Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
10. čer 2010

@19jana ..podla mna trošku by si mala ako sa hovorí ,,netlačit na pílu.to nie v zlom ti hovorím.pozri sa.....maš jedno dieta a to tvoje uz 1 a pol roka snazenia nie je az tak vela,ked sa porovnám s niektorými babami.sama som si overila,ze to proste niekedy chce čas.ja sa uz trápim skoro 8 rokov a este nemám dieta.a to mam uz 39.daj sa do poriadku,pri vstrebávaní cysty som počula ze dobe pomáha aloe vera.chodte na dovolenku a hlavne na to nemyslí.máš velké štastie,ze si uz mamina ,tak klídek...vsetko príde....... 😉

19jana
10. čer 2010

ano cukor suhlasim s tebou... bolo obdobie, kedy som fakt tlacila na pilu, ale to ma uz preslo.. teraz som tlacila na dr. hlavne preto aby som bola v poriadku, keby to prislo a aby to aj mohlo prist.. ta cysta je prec a trombofilia mi mozno vobec nebude robit komplikacie tak ako ani pri prvom tehotenstve... a ak ano, budem to riesiet ked to pride..
ale kedze teraz vyzera, ze je po gynekologickej stranke vsetko ok... tak 25.6. odchadzam v klude na dovolenku do Toskanska na co sa velmi tesim a az po nej sa budeme pomalicky snazit nech nam to vyjde... preto som aj odlozila recept od dr. na ten duphaston a ostatne.. a ani som ich nesla vybrat z lekarne... keby som ich mala doma, tak by som na to neustale myslela a riesila to...
a kym pojdeme na dovolenku mam kopec roboty.. tak ani nebudem mat cas mysliet na hluposti...

uff a tych 8 rokov tak to si teda riadne statocna žienka... klobuk dole pred tebou... super je ze to ti to konecne vyslo a prajem ti nech mas taku nesmiernu radost z tvojho drobceka ako mam ja... moja Ninka vyzera ako anjelik ale je to taky maly čertik no milujem ju zo vsetkeho najviac... nech vyvadza co chce hlavne ze ju mam a ze je zdrava...

biela.ruza
10. čer 2010

@cukor zelam si aby si sa ti to co najskor splnilo, drz sa!!!

cukor
11. čer 2010

☹ nikto tu nemá žiadne správičky? 😠

denisocka
11. čer 2010

cuki a ake ??? pichame a pichame

cukor
13. čer 2010

dobré povolebné ránko 😉 .....ako sa majú naše tehulky?betty,denisočka,fialinka,zuloček.....ako?užívate si slniečka?

aknomis
13. čer 2010

babulky, tie čo majú MTHFR homozygot, v kolkom tt ste začali pichať? sú aj také čo nepichajú?

margarita
13. čer 2010

aknomis, ja som zacala pichat az v 36tt, dovtedy len 30-tkovy Anopyrin, a pocula som aj o babach, co mali Anopyrin cele tehu az do porodu. zavisi len a len od Tvojich konkretnych aktualnych vysledkov tych roznych faktorov. teda aspon mne tak moj hematolog tvrdil 😵

willi
13. čer 2010

Ahojte kocky...chcem Vas poprosit o radu...vo februari som potratila na konci 12 tt...v maji som bola na hematologii, ale vysledky budu az v auguste...dr. mi povedala, ze ak by som otehotnela dovtedy, pokial budu vysledky, daju mi preventivne tie injekcie...podla vsetkeho sa mi podarilo opat otehotniet 😵 , len neviem, kedy najskor mam ku hematolgicke ist...ci mam ist ku svojej gynekologicke a nasledne na to ku hematologicke? Len si myslim, ze ku gynekologicke je to este skoro (som cca 5 tt) a aby nebolo neskoro ku hematologicke...mali ste niektora podobny problem? Dakujem

grelu
13. čer 2010

skus sa objednat k hematologicke...tam bude asi aj tak nejaka cakacia doba....pripadne zavolaj gynekologicke a opytaj sa 🙂

aknomis
13. čer 2010

margarita, a ty si tiež predtým potratila?

tina2510
13. čer 2010

@willi ahoj, mala by si ist cim skor na hematologiu a zacat si pichat injekcie do brucha- fraxiparine. Tina

willi
13. čer 2010

Tinka, dakujem za radu 🙂

margarita
13. čer 2010

aknomis, hej, 2x v 6tt 😔

andzi
13. čer 2010

ahojte kočky Clexan-ky, v piatok som si v lekárni bola vybrať nové balenie Clexane 0,4 a zistila som, že tie injekcie sú nejaké iné, sú také väčšie s takou strunkou a v takej väčšej krabici. Magistra v lekárni mi povedala, že to je nové balenie. Predtým som mala také úzke žlté bez tej strunky. Ale všimla som si, že aj cena je iná, tie predtým boli drahšie (výška doplatku pacienta je rovnaká). Je medzi nimi nejaký rozdiel alebo teraz už proste budú vyrábať len tieto?

aknomis
13. čer 2010

margarita, a potom si začala chodit na kontroly k hematologovi hned ako si zistila že si tehotná?

kiwi82
13. čer 2010

@willi ja som bola najprv u gynekologa, ten ked mi potvrdil tehu, tak som hned isla za hematologickou a poprosila som ju, aby ma zobrala, ze je to dvolezite. a ona ma vzala, zobrala mi krv, aj ked krv bola ok, tak mi preventivne nasadila fraxiparin 3 krat tyzdenne. po cca dvoch tyzdoch naordinovala pichanie kazdy vecer. a od piateho tt pichame 😉 ja som hned bola aj u endokrinologicky aj ta mi hned zvysla davku. zacinala som na 25 a teraz som na 75 a trikrat tyzdenne na 100. takze si myslim, ze je dobre hned preventivne navstivit odbornikov. ozaj aj gynekolog ked som bola este asi v 4tt a nebolo sice este vidiet srdiecko babatka aj tak mi preventivne nasadil duphaston trikrat denne ten som brala az do konca 16 tt.
drzim palce.

cukor
13. čer 2010

@willi .......ja som isla najprv k hematologičke.este pred tym ked som bola u nej na vysetrení mi povedala,ze mám hned príst.

cukor
13. čer 2010

@cukor ...som nedopísala........ak zistím //.takze 2 tyzdne po iui som si začala pichat fraxiparin.a ked je normálny a ludský dr. tak ta zoberie bez cakania.ved vedia,ze mame uz niečo za sebou a mame strach. 😉

pindruzka
14. čer 2010

ahoj, před lety mi zjistili leidenskou mutaci (heterozygot), od té doby jsem neměla zádné potíže a do poradny jsem nechodila. ted jsem ale tehotná (asi 6tt) a potřebovala bych zjistit, podle jakého vyšetření vám nasadili fraxiparin??? koukám, že každá to má jiné???? podle INR nebo podle Ddimerů ??????? nebo podle uplně jiého vyšetření?????
díky
asi vás budu navštěvovat častěji 🙂

cukruska1920
14. čer 2010

@andzi ja neviem ake boli predtym lebo som zacala pichat len pred tyzdnom...ale tie injekcie ma facsinuju 😀 take slniecove

aknomis
14. čer 2010

tak som prišla od hematologa. v piatok idem pre výsledky 😕

kiwi82
14. čer 2010

@pindruzka no ja som tiez heterozygot mam mutaciu dvoch genov, neviem presne jakych teraz. my sme boli pred otehu aj na genetike aj na hematologii. podla vysledkov mi naordinovala hematologicka fraxiparin. zevraj mam vrodenu trombofiliu, krv sa mi v tehotenstve zhustuje. chodim kazdy mesiac na kontroly, kde sleduju ci sa nejako meniea tie hodnoty, zatial mam stale od 5 tt fraxik 03. drzim palce. papa

denisocka
14. čer 2010

@andzi fiha,nove ? ja mam stale stare. priesvitne sklo .... ale ja mam 0,2 .odfod ich

zulok
14. čer 2010

Bettynka, ako sa mate?? vsetko vporiadku??

bettynka222
14. čer 2010

ahojte 🙂

19jana prečo dufaston aj clostil? ja som tiež po potrate mala clostil a hneď som aj otehotnela. ešte sa má po clostile pichnut pregnyl, ale ja som to nemala. pocuj a nechces zájsť ešte nejakému inému gyn?

cukrus tak predsa? ale dlho ste to vydrzali 😉

bettynka222
14. čer 2010

@pindruzka podľa ddimerov a podľa fbg 😉

bettynka222
14. čer 2010

@zulok moja všetko ok, zatiaľ čakáme 😀 ale už dva tt ma boli hrdlo 🙄 a ani ATB nepomahaju. a vyste na tom ako? 🙂

cukrik ahoooooj 🙂 ako sa máš tehulka?

pindruzka
14. čer 2010

betynka dik za informace, budu to muset všechno naštudovat a co nejdřív se na hematologii objednat

cukruska1920
14. čer 2010

@bettynka222 nebola to nutnost ale pre istotu mi ich dala...aby som sa nezacala zrazat