Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

marketka1
8. led 2010

cukruska ani ja nie som hematológ mňa to len tak napadlo po 6 potratoch že prečo to neskúsiť ešte pred tým pár pichancov navyše 😉 uvidím o pár týž. aké budem mať výsledky po kontrol.vyšetreniach a odberoch. ináč držím palčeky aby Ti to teda Vám vyšlo a kedy budeš vedieť či sa podarilo?

cukruska1920
8. led 2010

marki...ty to mas za sebou úz 6x????? 😕 to som nejak nezaregistrovala... noo..teraz mam ovulaciu tak za take dva tyzdne by som to aj mohla vediet...ale snazime len druhy cyklus tak pochybujem zeby to hned aj vyslo..ale clovek nikdy nevie

marketka1
8. led 2010

veru veru 6x preto rozmýšľam o riedení skôr, vy len skúšajte skúšajte raz sa podarí. držím palce aby bolo čím skôr.

carmenuska
8. led 2010

Ahojte kocky, mozem sa k vam pridat? Dnes som prisla domov s touto diagnozou:
trombofilny stav: APC rezistencia faktor V Leiden heterozygotná forma
mutácia MTHFR 677 homozygotná forma
+ hlboko znížená hodnota proteínu S- neutrofília, ine koagulacne poruchy

Vobec tomu nerozumiem. Snazime sa o babo 2,5 roka uz sme skoro vsetko absolvovali, mam endometriozuo/ale teraz je to ok/ a manzel je ok. Ake s tym mate skusenosti? Moze mi to niektora vysvetlit? Myslite ze v tom je pricina nasho neuspech v snazeni? Vdaka

bettynka222
8. led 2010

kolumbia drz saaaaaaaaaaa 🙂 a tesim sa s tbeou 🙂

marketka napriklad aj lia vzdy potratila okolo 8 tt. ma sice leidena, ale to neznamena, ze ked ty mas slabsiu mutaciu, tak nepotrebujes inj. ja to napriklad zatial zvladam bez nich, ale moze sa to aj zmenit....ked to bolo az v 3. mesiaci, tak to nebude asi hormonami. kamaratka ma tiez "len" mthfr, ale pocas tehu sa jej zvysuje fbg a faktor VIII, a tiez potratila zakazdym az v tretom mesiaci, takze treba okrem inj. dopredu nasadit aj listovku 10 mg denne a ked o´tehotnies znova, tak aj magne B6. a mne uz pred otehu a aj teraz pichaju raz za tri mesiace B12tky. to co ti tam pisala o defektoch neuronalnej trubice, to prave preto, ze tovje telo dostatocne nemetabolizuje listovku - to su tie razstepy. a trombozu a poruchu v placente (napr. placentarne infarkty) zase sposobuje vyssia zrazanlivost krvi. drzim palce nech to uz tentokrat vsetko dobre dopadne. nezabudni na tie vitaminky 😉 a 5tt nie je neskoro, neboj, ved doteraz si to zakazdym dotiahla omnoho dalej. a ako som pisala, poruchy neuronalnej trubice sposobuje nedostatok listovky a nie husta krv. takze vitamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiny 🙂 a este na povzbudenie, lia ma leidena - najhorsiu mutaciu, dvakrat potratila v tretom mesiaci a naposledy pichala az od 6 tt, alebo mozno aj neskor. fakt ten problem o ktorom pises suvisi s listovkou. ale inj. budes potrebovat tiez, to je jasne. len sa nestresuj ked zrazu zistis ze si tehu, oki? 🙂

martina aj ja niekedy rozmyslam nad tym, ze ak ma rovnamku mutaciu aj mm, tak bude dieta homozygot, no al esnad s amu ic nestane. ale ak bude mat uraz, hned budem trvat na nejakych vysetreniach

fialinka aj mne jdna hemato povedala,z e ot nemam riesit a tak som zasla k inej. ta mi kontroluje krv kazde 3-4 tyzdne.

marketka1
8. led 2010

betty kyselinu listovú beriem už 4 rok 2x10mg/denne magne B6 som brala až v druhom mesiaci a B12tky som brala 1 za týždeň tiež až druhom mesiaci.betty ja viem aké sú následky to mám už dávno naštudované viem že môj organizmus musí byť umelo dopovaný listovkou,pretože s prírodnej nemá nič. Ja len chcem povedať že pri mojich pokus sa topiaci aj slamky chytá a riedenie krvi pred otehotnením som ešte nevyskúšala a rada by som to asi riskla mám len dve možnosti .....a zháňam či sa to niekomu podarilo donosiť s predprípravou riedenia. 😉

zuzub
8. led 2010

ahojte,pýcham si fraxiparine 0,4 a chcem sa spýtať či môžem do brucha aj tak úplne do bokov lebo už sa mi dosť ťažko robí riasa, resp.koľko com asi od pupka sa môže najďalej pichnúť.Ďakujem

cukor
9. led 2010

marketka.....vavenka si pichala uz pol roka pred tehu.......tak na nu sa môzes obátit ... 🙂

martina39
9. led 2010

Děvčátka s tím pícháním je to různé. Když jsem chtěla otěhotnět podruhé, tak jsem zašla předem k hematologovi a píchala jsem si injekce asi 4 měsíce dopředu a stejně jsem potratila. Podruhé jsem si začala píchat když jsem zjistila, že jsem těhotná a zase jsem potratila. Teď potřetí jsem šla k hematologovi až po 6 týdnech, co jsem zjistila, že jsem těhotná (protože valfarin je už pak škodlivý) a hned jsem přešla na léčebnou dávku fraxiparinu tzn. 0,8 forte a píchala jsem si až do konce 8. měsíce a pak jsem si píchala 2x denně 0,8 fraxiparin, aby to nebylo tak silné. 1.12. se nám narodil chlapeček Mareček, 50 cm a 3,73 kg. 🙂

lila61
9. led 2010

Ahojte,
tak sa ku Vam pridavam aj ja. Tuto diskusiu sledujem uz viac ako rok teda presne od tej doby ako mi po zistenej tromboze pravej ruky prisli vysledky z hematologie s verdiktom MTHFR homozigot.
V prvom rade gratulujem vsetkym kockam ktore uz maju krasne miminka a vsetkym snazilkam drzim palceky nech sa podari.
Ja som teraz v 20+6, samozrejme od uplneho zaciatku si picham Fragmin, ktory mi naordinovala hematologicka.
Doteraz vyzeralo byt vsetko OK, ale asi pred 3 dnami som spozorovala slabe hnedaste spinenie ☹ Utekala som k svojmu lekarovi, ktory mi predpisal Ascorutin a Magne B6 /ktore beriem uz asi 3 tyzdne/ a poslal ma domov s tym, ze mi pravdepodobne praskla nejaka cievocka a ta sposobuje to spinenie a tym ze si picham injekcie na riedenie krvi, moze to byt sposobene tym. ziadne vysetrenie nic ... ☹ Ale buduci tyzden v piatok idem na 3D sono, tak sa necham poriadne pozriet a som zvedava co sa dozviem.
Tiez musim este v pondelok zavolat svojej hematologicke, ci je to prave najvhodnejsia kombinacia Fragmin /nieco ako Fraxiparin/ a Ascorutin.
Chcem sa spytat, stavalo sa aj Vam ze ste mali taketo problemy so spinenim ked ste si pichali? Snazim sa lezat, setrit sa..... lebo lezat v nemocnici niekolko mesiacom teda nemam chut 😢

martina39
9. led 2010

Nikdy se mi nestávalo, že jsem špinila. I když jsem si píchala fraxiparin ty nejvyšší dávky, tak mi krvácely jen dásně nebo se mi občas zpustila trochu krev z nosu.

petronelka77
9. led 2010

Ahojte,
pichala som si cele tehu clexane a nestalo sa mi, ze by som spinila alebo krvacala. Len obcas pri cisteni zubov mi krvacali dasna.
Lila, urcite by som si to overila u hematologicky, tu kombinaciu liekov.

zulok
9. led 2010

Lila..ja som krvacala 2krat..ale dovod sa nezistil.. drzim palce nech je svetko vporiadku a ascorutin je tusim obycajny vitamin C..ci take daco a zuzuje cievky tusim, tak neviem....urcite sa spytaj..
a ked som bola na pohotovosti..dali mi aj injekcie na zastavenie krvacania..a vzdy som hlasila.ze co vsetko beriem..ci to mozem dokopy a ubezpecili ma, ze ano..ale ono zavolaj..lekar vie urcite najlepsie povedat..

zrnik1
9. led 2010

ahojte babuliatka,

všetky zdravím a posielam veľa síl a hlavne zdravia, je to to najdôležitejšie.

Zuločka Matúško je krásny chlapček
Lenočka ty si už maminka, prepáč, že tak oneskorene, ale my stále bojujeme v nemocke...takže som trochu mimo

Dávajte si na seba pozor, hlavne do toho 3 až 4 mesiaca tehu. Modlite sa za bábetká.
Fotku malého Matejka ... asi neskôr, teraz nemám síl.
A oprava údajov pri narodení 3480g a 50 cm.
Teraz, po pol roku má 3800g a 60cm...

papa

fiallinka
9. led 2010

markétko, a zkoušela jsi k té listovce i ten femibion, co se doporučuje, když máš tr. mutace? Tam je ta listovka ještě s jakousi látkou, která způsobuje její lepší vstřebáání... a jinak holky, co mají dítě po ivf, si často píchají od začátku stimulace, takže vlastně ještě před těhu...

bettynka: řeknu ti, že nechápu, jak se můžou hematologové v tak zásadní věci lišit...no, možná to pro ně je okrajová záležitost, ale pro mně to bude vždy spojené s tím, že jsme přišli o Ondráška a považuju to za diletanství...

carmenuska: ahoj, neboj, většina těch věcí se dá dopředu řešit a vyřešit léky a hlídáním krve... ta mutace sama o sobě znamená jen sklon k vyšší srážlivosti krve, ale jak to vypadá z tvých aktuálních výsledků, tak tobě se opravdu sráží asi trošku špatně a může to třeba znamenat příčinu neotěhotněí... já mám podobné mutace jako ty, ale u nás bylo ivf kvůli špatnému spermiogramu, samotné vyšetření jsem měla v pořádku. Zkus si to vygooglovat, co to znamená,
http://www.lubusky.com tady jsem našla dost odborných informací...ale i všude jinde...

zulok
9. led 2010

Zrnik..ahooj..tak som na vas myslela..ako sa vam asi dari..posielam veelmi vela sil..tak moc vam zelam..nech ste uz vsetci domka stastni a zdravi ..posielam Matejkovi pusinku

cukor
10. led 2010

zrník......ja ani neviem,čo napísat.....velmi vám držím palce.....určite je to velmi tazké ale musíte bojovat a verit.....prejem vela,vela síl..matejkovi,tebe aj tvojej rodine.....

carmenuska
10. led 2010

Dakujem fiallinka...
Ja mam totizto strach, ze aj tak neotehotniem. Podla toho co tu pisete, vy nemate problem otehotniet, ale skor donosit. No a my sme sa este nedopracovali ani k tehu...Preto mam obavy ci problem u nas je v tomto. Robili nam uz asi vsetko, ale okrem mojej endometriozy, ktora jeuz ok, nam nic ine nie je. Stalo sa mi asi 3x, ze mi meskala ms asi tak 4-5 dni a potom som riadne krvacala a moj doki povedasl, ze to mohlo byt kludne tehu a koli tejto diagnoze to odislo hned...Co si o tom myslite

bettynka222
10. led 2010

marketka je mi uplne jasne, ze pri tolkych sklamaniach sa clovek ovela viac boji,. ja som ta len chcela upokojit ohladne toho 5 tt. ale ak mas tu moznost riedenia uz pred otehu, tak mas pravdu, preco to nevyskusat 😉 ale inak aj B12 v kombinacii s listovkou a B6 riedia krv, tak pozor aby si to neprehnala. uz s ateism, ako nam napises ze ocakavas vlastneho vytuzeneho potomka 😵

lila a kazali ti aj lezat? hlavne sa teraz setri, ok? som niekde citala ze v tomto stadiu moze byt spinenie priznakom toho, ze placenta sa na kusku odlucila, a babam kazali lezat a vsetko bolo ok. alebo skor moze ist o to, ze placenta dolieha na krcok. ja osm bola v nemocnici mesiac na zaciatku tehu a zvladla som, aj ty to pre babatko zvladnes, ak budes musiet 😉 aha, a ascorutin som brala skoro tri mesiace, do toho mi pichali injekcie na zastavenie krvacania (ja som krvacala tri tyzdne s malymi prestavkami) a do toho tie Bcka...podla man to je ok, ale pre istotu sa spytaj.

zrnicatko sa ukazalo 🙂 zrnik myslime na vas stale. pridi obcas kuknut do veriacich snaizlike. mohli by sme sa psolu vsetky modlit za malickeho aby pribral a mohli o uz operovat. si velmi silna a je mi velmi luto z emusis toto prezivat 😔 ☹

fialinka podla mna ide o to, ze niektori lekari po statniciach maju klapky na ociach a uz sa viac nezaujimaju o nove sposoby liecby atd. a su ini, ktori sa pozeraju na nas pacientov, na individualne sposoby liecby. ja osm mala chut po tej trnavskej hematologicke kricat ze ja nie som kniha ktoru citala na vysokej, ale som zivy clovek. nakoniec aj priznala ze v minulosti sa MTHFR pripisovalo vyssie riziko v theu, ale ze casom sa zistilo, ze ked je homocystein v norme pred tehu, bude aj pocas tehu. a to vobec nemusi byt pravda. a vraj je to napisane vo vsetkych ucebniciach po celom svete. no len skoda,z e my nie sme knihy ale ludske bytosti 😅 a ta tvoja prva hemato.....nemam slov. ja idem v utorok na kontorlu, tka bude dufam vsetko ok ked nepicham....

carmenusik ahoooooooooooooj. ale ty si s nami predsa neporovnavaj, ved ty si mala zle vysledky uz teraz a to nie si ani tehu. vacsine z nas sa krv zhorsuje az pocas tehu. uvidis, ze ked ti nasadia liecbu, bude vsetko ok. a osm velmi rada, ze ti na to prisli....ved to nie je sranda - trombozy atd....

fiallinka
10. led 2010

bettynka: ach jo, jenže kdyby ta doktorka byla mladá baba po vysoké, ale to byla starší paní, a ještě k tomu primářka...proto jsem jí tak důvěřovala, já blbka - neměla jsem důvod nevěřit, protože já jsem nikdy nepotratila aneměla žádné problémy (ale potratit ostatně jsem asi ani nemohla, když díky spermiogramu nešlo ani otěhotnět...)...Podle mne asi rezignovala na veškeré nové ´poznatky a vzdělávání....

Carmenusik - mohl to být ranný potrat, ale to nikdy nezjistíš... a imunologii ti dělali? Ale jinak neboj, dočkáš se, třeba díky ivf, ale dočkáš. Já vím, ten pocit čekání je strašný, taky jsem to zažila, možná máš pocit, že to už nikdy nemůže vyjít, ale vyjde. Takových podobných případů je hodně a všichni už mají děti...jen už máš pocit, že na tebe se nikdy štěstí neusměje, ale usměje, fakt. Můžeme se vsadit. 😉

vavenka
10. led 2010

Ahojte 🙂

Lila ja som v 14tt spinila a potom aj krvacala - presne to iste mi povedala moja gynekologicka, ze to moze byt sposobene tym ze si riedim krv, trochu to vraj oslabuje cievky, ktore potom lahsie praskaju.....
Tiez som dostala ascorutin - a pytala som, ci si to nebude kontrovat s heparinom, tak doktorka vravela ze sa vobec nemusim bat, ze je to v poriadku, aj hematologicka vedela ze beriem ascorutin + este nieco na zastaenie krvacania a vravela ze je to ok.....

cukor
11. led 2010

betty,vavča .....ako sa darí?

bettynka222
11. led 2010

fialinka prave preto, ze to bola starisa pani. mlade su take opatrnejsie... ajked v trnave byvala primarka, starucka pani tomu pripisovala vyssiu vahu, sucasna primarka ma totalne odpinkala...a nie len mna. mojko ja chapem, ze ta to mrzi a mozno sa aj obvinujes, ale ty za to nemozes. ona je predsa lekarka, ona to mala vediet. ale chapem tovj emyslienky....kazda z nas by stale rozmyslala nad tym co spravila zle a co mohla spravit inak. rovnako som sa obvinoval apo potrate, ale co som to ja, ty ci ktorakolvek z nas mohla vediet? musis si halvne odpustit, pretoze ty si nespravila nic zle, "len" si to babatko lubila. a teraz je z neho anjelik, ktory strazi tvojho pozemskeho anjelika 😵

ahoj cukrik, dobre sa dari 🙂 dnes som bola na skriningu. aj som sa troksu bala, ci je babo ok, ale hybalo sa, takze je 😀

vav uz citis pohyby?

amigaa22
11. led 2010

ahojte kocky,
ma tu niektora z vas trombofilnu poruchu, ktora sa oznacuje ako MTHFR A 1298 C heterozygot? neviem sa doptrat k tomu, ze co to vlastne pre mna znamena, resp. ci to moze byt pricina poruch fertility. moj lekar sa tym nezaoberal a kedze mne ani manzelovi nic ine nezistili, mam pocit, ze problem moze byt prave v tom. dakujem za kazdu informaciu 🙂

bettynka222
11. led 2010

amigaa ja mam presne tu istu mutaciu. neviem o tom, ze by sposobovala infertilitu, skor potraty. jedine ze by si mala pozvysovane koagulacne hodnoty teraz mimo tehu...

amigaa22
11. led 2010

bettynka a ty mas aky problem s tou mutaciou? ty si tiez potratila? lieci sa to nejako? ja o tom zatial nic neviem a prave kvoli tomu, ze mi dr. k tomu nalezu nic nepovedal, som od neho odisla.

vavenka
11. led 2010

Betty hej uz citim pekne...
Cca od 18tt som citila take bublinkovanie, aj to nie kazdy den, od 20 tt uz pekne kopka, od 21tt uz aj drahy citil ked polozil ruku na brusko 🙂

Ty sa ako mas? Vsetko v poriadku?

A snazilky nase ako sa maju? Ako to s vami vyzera dievcata? 🙂 Uz tu mame nejake maminy, ktore vam nechali tehulovske miesta 😉

fiallinka
11. led 2010

amiga: něco podobného tu máme skoro všechny a je to jen jedna z těch "lepších" mutací, neboj... zajdi si na hematologii, tam ti řeknou víc, záleží i na tvých výsledcích krve.

lila61
12. led 2010

Kocky hlasim moj stav 🙂
Takze sa mi to vsetko upravilo - to spinenie, momentalne to vyzera byt OK.
bettynka - kazali mi setrit sa, no poviem ti ze som veru nikadial nelietala, taka som zrazu bola kludna 😔
Tak len dufam, ze to bude vsetko v poriadku a dajako to uspesne dobojujem.
Este sa chcem spytat, trombosky ktore uz mate svoje mimi pri sebe - ako ste rodili? Prirodzene, alebo sekciou?
Musim sa priznat, ze uvazujem nad tym, ze by som radsej isla sekciou, ano viem, prirodzene je prirodzene, ale... ono v nasom pripade - trombosiek asi o prirodzenom neplanovanom porode asi velmi nemoze byt rec a viem ako rodia baby ktore ani ziadny problem nemaju. Pekne krasne v den terminu nastup do nemocnice, rano sa pichne oxytocin a ide sa na to... ziadne take, ze pockat par dni ci sa mimi nerozhodne o par dni neskor prist na svet.... A dat sa napichat vyvolavackami mi tiez prirodzene nepride.
Bolest zvladam celkom dobre a keby mi niekto povedal ze ked si odtrpim, male sa narodi uplne OK, tak dobre, isla by som aj prirodzene. ale ked viem vsetky tie komplikacie co mozu nastat... no neviem.
Co si o tom myslite?
Ja mam este ako bonus tyzden po planovanom termine aj termin statnic 🙂 Nuz, dobre sme si to s priatelom naplanovali. 😀

cukruska1920
12. led 2010

Ahojte.... co nove? ja som zatial stala lebo sa nic nedialo....ale dnes som volala na hemato..uz mam vysledky tak zajtra idem...som zvedava co mi povie..bojim bojim