Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

jabluncanka
12. únor 2008

Ahoj holčičky,

hlásím,že jsem dneska byla na hematologii a paní primářka mi sdělila,že mám všechno OK 😀 ... Mám radost jako malé dítě.Krevní obraz,srážlivost i ten obávaný homocystein...Takže teď mě čekají plodné dna a my na TO musíme vletět...třeba se KONEČNĚ zadaří...i bez IVF...Jééé,já bych se nasmála,kdyby to vyšlo samo.... 😀 😀 😀

zulok
12. únor 2008

Lenka, je mi velmi luto, ze mas za sebou tolko smutku. Pokial ide o nizku zrazanlivost, v tehu by nemala robit nejake problemy, to by ti aj hematologicka povedala. Problemom by mohlo byt, ze by si zacala krvacat a neslo by to zastyavit. Dufam ze ta stretnu uz len radostne udalosati.

Kappuska, aach jaaaj je mi to tak luto. Urcite sa coskoro zadari a budes najstastnrjsia. drz sa.
Manzelika mas perfektneho a aj perfektni muzi vedia dakeduy nahnevat, ale to neznamena, ze ich nelubime, no nie<

Lenocka, juchuuu, tak tehu gate, gratulujeeem. A uz sa tesim, co napises, ze co v praci.

Jablucanka, juchuu, gratulujeeeeem, tak sup skocit na manzelika

A my sme boli u dr. vsetko vporiadku, neotvaram sa a z CS0 sme poskocili na CS2, kontrola zas o 2 tyzdne. Na tie biele potvorky mi uz nebrali, az znova na hematologii o mesiac, nadcha sa este drzi , ale uz ju s Matuskom zenieme prec.
Babulky, tak som rada, ze vas mam, ste moje zlaticka, cmuuk.

katka28
13. únor 2008

Ahojte babulky, stale kym precitam vsetko, co ste napisali, mi to da poriadne zabrat.
Zulok, pocitam uz ani nie tyzdne ale dni s tebou 🙂 Si nasa nadej na pekne tehulkovanie. Dufam, ze uz vsetko bude v poriadku a na biele potvorky uz ani nemysli a nadcha nech uz od vas vypadne.

Kappuska, to mas ale citliveho manzelika 🙂 pacilo sa mi tvoje zakoncenie s tym psychiatrom, uz dlho som sa tak nezasmiala. Ale nic v zlom 🙂 Velmi ma to rozradostilo 🙂 🙂 🙂

Najpv dobre spravy, tie najnovsie. Vcera som mala najstastnejsi den. Krasne svietilo slniecko, vsetko som v nemocnici vybavila, co som mala, ani som velmi nemusela cakat a to najdolezitejsie... Z gynekologickeho hladiska sme v poriadku. Mame uz 1 cm 🙂 a sme teraz v siedmom tyzdni. Srdiecko bije ostosest. No jednoducho od vcera mam taku povznesenu naladu 🙂
Ja viem, ze by som sa nemala tak radovat, je este velmi priskoro, ked bude september a este budeme spolu s babatkom, tak si trosku vydychnem.

Bola som na hemoske od vtedy uz druhykrat, stale mi robia odbery, u dr. som ani nebola, vraj ma sleduju, ani neviem ako. Len som im vravela, ze by som to chcela aj od nej pocut, ako to je. Ked mi urobia odber, musim cakat na vysledky, ked som ich mala minuly tyzden zle, hned volali, ze sa mam dostavit, tak dufam, ze je vsetko ok. Musim chodit kazdy tyzden, podla toho vedia, aku neplechu mi teraz sposobuje APS s tym Leidenom.

Budem sa ozyvat castejsie, ale ked som nervozna ja, len by som vas tiez znervoznila. Velmi vas mam vsetky rada 🙂

lola19
13. únor 2008

Ahoj katka, som rada zesi sa ozvala, nemam cas teraz pisat, ale chcem sa opytat, ze co je ten APS 😖

katka28
13. únor 2008

ahoj, antifosfolipidovy syndrom - nechci vediet, je to riadne svinstvo

alinuska
13. únor 2008

Ahoj Katuška, tak si sa konečne ozvala. Super správičky, veľmi sa teším s tebou, vieš, že sme na tom podobne, tak ma to dosť povzbudzuje! Fazuliatko bude asi riadny bojovník. A ozvi sa nám častejšie čo máš na srdiečku, či už radosť, či starosť, veď od toho sme tu, aby sme to spoločne zdieľali. Takže čakáme na každé správy!
Ten APS máš zistený dávno, či len teraz v tehu?
A s tou radosťou si viem predstaviť, že sa človek obáva tešiť naplno, aby niečo nezakríkol, ale vieš čo, minule som si povedala, že sa treba tešiť z toho, čo momentálne prežívaš a treba si tú radosť vychutnať, čo príde, sa bude riešiť potom, veď inak by sme sa my opatrné snažilky netešili nikdy z ničoho ☹ a myslím, že pozitívne myslenie je vééééľmi dôležité 🙂 !!!

Kappuška, vďaka za IP a v prvom rade, je mi ľúto, že zasa prišla mrcha. Ale nabudúce ju odstrašíme spolu, platí 😀 ? Meranie bazálnej teploty mi nehrozí, to by som už celkom zo seba zblbla a myslím, že v mojom prípade, keď si MS chodí ako chce, by to nemalo veľký význam. Tých peniažkov na testy som už minulala ajajaj a furt sa nepoučím 😝 ...len čo mi trošku viac mešká, už tajne dúfam, aj keď (si) veľmi neverím ☹ A potom si len v zlosti a v nervoch poviem, že toto bol posledný môj test, už ich nechcem vidieť 😠...keď tak len pekne pozitívne 😵 . A takto to ide dookola... 🙄 A to s tým manželom, to som sa nasmiala aj ja. Také čosi by ma ani nenapadlo. Tomu sa hovorí empatia jak bejk. Ešte teraz sa pritom usmievam, ako si to predstavujem 😀 . No a tie dvojičky...som samozrejme za 😉 😵

Zuločka, Lenočka = držkajte sa nám a pohladkajte malinkých 😅 .
Zuločka, užívaš si tú MD?
Lenočka, takže už tehuoblečko?

Jabluncanka, gratulujem k dobrým výsledkom. Tak už sa len snažiť a snažiť... 😝 😀

Som si povedala, že tu už nebudem tak často visieť, ale, no dá sa to 😠 🙄 😀 ???????!!!!

katka28
13. únor 2008

alinuska, po prvom nevydarenom tehu mi hematologicka zacala robit dalsie rozne testy a vtedy mi zistili ten APS. Len ked som nebola tehu, velmi nevystrkoval rozky, jednoducho bol pozitivny, ale inak nic. Podla dr. je takmer iste, ze to on vtedy sposobil to krvacanie.
Ale pevne verim, ze tentokrat to bude ine!!! Nesmiem mysliet na zle veci, presne ako pises pozitivne myslenie je velmi dolezite. Kde by sme vacsina boli bez neho...

Lenocka, dnes po precitani sprav od Teba si ma tak navnadila, ze som si sla oskusat svoje tehulkovske riflicky na traky. Este su mi samozrejme velke, ale ked prerobim gombicky, budu sa dat uz pmalicky nosit. Tak sa velmi tesim.

Aj vy mate stale studene nohy a ruky, ked pisete na pocitaci? Asi budem potrebovat "PC - rukavice" 🙂

kapp
13. únor 2008

Ahojko bambuľky!

Katuš - hurááááá - supeer správičky, mysleli sme všetky do jedného na teba a držali o dušu pästičky! 😀 😀 😀 Jasnačka, že teraz to výjde ... Chvalabohu, že sa na to prišlo a už vedia, ako na ten APS ... Tie PC - rukavice - dobré 😅 , tak tie by som určite brala ...
A tie vaše tehuľkovské vecičky ... 😀 Joooj, nie je nič krajšie (samoška okrem babätiek a našich už väčších detičiek) ako guľatučká tehotná budúca mamička ... už aby ste s Lenočkou také boli 😀 ...

Alinuška - tak s tými testíkmi som bola na tom donedávna podobne, až som si musela vstúpiť do svedomia a v rámci nezruinovania svojej rodiny prestať milé testíky kupovať ... 😝 A tiež si spomínam, aké som mala nervy, keď tam bola iba jedna čiaročka! Teraz si pekne meriam bazálnu teplotku a šetrím peniažky 😀 ...

Jablučanka - no kočky, to z vás mám dneska radosť! To je supriš, že výsledky sú OK = teším sa s tebou 😀 - a vieš čo? Ja si myslím, že to výjde aj bez IVF - moja kamoška bola 2 x na IVF a nakoniec, keď už sa chystali na tretiu várku, tak zrazu boli tehotní a teraz majú krásnu dcérku... Takže, milá bambuľka, šup - šup na manžela ... 🙂

Zuločka - to som rada, že ste u doktorka dobre dopadli a že Matúškovi malinkému sa u teba tak páči! Nebojko - vydrží až do konca = je to bojovník! Ešte aby sa ti nestalo, že ti budú musieť pôrod vyvolávať 😀 ... A už to máme iba za pár = pmaličky začneš 34tt ... 😅

Lenočka - ako? Aké máme ďalšie tehuľkovské oblečko? A prosím, prosím, nejaké fotečky krásneho bruška a mimískov ...

Dneska ma príšerne bolela hlava - vy ste dnes nemali problémy s koncentráciou a s hlavyboľom, babuľky?

pudlyna
13. únor 2008

Nazdárek holky mám jen otázečku tohle vyšetření se dělá na genetice automaticky nebo na popud něčeho?Já jsem už na genetice byla tak doufám že mi to taky dělali.

zulok
13. únor 2008

Katka, juchuuuu, parade gratulujem, a toco su za reci, ze by sis a nemala radovat, treba sa tesit z Kazdej Krasnej chvile e verit, ze sa vsetko vydari. Takze pekne si tehu uzivaj. A super, ze vas tak sleduju.

Alinuska, MD si uzivam, ako ide, nic nove, lezim a ytesujem sa a sem tam plasim, cela ja.
Joooj, a co som ja minula penazi na testy, uff, ale vferim babulky, ze sa coskoro zadari.

Kappuska, aaj tebe moc drzim palceky, urcite uz coskoro zasvieti slniecko.
Jueejda dufam, ze nebudem a ze ma nenechaju prenasat, by som sa bala, ked dovrsim 36tt zacnem lozit po byte, ale myslim, ze Mjatusko vykukne skor, ked sedim, boli ma spodok... a to sedim len ten cas, co papam, alebo daco varim...

Ahoj Pudlynka, v ramci genetiky sa robi automaticky, ale pre istotu si zavolaj. Drzim palce a nech sa darii.

Lenocka, ako bubulky, mas nejake speci chute?

alinuska
14. únor 2008

Ahojte zlatíčka,

prajem vám všetkým nádherný Valentínsky deň a hlavne večer 😉 😀 !!!

Pudlynka, ja som absolvovala genetické testy na genetike, ale mne tam vyšetrenia na trombofilné mutácie nerobili a neviem, či ich tam vôbec robia. Si myslím, že tieto vyšetrenia sa robia na hematológii. Tam mi ich robili na popud gynekológa. Potom som im už rovno ostala v evidencii ☹ .

Zuločka, to celý čas ležkáš od začiatku tehu? Moja zlatá, ale pre zdravé bábo všetko na svete, ja viem!!! Ale nebojkaj, dobojuješ to úspešne do konca, už je to naozaj "za pár" .

Papá baby a ešte raz krásneho Valentína 😅 ...

jabluncanka
14. únor 2008

Ahoj holčičky,

tak jsem se radovala předčasně = včera jsme byli na urologii a MP má varikokélu = křečovou žílu ve varlatech.Příští čtvrtek jde na operaci.Ta křečová žíla způsobuje nedokrvení varlat a neplodnost...Snad už se konečně všechno v dobré obrátí...To naše mimi bude doslova vymodlené... 😉

pudlyna
14. únor 2008

holky moc vám děkuji těhotenství zdar. 🙂

zulok
14. únor 2008

Alinuska, dakujem si zlatusik. cmuk. no, lezim, lebo som hned na zaciatku krvacala, potom v 12tt tiez a potom sa mi zas nevtiahla placenta, ale verim, ze bude stastny koniec. Dakujem ti velmi pekne.

Holcinky, dufam, ze si dneok pekne uzivate 😀 a nesedite pri PC. 😉 My mame tiez peknu chvilku, manzelicek hajka, chudiatko moje , konecne, lebo stale sa o nas stara, ma toho fakt moc. Pusinkos moj zlaty.

Jalucanka, jeeejda, chudiatko zlate, Ale lekari su sikulkovia a coskoro bude fit. Drziim palce. A potom uz pride miminko. Drzte sa.

Ahoj Pudlynka a pekny den.

lenoc
15. únor 2008

Ahoj babulky, narychlo: boli sme dnes u dokiho a vsetko je v uplnom poriadku. Aj slzicka od stastia mi vybehla...
Poobede napisem viac.
cmuk.
Krasny vikend prajem. 🙂

alinuska
15. únor 2008

Lenočka, Zuločka, Katuška = mám z vás obrovskú radosť, len tak ďalej 😵 !!! Sa tu normálne vytešujem s vami 😅 .

Jabluncanka, dobre, že sa na to prišlo. Keď sa to polieči, tak sa všetko napraví. Vymodlené miminka sú tie najkrajšie 😉 😀 !

Katka, picháš si už injekcie na riedenie krvičky, či ešte nemusíš? Studené ruky aj nohy mám v poslednej dobe vkuse, nielen pri písaní na PC (aj teraz ich mám doslova ľadové) 😝 . Som nejaká stále uzimená ...brrrr... a to mám zimu ako ročné obdobie celkom rada. Neviem, čím to bude, čo zasa nefunguje ako má 😠 ?!

Kappuška, tak hor sa do ďalšieho cyklu. Gynex a Wobenzym to istia. Počkaj, že o chvíľu hlásiš aj ty // 😵

Krásny víkend prajem aj ja všetkým a budem tu až v PO. Papá slniečka moje. Cmuk 🙂

lenoc
15. únor 2008

Ahoj zlaticka.
Kapp, dobre som sa pobavila na tvojom mangelovi, je zlaty. Tfuj tfuj, nech gynex zaberie!!!
Z toho tehu oblecka nosim len jedny riflicky zatial. Ale vytesujem sa.Fotecku bruska hodim. ked nas tatino odfoti, cez vikend hadam.

Jabluncanka, tak citam aj dobre aj horsie spravicky... Ale dufajme, ze po operacii bude tvoj drahy veeeelmi plodny.. 😀

Katus, gratulujem. Ste velikyyyyyyyyyyy! 😉 A preco by si sa nemala teskat? Ja viem, ze je tam stale strach pritomny, ale babatko urcite citi, ked sa mamina raduje. 🙂 Ja som dnes od samej radosti "utekala" (autom) z Galanty od dokyho rovno do Sale a az ked som bola u maminy v kancelarii, spomenula som si, ze som sa mala zastavit v GA u hemosky po vysledky. Bola som pojasena jak pubertacka. 😀 Ale mali by byt ok tie vysledky, v stredu som jej volala, len ich nemala pri sebe a zas jej zavolam v utorok - to ich bude mat pri sebe. A okrem toho som bola este v Tescu a mala som "viac stastia ako rozumu", lebo som najprv zamkla auto a az ked som po nakupe vysla von z Tesca, zbadala som, ze mam kluce pekne zapichnute ZVONKA v zamke v tom ZAMKNUTOM aute. Pan Boh ma ma asi dnes velmi rad.

Zulocka, speci tehu chute nemam, len mi nechuti moc cokoladka a drobcekom nechutia sladkosti ani puding, ani jogurty moc. Zato v prvom tehu som sa mohla potrhat za rybami a za jogurtami. Tieto potvorky su na masko.
Ale priznam sa, v stredu sme mali kapusticu, z ktorej som mala dost problemy so zlcnikom - tak som vcera nebola v praci, lezkala som doma s hnackou a hlavne s vracanim, este aj z vody mi bolo zle. Tak som sa bala o nase pupulky, aby som nemala moc hustu krvicku, ked mi ani voda nechutila. No ale dnes je uz lepsie a aj drobci su ok. kazdy ma 52 mm, jedno je kludas (aj minule bolo a dufam, ze mu to aj ostane 😉 ), druhe natahovalo nozicky a mrvilo sa. Fotecku nemamked som mala pred 2 tyzdnami.

Uz som to povedala dnes aj sefke, moc sa tesila. Zastupkyna ale nebola dnes v skole, takze o tom, ze su dvojicky, som pomlcala, to chcem povedat v pondelok, lebo som velmi zvedava na zastupkyninu reakciu. Zastupkyna ma totiz vnucky dvojvajecne dvojicky.

Lubkam vas vsetky, pa.

zulok
15. únor 2008

Lenockaa, mam z vas velkuuuuuuuuu radost. 😀 😀 😀 😀 😀 gratulujeeem.
Ani mne mocnechutili sladkosti, tiez som teraz maskova, co je u mna zvlastne, hihi. To je normalne, ze ti je zle a si vrackala, mne tak byva po spenate este aj teraz a to ho normalne milujem. Sranda, ze jedno je kludne a druhe divoke, ved ked BUDES CITIT KOPANCE , TO BUDE KRAASAAA.
Ty nase motovidielko esteze si neprisla o auto , ale take veci sa tehulkam stavaju. Ja dakedy co stvaram 😅

Zdravim pstatne bambulky.cmuuuuuk, k nam pride zajtra svokruska, tak sa vytesujemeee 😀

monca.v
17. únor 2008

Ahoj holky,
přeji krásně mrazivé slunečné ránko,

Jabluncanka - uvidíš, bude to dobré. Teď doktoři odstraní příčinu a budeš těhulka raz dva 😀

Já jedu s manželem 4.3. na kliniku ohledně té mutace MTHFR, aby tamní primář rozhodl, zda tam budu muset docházet pravidelně v těhu na kontroly nebo zda je to zbytečné. Hlavně se ho chci zeptat na ten miniheparin (Fraxiparin). Na internetu (tuším, že i tady v této diskusi) jsem četla, že holky nositelky mutace MTHFR homozygot si miniheparin píchají. Přece jen pro můj vnitřní klid tu konzultaci s primářem chci udělat, ještě než otěhotním. Psala jsem si dotaz na www.porodnice.cz. Dr. K....ý mi v každém případě miniheparin doporučuje, ale můj gynekolog mi chce nasadit Acylpyrin nebo Anopyrin, prý pokud jsem neměla já či někdo v rodině trombózu, tak je miniheparin zbytečný. Jenže dr. K.....ý psal, že účinky miniheparinu a Acylpyrinu jsou jiné a že tedy miniheparin je určitě jednoznačně lepší. Nevím, co si o tom myslet. Co doktor, to jiný názor. Spíš ale věřím dr. K.....u. Je to mladý doktor, který má zkušenosti hlavně s rizikovými pacientkami a má zájem si vědomosti např. s trombofilními mutacemi dále rozšiřovat.

Všem těhulkám přeju hodně štěstíčka 🙂 a nám snažilkám přeju co nejdřív // 😉 😉 😉

katka28
17. únor 2008

Ahojte bambulky,
aj ja prajem krasny den, je slniecko, ale poriadne mrazivo 🙂

Vsetky babulky dakujem za podporu.

Alinuska, ano fraxiparin si picham od zaciatku tehu, predtym som brala anopyrim, ale hemoska ma s nim zle skusenosti v prvom trimestri, tak preto zmena. Nieco podobne pisala asi monika o tom dr. k.....ý, ked som ju dobre pochopila. Ale je pravda, ze co doktor, to ine nazory.

Zulocka, tak stastne pozeram na tvoje 34tt, uz aby tam bolo 38tt 🙂 Aj pri nas s Lenockou tak isto. Neviem si to ani predstavit, Len oddychuj a lenoskaj, nic nerob, len papkaj a pekne sa o Matuska staraj.

Lenocka, to s tym autom, to je zazrak, asi Ta v ten den mal niekto hore pod dohladom. Ked som citala, ze si "utekala", az ma zmrazilo, ale hned za tym bolo autom, a ten moj vydych bolo pocut asi az na prve poschodie. 🙂 Niekedy si uz myslim, ze mi sibe. Co nas caka, ked si pomyslim, ze sa hovori, ze ked zena caka dievcatko, tak oskaredie, lebo mamine zoberie krasu, ale co bude nasa fazulka, ked mi asi zobrala zdravy rozum?
😅 😅 😅

Kappuska, ako pokracujete? Uz si sa dlhsie na viac neozvala.

jabluncanka, vsetko bude v poriadku, lekari sa o to postaraju. A myslim, ze vsetky babatka tu su vymodlene a coskoro pribudne aj Tvoje s kappuskou. Velmi vam drzim prsteky a dufam, ze coskoro uvidite //.

co sa tyka testov, tiez som sa ich nakupovala. Ved na potvrdenie toho tehu som minula asi osem testov, a az ten predposledny vysiel pozitivne. A ten posledny som si uz robila len pre stastny pocit. A to som si pritom merala aj teplotu 🙂

skoro sa ozvite, velmi vas lubkam.

a este som zabudla, viete, ze mam manzela prec a hemoska chce, aby sme spolu prisli na odbery co najskor, ze moje problemy mozu suvisiet aj s manzelikom. Lenze dufam, ze sa to vyriesi aj inak, lebo teraz nastupil do super prace a dostal by okamzitu vypoved, keby jednoducho odisiel (je v skusobnej dobe) a dovolenku ma az v maji. Uz aby bol maj 🙂
V stredu idem zase na odbery, tak sa s nou porozpravam, objasnim jej nasu nie ruzovu situaciu a uvidime. Zatial som mu to ani nepovedala, lebo ani ja neviem, co je vo veci presne a co ho poznam, prifrcal by aj keby mal prist o pracu. Ale to zase ja nemozem urobit. Vsak viete, korunky potrebujeme a ked som teraz uz druhy mesiac PN nie je to bohvieco. Takze drzte prsteky aj nam.

zulok
17. únor 2008

Monika ja ma MTHFR C677T a picham si clexane, to je ako fraxiparin. Ono sa pouziva aj acylpyri aanopyrin , ale lieky viac zatazuju pecen ako ijekcie a v tehu, ked uz je zataz i tak velka + vitaminy brat, su lepsie injekcie. A injekcie, ci vitaminy, nech ti daju na hematologii , nie na gynde. Lebo nakontroly krvi budes chodit na hematoogiu, nie na gyndu . Aj moj gynekolog sa ma pytal, ci prejdem na lieky, ale ja ze nie a on to nechava v rukach hematologov a ti s tym neustale pracuju.... Drzim palce.

Katka, odbery su rano a keby siel manzelik prednostne, ono ma pravo na lekara aj v skusobnej dobe. Raz by mu to isto neuskodilo , ale chapem strach o pracu, ono to dnes nie je sranda.
Drzim ti palce na kontrolu.
Ozaj, ono to nie je az tak pravda,. Ze zena ked oskaredie, bude dievcatko. Ja mam horsi ksicht... a bude chlapciatko.
A o rozum som prisla jednoznacne. Ale zas mi pocas teh narastol zub mudrosti, asi bude Matusko prekvitat mudrostou. Hihi

Nech nam to rychlo uteka a snazilkam nech pride batoztek do bruska.

monca.v
17. únor 2008

Katka28, možná jsi to už tady psala. Můžu se zeptat, jakou máš mutaci?

katka28
17. únor 2008

Monika, mam vrodenu trombofiliu - heterozygot v spojeni s Leidenskou mutaciou, MTHFR C 677 T a antifosfolipidovy syndrom. Je toho dost, ale ja sa citim zdravo 😅

jabluncanka
17. únor 2008

katka28:

...mám to co Ty,ale jsem homozygot = mutace zděděná po obou rodičích,bez antifosfolipidového syndromu,bez leidenů... načetla jsem si myslím dost a poléčila si to vysokými dávkami vit.sk.B a mega dávky listovky...Podle hematoložky jsem na jedničku!!!Dokonce mi nabízeli,zda nechci darovat krev!!!!!!!!!! 😀

zulok
17. únor 2008

Jablucanka, no teda ty si macherka, supeeeeeeeeeeeeeer 😉 😉 😉 😉

lenoc
19. únor 2008

Ahojte bambuľky!
Zuločka, tak napíš, čo také ako tehuľa stváraš, nech sa pobavíme aj my trošku.

Katuš, ako sa cítiš? Ja a utekať? Nehrozí. Veď ešte aj vysávať čoskoro asi prestanem, bo sa mi zdá, že práve po vysávaní ma pichá na boku v podbrušku. Nech je bordel! veď špina nás hádam nezožerie. 😀 Ale nie, nájdem si na to "lidi" - neterku alebo tak.
Držím palčeky s manželíkom a krvičkou. Ozi, keď si zistila, že čakáte mimi, bola si ešte v Anglicku s drahým, či už domka?

Zabudla som vám minule napísať, že švagriná, čo čakala bábo už má malého Ľuboška. Narodil sa predčasne na Valentína, takže je v inkubátore kvôli pľúckam, bola vtedy v 36tt. Ale je to chlapisko, mal 3,6 kg a 51 cm. Pôvodne mala ísť teraz v nedeľu na cisársky, takže zas až tak veľmi skoro to nebolo, ale preda.

Jabluncanka, tak to klobúk dole, paraáda!
Dnes som volala hemoške a výsledky mám zatiaľ v poriadku, jupí, ešte počkať na ten nepodarený homocysteín.
V nedeľu sme sa s mamou rozprávali o tom, že ako mi bruško vyhupne naraz, že nie postupne, no a myslím, že už je to tu. Z ničoho nič sa zjavilo v priebehu dvoch dní alebo dokonca v priebehu jednej noci! Som v šoku, ale teškám sa. Budem ho musieť odfotiť.

Kedze sprava o mojom tehotenstve sa rychlostou blesku rozniesla medzi kolegami po celej skole, rozhodla som sa, ze o tom, ze cakam nie jedno babo ale dvojicky im este nepoviem. Nikomu. Teda, len dve kolegyne - kamosky to vedia hned od zaciatku. Ja viem, ze sa vsetci z toho tesia, ale aj tak ma to hneva, ze si to sefka nemohla nechat pre seba. Tak im teraz treba, potom mozu oci otvarat, ked oznamim, ze su babatka dve. 😀

zulok
19. únor 2008

Lenocka, to je perfektne, ze uz brusko pekne vykuklo. A juchuuu, ze je krvicka vporiadku.
Svagrinej gratulujeeem k Luboskovi, bol pekne velkyyy. A to este nemal vyvinute pluucka, zvlaastne, hlavne, ze su vporiadku.
A v skole budu teda ocka vyvalovat. 😀

Aaale sem tam kecnem daco take, akoby mi brusko rozum vytlacilo 😕 😅 😵

zulok
19. únor 2008

Lenocka, kukla som do albumcouk, kraaaaaaaaasne bruskooo 😀 😀 😀 😀

lili01
20. únor 2008

ahoj bambulky 😵
jdu vás jen pozdravit.u nás zatím všechno ok,rosteme a kopeme 😀 .máme nové fotky v albumu

jdu se pochlubit "cizím peřím" ...máme odedneška první miminko-dubňátko.dneska se naší Cibulce narodila Sandulka ve 14hodin.vážila okolo 2100g(nevím přesně z hlavy),tak se všechny radujem,že jsou v pořádku princezny

tak se taky holky těhulky držte a snažilky hodně štěstíčka,tfuj,tfuj ať to brzy vyjde i vám kočky

lenoc
21. únor 2008

Ahoj babuľky,
Lilli, tak gratulujem Cibulke, hlavne moc moc zdravicka malinkej prajem. A fotecky su suprove! 🙂

Zulocka, dakujeem. 😅 Ty nemas njeake novo foto brusinka ci Matuska? 🤐

No, ja som to dnes uz vyklopila. Nieze by som nevydrzala, ale zastupkyna sa ma pytala popri gratulacii k tehu, ze ona niekde pocula, ze to budu dvojicky, tak som neklamala.... a potom som teda povedala uz aj kolegyniam, ktore boli v zborovni, ze cakame nie jedno baby ale dve. No fakt otvarali ocka!!! 😀 Ale vytesovali sa vsetky.

Nechcem nic zakriknut, ale uz od pondelka je mi od zaludka stale lepsie a lepsie. Jupiiiii! Ale zato som skoro furt hladna. Tak tlacim aspon palicky alebo tak.

Kde ste vsetky?