Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
4. kvě 2010

na iui ....koncom mája.........ale aspon,ze vonku je pekne a dá sa uz chodit na túry......uz by som vybehla niekam do tatier ....nízkych či vysokých to je jedno.......

cukor
4. kvě 2010

...hlavne nestretnút medveda 😀

fiallinka
4. kvě 2010

vezka: jj, to jsem taky zaslechla, že se to u dítěte mohlo nakombinovat... nicméně říkám si, že je to u mně celkem jedno, ten fraxiparin teď píchám tak jak tak a to ty budeš taky...

a ono jinak nemusíš mít ani tr. mutace, abys byla trombofilik, takže u tebe je jasné, že teď už tu krev budeš ředit a budou tě kontrolovat jak sviňa, navíc, když jsi měla i tu placentu špatnou...

zulok
4. kvě 2010

VEZKA..ono malokde izstuju aj tie ine mutaci, ako zistili tebe..ale aj mamulky z tadeto sli tusim na speci vysetrenie, aby im zistili, ci ich nahodou nemaju.. ale nakolko su zavazne, zial neviem.. a tiez mi moja daaavna hematologicka hovorila o kombinacii u babatka.. ale zas musime verity, ze svetko dobre dopadne..ono aj my sme vselijak nakombinonvane a zvladli sme to..

LULU anopyrin som brala 1x denne 30mg, ale mamulky tu brali aj vacsie.. tusim je volnopredajny aj 40mg..

CUKOR budem siilno drzta palce, nech je pre vas maj ozaj stastnym.. cmuk

dnes som bola na hemoske po vysledky..vcelku fajn.fibrinogen a D dimery trochu zvysene..mala som zas inu lekarku..hned soms a potesila, ked tam enbola ta, co minule a zistila som, ze ta moja povodna ordinuje, len tam teraz nejaky cas nie je..
no..ale ja tapa.. zabudla som povedat, ze tie vyseldky boli este pri clexane 0,4 a ja mam teraz 0,2.. no, ale hadam teda bude stacit.. este nejaky ten cas..

matelko1
4. kvě 2010

cukor budem ti drzat palce nech to vyjde 🙂

vavenka
5. kvě 2010

Cauteee 🙂

Este stale 2v1, Vande sa v brusku nejak moc paci 🙂
Od piatku som v nemocnici - najprv kvoli tlaku, ale ten je uz ok, ale uz ma nepustia domov, takze ostavam az do porodu....
Som zvedava kedy to bude 🙂 🙂

denisocka
5. kvě 2010

ach jaj,tak akurat som ošla písať že či si už Po a ty stále 2v1 ... ach jooj ,drž sa a nech už mala konečne vyjde 😀

bettynka222
5. kvě 2010

ahojte 🙂

jeeej cukrik, ja uz druhy den otravujem mm aby ma pustil do tatier....ale zatial sa tvari neoblomne - boji sa 😝 a tesim sa na spravicky od teba v juny - o babatku 😵

zulok teda 😀 no ale ved snad to bude ok. kolko si mala ten fbg? a dcka?

vavenka takto ta tam zavreli 😠 som prehliadla ten prvy prispevok kde si pisala o tlaku ☹ prajem ti co najskorsi porod bez komplikacii 😵 drz sa tam 😉

chaarleene gratulujeeeeem 😵

matelko ahoooj a ty sa ako mas s dvojciatkami? 😵

vezka ahoj 😉 som rada ze ti lekari pozistovali vsetko co mohli. pri mthfr musis bvrat kopec listovky a Bciek,a le to uz asi vies 😉 no a faktor 13 tu mala tuism janulka a musela pichat. a ta porucha genu co ma na starosti fibrinogen....to bude asi tiez robit problem so zrazanlivostou. aj vavenka ma nico s fbg - tusim hyperfibrinogenemiu ci ako sa to vola 😕 a co ti na ot dr povedal?
a pokial viem, tak napriklad dieta, ktore by bolo homozygot pre protrombin by neprezilo - ale tu mutaicu nastastie nemas 😉

matelko1
5. kvě 2010

bettynka my sa mame fajn.chlapci rastu,priberaju,su proste zlatí.tesim sa,ze ich mam.ved sme dlho cakali 😵

vavenka drzim palce a nech je porod bez komplikacii...potom nam daj vediet ak bude vanda uz na svete 🙂

sarafortuna
7. kvě 2010

vavenka, držím palce...
dievky, nemáte o vavenke niečo nové?

zuzub
7. kvě 2010

ahojte, vavenka je stále v nemocke 2v1 😉
kočky chcem sa spýtať, neviete ako je to pri trombofolii s prenášaním ? ja mám leidena a ešte čosi a môj doki mi povedal, že by sa pri týchto diagnózach nemalo prenášať 😒 zajtra mám termín a zatiaľ nič.porodník u ktorého budem rodiť sa k tomu zatiaľ veľmi nevyjadril tak neviem...

chaarleene
7. kvě 2010

zuzub, tak můj doktor o přenášení nic neříkal, mám leiden heterozygot, rodila jsem 3 dny po termínu podle UZ (a 13 dní po termínu podle MS), přičemž v den porodu jsem u něj ještě byla ráno na kontrole, tak říkal, ať jdu v pátek už na kontrolu do porodky a že si myslí, že když to do pondělka nebude, takže už si mě tam pak po víkendu nechají...

zuzub
7. kvě 2010

dik chaarleene, ja mám iba jeden termín aj podla UZ aj podľa MS je rovnaký, tak uvidíme, možno sa to cez víkend rozbehne 😉

mirulapirula
7. kvě 2010

ahojte kočky, ja som v tejto téme úplne nováčik. Prekonala som dva potraty obe v 5tt. Konečne po tom začala rada vyšetrení a zistili že : mám zvýšený prolaktín- ten bol potom ok, ďalej mi zistili že mám niečo so štítnou žľazou a teraz beriem - tuším eutyrox 50, potom som bola u genetika aj s manželom a ten ma poslal k hematologičke. Včera som si bola pre výsledky a tá mi povedala, že mám vysoký homosysteín a predpísala mi kyselinu listovú. Ona mi povedala, že aj keď mi z krvných testov nezistila trombofíliu tak mi predpíše injekcie a keď budem tehotná tak si ich budem pichať. Ona mi to vysvetlila tak, že má stým dobré skúsenosti. mohli by ste mi niekto poradiť, vlastne ani neviem či sa dá nejak radiť, len som v tom nová tak moc tomu nerozumiem. dik 🙂))

kiwi82
7. kvě 2010

ahojte dievcence, prosim vas pekne o radu. teda tie dievcence co ste si pocas tehu pichali alebo si pichate fraxiparin tak kde si ho pichate? ja si ho picham stale do bruska ale dakedy prestriedam do ramena lebo sa mi robia hrce a modriny. posledne 2 tyzdne som si pichala do ramena ale teraz ked som si sla pichnut do bruska vcera aj predvcerom tak ma to uz hrozne zacalo boliet tak neviem..... lebo to brusko je uz dost velke a aj tvrdsie, a aj tak mam z toho trochus trach do bruska pichat, aby som babenku neublizila. myslite si, ze pichanie do ramena ma rovnaky ucinok ako do bruska? mozem si pichat uz len do ramien? sice aj tam uz mam bozule a modriny ale nie je to az take neprijemne ako do bruska. spytam sa na to uricte hematologicky ale az do 2 tyzdne tam idem.
a este jednu vec by som sa rada opytala, v lete som vysadila antidepresiva paretin, ktore som brala pre panicku poruchu 3 roky. v novembri som otehotnela. citila som sa fajn az do 6 mesiaca, teraz sa mi to akoby zacalo vracat tie strachy a uzkosti, tak mi moj psychiater opat naordinoval AD paretin a povedal, ze s tym mozem aj kojit. takze mna zaujimaju 2 veci:
1. ak mate skusenost, ci ste niektora pocas tehu brali AD a potom aj s AD kojili a
2. ci neviete, ci je faraxiparin zlucitelny s AD paretin.
Dakujem Vam velmi pekne a prajem pekny vecera a dobru nocku.

fiallinka
7. kvě 2010

mirula: ahoj, možná ti zjistila tr. mutaci mthfr, ta je poměrně častá... a i kdyby ne, je dobře, že se v tom vyzná a nepodceňuje to - neboj, těhulí je tu plno 🙂

kiwi: já s tím pícháním jen vím, že nejvíc holek si to píchalo v pokročilém těhu do stehen... s AD nevím, ale podívej do příbalového letáku, najdeš ho i na netu... to samé mrkni na příbalový leták těch antidepresiv, ale hlavně se zeptej doktora, u spousty léků je napsáno, že by se v těhu neměly, ale většinou to nemusí být pravda, jen se výrobci jistí

zulok
7. kvě 2010

KIWI vela tehuliek si vobec nepicha do bruska..myslim, ze kludne mozes do ramena, aj Kappuska si pichala do ramena, ta mamulka sem ale menej chodi, aby si ju tu stretla :( ale aj v porodnici mi raz napriklad pichli do ramena.. isto to bude vpohode
a mam kamaratku, ktora brala nejake antidepresiva, zial neviem, ktore to boli a brala ich aj pocas tehu aj pocas kojenia, iba viem, ze ked ich chcela vysadit, musela postupne, aby babatko nemalo sok, ze zrazu tie lieky nie su..ale ono babatku neskodia, ale zvyknu si, ze uz daco dostavaju.. a zial neveim, ci maju suvis s fraxiparinom..skus si zavolat na hematologiu, drzim palce, nech sa citis lepsie..

MIRULAPIRULA super, ze daju na vas tak pozor, a ze aj vitaminiky aj injekcie..ono to byva casto problem a aj s tou stitnou zlazou..istos a uz vsetko pekne zadari ;)

FIALLINKA ako sa citis??

pekny vikend vsetkym

VAVENKA drz sa nam... dufam, ze uz bude scoskoro drzat VAnusku v naruci

BETTYNKA tebe sa to tiez rychlo blizi.. fibrinogen som mala 4.06..ale to je nic oproti tomu, co som mala na konci tehu s MAtuskom, to som amla uz aj 8 😕 a D dimery mam 1.09

ZUZUB, ono sa zevraj neodporuca moc prenasat, ale boli tu maminky, co par dni prenasali a vsekto vporiadku..ono asi aj zalezi od vysledkov 😒

zuzub
7. kvě 2010

ahojte, vavenke sa narodia sekciou Vanda s mierami 3750g a 52cm 😵

cukor
8. kvě 2010

vavenka...velká gratulácia....krásny dátum aj miery.........tak vela štastných dní a malej vanduške vela zdravíčka 🙂

vezka
8. kvě 2010

vavenka, moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka 🙂

denisocka
8. kvě 2010

vavenka, gratulujeme a vela zdravíčka a mlieča

sarafortuna
8. kvě 2010

vavenka, tiež sa pripájam a prajem veľa zdravia 😉 😉 😉 😉

zulok
8. kvě 2010

VAVENKA gratulujeeeem a zelam vam veela vela zdravia a enchs te stale tak velmi stastni..nechs a vam dari..cmuk 😀

sarafortuna
8. kvě 2010

ahojte,
mám otázku k homocysteinu: mám mutáciu MTHFR-homo + Leiden hetero a na kontrole v 7tt mi dr. robila len bežnú koaguláciu a homocystein som tam nevidela...vo výsledkoch by to bolo napísané že "homocystein" alebo jeho hladinu vedia určiť podĺa iného ukazovateľa koagulácie? začínam mať obavy, či to fakt na hematologii nepodceňujú, lebo moj gyndoš sa o to nejako ani nezaujímal...

fiallinka
8. kvě 2010

vavence gratuluju, Vanda je pěkně vypečená 🙂

zulok: docela dobře - žaludek pořád jak na vodě a unavená jsem jak kotě, spím dokonce i přes oběd s Jurášem, ale jinak zatím žádný problém..viděla jsem mimoše ve čtvrtek a dařilo se jim dobře, dokonce jsou snad o týden "větší"...snad jim to vydrží. A co ty? 🙂

margarita
8. kvě 2010

vav - wau 😀 gratulujeme stastnym rodicom, nech vam Vanduska robi vela radosti, a hlavne budte obe zdrave a spokojne 😵

ostatne mamulky tehulky a snazilky mooooooc zdravim 🙂

lenka_66
8. kvě 2010

vav , jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej , gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

zulok
8. kvě 2010

Fiallinka..no asi tak..cely den ble a tiez hajam s MAtuskom..iba teraz nocujem, lebo zujem rohlik 🙂 to je uzasne, ze su vacsi, len tak dalej..ten nas chrust je zas o daco mensi..ale hadam to casom dozenie ;)

erika12345
9. kvě 2010

Ahojte,
ste tu niektore, co ste brali cele tehotenstvo len anopyrin a ziadne injekcie? Pomohlo vam to?

cukor
9. kvě 2010

všetkym našim trombo-maminám prajem v tento sviatok aby boli najlepšími maminami na svete 😉