Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
19. dub 2010

ahojte ....vavi a cisarak ti nespravia?alebo to chceš prirodzene?ja by som sa asi sla spytat aj do inej nemocky.

lulu10
19. dub 2010

ahojte, vo vysledkoch od hematolo.mam D-Dimer negat. len neviem ci je to dobre alebo zle 😒 , a mam zvyseny :rekalcif.čas pl: 138s-viete o tom nieco? mam MTHFR C677T

andzi
19. dub 2010

denisocka, neviem, či mi toto vôbec hematológ vyšetroval...ma porazí, ak budem musieť ísť zase na krv.

andzi
19. dub 2010

denisocka, a ty máš dimer akú hodnotu?

denisocka
19. dub 2010

Ja teraz 1,3 a norma je do 0,50.

andzi
19. dub 2010

No tak teraz fakt neviem či mám ísť znovu na hematológiu alebo nie.

denisocka
19. dub 2010

lulu,je dobre že su negativne Ddimery,oni zvyknu byť pozit až pri krvacani alebo niečom nedobrom,ako tromboze a tak . tu mutaciu teraz nerieš, ak budeš chcieť otehotnieť, budeš btrať vitaminy a sledovať sa budu d-dimery a fbg,alebo čo ešte všetko treba a bude sa to potom riešiť za pochodu,ak bude potrebne

denisocka
19. dub 2010

andzi,maš tie vysledky doma? ja ti odfotim moje - nie vždy mi berie aj Ddimer

toto su z decembra ked som bola v 7tt - tam je ešte hodnita d-dimerov ta stara - metoda , brala som len B12 , ac.folicum a pyridoxin kvoli mutacii MTHFR A .... ???

denisocka
19. dub 2010

tu je spred mesiaca, to mi D-dimer ani nebrala a potom z minuleho týždna,to už ma Ddimer inu hodnotu a nova metoda - 1,3 a nassadili mi clexane

vavenka
19. dub 2010

Andzi fbg mas v pohode, nic sa neboj vsetko je v poriadku.....
Merush je uplne jedno ci tam pojdes pondelok, alebo v stredu, neboj sa, nic sa nedeje, vsetko je v poriadku... Joj niekedy by som tym lekarom nakopala rit, jak vedia vystrasit pacientku... A uz ked vypustia nieco z pusy, mali by to aj dostatocne vysvetlit, potom chudak dievcata tu stresuju 😠

Cukor no ja neviem o tom, ze si v KE mozes vybrat, ci chces prirodzeny porod, alebo sekciu, na cisarsky potrebujes diagnozu 😅 a to tiez trombofilickam moc neodporucaju, takze nejako to budem musiet prezit....

lenka_66
19. dub 2010

vav, ak sa dohodnes s lekarom tak ti to vie vybavit . ja som sice mix chorob no ked som sla na operacku tak sa melichova pytala sestry ze kto som a ona ze od dr.toporcerovej a ona jaaaaaaaaaaj uz viem ta trombofilia. takze asi sla nato cez tuto diagnozu . a to som este mala na papieri od hemat. ze sekcia len v nutnom pripade

vavenka
19. dub 2010

Leni ano viem ze sa da "dohodnut" a som pocula ze to aj dost stoji - ale asi ako vsetko, aj toto zavisi od konkretneho porodnika .... A kebyze sa nieco stalo tak neviem neviem ako by sa potom vysvetlovala neexistujuca diagnoza.......Ja ale kym sa bude dat, tak by som rada rodila priroadzene, sice som sa spoliehala na epidural, ale isto to prezijem aj bez neho.....

meruska
19. dub 2010

podla tej tabulky co tu dala denisocka tak ja mam vsetky hodnoty dobre len ten D-dimer mam vyssi, teda to nie je az tak zle, dufam

denisocka
19. dub 2010

meruš,no vidiš. dedimer je vyšši aj pri akomkolvek krvacani -menštruačne,či z nosa a tak

meruska
19. dub 2010

a to preco mi potom hned nasadia injekcie? preventivne?

denisocka
19. dub 2010

no to neviem,na to si sa mala pýtať jej,ked preventivne,tak preventivne. planujete babo?

baby ,mne sa to pichanie do brucha nepozdava,boli to a ešte si myslím,že trafime maternicu. nemožem to pichať viac na stranu???? zasielam fotomntaž pichu 😅

meruska
19. dub 2010

denisocka...ja rodim tesne pred tebou 🙂 teda babo je uz v plnom plane

vavenka
19. dub 2010

Denisoocka ja picham ovela viac do boku - asi tam ako ti zacina zapastie na fotke 😉 uz len tam spravim faldu 😀
Merushka tak zjavne nechce lekar nic podcenit... V kazdom pripade sa ty uz nestresuj a ako som pisala uz niekolkokrat - tu z nas ziadna nema atestaciu z hematologie, ani gynekologie, tak skus trochu doverovat lekarom.....

meruska
19. dub 2010

vavenka...ja sa snazim 🙂 ale toto bude moje prve babo a ja sa onho bojim a zaroven sa ho neviem dockat ...ale ved sama dobre vies ako to myslim

vavenka
19. dub 2010

Merus ja tiez cakam svoje prve babo a ver ze je vymodlene a vytuzene a neviem ake, kedze je to uz moje stvrte tehotenstvo - 3x som potratila..... Ale naozaj ti nepomoze, ak sa budes stresovat a hlavne robit si hlavu z veci, z ktorych nemusis 😉 urcite vsetko dobre dopadne...

meruska
19. dub 2010

dakujeeeeeeeem za tvoju trpezlivost so mnou 😉

denisocka
19. dub 2010

Merus sorry,som to prehliadla.tak fakt nechce,aby si teraz dostala trombozu a nieco sa stalo

denisocka
19. dub 2010

Vavi,fakt az tak na boku? Bo mne ani falda nejde poriadne urobit tam hore.a dezinfikujem alpou,ta stipe jak tchur

monika03
19. dub 2010

Ahoj holky. Taky jsem dostala asi před měsícem injekce a doktorka mi říkala, že až bude bříško větší a budu se bát tak můžu klidně do stehna.

vavenka
19. dub 2010

Monika mozes do stehna aj do ramena, ale mne to vyhovuje takto do boku.....
Denis jasne, no ja mam uz riadny pupek - kozka az priesvitna, aka je natiahnuta, takze picham tam a pohoda 🙂 a priznam sa - nedezinfikujem nicim 😅 strcim, stisnem piest, vytiahnem a hotovo.....

denisocka
19. dub 2010

Jaaj,a stiskas rychlo?

vavenka
19. dub 2010

Denis ani nie, podla potreby - ked pichnem dobre, ze ani necitim, tak to tam fuknem naraz, ked to stipe, tak postupne.....
V pohode to ide 😉 ale aj tak sa nenormalne tesim, ze o par dni s tym koncim 😀

monika03
19. dub 2010

Mě to břicho přišlo taky nejlepší, ale doktor nechtěl minulý týden, abych miminka dráždila tak mi doporučil to stehno.

monika03
19. dub 2010

Vavenka- ty nebudeš muset píchat do konce šestinedělí???

vavenka
19. dub 2010

Monika no mam sa v priebehu sestonedelia ukazat, ci treba alebo nie... Ale aj kebyze mam pichat, tak je to stale "uz len par dni" oproti tomu, ako dlho uz picham 😀 (pichala som pol roka pred otehotnenim uz )