ako to funguje. Ja som totiz sem nechodila, iba na mojasvadba.sk, este ked sa to zacinalo. No a potom na babetko, ked som potratila. No a potom na jedno privatne forum. Az teraz mi napadlo prist sem. Lenoc, drzim palce, nech teda fraxik nepotrebujes, nie je to nic prijemne, hoci ziadna drama, da sa to vydrzat 🙂 a dlho sa snazis?

lenoc
4. lis 2007

Vďaka. 😉 No, v maji som potratila, doktor odporúčal polročnú čakaciu lehotu, snažíme sa "už" dva mesiace, teraz máme pred sebou tretí. Hádam posledný... 😅
Vy ste sa dlho snažili o Barbi?

pozrela som si film, idem už spinkať, tak "brú noc!"

lenoc
4. lis 2007

Teda, teraz somm si uvedomila, že ty toho asi moc nenaspíš....

kapp
5. lis 2007

Ahojte bambuľky - teplotka neklamala - v piatok som dostala MS ☹ , ale nie až takú brutálnu ako inokedy - zrazeninky síce boli, ale iba 1,5 dňa, takže super ... Lenoč - začíname ďalší mesiac - už tretí a tiež dúfam, že posledný ...

Zuloč - Lenoč - pridávam sa do štatistiky - my sme s manželom 9 rokov manželia, a inak 14 rokov spolu, takže tak = ale už začína vystrkovať rožky, takže ho musím usmerňovať 😀 , však to poznáte 😝

Helen - vítam ťa na diskusii, a ďakujem za nové info a zabudla som = gratulujem k dcérke!!!

mya
5. lis 2007

Ahoj holky take petrim mezi trombofilky. mam po 2. neuspechu IVF a brala jsem fraxiparin a zpak zibor jiz od OPU. chtela jsem se vas zeptat, jestli je nutno pokracovat v brani nejakych leku na redeni krve i v normalnim zivote.myslim bez snazeni o mimi. bere nekdo z vas neco?

lenoc
5. lis 2007

Kapp, ☹ To ma mrzí. A ja som tak dúfala, že sa vám podarilo. Aj ten môj vystrkuje rožky občas (ale aj ja asi 😀 ). Takže tiež ste sa brali po piatich rokoch "chodenia" ako my.

Mya, to je mi ľúto, bude aj tretí pokus? Čo je to ten zibor? Myslím, že nie je potrebné nič brať, jedine ak by boli nejaké problémiky.

helen
5. lis 2007

Lenoc, pohoda 🙂 mala je nastastie anjel a da mi v noci vyspat, budi sa len dva krat a hned zasa spinka. Akurat so zaspavanim je problem, ale to vacsina deti. Lenoc, je mi luto tvojej straty, viem ake to je, mam za sebou dva rane potraty plus jeden pred 7 rokmi, ale to nebolo planovane a ani nie s manzelom. Vsetky boli zrejme sposobene mojou mutaciou MTHFR a poruchou LA. Fraxiparin nam ale zachranil Barborku 🙂 Vlastne sme sa teda o nu snazili iba rok, co nie je tak vela, no pocas toho roka som dva krat potratila - v piatom a siestom tyzdni.

Kapp, dakujem za gratulaciu a velmi zelam skore dve ciarky na teste!!!

Mya, podla mojho nazoru to zavisi od toho, aky typ poruchy zrazanlivosti mas, moze to byt kadeco. V mojom pripade mi doktorka odporucila zdravu stravu, vela pohybu, pitny rezim, a obcas "preliecit" anopyrinom 50mg/den a kyselinou listovou 1mg/den.

lenoc
5. lis 2007

Mya, Helen má pravdu, veru, to som ti ešte chcela napísať, že je to "od prípadu k prípadu", je to asi individuálne, či treba nejaké lieky aj mimo tehu alebo nie.

Helen, tak to máš doma fakt anjelika. 😉 Je mi ľúto, že aj ty máš za sebou takéto smutné skúsenosti. ☹ U mňa to pravdepodobne nebolo spôsobené mutáciou. Tvrdí hemoška.

helen
5. lis 2007

Lenoc, tak drzim palce, nech je dalsie tehu uspesne a bezproblemove! 🙂

zulok
6. lis 2007

Ahoj Helen , jamam clexane, ale to je to iste. som z Bratislavy . A fakt su tie injekcie zazrak, nadherny. A lupus nemám, aspoň dúfam.

Lenočka, verím a dúfam, že na Vianoce sa už budete tešiť v trojici, kráásny darček bude v brušku a tak isto aj u KApp.

Ozaj, ako sa má Linuška, dávno tu nebola.

KApp, jeeejda, mrška ma mrzí, dúfam, že to bola posledná na rozlúčku. A juchuu, že aj ty si s manželíkom tak dlho.

Jooj, už sa teším, keď tu budeme mať všetky svoje babuliatka v náručí a budeme najšťastnejšie v živote. 😀

lenoc
6. lis 2007

Cau kocky!
Helen, vďaka.

Zuločka,aj mňa koľko razy napadne, že čo Linuš, ako sa má, či sa im už zadarilo a tak.....
Aj u vás dnes snežilo?
Obrázky ako?

Tá rozlúčková mrcha sa mi páči. 😅

zulok
7. lis 2007

Lenočka, u nás snežilo v Bratislave, ale tam , kde bývame , tam nie, ale teraz akosi po snehu netúžim, bojím sa, že sa šmyknem na plačkanici 😅
Obrázok som začala kresliť, ale bude to nadlho, ale aspoň že som začala 😨
No a držíím palce, aby už mrška neprišla 🙂

u vás je sniežik?

zulok
8. lis 2007

Juchuuuu, tak kontrola dopadla výborne. tešíím sa, že je drobčiatko vporiadku. ĎAkujeeeem, že na nás tak myslíte, velmi to pomáha. Len akosi som vela pribrala 😅 ale čo už 😉 UZV nám nerobil, ale za 2 týždne ideme na taký podrobnejší do nemocnice, tak sa už možno odhalí, či je to chlapčiatko alebo dievčatko 🙂

Holčinky, držííím palce, aby sa vám čoskoro objavili // a mohli s atu všetky vytešovať. cmuuuk 🤐

lenoc
8. lis 2007

Zuločka, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, to je super! 🙂 🙂 😅 určite sa už veľmi tešíš na ten uzv. Aj budúci tato pôjde s vami? Koľko to je, že veľa pribrať?
U nás snežilo trošku v utorok, ale hneď sa to aj topilo a potom začalo škaredo pršať, aj včera pršalo. 😖 No ale aspoň som sa spolu s deťmi zasmiala na mojich poltopánkach, keď začalo snežiť a ešte sme nevedeli, že sa to neudrží.
Pohladkaj drobčeka odo mňa.

zulok
8. lis 2007

Lenočka, no moc ti do smiechu nemohlo byť v poltopánočkách, ešteže sa to roztopilo, lebo by si nám umrzla. Sniežik čaká, kým bude mať Lenočka nožičky vteplúčku. Tak ak sa chceš sánkovať, šup zohnať čižmičky. 😉 i keď je to riadne ťažké zohnať dobrú peknú obuv, pri ktorej neomdlie pri pohlade na cenu 😔
Aj budúci ocko pôjde, veeelmi s atešíííme. 🙂 no a pribrala som statne, pred tehu som mala 48 a teraz že 60 😕 a to keby som aj odrátala, čo všetko som mala na sebe, i tak je to dosť 😅 ale keď som hladoš jedoš, no ale hlavne že sa drobčiatku darí.

U nás stále nesnežilo, en prší a prší. Cez víkend príde svokruška aj so švagrinkou, tak bude veselo. A ona že navarí, tak to teda nie, príde na deň a pol a to chce ešte variť, musíme ju predbehnúť, nech aspoň dakedy oddychuje.