Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
24. lis 2009

BETYNKA..sikuliaciii..tk pekne oddychujte....siilno drziiim palcee

Lenka..to lehni a nehni..uzasneee..to som nepoznala 😀

a zdarvim vsetky snazilky..cmuk

a jasne..ze tehulky a mamicky..

bettynka222
24. lis 2009

no lenusik fakt len skoro...ved som este len zacala treti mesiac...ale zas babatko je uz v polke tretieho mesiaca 😀

dakujem bablky ze na mna myslite. a snazilkam co tu prosili o modlitby chcem odkazat, ze vo veriacich snaizlkach sa spolocne modlime k sv. marte....a nase babatko je vlastne prve vymodleniatko. ked uz sme nemali nadej a hovoirli mi o tumore, tak som si povedala, ze sa aspon budem modlit za ostatne...a vidite 🙂

andys004
24. lis 2009

Ahojky,

Bettynka né nadarmo se říká přej a bude ti přáno,dej a bude ti dáno.Tooooooooooolik ti to přeji a jsem ráda,že jste už doma a hlavně v pořádku pěkně se opatrujte😵.

Moc se omlouvám,ale nestíhám číst,protože jsem měla tentokrát nemocnej počítač skočil mi tam nějaký koník,ale ne ten náš ,ale trojský a pořád se nám nedařilo ho vyléčit až dnes tak snad už to bude v pořádku a budu vás zase moci pěkně číst.Moc na vás všechny myslím.

Jinak u nás vše při starém akorát mám trochu nervy z toho,že zítra jdeme s prcíčkem na kontrolní ultrazvuk toho mozečku tak se bojím co tam uvidí a modlím se at je to v pořádku tak nám držte pěstičky.

Mějte se všichni krááááásně a opatrujte se pa pa pa🙂.

bettynka222
24. lis 2009

andys ahoooooooooooj 🙂 dakujem a myslim na vas. papaaaa

matelko1
25. lis 2009

ahojte baby.
dnes idem na kontrolu na hematologiu,aj injekcie mi dochadzaju,tak si idem dat predpisat a dufam,ze vysledky budu ok.

zulok
25. lis 2009

ANDYS..mooc na vas myslim.. nech je to vsetko vporiadku..cmuk

matelko..nech na hemoske dobre pochodite

KATKAAAm vseetko naj..ozaj davno sa neukazala KAtka s malou Katkou..

lenka_66
25. lis 2009

pekny den prajem
no kedze katusky su na blate tak budu krasne vianoce (mozno)

vcera sme mali poradnu : vaha 7750g.sestricka ho nevladala prelozit z vahy na stol 😀
ockovanie nam fest opuchulo cez noc to akosi pominulo no nozicka je este citliva 😠
dr.pozerala marekovi do hrdla a vravi mu: tak ty si taky hladny ze mi az palicku zjes 😀 😀 😀

cukor
25. lis 2009

zdravím vsetky trombosky
....leni ,ty mas doma dobru posilovnu...marek je taká tvoja činka......ty budeš ale svalovec....
no ale z druhej strany je to krásne že ste zdraví a že mu chutí 😉

klongova
25. lis 2009

ahojte som tu prvý raz a typ mi dala dominka. Som v 19 tt a každý deň si pichám clexane ak vám to nebude vadiť pridám sa k vám inak som z LM je tu nietkorá z okolia ?

matelko1
25. lis 2009

klongova jasne,vitaj medzi nami.
ja som si tiez pichala clexane a asi od 20 tt si picham fragmin 5000.
vysledky budu v piatok,mam si zavolat,ale pojdem osobne,lebo mi injekcie aj dochadzaju.

leni tak to ozaj mas riadnu posilovnu,hlavna vec,ze mu chuti a ste zdravi.

klongova
26. lis 2009

matelko1 - ďakujem za privítanie, prečo si picháš teraz fragmin je to slabšie alebo naopak silnejšie?

mám trochu obavy z toho či to nemôže poškodiť bábu nemám s tým skúsenosti ani nik z môjho okolia. Som rada že som sa dostala na túto stránku určite sa tu dozviem veľa info a hlavne je vás tu hodne s podobným problémom.

margarita
26. lis 2009

betty tak sa pekne drzte

andys - dufam, ze ste na tom utz dobre dopadli...

leni - ked budete tymto tempom priberat, tak v 6mes. poradni aby ste sli na tu stanicnu vahu, vies, co byva na zeleznicnej stanici na batozinu 😉 vidno, ze sa o Mareka vzorne staras 😵

zulocka, cukor a ostatne caute 😉

klongova - neboj, co ja viem, tak tu ziadnej z nas tie injekcie neuskodili ani babetkam ani trochu 😀
Tak hlavne nech to pekne dobojujete. A pri Samkovi si si este nemusela pichat?

cukor
26. lis 2009

margi...a ty sa ako máš a čo tvoja kitty?poslucha ta ?

lenka_66
26. lis 2009

klongova - neboj neublizi . viac by mu ublizilo ak by neboli.

margi 😀 😀 😀 .tak neako.

lenoc
27. lis 2009

čau kočky!
Margi, tebe preinštaloval počítač manžel a nevieš nájsť tabuľku, ale kamoške malý (má 5 mesiacov) postláčal kadečo po klávesnici a preinštaloval tam niečo s písmenami tak, že aj jej muž mal problém to dať do pôvodného stavu 😀 - a to predáva počítače a chodí zapájať internet!
Kikuša už sedí? (Minule si písala, že čakáte...)

Betty, vitaj doma a riaď sa podľa Lenkinho hesla (mimochodom, tiež to počujem prvý raz a znie to super! 🙂 )
Je krásne vidieť konečne ťukajúce srdiečko, však? 😵 😵

andys, ako dopadol uzv? Verím, že je všetko v poriadku. 😉

Leni, preto na poradni nosím malého na váhu ja a nie sestrička 😀 . A doktorku by aj zlomilo, veď tá ledva chodí...
Ty ešte chodíš na tú rehabilitáciu? A pomohla?

Klongová, neboj, injekcie nám mnohým pomohli k zdravým bábätkám.
to bábo v pase je krásne.... to je malý Samko alebo len foto z netu?

Matelko, super motto!

Keď som bola naposledy na hemoške, doktorke som nasľubovala, že si prídem po výsledky ešte v ten týždeň, ale "nevydalo" 😀,len som si zavolala a išla po ne až o tri týždne a ako na just som natrafila práve aj na moju dokynu, tak som sa habila... 😔 😀

Čo donesie vašim krpcom Ježiško? Hoďte nejaké tipy....

Cukríček, ako sa máš ty? Akosi strácam prehľad - vy už snažilkujete alebo ešte máte zákaz?

matelko1
27. lis 2009

ahojte
klongova fragmin je silnejsi ako clexane ty si pichas clexane 0,2 alebo 0,4

myslite si,ze som si stihla ist pre tie moje vysledky?tak mi ostava len pondelok.vcera dr.neordinovala a dnes bol piatok,kratsia prac.doba.

bettynka222
27. lis 2009

ahojte 🙂

lenka pekna vaha 😵

lenocik ma tusim tiez takeho maleho vlaibucka. a inak mne sa furt v hlave tocia myslienky okolo 5kiloveho chlapceka. aj mm chce chlapceka. ale musime s tym prestat, lebo ak to je dievca, tak s amu to nebude pacit 😀

w_h
27. lis 2009

lenka 66: hmm, marek je fakt peknej cvalda 🙂
me doktorka rikala (vysetrovala teda jen rukama), ze nase mala bude velka (asi po me - ale jenom co jsem byla mimi, ted jsem prdola)

betty: no uz jsme se baly, kde ses zasekla, nemela jsem s kym diskutovat 😀

ted to tu trochu flakam, nestiham
dneska jsme konecne koupili komodu - jako zaklad prebalovaku, horni desku musime nechat udelat a uz je skoro obejdnany i kocarek...zacina se to blizit..

pekny vikend

w_h
27. lis 2009

jo a jeste prosim, holky - mamky, kolik jste mely hodnotu fibrinogenu ve tretim trimestru (pri LMWH)? diky

cukruska1920
27. lis 2009

Ahojte..takze uz mam vysledky...vysli mi trombofilie len neviem ktory typ...v utorok mam prist k doktorovi a dozviem sa viac... som zvedava co bude dalej nasledovat 😔

trinitka87
27. lis 2009

cukruska, asi si to tu uz pisala,ale prosim ta kolko si cakala na vysledky? lebo mne povedal ze sa caka 1 az 2 mesiace lebo cakaju az sa im nazbiera viac vzoriek ze sa to nerobi casto a testy su drahsie tak preto sa tolko caka

cukruska1920
27. lis 2009

trini.... bola som 12.11 na krv a dnes som volala a vysledky uz boli...som prekvapena ako rychlo

lenka_66
27. lis 2009

lenoc, tak u nas to robi sesticka.ja dam z pultu na vahu ona odvazi a prelozi.no mareka asi uz nie 😀 😀 😀
pre mareka pod stomcek jedine nutrilon abo vyzivky 😀 😀 😀 vies aku radost by mal ze moze jest , jasne keby to chapal.

cukruska , no hlavne ze vedia kde je chyba .nasledovat bude snazilkovanie a // 😉

cukruska1920
27. lis 2009

leni.... a aky teraz vlastne bude postup...inak som pocula ze uz netreba cakat ked sa zisti pricina...tak uvidim co mi povie doktor v utorok

lenka_66
27. lis 2009

no mozes aj nemusis brat kyselinu listovu tej nikdy nie je dost aj babyplan nic viac.ked budes mat gyndosom potvrdene // klusom na hemosku 😉

cukruska1920
27. lis 2009

tu beriem uz teraz a babyplan neberiem..neviem ci je dobry... a na hematologiu sa treba objednavat? a co ked pridem neskoro?

lenka_66
27. lis 2009

no vlastne ak ti to zistil gyn.tak potom hemat.nemusis asi.on ta ponaviguje.mne to zistili na hemat. a gyn.ani nemal tucha o tom.

babyplan-mne to odpurucala dr.na hemat. to je pre 1.trimeter a planovane rodicovstvo

cukruska1920
27. lis 2009

leni..ale pocula som ze babyplan sposobuje potraty tak neviem 😒

lenka_66
27. lis 2009

to ja pocujem / citam prvy krat . sak tam su potrebne vitaminy nic naviac.myslim ze to je kravina .preco sa potraca?