Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
2. lis 2009

ano cukrik,uz od dnes 34tt 🤐 citim sa jak ladovy medved 🤐
a ty ako sa mas cukrik??
no vidis betty,ja som ti to hovorila 😉

vavenka
2. lis 2009

Ahojte 🙂
Betty kedy si das tt k menu?
Evikmi u nas je anopyrin 100ka na trombozy volne dostupna 😕 skus sa popytat normalne v lekarni.....
Lia krasny tt, uz o par dni rodis 😅 a co meno? Uz mate vybrate? 😉

bettynka222
2. lis 2009

liusik a co si mi hovorila? ze to bude na spravnom mieste, no ved ja som bola rnao taka zmatena po tom nocnom sokujucom krvacani, ze ked mi povedal, ze je to intrauterinne, tak ja som mu na to odpovedala "to vazne? to snad neeeee" tak potom mi to este parkrat zopakoval a doslo mi to 😀

vavenka no mam 18 mm dutinku a osm asi 4+5 tt.....takze este trosku pockam, co myslis? 😀

lia
2. lis 2009

vavi,meno nemame,to bude prekvapko 😲
moc si krvacala??mozno sa uhniezduje 😉

bettynka222
2. lis 2009

liusik no co ja viem...som sa trochu zlakla, ale obla osm haldna, tak som sa najedla a potom som jaksi zaspala 😀 ale preventivne osm si supla utros o 4 rano, takze osm tomu ais pomohla 😉 pochybujem ze to bolo z uhniezdovania...to skor z toho chybajuceho progesteronu. no ale cervenej krvi nebolo zase tak moc, ale ja som myslela, ze to ma byt tak kvapka pri tom uhniezdovani a toto oblo teda viac. a potom uz len trosku spinenie, trosku aj rano a po agolutine uz nic 🙂

lia
2. lis 2009

tak teraz len nohy hore!!

bettynka222
2. lis 2009

ale ved uz nekrvacam....tak to netreba, nie?

andi2
2. lis 2009

Ahojda holky oni ten Prednison dávají při IVF hned po punkci vajíček až do testu z krve.Imuno máme v pořádku.Z hematologie taky byla krev před IVF v pořádku tam mi dali ten Anopyrin preventivně do 8tt.Ted po revizi jdu 12 na kontrolu tak pak zajdu i na hematologii a uvidím co mi na to dr.řekne.To jsem teda zvědavá.Jo je to boj. 😉

lenka_66
2. lis 2009

ahojky

betty , citala som rychlo tak dufam ze som pochopila spravne a mozem tisko gratulovat 😵 😵 😵 😵 😵

lia, no pekne cisielka svietia ladovemu medvedikovi 😀

zajtra mame poradnu tak asi dr.zlomime vahu 😀 ,pocitam tak 7kg

w_h
2. lis 2009

betty: tak ja taky doufam, jako lenka, ze jsem to pochopila dobre a ze jsi tehu, hura, gratuluju, at se drzi
ja mela pri zahnizdovani cca 2 dny takovy spineni, mozna spis naruzovely
a jak vis, ze mas malo progesteronu??
jo a jeste jsi neco psala o praskani cevek, ale po anestezii to urcite nebylo, spis ty tehu hormony, bych rekla

lia: nemate jmeno a vite ze to bude holcicka? to vydrzis? a kdy ho budete vymejslet?

zulok
2. lis 2009

Bettynkaa..jeeeeeeeeeeeeeeeej..slniecko nase zlateee..esteze sa teda nic nerobilo..teeeeda ;) moooc silno drziiim palceee..to si musela z koze zo soku vyletiet.. 😀 a pekne oddychuuuuuujteeee 🙂

no a Kappuska sa mala davnejsie dobre..len nema cas na net..

Emicka..teeeda Beatka krasne pribera ..je fakt kus velkej baby..asi tak pred dvoma tyzdnami mala cosi cez 4 kila.. 🙂 a krasne pasie konicky a musia cvicit..ale Beatka cvici zevraj rada..no naadheraaa 🙂

a nic viac nevieeem 🙂

Liuska..ze ladovy medved 😀 zlate..ale do velryby mas stale este daleko..krasne sa to blizi 🙂

Cukrik..ako ma vzdy laka pozriet sa..ako sa mate a ako sa dari..tato diskusia mi taaak velmi pomohla a akosi som sa tu usalasila.. 😅 vzdy sa taak vytesujem z dalsej tehulky a maminky 😀

lia
3. lis 2009

neviem kedy sa rozhodneme pre to prave,mozno az ked ju uvidime na zivo 🙂
betty,ty sa zaves moja na klinec ako netopierik a udrzala krpca tam kde ma byt 😉
a ziadne upratoivanie,jo??
lenka,daj vediet kolko vazite 😵
zulok,uz nemam az tak daleko,uz sa tesim,uz len par tt a dufam,ze mi kila pojdu dole a obujem sa do starych bot,obleciem do normalnych gati a zapnem sa do bundy 😅 😀
zuli a vy ako sa mate??

cukor
3. lis 2009

ahojte trombošky......betty...gratulujem a tfuj,tfuj,tfuj nech to dobre dopadne....aj ked som z teba dost šokovaná.....najprv zbabrany kyret,potom cysta z toho tumor....písala si,že máte zákaz snaženia a naraz si tehotná....no asi zázrak sa stal.

ob.soklina
3. lis 2009

Ahojte holky,

tak zase konečně chvilička abych na Vás mohla kuknout. Teda dočíst Vás to je mazec 😉

w-h k té trombofilii, jo jo mám ji u klíční kosti no a když to ted tak počítám jsou to 4 měsíce od té doby co jsem ležela v nemocnici, ale pochybuji, že se něco změnilo. Co se týká kolaterálního oběhu zatím tam vůbec nic nenašli. byla jsem zatím jen na jednom dopleru a tam mi Dr. řekl že neví neví jestli se to změní nebo ne. Už při mojí první tromboze, kterou jsem měla cca před 8 lety se v podstatě nic nezměnilo, jen se udělal ten kol. oběh a hotovo. Jo a píchám si od května denně 12500 jednotek. Je to celkem hodně a nevypadá že by se mi to snižovalo možná až před porodem. No uvidíme jak to všechno dopadne. Ale včera jsem byla na poradně a vše je zatím ok, malej roste jak má, u mě taky vše ok jen ted budu chodit co 14 dnů na ko, prý kvůli té mojí anamnéze. Na druhou stranu se mi asi nebude moc chtít cestovat, ale zase na tu druhou budu hlídaná. Takže tak. 😉

Holky jaký máte názor na natočení toho videa v těhu???? Jde tam něco vidět????,

Tak a já se půjdu asi zahrabat do peřin a zdřímnout si protože jsem toho v noci opět moc nenaspala. Včera jsem si totiž dala na příkat Dr. poprvé v těhu kafé ( můj tlak byl včera naměřen 85/40) a tak jsme pak s malým čučeli až skoro do 2 jako by nic. Tak jsem trochu unavená.
Všem přeji krásný den a snad se sem brzo zase dostanu papa

bettynka222
3. lis 2009

babulky spravne ste to pochopili,....ale este som z toho vsetkeho troksu mimo. ved len nedavno mi vysavili dalsi zakaz az do jari...a to som uz bola tehu 😕

wh no doki povedal ze maternica ma tvar tripple line, ze preto. ja osm totiz otehu po clostile a doki mi nepichol pregnyl, no a ja osm s tym progesteronom mavala vzdy problem - spinenie pred ms. pocuj a myslis, ze to mohlo nejak spomalit vyvoj ked osm ho mala malo?

zulocik no ani nehovor. doki mal podozrenie na ten roh maternice a ked mi vcera povedal,z e je ot teda intrauterinne, tak som obla taka soknuta, ze som si myslela, ze to je extrauter. 😀 az ked mi to trikrat zopakoval, tak mi to doslo. a asi aj od unavy osm obla mimo, lebo som v noci krvacala,t ak som bola asi hodku hore, ale potom som sa najedl a zase zaspala 😀

cukrik....no aj ja som z toho mimo 😀

cukor
3. lis 2009

betty a u hematologa si uz bola?

lenoc
3. lis 2009

Ahoj kočky,
v prvom rade gratulujem (ale len celkom potichúčku) Bettynke, no o to silnejšie držííííííííííííííííííííím palčeky. A hlavne budem nedočkavo čakať na výsledky ďalšej návštevy u gyndoša. Teda, ty si nám riadne prekvapko nachystala. 😵 😵 😵 Najprv že tehuľkovane vnedohľadne a teraz takto. 🙂
ale viac si už nekrvácala, pravda?

Liušík a koľkože si pribrala, keď si už taký ľadový macko?
Keď si spomeniem ,ako som také 2tt po pôrode behala v tehu gatiach - síce mi riadne padali, furt som si ich vyťahovala hore 😀😀, ale normálne gate som ešte nezapla.

Solki, to video myslíš ako 4D ultazvuk alebo niečo iné? Ak máš na mysli to, tak my sme na 4D aj boli objednaní, ale vyšlo to pár dní po mojom návrate z nemocnice, tak som to zrušila. No videla som záznam zo 4D kamokinho malého a bola som unesená, bolo to krásne, aj s hudbou to mali spravené. A hlavne tu v Hlohovci aj všetky kostičky a orgániky bábatka premerajú.
A ja som si furt myslela, že môj 100/70 je nízky tlak. aj cítiš, že by sa ti hlava točial alebo tak, alebo kvôli tlaku nemáš žiadne iné problémy?

Leni, aj ja som zvedavá, koľko ten váš papkoš pribral, tak potom napíš.
My máme poradňu v pondelok, ja zas tipujem tak 6,5 kg, tak to som ani neni ďaleko od tvojho tipu.

Zuločka, ďakujeme za správičky o Emičke a Beátke, krásne rastie. síce nebyť toho, že prišla na svet ako predčasnaitko, vážila by už teraz asi viac, ale nevadí, hlavne, že je na svete. 😵
a vy sa nám s Matúškom ako máte? Malý poslúcha? Na niektorých fotkách má taký milý uličnícky pohľad.

Vavenka, gratulujem k 14tt!

Babuľky - mamuľky či tehuľky - čo by ste povedali na to, keby sme si založili ešte jednu diskusiu, ktorá by bola viac o nás či našich detičkách a menej o trombofílii? Aspoň ja osobne som občas zvedavá aj na vás, ako sa máte, čo krpci a tak a tu o takom veľmi nepíšeme..... Na druhej strane však viem, že rovnako ako ja už nemáte toľko času ako predtým.....Tým návrhom samozrejme nechcem povedať, že ma kočky -snažilky nezaujímajú a že sem už nebudem chodiť😉

vavenka
3. lis 2009

Lenoc dakujem 🙂

lia
3. lis 2009

Lenocik,ako to zvladatew??ake plienky nosite??tie 2-5 kg vyuzijem prvy mesiac,nie??
no minuly tt som na poradni mala 14 kg na sebe,ale podla mna som teraz aj 2kg pribrala,ked nie viac,neviem.
tebe padali tehu gate??to by som chcela zazit.aspon teplaky keby mi padali 😀
ja suhlasim,otvorte novu temu 😵

zulok
3. lis 2009

Lius ...to si teda nerpibrala vela..ja som mala navrch 23 kg 😅 a ja som nosila tehugate dlho..no..potom som ich vymenila za bedrove gate a tam mi burcho extra viselo.. ach jaj

Lenocka..jej..ze len 2 tt nosit tehugate..vies co..nedrazdi tu 😀 aale nie..robim srandu 🙂 no a vy sa ako mate???

MAtusko je divosinka..je zlaty..dost keca a poslucha.no niekedy je betar a skusa, co moze.. no a nechce chodit v kociku..tak cupita peso..ale naradsej sa nosi na rukach..takze budem ako orangutan 😕

mirip
3. lis 2009

ahojte, liuš využiješ 1ky plienky určite a aj vyše mesiaca, mne mala malá 3800g ked sa narodila takže riadny macko, teraz má 4200 a stále máme jednotky 2-5kg, aj dvojky už mám kúpené ale ked som je skúsila dať jednu tak to má až pod pazuchu teda skoro cez celý hrudník a načo sa bude v takých velkých plienkach pairť 😅

lenka_66
3. lis 2009

zdravicko
tak sme zaockovany au au, zvazeny 7045g a sestricka hned no uz sme tu mali dnes taku vahu ale to bolo 8 abo 9mesacne dievcatko 😒

lenoc , no ja sice zapnem svoje ale cakam komu oko vybijem s gombikom 😀 .sak minuly mesiac ma este putili v buse sadnut ze vraj tehu 😠

lius , no len pekne priberaj 😀 😀

tema deticky- moze byt, no poviem pravdu mna pocas // mamicky povzbudzovali ked pisali ze co vsetko ich deturence zvladaju.lenoc ak mas nieco napis co ta trapi a poradime .

este som zabudla predvcerom sa marek otocil z bruska na chrbatik .len neviem ci to bola otacka abo ho uz rucka neudrzala a chuda moje nenapakane spadlo a otocilo sa 😀

lia
4. lis 2009

juuujjj zulok,na rukach nosis panka Matuska?no nezavidim.ale hlavne,ze poslucha maminku 🙂
maaaaloooo??kebyze uz treti tyzden nemusim doma sediet,tak menej priberiem,ale takto neviem co od dobroty a konecne mi zacalo aj smakovat 😝
tehu gate ja nenosim ani teraz,vsetko ma tlaci.
lenka,bodaj by som sa zmestila do starych rifiel,aj bez gombika 😀
krasna vaha,ved on to vybeha 😉 co davaju do tych um?? 😀
to je super,ze sa uz Marecek otocil,sikulka 😵

lenoc
5. lis 2009

Ahojky!
Liuška, v pohode, snažím sa malého si užívať čo najviac, ale poviem ti, čas ide stráášne rýchlo, zachvíľu mi vyrastie. ☹ Teším sa z každého jeho úsmevu a hoci večer (pokiaľ nechce spinkať) ho s radosťou dám tatinkovi (chodí nám domov z práce po pol siedmej a ja v tom čase akurát aj kúpem) alebo švagrovi či švagrinej, ráno vstávam a teším sa na neho, ako sa zobudí a ponaťahuje atď.... 😵 😵 😵
K plienkam - Maroško bol síce riadne veľký, veĎ vieš, ale minula som 2 balíky (po 43ks) tých najmenších plienok a teraz ešte používam veľkosť 2, aj keď už aj 3 sú mu dobré. Keď nosil tie 1 a skúsila som mu da´t 2, tiež mi to pripadalo ako píše Mirip, že to mal dobreže nie pod pazuchami. 😀
Keď si pribrala 2 kg od poslednej poradne, to bude asi len voda a tá ide rýchlo dole, neboj. Aj ja som tak ku koncu priberala, napr. v stredu na poradni 83kg a v pondelok ráno v deň pôrodu zrazu 84. No ale celkovo som pribrala 14 kg a keď mal malý 3 týždne, boli fuč a odvtedy nič ďalej dole neišlo (ani sa nečudujem, mne zas začalo strašne chutiť asi 2 týždne po pôrode, teraz aspoň vianočné oblátky tlačím, keď nič iné.)
Ale veď 7 bol len Maroško, placenta a pl. voda. A potom ťa ide poraziť z takých ľudí, čo povedia - AŽ 14 ste pribrali?!, ja som sa snažila držať v norme, tých 8-9. 😝 😠
Vidím Leni, že zažívaš podobné situácie ako ja. Stavím sa, že ako tehuľu Ťa nepustili sadnúť a teraz hej.

Zuzik, ale neboooooj, poteším ťa, rifle síce oblečiem už dávno, ale bruško trčí ešte riadne a myslím ,že aj dlho bude. A je mi to šumafuk, hlavne, že mám Maroška.(a okrem toh ide zima, nosia sa svetre. 😀 )
Ty máš bruško ešte aj teraz?
no máš čo nosiť, ruky vyťahané až po zem.... Aj krpec sa ľúbi nosiť a obzerá sa po dome (máme vraj krásne biele stropy), no nosím oproti tebe možno polovičnú váhu, alebo aj menšiu ako polovičnú. Koľko váži matúško?

Leni, tak si tipovala správne tú hmotnosť. hlavne, že malinkému papkošovi chutí, neboj, oveľa viac by si sa trápila, keby priberal máličko, to by bolo horšie. To ste boli na tom očkovaní v 10.tt čo sa chodí? Kam to pichajú? Dnes som čítala v staršom mamaaja, že deti v 1. a 2. mesiaci priberú tak 140g za týždeň. Cha. A takých 250 im čo hovorí? 😉 Hlavne, že sa otočil, nie? Zlatučký je na fotkách. 😵
Mamina hovorila ,že brat s arodil s 4200g, rýchlo aj priberal, no keď začal chodiť, dlhšiu dobu nepriberal, potreboval v veeeľa energie.
Netrápi ma nič, skôr mi išlo o to, že som s vami prežívala vaše (i svoje) tehotenstvá a tak som zvedavec zvedavý ako sa vy a vaše detičky máte naďalej. Ale tak kľudne môžme písať aj tu, pre mňa osobne tiež bolo povzbudením písať si s tehuľkami-tromboškami a navyše tu )aspoň z mojej strany) nefungovala nejaká závisť (ona má/čaká bábo a ja nie), lebo bábätko každej jednej z nás bolo zaslúžené a šťastiu predchádzalo veľa sĺz a bolesti, tak tam neni čo závidieť, len tešiť sa, že to niekomu konečne vyšlo.

Liuš, a prečo musíš doma sedieť? máš už aj termín? Všetko nakúpené?

margarita
5. lis 2009

ahojte tehulky a mamulky, pozeram, ze takych je tu v poslednej dobe prevaha 😀
co je samozrejme uuuuplne skvele.
leni, teda fakt - Kristinka mala tolko co Tvoj Marek asi v 6.mesiaci 😀 no ale ved musi byt kus chlapa, nie? 😉

lenocka, aj ja si myslim, ze skoda zakladat dalsiu temu, tuto uz najdem aj poslepiacky 🙂 a mna tiez povzbudzovalo, ze sem chodili a chodia aj stastne mamicky, pretoze to posobi velmi pozitivne motivacne na cerstve tehulky a aj nahodne sem "priduvsie" (uz som jak B.Slancikova-Timrava, co? 😎 ) nakukovatelky, co zistia, ze su trombosky. Tot len moj nazor.

No my sa mame dobre,cakame, ze sa Kiki konecne aj sama od seba uz posadi, ale ona sa radsej plazi, uplne najradsej niekam medzi stolicku, sporak a radiator, aby som ju odtial musela tahat za nohy, lebo v tom uzkom priestore sa nevie otocit...a k tym plienkam, doverne poznam, my sme nedavno presli z velkosti Midi uz na Maxi, lebo ma okolo 8kg, a tiez jej to zapinam niekde pod klucnou kostou, len problem je, ze v tych Midi, ked sa naplnili 😀 tak uz boli priuzke.
Inak chvalim Boha za pokrok v starostlivosti o deti - nech ziju jednorazove plienky a lahke kociky 😉

lenka_66
5. lis 2009

lius , a bola si za ten tyzden poriadne na velkej potrebe ? 😉

lenka , hej aj mne kypi brucho z nohavic 😀 .ono sa zas bojim ci je taka zataz dobra na srdiecko.vies ked 6 t.babo taha davku polrocneho.tiez pocitam ze ked bude lozit tak vaha nebude tak napredovat.
ockovanie -http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?i...

margi , 😀 😀 😀 😀 dobre som sa zasmiala ze maxi plienky.marek ich uz 2 tyzdne nosi a su mu take normalne nie moc pod pazuchu.moj drahy sa az nahlas zasmial ze akeho tucniacika mame.midi plienky sme uz mali uplne zarezane na stehne 😔 .

zrnik, drzte sa . matejkovi posielam vela sil

lenka_66
5. lis 2009

estek priberaniu. je asi rozdiel kolko priberaju deti ked porodna vaha aj kilo rozdiel.zakonite musi tazsie viac papkat.tot moj sedliacky rozum

lenka_66
5. lis 2009

lenoc , a uz kecate? opatuje usmev? marek rad santi na tej deke s hrazdickou. neskutocne sa hada s kolotocom ked dohraje blbi mackovia vobec sa s nim nerozpravaju 😀 , to ho vytaca na maximum.lehatko je tiez super vecicka.teraz mu chcem kupit leporelo do postielky http://www.pricemania.sk/katalog/didakticke/lam... .

ako ste na tom s kolikou ?nam uz doznieva.

zulok
5. lis 2009

joj.sa tu trapite..kolko drobcekovia priberaju..to, ze rpiberaju viac.nerieste..hlavne, ze priberaju..ono MAtusko priberal eextra vela.fakt mal dvojnasobnu hmotnost mozno v 3 mesiacoch..co ma byt v polroku.ci ako to je..no..ved tak rychlo rastu a ako MAtusko beha.tak pribera velmi pomaly..
ma tak okolo 13 kil..mozno daco pod 13..
a brucho..no ..uz sa mi stiahla ta ovisnuta koza..ale teda nemam ploche brusko..lebo som sa akosi vyzrala..musim sa krotit.. 🙄 ale stastie vo svetroch..ono so shudla vacsinu behom pol roka..to mi zostali mozno 4 kg z tych 23..ale ono to vidiet kazdym mesiacom..ako sa to brusko stahuje .. teraz mam sice len o kilo menej ako minuly rok.a.le brucho mam mensie.. cize ono sa postava vyformuje..toho sa bat nemusite..no..ale nie som ako rpedtym..ale co tam po tom..hlavne, ze mam MAtuska 😀
a plienky mal MAtusko dlllho tie jednotky.. a potom aj dvojky dlho..a 3 mal najkratsie..a teraz ma uz straasne dlho 4..hadam aj 9 mesiacov..

Margaritka..jej vas uz caka samoposadenie?? to je sikuliatko..MAtusko sa posasdil ta..ze ked chodil okolo nabytku..capol na zadok a odv tedy sa naucil sediet 😀

lia
6. lis 2009

lenocik,mam skrateny krcok a mala je nizsie hlavickou,tak mi zakazal uz chodit von 😒
ale sem-tam ma vyvenci manzel 😝 ale nevladzem uz vela,boli ma stale podbrusko.
ale tak by som este pobehala po vonku 😒 .mam uz asi vsetko,este by som chcela sterilizator,nejaky lacny a co by sa mi zmestil do mikrovlnky,ale tazko ho zozeniem ked nikam nemozewm ist,chcela som ho kupit cez net,ale to je komplikation 😖.
este presny datum nemam ,ale viem,ze to bude cisarsky,lebo som chytila nejaky virus na krcku a neviem z coho a nemozem rodit spontanne ☹.vo stvrtok mame poradnu,tak som zvedava 🙂.
lenka66,s tym wc je to hrozne,raz idem,raz nie,stale mam hemoroidy a teraz najnovsie neviem ci aj zlatu vonku,ale to je jedno,hadam sa to potom upravi.len nech mi uz ruky sluzia normalne 😔 .leny,ake su tie hracky drahe 🤐
my mame 0 plienky 😀