Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
2. srp 2009

leni, ved uz to mas "za paaaar" 😀 tak vydrrrrzzzz. ze sa buduci tyzden ma trochu ochladit, asi na 30 😀
fuuuuu, dnes je ale riiiaaaaaadny hic, prave som prisla zmorena zvonku.

zulok
2. srp 2009

Lenkaaa...drz sa naaaam 😀

a W_h drzim palce na vyseldky

MArGi..jeejda..Kristinka je velikanska..5 mesiacov..to letiii 🙂 a ma krasnu fotku na obciansky..chicih 😀

kell
2. srp 2009

Ahoj holky, asi je to zase na prd. Čárka na testu mi slábne, v pátek bylo HCG 175, zítra jdu ještě na kontrolní, ale vím, že už je to zbytečné, dneska byla čárka na testu sotva vidět.

Mějte se a zítra dám vědět.

w_h
2. srp 2009

zulok: diky
margi: jo uricte na tom budou lip
lenka: u nas je ted pekna bourka, tak mozna uz se mimco dere na svet, co?

margarita
2. srp 2009

kell ☹ ☹ ☹ to snad nie 😠 tak sa urcite ozvi a nevzdavaj to skor ako sa to potvrdi, viem,ze to nie je lahke, ale skus to, ak sa len trochu da...

zulok - co Kristinka, ale Matusko je uz chlap jak hora 😀

lenka_66
3. srp 2009

zdravicko 😉 , ste ma necakali vsak.no uz asi tusite ze sa tak skoro rodit nebude.dr.sa ma pokusila otvorit no povedala ze skor nie nez hej.dalsia kontrola stvrtok.kedze aj sluzi az do piatku poobedia tak ak sa zacnem otvarat ,pokusi sa aby sme mali ten pekny datum 07.08.09.
rada znela - fit lopta a sex 😕 (ze skoro na recept 😀 )

kell, tfuuj // bacilky na teba.

mounty ako sa ma? dufam ze si len uzivaju leta a nestihaju MK.

margi, zulok - no krasne vam tie deturence rastu 😵

cukor
3. srp 2009

ahoj leni....vidím,ze nevieš spat......tak ktorá je tá vyvolená doktorka? M alebo T? ale 40tt je krásne číslo....tak si to tehotenstvo ešte vychutnaj.... 😲 😀

bettynka222
3. srp 2009

kell ☹ ale ja verim, ze to este cyjde, mozno stupne. teraz na zaciatku to byva vselijake...a hlavne nam uz o mesiac alebo dva povolia snazilkovanie asi...tak predsa musim mat partacku, nie? 🙂 drz sa pokus sa na to nemysliet (hmmm to bola ale rada... 😕)

leniiiiiii takpodme na to. fit loptu mas? ak nie, tak manzela mas urcite..... 😀

ahoj cukor 😎 a zdravim tanitkuuuuuu a maleho tanitiacika 🙂 a este mao a bendy. papapapa a aj vsetky ostatne 😵

lia
3. srp 2009

ahojte 🙂
jej leni,ja ze pridem a ty uz to budes mat za sebou,no neva,vydrzime do 7.8. 😀 a co s tou fit loptou treba robit??ja som si akurat dnes povedala,ze si ju pojdem kupit,kvoli krizom,tak teraz neviem,nie ze mi pomoze k skoremu porodu 😅
kell,nevzdavaj to moja,vy ste boli na uo??

cukor
3. srp 2009

bettynka....aj ja by som mala v oktobri-novembri podstupit IUI.....tak snad nam to vyjde.... 😲 😲 😲

bettynka222
3. srp 2009

oki tak uz sme trojka. a potom pride dalsia a dalsia 😵
bbaulky ja som trosku zmatena. bola som rano na odbere kvoli hormonalnemu profilu a pytala osm sa sestricky, ci mi budu este brat krv a ona ze uz nie, len mam prist na sono v strede cyklu...no ale vsetci hovoria, ze boli naodberoch trikrat pocas cyklu. je tu niekto taky komu brali krv len raz?

cukor
3. srp 2009

....ani ja som nebola trikrát na odbere....tiež mi brali len raz.....asi vedia čo robia......

lenka_66
3. srp 2009

lia, no skakat na nej. ty by si mala ale neake cviky pre tehu.

cukor pani T.

betty , loptu mam ta problem nie je.no druha vec uz vacsi .kedze sme od zaciatku mali zakaz tak sa niekto boji o svoje nadobicko 😀 , ze co mu z nim po takej dlhej dobe spravim.hehe

cukor
3. srp 2009

leni....humor ta neopúšta,toooo je super...hehe.........

lenka_66
3. srp 2009

cukor , to nie je humor ale kruta realita 😉

cukor
3. srp 2009

...určite si uz na rozpadnutie...tak ta treba trosku rozveselit.....a este k tomu vonku je hrozna horúčava... 😝 ....a aky mas pocit z dr.T?

lenka_66
3. srp 2009

ja ju uz poznam dlhsie.3x som tam lezala a stale som sa akosi pod jej ruky dostala.aj ked ona nemusela.stale je mila,ludska aj kolegovia ju beru za odbornicku.yak nie je co riesit.sak ma hemat. ma ona poslala.prve 2 mesiace riadila aj hematolog. tak ked si to urobila tak nech si to aj odrodi 😀

cukor
3. srp 2009

ja k nej chodím už tri roky a fakt aj cez sviatky ked bolo treba tak prišla do nemocnice.....mam taky pocit,ze ona je tam stále.....bud je v car alebo na oddelení....

a mas to blízko na rastislavku?

lenka_66
3. srp 2009

ja mam blizko do kazdej nemocky len vsetky su inym smerom.ano je tam stale obcas mam pocit ze ma toho strasne vela.

cukor
3. srp 2009

ja byvam na železníkoch....tak ja som u nej raz -dva.....čo je pre mna aspon v tom vyhoda,kedže k nej chodím ako na klavír. 😠 ☹ ☹

zulok
3. srp 2009

BETTYNKA.mne brali kvoli hormonal.profilu krv len raz a to pocas MS...a to bolo v spec.centre na neplodnost..ci problemove tehotenstva,,, 😉

lenka_66
3. srp 2009

cukor blizsie mas no z kvp je to tiez pohoda

bettynka222
3. srp 2009

oki babulky, uklidnili ste ma 😎 kazda hovori inka. jednej brali krv raz, inej dvakrat a dalsej trkrat....no ale moj gyn sa praveze specializuje na endokrinologiu, tak snad fakt vie co robi 😀

leni ani nehovor. nam sa sex po zakroku kvoli rozmerom (nielen manzleovym) vobec nedaril...ale potom sme to prerazili 😀 no tak na tej lopte skac. nepomaha? a cili by nepomohlo?

kell
3. srp 2009

Ahojky, tak HCG 24, takže zase nic. Tentokrát to teda skončilo snad ještě dřív než to začlo. A to jsem se cpala anopyrinem a femibionem.

mirip
3. srp 2009

Ahojte tak som tu po dlšej dobe aj ja stále na fraxíku 0,4ke a v poslednom čase je ho u nás v lekárňach aj problém dostať a navyše od dnes mám aj tabletky na železo 🙄

martucha79
3. srp 2009

ahoj holky 🙂 Jsem 32tt a od čtvrtka si píchám injekce do břuchu, mám Leidenskou mutaci a pak ještě někou tu MH... Doteď mě jen sledovali krev, která je v pořádku, ale teď už musím píchat prý preventivně. Chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho vám trvalo, než jste si na injekce zvykly? Já jsem teda ve čtvrtek píchala prvně s dohledem doktorky a byla jsem překvapená, jak to šlo snadno (nikdy jsem si nedokázala představit, že sama sebe píchnu), že to nebolelo a tak. No, ale jak píchám teď pár dní, tak už mi to zase tak "super" nepřipadá, někdy mi přijde, že mi jde špatně jakože prorazit ta kůže, že to dost bolí, přitom prvně to nebolelo snad vůbec. Po jednom vpichu se mi udělala modřinka, ale to by mi tak nevadilo. Jen jsem se toho prostě začala nějak bát nebo co. Taková stará koza a budu fňukat u injekcí 🙄 😎

lenka_66
4. srp 2009

martucha vitaj , no injekcie obcas bolia , obcas su po nich modrinky.no neako sa to da zvladnut.ja si picham uz od zaciatku // .pripadam si ako sitko.najprv brucho a od juna uz pleco kedze na bruchu uz sa neda.hlavne zi si pod kontrolou.

margarita
4. srp 2009

kell, velmi je mi to luto ☹ ☹ ☹ a nie je este nejaky iny zadrhel, ked to ani s tabletkami nejde?

leni - zakaz sme mali aj my 😀 ale mne nastastie hned zabrala vyvolavacka, takze fitlopta ani manzel mi pomahat nemuseli...manzel mi pri porode velmi pomohol, ale len psychicky 😉 teda nie, ze len, ale hlavne 😎

mounty sa ma fajn, boli sme spolu cca pred 2 tyzdnami, len som sa vam zabudla pochvalit...Johanka rastie ako z vody, a mounty sa chystala na chalupu na dlhsie, takze asi je teraz tam a preto neprispieva 🙂

lola19
4. srp 2009

Ahojte, neviem ci si este na mna pamatate, ale ak ano, chcem vam oznamit, ze uz mame malu princeznicku, vola sa Dianka, mala 2200g a 45cm a narodila sa 20.jula o 11:12. Bolo to o tri tt skor ako som mala termin, ale pan doktor usudil, ze to tak bude najlepsie. Zatial sme v poriadku a pomaly priberame, klop klop
Pocas celeho tehu som brala len kys. listovu aj napriek tomu, ze som MTHFR homozygot. Ale stale my sledovali prietoky a chodila som na monitor, ktory bol chvalabohu dobry.

mima11
4. srp 2009

Ahojte babuľky!

Ako sa mávate?
Lenočka, ešte si celá?
Ja som po dovolenke a pomaly sa trápim v práci.
Lolka, gratulujem!!! To si ma veľmi povzbudila, pretože som tiež MTHFR homozygot. To Ťa sledoval tvoj gynekológ, alebo si chodila, aj na hematológiu a aj tam Ťa sledovali?

Krásny deň prajem všetkým!!!