Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
12. kvě 2010

rendo - ahoj, my nevěšíme hlavu, naopak zuřivě bojujeme...a o mutacích víme většinou právě proto, že se nám v těhotenství něco zlého stalo, bohužel... přesto věřím, že to teď dobře dopadne...

maova: ani nevíš, jak bych ti přála konečně nějaký ten dobrý konec. Možná ve vašem případě až adopčátko pomůže k vlastním dětem...a třeba to bude ještě jinak, kdo ví, jak to jednou bude... ale nepřestávám na tebe myslet 😉

no jinak já jsem byla na kontrole, krev mám naředěnou krásně, jen se usmíval nad dvojčatama (je to sympaťák a usmívá se fakt pěkně) a upozornil, že asi budou o něco menší a že doporučuje cca od 28. týdne sledovat průtoky... Ach jo, já vím, že to myslel dobře - ale přesto - minule mi sledovali průtoky každý týden a byly ok a děti jsem měla skoro větší než "průměr" a Ondrášek byl z těch dvou ještě o něco větší...co na to říct...

Ale stejně mám pocit, že se sice může podělat cokoliv jiného, ale že by bylo divné, kdyby se historie v našem případě opakovala..

maova
12. kvě 2010

faillinko, moc děkujeme 🙂 A doufám, že u vás se opravdu nic špatného opakovat nebude a tentokrát budou dvojčátka obě v pořádku 🙂 Každou chvíli koukám k tobě do alba, jestli nejsou nějaké nové zprávy 😉

bettynka222
12. kvě 2010

maoviatko verim tomu ze sa bojis 😔 urcite to chce cas a sama uvidis, ako to nakoniec dopadne. ja verim, ze dobre 😵

fialik neboj, teraz ti este aj kontroluju krv a to je dolezite. vsetko dobre dopadne - musi 🙂

fiallinka
12. kvě 2010

maova: já bych tam i něco připsala, ale jsem asi pablb a nemůžu si uvědomit, jak se k albu píše text, poradíš?

maova
13. kvě 2010

fiallinko, když si otevřeš Můj fotoblog, otevřeš si album, do kterého chceš něco připsat a pak už jenom vpravo nahoře máš Změň datum, název a popis, na to klikneš a už můžeš zapisovat co chceš a jen uložíš 🙂

bettynko, já taky věřím, že jednou to dopadne dobře 🙂 Jen to trochu trvá.

bettynka222
13. kvě 2010

Martinka musí existovať nejaká spravodlivosť. teba určite v budúcnosti čaká veľa dobrého, inak to ani nemôže byt.

andzi
13. kvě 2010

Ahojte. Vavenka, gratulujem ku krásnej princezničke a želám všetko dobré. No ja mám od poslednej kontroly novinku - najskôr zvýšený fibrinogén viac ako 7, potom na hematológii som mala cez 5 a po poslednej kontrole až viac ako 8. Takže od dnes pichám Clexane 0,4. Aááúúú, tá prvá injekcia bolela. Ale zvládnem to. Baby, píšete tu o nejakej leidenskej mutácii. Mne o tom dr. nič nevravel. To, že si pichám Clexane znamená, že aj ja to mám, či?

zulok
13. kvě 2010

MAOVA..super..ze ste dali ziadost o adopciu.. ozaj, ked chces.. poznam jednu super diskusiu.. . http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums... tak zelam vam, nech vam coskoro zazvoni ten stastny telefon 😀

Fiallinka..len nechs a dalej pekne dari..a teda to ma velmi prekvapilo, ze prietoky boli vporiadku a tak to doapdlo..moc silno drzim palce, aaby stes a teraz uz dockali oboch babuliatiek..

Andzi..si sikula..ako to zvladas..a vobec nemusis mat leidensku, ale aj inu mutaciu.. ja som pri minulom tehu mala tiez tak vysoky fibrinogen a mala som "len" MTHFR homozygot.. skus pozriet, ci to nemas v sprave..nechs a dari

ivcik83
13. kvě 2010

berunko, když jsi těhulka tak inekce na ředění krve by se neměli píchat do bříška tak mi to říkala moje doktorka na hematologii 😒 Já si je začala preventivně píchat už před ET a říkala mi, že si je budu s největší pravděpodobností píchat celé těhu. poud se nám podaří 🙂 Jinak ty inekce si píchám už do stehna a nebo do ramene, ale tam mi je píchá manžel( do stehna je to lepší). Ivča

cukor
13. kvě 2010

ivcik...práveže do brucha je to najlepsie

denisocka
13. kvě 2010

Tak baby,ddimery sa neumudrili tak ododnes picham denne

kiwi82
13. kvě 2010

ahojte dievcence, chcem sa spytat, ktore ste uz rodili a pocas tehu ste si pichali fraxik tak ste si ho pichali az do konca a aj po porode. ako to je v prilade, ze musi ist zena na sekciu, nie je ohrozena ze vykrvaca ak berie injekcie na riedenie krvi? ja picham denne a vsimla som si, ze ked sa nahodou poskriabem alebo porezem ze ozaj ta krv je redsia, ide jej viac atazsie sa da zastavit.
ivcik ja som pichala do 25 tt do brucha. potom uz ked zacalo brusko tvrdnut, tak to zacalo byt dost bolestive, teraz pichame do ramena. ale zevraj sa moze do brucha az dokonca lebo brusna stena ma 2 cm al ta ihlicka ma menej. takze by tam nemal byt problem. papa

chaarleene
13. kvě 2010

ivcik, mně zase doktorka doporučovala píchat do břicha 😅 ale já jsem do toho velkého už nějak nemohla píchnout 😔 , takže jsem píchala do stehen a teda ke konci šestinedělí už to bylo fakt utrpení, ještě teď mám stehna plná zatvrdlin 😖

kiwi, když v nemocnici vědí, že si pícháš fraxiparin, tak se podle toho zařídí... já jsem dostala instrukce, že když rupne voda, tak už píchat nemám - a pak jsem se ještě na monitoru ptala PA, co mám dělat, když budu mít pocit, že už mám stahy - tak mi řekla, že si píchat nemám, s tím, že dopíchnout to můžu vždycky (kdyby to byl třeba planý poplach) 😉 vykrvácet tě určitě nenechají 🙂

ivcik83
13. kvě 2010

Jejda to je taky různorodé já jsem 6tý den po ET a bojím se píchat do břicha. Na kontrolu na hematologiji mám jít až podle potvrzení těhotenství, tak tam mi pak asi řeknou co a jak 🙂

chaarleene
13. kvě 2010

toho píchání do břicha se neboj, stejně pícháš jen do "špeku", k miminku se to rozhodně nedostane 😉

lenka_66
14. kvě 2010

kiwi , neboj si pod dozorm.ty si vlastne zriedena na normal a na vykrvacanie by si musela zvysit davku.horsia by bolo ze ti prestanu pichat a zacnu sa robit zrazeniny.mna pichali po sekcii tusim 3 abo 5 dni 😉

denisocka
14. kvě 2010

baby,kolke si pichate sami ???? a kolkým muži ???? ja nemam odvahu sa pichnuť,ale serie ma to,lebo takto obmedzujem seba aj muža

lenka_66
14. kvě 2010

denis, neber to ako obmedzivanie ved je to pre vas oboch 😉 . ja som sa tiez nedokalzala pichnut sama. a drahy si robil srandu ze v zivote si tolko nezapichal ako ked som bola tehu 😀

matelko1
14. kvě 2010

kiwi neboj sa,si pod dozorom....ja som si pichala,ale nie fraxik,ale fragmin 5000 cele tehu a este 2 tyzdne po porode a mala som sekciu.takze neboj sa,vykrvacat urcite nevykrvacas.2 tyzdne po porode som sla na kontrolu na hematologiu a vysledky boli super.

denisocka
14. kvě 2010

leni, ved aj ja vravím mojmu,že tolko čo si on teraz zapicháva,tak to nemal nikdy....ale obmedzovanie vidim v tom,že musime čakať do 21.30 kým nam maly zaspí,aby mi pichol - lebo šimon sa takýc veci boji a kričí,ja si nesmiem ani vyrašku vytlačať.takže keby som si vedela picnuť sama,tak si to pichnem doobeda kým spí

lenka_66
14. kvě 2010

deni , tak prave by som mu ukazala ze to nic nie je aby sa nebal. ked raz bude musiet on ist.sak dlho to netrva kym ta pichne .a ak to bude u teba vidiet ako normal tak sa prestane bat .

denisocka
14. kvě 2010

ale syn sa boji aj vytlačania vyrašky,to on ked vidi tak chyta amoky

bettynka222
14. kvě 2010

ahojte 🙂

leni ako sa mavas? rady ta tu zase vidime 😵

zusika
14. kvě 2010

Ahojte kočky!
sem-tam si vas precitam a ucim sa co a ako zvladate....
a vyplynulo mi aj niekolko otazok....

1) do ktorych casti tela sa tie injekcie mozu pichat
2) treba to pichat vzdy v rovnakom case - alebo je jedno kedy pocas dna.....? davat si kvoli tomu budik alebo si na vecer nic neplanovat...? ujuuuuj.... a co ak idete niekam na chatu / dovolenku?
3) aka je pravdepodobnost dedicnosti? Maju to aj vase deticky? Robia sa detom na to hned testy - alebo toto je na ziadost rodicov??
4) no a kvizova otazka - pijete pocas tehu kavu? viem, ze by sa nemala - ale dajme tomu ze slabsia z mliekom, prpadne bez kofeinu...ja som pocas prveho tehu obcas pila.... ale co ma zaujima je to, ze ci nejako kofein ovplyvnuje prave ten pokles kys. listovej ci B-ciek v krvi..... su teda nejake kontraindikacie?

Vdaka za odpovede!!!
inak - sme v obdobi snazilkovania, tak drzte palceky 😉 .... uz som tento mesiac videla bociana, mojej mame sa snivalo o babatku.... a maj bol aj minuly rok pre nas osudovy.... tak si verime 🙂

pekny vikend!!

zusika
14. kvě 2010

vavenka - srdecne blahozelam a prajem vela zdravia a krasny zivot malej do vienka!! 🙂

andzi
14. kvě 2010

zusika, ja si pichám do stehien, ale baby si pichajú aj do ramena alebo do bruška. Len ja neviem, či sa tieto injekcie pichajú viacerými spôsobmi, ja si ich však pichám pod kožu, nesmú sa do svalu. Injekcií sa neboj, to je to najmenej. Čo sa týka indikácie, tak sú rôzne prípady, kedy sa dávajú tieto injekcie.

zulok: Ja nemám v správe uvedené MTFHR homozygot, nemám tam žiadnu diagnozu, len zvýšený fibrinogén. Mne totižto tieto lieky predpísal gynekológ, lebo hematológ mi ich nechcel predpísať. Neviem teda na čom som...

Baby, aj vy máte modriny po tých injekciách? Ako rýchlo zmiznú?

vavenka
14. kvě 2010

Ahojte 🙂

Kiwi ja som cerstvo po sekcii a pichala som si do konca, este vecer pred sekciou som aplikovala, kedze sekcia nebola planovana a nebol ziaden problem.....

Dievcata dakujem za blahozelania, je to fakt krasa, niekedy az mam pocit ze snivam a ze to snad ani nezasluzim 😵 😵

Tak toto je nasa mala Vanda 🙂

vavenka
14. kvě 2010

Betty pytaj sa, ja ani neviem co mam pisat 😅

perrrchta
14. kvě 2010

Ahoj, mám Leidenskou mutaci, jsem po tromboze a pl. embolce, teď těhule a píchám (tedy manžel, já do sebe nepíchnu) si od 4tého měsíce Clexane 0,4 do břicha - tedy po stranách co nabere ten špek. Doktor na hematologii říkal že je to jedno kam, ale do stehna nebo doruky by to mohlo jít do svalu a pak by to bylo bolestivé a tíž by se to vstřebávalo. Modřiny se mi dělají někdy, nevíme čím to je, a drží potvory dlouho. Dědičné to je, mám od Dr. hemato doporučení pro všechny přímé rodinné příslušníky k vyšetření. Záleží hodně na tom jestli je Leiden homozygot nebo heterozygot, ale to je třeba se zeptat přímo lékaře. Toto mám zatím pozjišťované. Co ale nevím, jak s tím Leidenem a ředěnou krví při porodu, když budu chtít epidurál. A že bych ho tedy chtěla! V příbalovém letáku u toho Clexanu píšou o dočasném nebo i stálém ochrnutí..... Máte s tím někdo zkušenost?

chaarleene
14. kvě 2010

perrrchto, mně řekli, že by mi epidurál dali nejdříve 12 hodin po poslední injekci, dřív jen v případě, že by nějak dobře vyšly testy, ale já jsem ho stejně nechtěla... (teda do porodnice jsem jela s tím, že to není až tak špatný nápad, ale už by se stejně nestihl, šli jsme rovnou rodit 🙂)

zusiko:
1) může se píchat do stehna, do ruky nebo do bříška, akorát by se ta místa neměla moc střídat, protože třeba z bříška se to líp vstřebává než ze stehna, já jsem píchala do stehen a příště bych asi začala do břicha, dokud by nebylo moc velký a až pak do stehen, protože ke konci už jsem pomalu neměla kam píchat a stehna mě celá bolela
2) mělo by se to píchat vždycky ve stejný čas, já jsem si píchala kolem osmé ráno, protože na kontrolu na hematologii jsem musela být 3-4 hodiny po aplikaci (takže jsem si to vždycky před kontrolou po půl hodinách posunula na 6:30 a pak zase po půl hodinách zpátky na těch 8)
3) já mám leiden heterozygot a na genetice mi řekli, že pravděpodobnost, že to bude mít dcera, je 50%... že prý ji mám nechat co nejdřív otestovat, ale dětská doktorka mi řekla, že se to dělá až tak ve 12 letech, tak nevím
4) nepila jsem, protože mi po ní první 4 měsíce bylo zle a pak už jsem odvykla 😉

denisocka, injekce mi většinou píchal manžel, já jsem si je píchala jen občas... ale manžel si to prosadil, kolikrát jsem říkala, že si to píchnu sama a on že ne, že mi to píchne on 😀 holt se otužoval na porod 😀