Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
6. lis 2009

zulok , no pekna vyucba sedenia 😀

lia , myslis tu deku ? no zalezi aku kupis . v polsku uz aj za 20e.ked najdem link napisem.lehatko mam to drahsie lebo je az do 18 kg.ja ze bude na dlho.no takym priberanim iba do vianoc 😀 .

lenka_66
6. lis 2009

lius , ja som povedala ze na krstiny nechceme ziadne zlato a podobne dary.teraz to marekovi urcite nedam a ked bude velky ktovie co sa bude nosit.tak sme povedali co chceme a lehatko bol vlastne jeden z darcekov od babky 😉 .

zulok
6. lis 2009

Lius..jeejda..tak virus na krcku..to ej teda ostara.. 😒 no..ale hlavne..ze sa drobcek pekne narodi.ci uz cisarskym alebo prirodzene..a ja sotiez mala hemoroidy.potvory jedny.. ale po porode zmizli 😀 no..a tee uz nezostava vela ..mozno za take 3 tyzdne si vas uz aj naplanuju 😉 a teraz sa blbo nakupuje..zacina chripka..tak pekne sedkaj doma a sterilizator ti mozno nebude treba..ked sa ti podari kojit..tak flaska ti riadne dlho nebude treba 😉 ak vobec bude treba..ono aj v nemocnici dole byvaju opbchody..pri najhorsom sa stavite cestou domov z porodnice 😉

LEnka..jeej.tie deky, rozvojove podlozky, su uzasne.. my mame taku tu hodbny svet,,,a Matusko sa s nou hral od nejakeho 8 tyzdna az po vyse roka..miloval ju a zvieratka , tie ma na hranie doteraz 🙂

lia
6. lis 2009

hojdacku mame,uz neviem do kolko kg je.
ale ta deka je draha na to,ze to je len na chvilku,aj to leporelo som myslela.
tak dlho sa s tym hral zuli??tak to je supis,to neni tak vela potom

cukor
6. lis 2009

ahojte trombošky aj mamičky.......tak dobre sa to číta aké mate príjemné starosti s deturencami........tak hlavne nech sme zdraví.....všetci a hlavne teraz ked aj z chladničky na nás vyskakuje chrípka....

lenka_66
6. lis 2009

lius , no my mame este raz daku drahsiu.no dala som ti navod ako prist k veciam.bud bazar a ak chces nove tak si to daj kupit 😀 .neviem ci si pracovala .co ti kupia kolegyne? babky , krstny rodicia malej?

lia
7. lis 2009

krstnych zatial tiez nemame 😖 moj brat je uz dvom detom krstny,sesternica je tiez dvom detom krstna a to je z rodiny vsetko.
a z prace,my mame rodinnu firmu,nasi uz kupili malej dost,ved este to nepotrebujeme,neskor dokupime 😉

janula.k
9. lis 2009

ahojte trombošky 🙂 chcela som sa opytat, ci by sa nemalo ku koncu tehu chodit na kontroly k hemato castejsie..mne dala hemato kontrolu az o 5tt, cize v 35tt a myslim, ze to bude moja posledna kontrola..neviem teda myslim si.
Do bruska uz nepicham, do nohy čo vpich to bolava modrina a do ramena iba tak, ze mi muz urobi riasu a ja si vpichnem a to tiez len do laveho ramena..neviem dokedy to moje rameno vydrzi... 😒
zdravim maminky s detickami a tehulky, pozeram, ze len v decembri by mali pribudnut 3 a mozno aj 4 babatka juuuj 🙂 nam chyba toho z vybavicky este vela, no snad to vsetko postihame. 😅

cukruska1920
9. lis 2009

Ahojte....tak uz je to tu...dnes idem na vysetrenia...bojim bojim..baby drzte silno palce aby mi nevyslo nic komplikovane... duuufam ze to bude len tromboska

janula.k
9. lis 2009

cukru myslim na teba neboj 😉

cukruska1920
9. lis 2009

jani...dakujem.... len nechapem naco sa cakalo az doteraz... uz som ich kludne mohla mat urobene...mohol mi ich urobit hned po kyrete

lia
9. lis 2009

cukrus a co si tehu??
janul,ako sa mate??co este zhanas??

cukruska1920
9. lis 2009

lia..nie ☹ idem na testy preco potracam

lia
9. lis 2009

jaaajjj,neboj cukrus,hlavne uz budes vediet na com si a uz sa ti nic zle nestane,lebo budes pod lekarskym dohladom 😉 .drzim palce 😵

janula.k
9. lis 2009

Lia, na poradni zatial vsetko ok, mala som mensiu nehodu, spadla som na chodniku, ale nastastie som si udrela len zadok a nohu. Tak som mala mensie stresy. Inak ma trapi kyselinka ale to asi kazdu tehulu v 3.trimestri, okrem toho som sa dost rozozrala. 😅 A vy sa ako mate?
Zhanam este vselico, nemame ani postielku, ani vanicku na kupanie, ani kopec inych veci a kocik tiez este nie...

janula.k
9. lis 2009

cukru ja som si tiez myslela, ze ti tie testy urobi skor, ale on to istotne berie tak, ze aj tak teraz nemozes otehotniet tak si dal na cas..no nevadi, ved sa vam to coskoro podari znovu a ty budes vediet na com si 🙂

lia
9. lis 2009

aj ja som padla a odvtedy je zle 😖 krcok skrateny,mala je uz nizsie,potom mi oznamil infekciu na krcku,preto musim ist cisarakom ☹
presne to iste aj my prezivame 😅
juuujjj,my uz na stastie mame vsetko,este ze tak,lebo teraz uz nemozem lietat do obchodov

cukruska1920
9. lis 2009

lia....no len sa bojim toho ze sa nezisti vobec nic... a ja sa potom uz o babo radsej ani pokusat nebudem....

kolko ste cakali na vysledky ?

lia
9. lis 2009

taky mesiac tusim.

toho som sa bala aj ja,ale potom som si povedala,ze to necham tak a bolo mi to jedno,ved na co sa zbytocne stresovat dopredu??

cukruska1920
9. lis 2009

lia... tak dufam ze do vianoc budu lebo potom budu sviatky a zbytocne sa to len predlzi... tak si to poviem aj ja..ved aj tak tym nic neovplyvnim...a doktor ti potom volal ze uz su vysledky alebo ako?

lia
9. lis 2009

uz si to nepamatam,tusim ma objednali hned uz aj na vysledky o mesiac

janula.k
9. lis 2009

Lius, to fakt si aj ty padla? Pocuj, ved si uz v peknom 35tt, tak krcok sa uz moze skratit aj vahou babatka, nie? A ta infekcia to nechapem..jak keby si toho mala malo. Mne moja doktorka tiez navrhuje cisarak, vraj preventivne, aby sa nic nestalo...ale zatial nic nie je iste, uvidim co na to povie lekar v nemocnici. Ty uz chodis do nemocnice?
Cukruska, ty nepredbiehaj a nestrachuj sa dopredu, este nemas ani prve vysetrenie za sebou. Budes patrat do vtedy kym sa nieco nezisti, neboj 🙂

lia
9. lis 2009

on sa uz skratil v 31tt
tu infekciu ani ja nikdy nepochopim 😠 jedine na gynde som to musela dostat
nie,ani nebiudem chodit,na stastie.preco preventivne??to ti hemoska doporucuje??

janula.k
9. lis 2009

nie praveze moja gynekologicka mi to odporuca, ze ked som mala uz tri potraty, tak aby sa pri normalnom porode nic nestalo..no proste strasi ma, ona je taka opatrna. Moja hemato je za prirodzeny porod. Ja to necham na Pana Boha 🙂 Lius, tak uz len lezat tych par tyzdnov, co ine nam zostava?

lia
9. lis 2009

ja by som isla normalne rodit,ved to je najprirodzenejsie .
no veru nic,ale ty si inak v pohode??

vavenka
9. lis 2009

Caute zeny, ako sa mate? 🙂
Ja vsetko po starom 🙂 ozaj, asi cakam dievcatko, gyndoska sice vravela ze je este skoro na pohlavie, ale ze pipika nikde nevidi 😀 takze keby jej teraz niekto prilozi na krk noz a musi povedat pohlavie, tak baba 😅 😅 😅 A drahy mi zrusil meno Lujza 😠 😠

janula.k
9. lis 2009

Cau vavi, takze bude mala vavenka? 🙂 alebo mozno bude este aj pipik 😉 a inak vsetko ok? krvacanie prestalo?
Lia, hej, my sme zatial v pohode, krcok drzi a jasne ze som tiez za prirodzeny porod 😉

lenka_66
9. lis 2009

janulka, mne sa kontroly nezvysovali. stale zhruba mesiac aj na konci.

lenka_66
9. lis 2009

inac marek prisiel na to ako sa mu lahsie prdne.ked lezi vytoci sa kusok na bok a nadvihne nozku , to by ste mali pocut tu delovku 😀