Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
29. led 2010

Janul tak to je super 🙂 gratulujem.....
Ja som dnes mala hemato, tak stale rovnako, hranicne hodnoty, APTT trosku nizke, fibrinogen trochu vysoky, ale minimalne, takze ostavam pri 0,2 kach 🙂 lekarka bola vcelku spokojna.....

Ake mate plany na vikend? 🙂

mimimikk
29. led 2010

ahoj dievčatá 🙂
neviem či tu patrím ale mám vrodenú trombofíliu a idem na IVF, čakám na potvrdenie od poisťovne, môže mi niektorá napísať či budem mať veľký problém vynosiť babatko, ktoré veľmi chceme (prvého máme 7 ročného syna, bezproblémové oplodnenie, tehotnstvo a aj pôrod a 2x som mala mimomaternicové tehotenstvo, takže tuby mám preč)??? ďakujem vopred

fiallinka
29. led 2010

mimimikk: a co máš za mutaci? Vůbec neboj, zajdi si k hematologovi, budou tě sledovat a možná ti nasadí léky a všechno by mělo být v normále...

mimimikk
29. led 2010

ahoj fiallinka ... mám iba vrodenú rombofiliu, bezné krvné vysledky nic neukuzu, len na hematologii to zistili, doktorks spomínala, ze pred IVF mi budu pichat nejaké injekcie, len chce výsledky este z fokusov (zuby, usno-nosno-krcne a gynekologia výtery a cistologia) chceme hrozne babatko a bojim sa, že opat o neho prídem

fiallinka
29. led 2010

mimi: to já mám taky, jen vrozenou - výsledky ok, a přesto se mi stalo, že mi těsně před porodem umřelo miminko na trombózu...jenže u mně doktorka řekla, že to není třeba řešit - u tebe se to řešit bude, asi si budeš píchat před ivf fraxiparin (jako já teď - ve středu jsem byla na KETu), ale tím to vlastně vyrovnáš a měla bys na tom být stejně jako ti, co mutace nemají. Takže fakt neboj, je super, že tě hlídají.

Ale ta vr. trombofilie může mít několik mutací, proto se tě ptám, jakou máš - Leiden, Mthfr, Protrombin... asi nevíš, že?

mimimikk
29. led 2010

fiallinka ... no to neviem, v papieroch nič také nie je napísané

fiallinka
29. led 2010

mimimikk: to je jedno, hlavně, že to tvoji doktoři ví a budeš si píchat a fakt neboj, podívej, kolik je tu těhulí. Pokud se někomu přihodillo něco špatného, tak většinou předtím, než trombofílii zjistili, pak už to bylo ok...

mimimikk
30. led 2010

ahoj fiallinka, dakujem za povzbudenie, nám tiež zomrelo babatko a to v piatom mesiaci kvoli trombofilii, vtedy som este o tom nevedela ze to mám, vsetko bolo OK, az triple testy sa ukázali zle a poslali ma na amniocentezu a tam mi povedali, ze zomrelo, bolo to hrozné a az potom ma poslali na hematologiu aby zistili co mi je a preto sa strasne bojím, uz to nechcem zazit

bettynka222
30. led 2010

mimimi neboj, už ta hematolog pri tehu postráži 😉 je mi veľmi ľúto čo sa ti stalo 😔 fakt v papieroch nemáš vypisane ktorú máš mutaciu? Ale problémy s koagulaciou môžu mat ľudia aj bez vrodenych mutacii, môže sa stať napríklad že sa v tehu objaví nejaká ziskana... Všetko už bude dobre 😉

bettynka222
30. led 2010

fialik ahoj 😉 dnes som bez grcania 🙂

fiallinka
30. led 2010

betty, ahoj 🙂, to je dobře...těhotenství je prý nejkrásnější období v životě ženy, tak to si užíváš, co? Já jsem tak nadávala, když jsem měla opuchlé nohy tak, že jsem nemohla zapnout žádné sandále...a pak v nemocnici... a ty to máš taky veselé 🙂

Mimi, to je mi moc líto, tohle bysme fakt zažívat neměly... nicméně s tím fraxíkem jsou pak šance na to, že se něco stane, myslím skoro stejné jako u těch, které žádnou trombofilii nemají...čili minimální... já v to doufám a věřím, jinak bych snad o druhém mimču ani neuvažovala...

bettynka222
31. led 2010

fialik včera som upratovala našla mamaminkovsky casak čo si kúpila cestou do tatier kam sme s mm zdrhli keď mi dr oznámil že mám tumor(ale to som už bola tehu). normálne do take casopisy vôbec nekupujem. Asi to bolo znamenie 😀
no a písali v ňom o nejakom transfuznom syndrome u dvojčiat(už neviem ako sa to presne volalo). Že jedno má viac plodovej vody a menej zivin cez placentu ako druhé- teda v prípade že ju majú spoločnú. ale u vás bol hlavný problém ten placentarny infarkt, že? Inak stále nechápem tu dr, keď vedela že máš protrombin...veď to je bebezpecne aj pri jednodplodovom tehu, tak čo to asi tak mohlo spraviť pri dvojcatach.... 😒

cukor
31. led 2010

dobré ránko ...bettynka nevie spinkat.....u nas je chumelica...fuj ,hnusne je.. 😝

lia
31. led 2010

ahojte 🙂

bettyyyyyy gratulacia k 19tt 😵 😵 😵 ako sa mas??
co je nove holky??
ja vas nestiham,rastieme ako z vody a ucime sa na nejaky rezim 🙂
teraz v utorok ideme na usg bruska,dufam,ze nam nic nenajdu,lebo ma Lea hlieny v stolici,inak dokrmujeme.

veselinka
31. led 2010

Ahojky všem,
moc vás všechny zdravím a gratuluju všem novým těhulkám. Nestíhám dočítat, ale zahlédla jsem u dost holek svítit krásné týdny, to je super. Mám velkou radost.
My taky rosteme jako z vody, máme už 4,40 kg. Teď nás čeká vyšetření kyčlí, tak doufám, že bude vše v pořádku.
Mějte se moc hezky......

lia
31. led 2010

nepotrebuje niekto fragmin 5000??nieco mi ostalo a neviem co s tym,konecne si uz par dni nemusim pichat 😝

lenka_66
31. led 2010

lia ja som odniesla dr. na hematologiu.tiez mi bolo luto to tak nechat doma

betty,vavenka krasne cisielka sa vam ukazuju

snazilky drzim palce

vavenka
31. led 2010

Ahojte maminy 🙂

Tak krpci vam rastu fakt ako z vody, to je super, tesim sa s vami 🙂
Lia a coze prikrmujes? Nemas mliecko? Ci len pre istotu?

Cukor joj mi nieco hovor, kokso uz na co tolko snehu tu v meste nadulo, sak to bola vcera katastrofa dostat sa z parkoviska! Dufam ze o 2 tyzdne nebude zas prvy pobodnovy stupen vyhlaseny tu na vychode

🙄

fiallinka
31. led 2010

betty, to to je tzv. twin to twin syndrom, ale on se vyskytuje jen u jednovaječných dvojčat a je to fakt hrozně nebezpečné - já jsem čekala dvojvaječné, takže můj problém to nebyl, u nás to vlastně vůbec nesouviselo s dvojčaty, naštěstí u dvojvajek jsou dvě placenty, takže se to stalo jen jednomu - bylo to stejné, jako by to se to stalo u jednoho děcka. Kdyby se to stalo u jednovaječných, umřou obě...

No, já to asi do konce života nepochopím, aspoň, že mi prostě nedoporučila se tam v těhu přijít zkontrolovat...

cukor
31. led 2010

ahojte....tak my tu mame klalamitu.........ale je to super.......keby nas tu na tyzden zafukalo bola by som celkom rada........aspon je plno snehu........ viem,vavenka...tebe to nevyhovuje ale čo už ....konečne to vyzerá ako zima... 😉
a zdravím aj liu....konečne sa ukázala ....leuška je krásna...ružovučká 😲
všetky vás pozdravujem

lia
31. led 2010

mam mliecko,ale malej to nestaci,je velky hladosko 🙂
ako sa mas cukrik?? 🙂
lenka,ja som si za vysledky len volala,nechcelo sa mi tam lietat a chvalabohu,ze som nesla,dokt.musela odist kvoli nejakemu pripadu.
betty,ty nic nepichas??

zuzub
31. led 2010

ahojte 🙂 chcem sa spýtať kočky, ktoré ste si pichali alebo si picháte fraxiparine myslíte, že môže by z tých injekcií hnedkastý výtok? 😕 dnes som mala taký skabý bola som na pohotovosti a všetko je našťastie ok, nič nezistili 😒 mám vraj len ležať

martina39
31. led 2010

zuzub
nikdy jsem žádný výtok neměla.

tittika
31. led 2010

ahojte

uz som sa aj pytala davnejsie ale nemala som este vysledky na atifosfolipidy a teraz mi to zas neda pokoj aj ked dr povedala ze je vsetko ok som zvedava na vas nazor

minuly rok som mala tiez MA, vsetky hemato vysledky mam v poriadku ako quickove testy, homocystein, antifosfolipidove protilatky proste vsetko ok az na mthfr heterozygot (2 typy uz si nepamatam cisla) 😒 podla dr je vsetko v poriadku a pricinou potratu to nebolo tak dufam 🤐 odporucila anopyrin polku kazdy druhy den 50mg ale mne je jednoduchsie kazdy den stvrtku 😅 aspon nezabudnem a nemusim ani kyselinu listovu vraj jej mam dost ale dam si aj tak volne predajnu 😝

nemusim ani na ziadne kontrolne testy ist v tehu , co myslite je to ok???!!!nemalo by sa to kontrolovat a potom aj ku koncu tehu? ci nehustne krv ???

cukor
31. led 2010

tittika.....ja by som tiez bola dost znepokojená......ked ti zistili nejaké mutácie tak by ta mali aspon sledovat.....skus sa toho dožadovat.......... 😀

cukor
31. led 2010

margaritka.....krásna je tá tvoja rodinka...dik za fotečky......kristinka je uz velká baba...

tittika
31. led 2010

ach jaj 😒 momentalne nie som na slovensku, najskor cca o 2 tyzdne, dufam ,ze bude babo v poradku 😢

fiallinka
31. led 2010

tittika: radši si tam zajdi, ale neboj, ten anopyrin by měl stačit (i když nám třeba při ivf dávali jednu piluli denně), většinou se to zhoršuje ke konci těhu, to máš ještě času 🙂

tittika
1. únor 2010

fiallinka dakujem 🙂

trinitka87
2. únor 2010

caute baby, viem ze sa budem opakovat,ale chcela by som vas poprosit o vase skusenosti a nazory, aby som to mala pokope.

po dvoch MA mi bola zistena tato mutacia MTHFR A1298C homozygotna mutacia.

tie,ktore mate konkretne tento druh, ako ste nakoniec skoncili, akou liecbou, a ake bolo nasledne tehu a vsetko okolo toho.

bolo mi povedane, ze to nieje az take strasne a moje MA to nesposobilo... ☹ tak neviem