Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
26. únor 2010

Sarah gratulujem k tehu.. To nemozes ist na hemato sama od seba? Ak mas pozitivny tehotensky test, tak budes mat aj pozitivne hcg, to je uplne bezpredmetne podla mna, ja si moju gyndosku vysoko vazim ako odbornicku a tiez mi hcg na potvrdenie nerobila, je uplne logicke ze ak mas hcg v moci, tak ho na milion % budes mat aj v krvi 😉 ja som isla rovno s pozitivnym testom na hemato, a az okolo 6tt som sla ku gyndoske, skor som tam ani nesla, lebo by aj tak nic nebolo na utz vidno.....

sarafortuna
26. únor 2010

vavenka, dakujem...
asi skúsim zájsť na hemato v pondelok ráno spýtať sa minimálne sestričky, že ako postupovať a či ma dr. vezme bez "potvrdenia tehu" od mojho gyndoša... lebo ja sa na to hemato neviem dovolať.... veď sme čakali 1,5roka na "splodenie" a zahniezdenie 😔 😔 , tak si to nenechám cudzími ľudmi ohroziť... radšej nech vyzerám jak prehnane starostlivá mamička, ako žiadna mamička... 🙂 🙂 🙂 🙂

sarafortuna
26. únor 2010

velvet, dosť ma sklamal ten môj gynekolog - som u neho krátko...tak uvidíme, či ho nevymením... 😖 😖

vavenka
26. únor 2010

Sarah ale ved sestricke na hemato nemusis zavesit na nos ze gyndos ti to nepotvrdil 😉 ak mas normalne dve palice na teste tak povedz na hemato ze si tehotna a hotovo... Ja som sa normalne na drzovku nasackovala hned, a to mi aj gyndoska povedala, ze ked otehotniem tak nech si hned riesim hemato... Akurat ze som mala vyhodu, ze ja som si pichala uz aj pred otehotnenim 3 do tyzdna, takze v podstate mi len nakazali pichat kazdy den.....
Ak tam nepochodis, tak ja by som si na tvojom mieste kupila aspon anopyrin.....

sarafortuna
26. únor 2010

skusim porozprávať aspoň so sestričkou, je tam zlatá... anopyrinu sa bojim... to priamo riedi krv, nie? ja sa snažím stále veľa piť... ja som fakt do teraz nemala problémy a v podstate asi nikto netuší, čo to spraví s tým zhlukom buniek a ako sa to všetko vyvinie... možno to bude úplne bezproblémov.... uvidíme...
Ale dali ste mi chrobáka do hlavy 😀 😀 a v pondelok tam zájdem...
Mne to vôbec doktorka nešpecifikovala, že KEDY mám prísť... hoci ako tak rozmýšlam tak moja stará gyndoška vravela, že budem "utekať na hemato ked budem tehu..." 😖 😖 😖

vavenka, a ty mas akú mutáciu resp. "poruchu" 😖 😖 vidím, že vela dievčat ma "len" tu mutaciu MTHFR... a tá vie tiež narobiť neplechu.. čo potom dokáže taký fak. V Leiden ? 😉 ten znie hrozivejšie... 😨 😨

vavenka
26. únor 2010

Sarah ja mam 3 mutacie v ramci genov:
mthfr hetero
FXII C46T hetero
fibrinogen G455A homozygotne

+ v ramci tehotenstva mi vyskocil nizky hemoglobin /malo zeleza/, mam hyperkoagulaciu a hyperfibrinogenemiu a este mam napisane ze znizena agregabilita trombocytov 😀 nepytaj sa ma co to je, lebo neviem 😀 😀

Mam 32 rokov a v zivote som nikdy s nicim problem nemala - ziadne trombozy, krcove zily, nikdy ani naznak,krv som mala stale ok na preventivkach, krvny obraz v poriadku, dokonca aj ked som otehotnela, tak prve odbery boli uplne v poriadku, co za zrazania tyka, D-dimery, skrining, celkovo KO v poriadku....

Akurat ze ked som zacala riesit potomstvo, tak som potratila 2x oficialne aj s naslednym cistenim + tretikrat som mala pozitivny test /nie ducha/ a par dni na to som dostala menzes, takze v podstate dva potraty + jeden mikropotrat.... No aj napriek tomu mi ziadny lekar nepotvrdil, ze tie potraty boli sposobene prave kvoli mutaciam a ja uz tiez pochybujem.... Picham si len 0,2ku a to, ze som teraz uz v 30tt pripisujem hlavne mojej psychike, starostlivosti a zodpovednemu pristupu - hned som sa dala vypisat, vysrala som sa naprachy a robotu a doma som lezala - aj napriek tomu sa mi spravili hematomy v maternici, ale ustali sme to a mala je v poriadku 😉

bettynka222
26. únor 2010

sara pri leidenovi by si si mohla dat zatial anopyrin. myslim ze aj lia do 6 tt brala anopyrin a potom presla na injekcie. a ty az tak tie Bcka nepotrebujues ako my MTHFR mutantky, u teba nejde o problem s metabolizmom listovky, ale o vyssiu zrazanlivost

sarafortuna
26. únor 2010

hmmmm, betty diky... tak v pondelok sa pojdem poradiť... lebo som z toho jeleň... 😖 😖 😖 😖

vavenka, držím palce... tiež máš pestré tie "diagnózy"...
ja už idem spať, len musím najprv vynať brata s celou rodinkou z mojej izby...
papa 😎 😎 😎

zuzub
26. únor 2010

ahojte,
sarafortuna ja má tiež leidenskú mutáciu a taktiež resistent na protein C,a od začiatku tehu si pichám fraxik 0,3 teraz už 0,4.nikto mi nepotvrdil, že som 2x potratila kvôli tejto poruche, ale môže byť....
ja som si tu hematošku doslovala vydupala, takže sa nedaj odbyť 😉 držím palce 🙂

ilca1
27. únor 2010

fiallinka a to jsi už tenkrát něco brala nebo jsi to ještě nevěděla?

bubina2
27. únor 2010

Ahojte. Mohli by ste mi prosím poradiť?
Moja gynekologička mi diagnostikovala cca v roku 2007 : Polymorfismu MTHFR c677T heterozygot. Ďalej s tým však nič neriešila. Teraz som bola u druhého gynekológa a zistil, že som v 5. týždni tehotenstva. Predchádzajúcu diagnózu som mu zatiaľ nespomenula. Zabudla som na to, keď mi oznámil tú úžasnú správu, že budem mamina. Neviete mi prosím poradiť, či je to závažná diagnóza a či môže ohroziť bábo? Čo mám teraz robiť?

vavenka
27. únor 2010

Bibiana hlavne prenatalne vitaminy - listovka, B6 a B12...
Na najblizsej poradni mu to treba spomenut, mal by ta sledovat aj hematolog.....

bubina2
27. únor 2010

Je to závažné ochorenie?

vavenka
27. únor 2010

Bubi som ti skomolila meno, prepac 😅
Nie nieje zavazne, len treba zabezpecit dostatok vitaminov, ktore som spominala...

bubina2
27. únor 2010

To meno je v pohode.
Je to vlastne porucha zrážanlivosti krvi? Môže byť z toho aj potrat, pokiaľ by som nemala dostatok vitamínov, ktoré si spomínala?

vavenka
27. únor 2010

Primarne to nieje az tak o zrazanlivosti, ako o miernej poruche metabolizmu kyseliny listovej, ktora je v prvych tyzdnoch tehotenstva velmi dolezita... Nerob si starosti, nieje to nic vazne, ako som spominala, dopuj sa vitaminmi a dodrziavaj pitny rezim......

bubina2
27. únor 2010

Veľmi pekne ďakujem. Doktorovi to pri najbližšom termíne poviem a navštívim pre istotu aj hematológa.

fiallinka
27. únor 2010

ilca: no právě, já už jsem to věděla předem, ale doktorka mi řekla, že nemusím brát žádné léky ☹

ilca1
27. únor 2010

fialinka to bych asi hnala doktorku k soudu 😠 a jaká to byla doktorka?Já chodim na hematologii do Plzňě

cukor
27. únor 2010

ahojte zlatička.......tak ja som už doma z lyžovačky...bolo super,byvali sme v zuberci ale chodili lyžovat do spálenej doliny...tam je ešte dost snehu.......mne bolo tak luto,že nie som mama ked som videla na svahu lyžovat asi 3 ročne decká 😢 strašne boli zlaté...
...vidím,že tu mám nejaké nové ,,kočeny,,
vavča,betty....všetko o.k.?

vavenka
27. únor 2010

Cau cukor, takze na lyzovacke bolo fajne, to sa tesim 🙂 aspon si si trocha oddychla a mozno ste aj splodili, kto vie 😉

Ja som ok, vymalovala som detsku, tak sa vytesujem 🙂 a myslim ze aj Betty sa ma dobre 😉

cukruska1920
27. únor 2010

ahojte...dievcata ako je to s anopyrinom? ked mi ho hematologicka nedovolila brat tak si ho nemozem dat?

jesterka001
28. únor 2010

Ahoj holky, v CARu me nasli vysokou hladinu IgM a taky protilatky proti vlastnimu vajecniku. Nemate s tim nahodou nektera zkusenosti? diky moc za pripadnou pomoc 🙂

cukor
2. bře 2010

ahojte trombosky.........nejako ja tu ticho....nikto nič......konečne je tu marec......neznášam januar a uz vôbec februar.......
vavenka...to si sama malovala?hadam nie.....len si bola dozor........a videla som fotky....velmi ti to tehu pristane a to číslo v pase.....super ....uz začína trojkou...to ale letí
betty......aj ty mas uz super číslo......
len sa opatrujte baby a ja sa idem poprechádzat a nasávat zo slniečka energiu... 😉

maova
2. bře 2010

Ahoj holky, po delší době jsem zase tady 🙂 a rovnou se jdu na něco zeptat. Od kdy jste brali něco na ředění krve? Já teď vůbec nejsem s doktorem domluvená a ani teda netuším, jestli mi Fraxiparin zase dá nebo ne. Minule jsem ho dostala od potvrzení srdeční akce, na hematologii by mi ho nedali vůbec, protože mám jen MTHFR a to pro ně není důležité.
Některá jste brala ze začátku jen anopyrin? Ten bych mohla třeba brát i sama, dá se volně koupit? Moc děkuju za rady 🙂 Sice jsem v začátcích nikdy problém neměla, ale přece jenom mám strach.

lucia_b
2. bře 2010

Ahoj Maova, s celeho srdca gratulujem k potvrdeniu tehu 🙂 Ja som brala anopyrin 100 mg/den uz pred otehotnenim a ked mi gynekolog potvrdil, ze som tehu, tak som zasla na hematologiu, kde mi anopyrin vymenili za injekcie a vsetko nakoniec dobre dopadlo 😉 Drzim palce.

cukruska1920
2. bře 2010

maova...ahoooj....jej ty si opat tehu...gratulujem..... ja som tiez v 6tt....budeme to spolu tahat...a duufam ze uz do uspesneho konca 😵 😵 😵 😵

cukor
2. bře 2010

maova....velmi sa s tebou teším a velmi,velmi ti držím všetky palce na rukách aj nohách....nech sa ti splní konečne tvoj sen.....prajem vela ,vela štastia pri tehulkovaní.

vavenka
2. bře 2010

Maova drzime palce, teraz to uz urcite bude v poriadku 🙂

Cukrik jasne ze som ja malovala, cs 🙂 sme sa rehotali s tatkom mojim - bol ako hlavny majster - on je este bolavy, co mu vyberali zlcnik cez sviatky, ja s bendzom, sme ta stukali jak dvaja lazari, ale vysledok stal za to 🙂 Ale neboj nic, vsetko v ramci normy, davala som si pozor 😉

No hej, leti to uz riadne, kokso, v podstate som uz 32tt, mala je od zaciatku o tyzden vacsia, uz ma 1700 g 🙂 vcera som mala poradnu, akurat vystrcila labku - chodidlo ma dlhe 6,19 cm 😀
Dnes bola hemato, dotkorka bola celkom spokojna s vysledkami, takze sa tesim, stale som na 0,2ke clexane denne; akurat to zelezo nemam - ale tak to uz asi sa nezmeni, takze uz len par tyzdnov vydrzat......
Ty sa ako mas?

Maova anopyrin je volne predajny, ja by som si ho na tvojom mieste nasadila 😉

cukruska1920
2. bře 2010

vaven....mne povedala hematologicka ze anopyrin v ziadnom pripade ked som sa jej nato pytala 😨