Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
23. led 2008

Dnes som bola na hematologii, a ze mam velmi vela bielych krviniek, pravdepodobne ze mam dakde zapal. aach jaaaaj bojim sa o Matuska, tak zajtra al pozajtra idem k dr. a ide sa hladat zapal. a pritom ma nic neboli. ☹

Dufam, ze vy ste vporiadku. cmuuuk 😵

lenoc
24. led 2008

Ahojky.
Zuločka, moje, moc držím palčoky, nech tú potvorku škaredú hneď nájdete a môže sa vyliečiť. Potom určite daj vedieť, čo to bol. Matuško je isto v poriadku. 😉

U nás všetko po starom, dnes sme mali klasifikačku a deviatacke rodičko - ale nemusela som tam nič robiť, len sedieť a počúvať. No a vysvedčká už budem vypisovať cez víkend.

Ale inak na hemoske ostatne veci boli ok, však? Injekcie mas furt tu istu davku?

🤐 🤐 🤐

lenoc
24. led 2008

Bruško ti náááááááááááááááádherne narástlo. 😵 Len si zas akási smutná na tej fotečke. 😕

lenoc
24. led 2008

Jaaaaj a ešte aj to tehu oblečko máš krásne.

kapp
24. led 2008

Ahojko bambuľky - tehuľky!

Zuločka - moja zlatá, nebojkaj, ono to nebude až také zlé, uvidíš! A Matúško je bojovník! Aká bola hodnota tých bielych krviniek? Kukni do papierikov ... Daj vedieť, dušička!
A bruško je náááádherné - pridávam sa k Lenočke! Drž sa babuľka!

Lenočka - ako sa darí tebe a fazuliatkam - babuliatkam (nemyslím tým učiteľské povinnosti = tie zvládaš na výbornú = šikulka!)? Kedy ideš na kontrolu gyndošovi?

kapp
24. led 2008

Nebojkaj Zuločka, všetko dobre dopadne = sme v duchu s tebou (však Lenočka 😉 ?) - len sa nám ozvi!

zulok
24. led 2008

Dakujem babulky, ja stale plasim, zapal moc,. mechurika kosturika nemam, zajtra idem kvoli krku... aach jaaj, bielych krviniek mam 16 000, norma je 13000. zajtra mi vezmu krv, ci stupaju... ostatok je v norme, davku mi nezvysili, tak hadam fajn.

Lenocka, podravujem bubulky uz sa neviem dockat ich fotky. 😀

Ahoooj Kappuska, ako sa nam maas s co nove. ozaj, ako sa ma prstiik?

kapp
24. led 2008

Zuločka - nebojkaj moja, dobre bude... Ja viem, ľahko sa mi vraví 😒 - hladina tých potvorských belošiek je trošku väčšia, ako by sa patrilo - ale oni = doktorkovia na to prídu, prečo tak vyskočili! Neboj - nasadia nejaké liečky, ktoré Matúškovi neublížia a bude zase dobre. Pozri, pozitívne je, že ostatné hodnoty sú v norme! Dá sa to do poriadku, uvidíš! Ono taký zápal vie poriadne potrápiť a zvlášť - keď je skrytý. Pozri - ja som roky rokúce mala pod 5 a 6 (zuby) veľkú hnisavú cystu a vôbec som o tom netušila, takisto - nič ma nebolelo - no aby som bola úprimná - sem tam tá 6, ale tiež mi na zápal poukázali až biele krvinky - ale hodnotu som mala nižšiu = 9000 ... Keď sa to dalo do poriadku - padli na 3700. Dušička - držíme silno palčeky - aj moja Nanuška - hovorila, že aká pekná tehotná tetuška! a že máš krásne bruško! 😀 - daj nám zajtra vedieť, dúfam, že už výsledky budú - krvný obraz býva rýchlo ...

A čo sa týka prstíka - už chodím normálne - aj som zabudla, že mi niečo bolo - ale teda farby hádzal, chudák 😝 ... Momentálne ma obchádza chrípka 😝 ... (To vieš, blíži sa ovulka, tak si to moje telo muselo zase niečo vymyslieť, aby sme neotehotneli 😀 , no nešľahlo by ťa? ) Nasadila som si tú Naninu hlivu ustricovú - čo myslíš, môže sa, aj keď snažilkujeme a prípadne ak by sa zadarilo (pri našej smole pochybujem 😒 )?

lenoc
24. led 2008

Zulocka, dakujeme. Potvorky sa maju asi fajn, len ja nieee, zas mi je zle. 😖 Mam taky pocit, ze vecera zas pojde von.
Gyndosovi ideme na buduci piatok. Hadam ich aj uvidim, ak nie, tak potom asi o tyzden nato idem na krv a velky uzv.

No, tak v polovici pisania som sa musela vzdialit a ta vecera je uz naozaj vonku. Nastastie, ranajky ani obed som este nevyvratila. Vzdy doteraz to bola len vecera. Ale nie kazdy vecer. V tomto tyzdni uz tretikrat, ale dovtedy dokopy tiez asi 3x. No vidite, moje cicusky sa maju dobre. 😉

zulok, moc na teba myslim aj budem zajtra. A samozrejme aj na Matuska.

lenoc
24. led 2008

Nemyslím, že by tá hliva mohla uškodiť. Poprípade si ju dávaj len do ovulky.

kapp
24. led 2008

Lenočka - bola som na tom tvojom albumíku - teeeda, ale tvoríte s tým tvojím ťaťkom pekný pár! A to bruško - kráásnučké - ako pozerám, čochvíľa to bude chcieť tehu oblečko! Treba tatinka zobrať pekne pod pazušku a šup s ním do voľakého maminovského centra, aby "pustil perie" a niečo pekné = tehuľkovské budúcej maminke kúpil 😀 !
A nezabudni hodiť po mne pár tých tehuľkových vírusíkov 😀, aby sa zadarilo = ovulka sa blíži ! Aspoň dúfam 😝 !

kapp
24. led 2008

Díky Lenočka - až teraz mi hodilo tvoju odpoveď. Moja zlatá - tej večere je mi ľúto ... Ale rastiete krásne 🙂 , už aby boli ďalšie fotečky!

lenoc
24. led 2008

kapp, vďaka mojko, tak moc by som to dopriala aj tebe. Myslím bruško, nie vracanie.
A tie bacilky samozrejme posielam. Chytáš?

Mám asi jedno volnejsie tricko a dva volne svetre zatial. Nechcem si toho do 12tt nejak vela kupovat, ani tu spravicku rozsirovat. Ten sveter som nosila aj predtym, ale to tricko mam nove, tak decka si ma uz podozrievavo obzerali vcera. A ked mali este nejake pripomienky, so ich ukludnila, ze ci su "teliatka", ze ved ked mama volne tricko, nemusi to znamenat, ze som tehu. Ale nadlho to asi nezaberie. 😀
ale poto msa uz tesim na akup tehu rifliciek a ineho oblecenia. Mam uz riadne dlho jedny satecky riflove vyhliadnute, tak na tie sa fakt tesim.

lili01
24. led 2008

ahoj pusinky 😵

zuločku jak se máte??jéé viděla jsem nové fotky,vy jste teda vyrostli!!! 😀 😀 tak jen tak dál a držte se 😵
jinak já jsem byla od 27.12.-2.1. v nemocnici tvrdlo mě bříško.ted už dobrý,beru magnezium v tabletách.jinak se máme dobře,akorát mám pořád -6kg...ale nevadí,hlavně,že Adámek roste.mám taky nové fotky v obou albumech,tak mrkni 😉

lenoc- teda kočko...mocccc gratuluju k mimískovi!!! 😵 😵 tak jste se konečně taky dočkali,tak se hlavně opatruj a dávej na sebe pozor a hodně zdravíčka ať krásně rostete 😝 😝 jééé teď jsem zjistila,že dvojčátka 😅 😅 😅 ,tak to gratuluju dvojnásob a přeju dvojnásob zdravíčka!!! 😉 😉

kapp a ty kočko se brzy uzdrav a žádné bacilky k sobě nepouštěj!!!jenom ty těhu ano 😵 😵 ...mocc ti držím palečky,aby ses konečně taky zařadila do řad těhulek 😵
jdu spinkat holky tak dobrou noc a krásné sníčky

zulok
25. led 2008

Dakujem Kappuska, musim verity, ze bude vsetko dobree.
A dakujem za pochvalu bruska, Nanuske posielame pusinku.
Tesim sa, ze prstek je uz v poriadku. Ale chriipka zas???? Potvora jedna. Stale san a teba nejaka chorlava potvorka nalepi. Dufam, ze uz budes zdravuckaaa.

Lenocka, to je dobre ze ti je blee, znamka dobrej kvality, ale dufam, ze to obdobie rychlo prejde a vystrieda ho kopkanie, to teda bude 4 nezbedne nozicky a rucicky, co budu vsade sibrinkovat. Juuuuj
A kraaaasny albumik, nadherne ste to oznamovali a peknunkeee bruusko.
Ani ja som neplanovala do 12tt kupovat tehu oblecko, ale ked som v 8tt nezapla gate, zmenila som nazor. Hihi

Ahoooj Lilli, krasny albumcek a este krajsie brusko. Jeejda, je mi luto, ze ste museli byt v nemocnici. Uff, esteze to pomohlo a brusko uz tolko netvrdne. Mne tiez tvrdlo, nastastie magnezko pomaha. A joooj, ty si chudunka, ze -6kg , uff, papaaaj
Ja sa mam dobre, len ma hneva zapal, ktory neviem, kde je. Majte sa s Adamkom pekne a oddychujte papa.

Lenocka, Kappuska, dakujem za drzanie palcov, zapal moc. Mechura nemam, a v hrdle a nose, sa dozviem v utorok, tak uvidiim. Dakujem , ze mi tak pomahate. Cmuuuuuk. A Kappuska, moccc drziim palce na ovulku

kapp
25. led 2008

Ahojte babuľky - tehuľky! Už vás ani inak asi volať nebudem 😀 , veď Zuločka, Lenočka aj Lili ste všetky tehu! 😀
Zuločka - nebojko = dobre bude! Nejaký ten zápal vás dvoch predsa nezlomí! Ja tomu verím 😉 , neboj! Aj ja ďakujem za držanie palčekov - dúfam, že to výjde - keď nie, asi začnem veriť, že mi niekto "porobil", aby som viac detí okrem Nany nemala! Inak - Naňuša je teraz podarená - berú vybrané slová, vlastne už dobrali, a teraz každú hodinu píšu cvičenie (chvalabohu nie je známkované!) na slovné spojenia, v ktorých sú také chytáky, že aj ja, ktorá som bola že vraj dobrá (ale fakt som mala vždy 1), mám sem-tam čo robiť, aby som sa trafila! Zdá sa mi, že 3. a 4. ročník je tuším najťažší ... Ale zatiaľ sa jej darí, blške jednej malej = musím zaklopať KLOP-KLOP, aby som to nezakríkla!
Dnes som sa v robotke ulievala 😀 , doslova a do písmena! 😝 Blúdila som na švagrovom počítači (bol len strašne málo v práci) po nete a hľadala nejaké pomôcky pre učiteľov 1. stupňa na vybrané slová = a našla som (na veľký smútok mojej dcérenky 😝 = som ja ale hnusobka, že? = ale chcem jej dobre = mám len jedno dieťa = tak jej sem-tam vypomáham, keď vidím, že niečomu nerozumie, inak sa učí sama)! Predstavte si, www.infovek.sk a tam vám je vecí! Hneď som tlačila na tlačiarni ako divá - výnimky po b, m, s, v, r - kedy sa píše i a kedy y = no mala som z toho takú veľkú radosť, že moju Nanu skoro porazilo 😀 ! A keby ešte vedela, že sa to chystám zajtra hodiť do euroobalov a nalepiť jej to na skrine 😀 , chacha 😀 , už sa teším, ako sa zatvári 😝 !

Lenočka - chytám vírusy, chytám ... 😀 😀 😀 len posielaj ... 🙂 , normálne aj dvojičky by som brala!
Z tým čakaním do 12tt ťa chápem, ja by som bola presne taká istá ... Ale uvidíš, neodoláš 😀 , keď pôjdeš okolo nejakého tehuľkovského obchodíka ...

Lili - ďakujem za krásne želanie, už aby som sa medzi vás už konečne zaradila!
To som rada, že sa to tvoje bruško umúdrilo a už netvrdne! A nemocnicu už obchádzaj = nech si tam až v apríli 🙂 !! A dá sa vlastne pri 3-ročnom malom výmyselníkovi (tuším Honzíček, že?) vôbec oddychovať? No - to ťa teda obdivujem = ako to vlastne zvládaš? Vypomáhajú babičky?

kapp
25. led 2008

Lili - ten tvoj Honzíček je zlatý blonďáčik! A ten kočík je krásny = normálne ma to usadilo = moderný šporťák! Už aby Adamko jazdil na ňom 🙂 ! Presne by som si chcela kúpiť, keby sa zadarilo! Keby ... ☹ Ale možno aj motyka vystrelí! 😀

lili01
26. led 2008

zulok- tak se taky držte a brzy se uzdravte!! 😝 😝 já papám tak akorát ale nějak nepřibírám.včera jsem byla na UTZ,tak malý má 1200g a to odpovídá těhotenství,tak je všechno v pořádku

kapp- jo dá se odpočívat i s Honzíkem.dopoledne je ve školce,to si uklidím a uvařím a odpoledne si hrajeme.když su unavená,pustím mu pohádku a zdřímnu si.už je to velký kluk,tak to s ním docela jde odpočívat 😝
tíky za pochvalu Honzíka a kočárku...tak šup,šup ať už můžete taky pomalu nakupovat kočík 😵 ...mooc držím palečky kočko a posílám těhu bacilky...prsky,prsky,prsky 😀 😀 ...tak pořádně chytej

mějte se holky krásně,zase se ukážu 😉

zulok
28. led 2008

Kappuska, Nanuska musela mat z tvojich ucebnych pomocok teda radost 😀 ale aspon to bude vediet zhora dole.hihi ale si vzorna maminka 😉

Lilli, jeej, ste pekne velki, som zvedava, kolko mame my, hm, akoto, ze ma moj dr. neposlal na uzv, teraz dakedy byva, no nic, vypytam sa 😉

Pekny veceeer

lenoc
28. led 2008

Lili, dakujem. 😵 Inak, krásny kociarik. Som zvedavá, ci ten velky bracha bude aj kocikovat.... 😅
aj svagrinej tvrdne brusko dost casto aj napriek mageziu. Ale ona sa lekarovi nerizna, boji sa, ze by skoncila v nemocnici a kto by sa jej staral o dceru a psy? (ma asi 10 civaviek na chov) Zrejme si nevie vedomit, ci je prednejsie zdravie babatka, alebo....

Kappusik, uz mate po snazilkovani? Urcite to uz muselo vyjst. 😉 Muselo, muselo, muselo, mu...... 😎
Iha, mamina, vytazujes dcerenku na 100%. sak nech sa poduci volaco. Infovek je fajn stranka. Ako zabrali euroobaly? 😀

V piatok drzte palcekyyyyy, ideme k dokimu. 🙂
No a v sobotu na ples. Tak ak mi tam bude tak zle ako vcera a predvcerom, bude "sranda". Hi-hi. Mozno o desiatej u budeme doma. Asi si aj mikrotenove vrecko dam do kabelky pre istotu. 😀 Ale nemyslim tym, ze do neho nabalim nejake dobroty na domov. 😀

zulok
29. led 2008

Lenocka, drziiiiiiiim palce, ale urcite budu bubulky pekne vporiadku a nech sa pekne zabavite na plese, ale s mierou. 😉 a neber si mikrotenovy sacok ale igelitovy, lebo mikrotenovy prepusta vodu 😀 Posielame pusinku drobcekom a aj nasej Kappuske, lebo verim, ze sa u nej ktosi zavrtaaava. 😉

katka28
30. led 2008

Ahojte babulky, citam o vas kazdy tyzden, co mate nove a konecne sa pripajam. U manzelika bolo perfektne, ale hoci vianocne prazdniny boli dlhsie ako zvycajne, aj tak sa mi zdali take kraaaatke. Ten cas u neho tak strasne rychlo letel, ze som si ani nestihla uvedomit a uz som zase bola doma.

Lenocka, blahozelam k tehulkovaniu! Ked som si to precitala, tak som sa naradovala, ze som hned skocila na manzela Dala si mi velku nadej a uplne som zabudla na strach. 🙂
Vtedy som si uz nestihla precitat, co si mi napisala, ano som ucka, mam teraz deviatakov.

Zulok, ako sa mate vy? Dufam, ze je vsetko v poriadku.

Nechcem to zakriknut, ale od manzelika som si tiez doniesla darcek. Ma asi 4-5 tt podla mojich vypoctov 🙂 Velmi sa tesim a dufam, ze to tentokrat vyjde. Hned som zasla na gynku, potom na hematologiu a teraz som na PN. Moje deti z toho nebudu mat radost, ale co uz. Je mi ale velmi luto, lebo teraz ich caka testovanie, prijimacky a ja nebudem s nimi.

lenoc
30. led 2008

Ahoj Kati, dakujem.
Ked som zacala citat posledny odsek, az som vydychla od prekvapenia, ostala som sediet s otvorenymi ustami... To je super!!!! Moc sa tesim.
Ja mam tiez deviatakov. Zatial do robotky chodim, ale ked doky povie, aby som zostala doma, zostanem

Zulocka, sme sa s drahym rehotali na tom igelitovom vrecku, ale mylim, ze mas pravdu.

Uz treti den mi je podozrivo celkom dobre. Bojim, bojim. Ale verim, ze v piatok vsetko dopadne ok. Nic ine ako vydrzat mi neostava.

katka28
30. led 2008

Lenocka, vazne mas deviatakov? To je super, uz si sa priznala v praci?
Ja som pre istotu musela zostat doma, lebo po prvykrat nam to nevyslo, ale ked sa budem citit v poriadku a nebudu mat proti tomu nic ani doktorky, chcela by som este po jarnych prazdninach nastupit. Ale urcite nebudem nic podcenovat. Som doma len treti den a uz mam z toho rohy. Doma som sama, takze vas budem otravovat castejsie 😉

Dievcata, co vsetko beriete? Myslim od injekcii, cez vitaminy a rozne ine tabletky. Chcela by som si to porovnat, mam pocit, ze mi toho predpisali nejako vela.

zulok
30. led 2008

Katkaaaa, gratulujeeem , parada, drziiim palce. a ja som brala duphaston 2 x denne, kys.listova + pyridoxin 2 x denne, clexane, calibrum, a teraz este magnezko, duphaston uz nie. Uff, je toho velqa 😕
A super, ze si doma, len s mimiskom odychuj.

Lenocka, ale fakt je igelitak ucinnejsi 😉 a jasne, ze su fazuljy vporiadku, treba mysliet pozitivne 😉
Volala som ohladom toho zapalu, a nic sa nenaslo, ale za tri dni mam o 1000 viac bielych krviniek ☹ zajtra idem na gyndu, tak uvidim 😒

katka28
30. led 2008

Ahoj Zulok, a dakujem velmi pekne. Snad to teraz vyjde. Aj ja beriem duphaston 2x denne, kyselinu listovu 2x denne, denne si picham fraxiparine 0,3ml. Anopyrin mi zakazala dr., lebo vraj poskodzuje do 3 mesiacov. A este na stitnu zlazu euthyrox. Aj ja toho mam strasne vela, magnezko som zacala, lebo som ho brala prvykrat, ale dr. povedala, ze zatial nie.

katka28
30. led 2008

Ako sa citis?
Uz som tu dlho nebola a este som si neprecitala vsetko, co ste zatial napisali.

monca.v
30. led 2008

ahoj holky,
promiňte, že se do vaší diskuse pletu 🙂
Mám po 2 zamlklých potratech. Byli jsme na genetice, výsledek u mě trombofilní mutace MTHFR v homozygotní formě, Leidenská negativní. Užívám 3x denně listovku na předpis a vitamíny B 1x denně a taky Calibrum baby plán 1x denně.
Potřebovala bych poradit, jestli si některá z vás, co máte stejnou diagnózu jako já, píchá něco na ředění krve,např. Fraxiparin. Hladinu homocysteinu mám v normě, tak mi gynekolog nechce nic na ředění krve předepsat.
Díky za vaše ohlasy 🙂

katka28
31. led 2008

Ahoj Monika, to je mi velmi luto. Urcite sa to najblizsie podari. Tu su baby s podobnymi diagnozami a uz su tehulky, vsetko sa na dobre obrati, len treba verit.

Ja mam tiez vrodenu trombofiliu, ale FVleiden - heterozygot a MTHFR - heterozygot. Som 9 mesiacov po sekcii v 24 tt v dosledku krvacania. Teraz som 4 -5tt, tiez uzivam listovku 2x denne, vlastne som to popisala vcera o 20:16

Drzim prsteky

lenoc
31. led 2008

Kacenka, v praci som sa nepriznala este, len dvom kolegyniam - kamoskam hned na zaciatku. CVakam do 12tt.
Beriem 2x denne kyselinu listovu, 1x denne B12, calibrum babyplan a calcium v tabletkach. Na predpis mam vlastne len tu listovku a calibrum mi doky tiez odporcal. O tych ostatnych ani nevie, ze ich beriem.

Zulocka, tak hadam sa nieco dozvies nove. Radsej vediet, co sa deje, ako sa zozierat, ze nevies. Ked budu vediet, co sa deje, aspon ti bdu moct pomoct nejako. Drzim silno prsteky.

Ahoj Moni, to mi je luto. ☹ ja mam MTHFR A1298C homozygot a nepicham si zatial nic, aj homocystein mam v norme, tak hadam ani ziadne injekcie potrebovat nebudem. Ale Zulocka ma to druhe MTHFR a picha si injekcie. Neviem, ktore mas ty.

Dnes po veceri mi bolo zle po polievke, tak hadam dobre znamenie. 😉
pekny vecer prajem vsetkym.