Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
25. říj 2009

Dievcata tehulky/maminy -
stalo sa vam pocas tehotenstva ze ste krvacali?
Ja to mam uz druhu noc, jednorazovo zo mna vytecie hodne cerstvej krvi a potom cez den nic....
Picham si vecer, tak ma napadlo ci nahodou nie z toho....Aj ked nezda sa mi ze tak zrazu ☹
Jasne ze vcera som utekala nad ranom na pohotovost - prcek ok, dali mi dicynone a ascorutin. Dnes v noci zas to iste, este horsie by som povedala, no neviem co to moze byt.....
Stalo sa to uz niektorej z vas?

janula.k
25. říj 2009

ahojte,
vavenka a preco ta nenechali v nemocnici? ved si rizikovka. A mas este ten hematom? Nemoze to krvacanie byt z neho? Inak myslim, ze aj na letaciku pri fraxiparine je napisane, ze pri akomkolvek krvacani treba informovat lekara...tak neviem..

vavenka
25. říj 2009

Janula ja picham clexane - ale to je asi podobne...
No nenechali lebo som nechcela a netusila som ze sa to bude opakovat 😉 a ked sa tak nad tym logicky zamyslim, co navyse v nemocnici mi mozu poskytnut? Lieky mam doma, lezim doma.... Tu mam aspon domace prostredie, telku, a chlapa ktory ma pohladka a utesi......

vavenka
25. říj 2009

Ten hematom netusim ci mam. som sa zabudla opytat....
Skor som tu v teme chcela zistit/vylucit moznost krvacania z tych injekcii........

w_h
25. říj 2009

vavenka:
ja jsem mela takovy naruzovely spineni nebo spis vytok cca 2 dny, asi v 11. t. po sexiku, pak jsem sla na sono a tam byla placenta pres vnitrni branku, trochu jsme ji postouchli a udelali pidi hematom, ale pak placenta vylezla nahoru a chvilku jsem zobala ascorutin a bylo to ok.
to ti meli rict na ty pohotovosti, jestli ti delali sono, proc a z ceho to krvaci.
clexane 0,2 je normalni bezna preventivni davka, jestli nevazis 30 kilo i s posteli, tak by to urcite nemelo byt moc.
tak se setri. drzim palce.

vavenka
25. říj 2009

W_H dakujem....
No sex - uz ani neviem co to je, kedze uz v 6tt mi teta nasla hematom, z ktoreho som spinila... Ten vcerajsok bol fakt des.....
No nic, v utorok mam NT, tak uz len vydrzat....
Horsie je ze ma aj podbrusko boli, ako pri menzes, a to nie je velmi dobre znamenie 😒

lenoc
25. říj 2009

Babulky, vsetky vas zdravim. 🤐

vavenka, mna tak bolievalo brucho takmer cele tehu, mozno posledny mesiac ma nebolievalo, tak neboj, nic zle to nemusi znamenat. ale to krvacanie - toho by som sa bala skor, to sa m iteda nestalo, no lezala som v nemocnici s kockou, tora bola v 14tt a rano sa zobudila s riadnym krvacanim, mimi v poriadku (inak, narodilo sa tento piatok) a lekari nevedeli poriadne urcit, z coho bolo krvacanie. Postpne to rpestavalo, no o dva dni sa jej to tusim zas spustilo trochu silnejsie na chvilu. tak verim ,ze to bude aj tvoj pripad.

lenka_66
25. říj 2009

vavenka, ja som brala clexane.a ked mi zacala tiect krv z nosa a rano som mala v ustach krv tak mi zmenili na fragmin lebo som bola az velmi ,, zriedena"(asi tak po 2mesiacoch pichania).

w_h
25. říj 2009

vavenka: kontrolovali ti trombocyty?! a mozna i to antiXa by stalo za to

renko74
26. říj 2009

Ahoj děvčata, vavenko, jak ti dneska je? Doufám, že už se to uklidnilo. Je to divné, to krvácení, ale hodně holek tady psalo, že je to potkalo a přitom dítě donosily.
Betty - úplně sdílím tvé názory. Máš pravdu, že se říká, že víc jak 50% těhotenství končí špatně a hlavně v prvních týdnech a často za to můžou trombofilie, ale taky se setkávám s názorem doktorů - že MTHFR má kdekdo a trombozu jsem měla už před 12 lety, takže kdybych otěhotněla, budu eventuálně chodit na injekce až od 20. týdne. ještě mě tu zaujala jedna zmínka - prý lze vyšetřit kvalitu vajíček - co když jsou geneticky poškozené všechny, Slyšely jste někdy něco takového? No, může se stát. Já to prostě na konci zimy zkusím přirozenou cestou a když to zas nevyjde, potřetí už to zkoušet nebudu. Krize se jen prohlubuje, dva kluci už nás taky něco stojí a kdo ví, jestli taky někdy nepřijdeme o práci...brrr, včera nám přišla faktura 6 litrů doplatek za elektriku. Je to hrůza.

cukor
26. říj 2009

betty...mne tie protilátky vysetrovali v košiciach....dr.bobak

w_h,janula,vavenka......prijemné ttehu a klud 😉

w_h
26. říj 2009

cukor: diky 😉

bettynka222
26. říj 2009

renko podl amna k tomu pristupujes spravne, dve deticky uz mas a teraz je vsade problem s peniazmi. mozno to tak malo byt, ze ti to teraz nevyslo, ale uvidis v lete, kriza bude fuc, vyjde krasne teple slnieco (lebo toot uz tak eteple neni) a aj babo pride. ja si to tak teraz hovorim...uz neviem co si mam hovorit ked zakazdym nieco pride. ktovie ci si v lete nebudem hovorit pride zima a konecnce nam to povolia 😅

bettynka222
26. říj 2009

cukor dakujem za odpoved 😉 tak ja pojdem asi v piestanoch, to je blizsie 😀

renko74
26. říj 2009

V prosinci bych zašla na hematologii, v podstatě se těším, chci, aby mi řekli, jaké mám šance a co mám dělat. Je mi divné, že když jsem otěhotněla podruhé, všechno bylo Ok, žádné odběry, žádná hemato, žádné vitaminy, prostě nic a kluk se narodil 3,7 kg v 38. týdnu. A najednou je kolem toho hrozná věda. Já si myslím, že je to prostě na přírodě. Buď to vyjde nebo ne, je to sázka do loterie. Asi jsou i doktoři na to krátcí.

naduska
26. říj 2009

ahojte kocky chcem sa opytat od kedy ste si pichali injekcie.ja som bola pred nedavnom u hematologa a dohodli sme sa ze to skusime od ET.

zulok
26. říj 2009

VAVENKA..ja som krvacala v 5tt a potom v 12 tt..normalne taky kopec krvi a potom uz nic....letela som na pohotovst a tam ze vsetko vporiadku..ale teda ma tor iadne vystrasilo..odvtedy nic..
dakde som pocula..ze okolo 12 tt moze nastat krvacanie, ci spinenie.ze kvoli placente..ako sa vytahuje a neviem co.este..ale teda na to by som sa moc nespoliehala, lebo som to pocula len raz a zdroje neviem ci je hodnoverny.. ..my sme tiez sexik nemali a v nemocnici si ma nenechali..no rozhodne by som to moc nepodcenovala..ak sa este nieco take stane..sla by som na pohotoovst..
jaj..ale utorok je zajtra siilno drzim palce
a [pdbrusko moze boliet z roztahovania maternice..pokial nie su krce..malo by to byt vporiadku

RENKO.uzasne..ze druhe tehotenstvo bolo napriek absencii heatologie..vporiadku..nadhera...a krasne ze mate dve deticky 🙂 no...ono ta tuzba po ldasom miminku byva silna..ale ked Pan Boh da..isto sa dockate 🙂

vavenka
26. říj 2009

Dievcata v noci zas krce, takze rano som naklusala ku gyndoske....
Prcek je ok, ma 5,24 cm 🙂 aj mam v albume foto 😀
No ani gyndoska si neviem vysvetlit tie krce, niekde pri vaku mi ukazala ciernu skvrnku ze "vidite? tu je ro zakrvacane" 🙂 vela som toho nevidela 😅

Takze pricina sa nevie, ale babo je ok, takze som si kupila magne B6, do toho lieky proti krvacaniu a lezat lezat....
Vo stvrtok mam hematologiu, tak sa popytam na vsetko....

W_h trombocyty som mala naposledy ok, dokonca trombinovy cas pod priemer..... Krv sa mi vysetruje kazde 3 tyzdne kvoli tomu ze tych mutacii je viac 😖

Nadus mne bolo odporucene pichat tak 3 mesiace pred otehotnenim, trvalo to vyse polroka kym sa zas zadarilo 😉

vavenka
26. říj 2009

Zulok presne ako ja - najprv 6tt - to mi nasli hematom, a teraz z cista jasna na konci 12tt, sak som skoro infarkt dostala !!! No krce su take ako ked ma prist menzes, nie silne, ale teda dost dlho ma drzia.... Ja som sa hlavne tych krcov vylakala.
Juj si ma upokojila, tak dufam ze je to tym ze maternica a placenta rastu 🙂

vavenka
26. říj 2009

Cukor dakujem, ale fakt nedokazem byt kludna ked mi zasros toto robi 🙂
Hej, dnes som k doktorke vybehla v papuciach, esteze mam duchapritomnu polovicku, si pred branou vsimol - no proste katastroa cista 😀

renko74
26. říj 2009

Holky, a jak se v době těhotenství vezme v děloze ten hematom? Mně ho zjistili v 8tt když už plod nežil a byl to zamlklý potrat. Tak nevím, jestli byl příčinou nebo spíš důsledkem...nevzniká to ze sexu v těhotenství?

naduska
26. říj 2009

vavenka mozno to krvacanie je z toho ze mas moc nariedenu krv .nie?ja sa tiez bojim ze budem krvacat
.krvacal niekto po injekciach?

vavenka
26. říj 2009

Naduska no skor nie ako hej, krv mi kontroluju a naposledy bola dokonca hustejsia... a mam len 0,2 davky, co je minimum...
Renko hematom je krva zrazenina - cize niekde praskne zilka a krv sa nevyluci z tela, ale zahustne, zrazi sa na akokeby modrinku a v tuhom stave ostane tam... Vacsinou sa ale vstrebe, niekedy sa ta ranka opatovne rozkrvaca... Niekedy je hematom tak nestastne polozeny ze sposobi odlupnutie plodoveho vajca od steny maternice alebo zabrani prisunu krvi do embrijka....
Takze moze to but len nasledok ale aj pricina, je to hrozne individualne.....

renko74
26. říj 2009

Hernajs, tak že by za to mohl hematom? No jo ale co se dá proti tomu dělat? Jedině ředit krev, já už nevím.Dneska je vážně zdravé těhotenství zázrak...

cukor
26. říj 2009

....a to sa hovorí,že tehotenstvo je jedno z najkrajších období v živote ženy.....no a ako tak čítam aké problémy má vavenka,tak je to na šlak-trafenie.. 😠 samé stresy.....vavča tak silno ti držím palčeky....prajem ti aby si si to tehotenstvo už len v klude a bez stresov vychutnávala 🙂

aknomis
26. říj 2009

ahojte. v júli som v prvom tehu potratila v 7 týždni. moj gynekolog ma poslal na genetiku. výsledky: partner je OK, ja mám potvrdenú mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. teraz som objednaná na hematologiu v Nitre, ale až na 18.11. gynekolog mi dal kyselinu listovu a zinok. sama som si kupila aj femibion. viete mi poradit čo robit, ak by som nahodou ostala tehotna ešte predtym ako sa dostanem na tu hematologiu a vysledkom z nej? je treba brat nejake lieky, alebo zatial nič, a potom utekat ku gynekologovi?
neviem či sa nam podari otehu, pretože mam pocit že po potrate som prišla o ovu.. takže zatial sa len snažíme..

bettynka222
26. říj 2009

akomis ved toto si tu uz tusim pisala 😀 pocuj kum si bu-met. predavaju to v lekarni a rovno to obsahuje trojkombinaciu B6, B9 (listovka) a B12 - tieto tri vitaminy spolu znizuju hladinu homocysteinu (wh bude nesuhlasit, tak sa uz na vitmainy prosim nepytaj 😀). a k tomu si daj od obvodaka predpisat este listovku navyse, tej nikdy nie je dost 😉 ale ked ti neico zistia a budu ti chce zistovat hladinu homocysteinu, tak vtedy to je treba na 10 dni vynechat, lebo by boli skreslene vyslekdy. drzim palce 😉

aknomis
26. říj 2009

no písala, ale chcela som skor vediet, či sa možme snažit dalej, alebo máme radšej počkat.. ide o to, že som asi prišla o ovu, a tak som vdačná za každé snaženie, ak by z neho niečo vyšlo.. ale ak by to bolo "nebezpečne", či máme radšej čakat na hematologiu a výsledky, ktoré budú ani neviem kedy, hádam tento rok...

bettynka222
26. říj 2009

akomis ked si dopadla ako ja a nemas ovu, tak ti to moze byt ajtka jedno, preotze sama neotehotnies. tu ovu nemas, lebo organizmus na tehotestvo este nieje pripraveny a ked bude, tak snad ovu aj sam spusti 😉 vidis,u mna sa odki rozhodol cele otot cakanie urychlit a mame dalsi polrocny zakaz. mozno keby sme vydrzali, tak na vianoce by aj ovu prisla sama. vydrz trosku, chapem ze ta to streuje a chcel aby si rychlo znova otehotniet, ale pokus sa presvedcit smau seba, ze ked trosku vydrzis, vsetko bude uz len dobre 😉 ja si to stale hovorim

aknomis
26. říj 2009

a ako dlho asi trvá kým príde ovu sama...?