Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

andys004
10. črc 2010

@maova Ahoj,moc gratuluji, bezva zprávička 😵 .Radost mám i já tooooooooolik ti to přeji ,ale ze všeho nejvíce bych ti přála ty víš sama nejlépe co,ale i tak je to super a konečně nějaká pozitiva pro vás,perfektní 😀 jen tak dále 😉 .

zulok
10. črc 2010

@maova nadherna sprava, velmi sa s vami tesim a nech vam ten radostny telefon zazvoni co najskooooor 😀 uuzasneeee

lenka_66
11. črc 2010

@maova skore crn crn prajem 😵

vavenka
11. črc 2010

@maova super, tesim sa steou a verim ze vsetko dobre dopadne 🙂

Baby na ziadnu mutaciu nieje pravidlo, kedy a co pichat, je to hlupost....
Hiva to napisala dobre, homozygot je horsie ako heterozygot, pri homozygotnej forme je "v prdeli" cely gen, pri heterozygotnej forme je len polovica zmutovana, druha polovica je ok, takze v podstate gen ako tak funguje normalne....
A niekto nepicha ani pri niekolkych mutaciach, niekto picha uz pri mthfr - to zavisi ako sa s tym dany organizmus vysporiada - je to ako s chripkou - niekto ani nevie ze ju ma a organizmus si s tym lahko poradi a niekto s tou istou chripkou moze aj zomriet.... A dokonca su aj take baby, ktora maju zdrave deti bez ziadnych komplikacii - teda ani nemali sajnu ze su trombofilicky a az ked pri dalsom tehotenstve bol problem, tak sa zistili mutacie...... To znamena ze ked ja som teraz pichala, pri dalsom nemusim 😉 Takze je to velmi individualne a liecba sa urcuje na zaklade aktualnych vysledkov zrazanlivosti, ktora sa sleduje pomocou niekolkych faktorov.....
@w_h Ahoj kocka, ako sa mas? My super, Vande vo stvrtok prepichovali uska, tak sa tesim ze uz to ma za sebou, sme plakali obe, ona v ambulancii a ja na chodbe... Inak je to dobre babo....

denisocka
12. črc 2010

@vavenka čauko,počuj tesne pred porodom si pichala každy den, či si to občas aj flakala?
ináč mne na gynde vo štvrtok vraveli,že darmo mi na HTO dovolili epi alebo spinal ak by terbalo,oni to nepichnu a išla som na predoperačne keby nahodou,tak sekcia normállna

zulok
12. črc 2010

@vavenka Vanduska je teda uz velka slecna s nausnickami..no, viem si presatvit, ako si to oplakala..ale uz bude len lepsie... 🙂

@denisocka jaaj..no skoda, ze s epi to tak vyzera nijako.. uz sa ti to krasne blizi

ja som nes bola na hemato..zatial vsetko vporiadku a injekcie mi ponechala..tak som si vydychla 🙂 hrozne so mnou.. zajtra ideme na morfologicky uzv, tak som zvedava a teda uz zacinam mat aj nervy.. 😖

cukor
12. črc 2010

@zulok ...tak ti zajtra držím palčeky.
mne minulý týzden zmenili fraxiparín na clexan......sa mi vyhadzuje taká žihlavka...myslela som si ,ze je to fraxiparínom ale aj ked si pichám clexan,tak aj tak sa vyhadzujem.lezie mi to na nervy....nemáte s tým nejaké skúsenosti?

denisocka
12. črc 2010

@cukor čim si mažeš pred pichnutim

cukor
12. črc 2010

tekutý septonex......ale tu reakciu nemám v mieste vpichu.....teraz sedím pri pc a uz cítim ,ze ma začína svrbiet krk a uz mam červený flak,tak 5 min. bude svrbiet a potom sa to stratí.tak sami to objavuje na rôznych častiach tela .....asi 5-6 krát za den.

denisocka
12. črc 2010

@cukor a prečo si myslíš že je to z clexanu či fraxiku?

cukor
12. črc 2010

@denisocka ....no myslela som si ze asi z toho.nejem nič extra,beriem len femibion,acidum folikum a vit.E.trochu ma svrbel vpich po fraxiparíne.preto som si myslela,ze asi z toho.hlavne nech je malé v poriadku ja to vsetko vydržím. 😀

denisocka
12. črc 2010

tak ten femibion skus vysadit,ten ti hybať nebude pri acidum folicu a kukni si aj než.uč. Ečka

cukor
12. črc 2010

@denisocka tak dik

vavenka
12. črc 2010

@denisocka ja som pichala kazdy den poctivo, sem tam ked sme neplanovane ostali niekde mimo domu na noc, tak som nepichla, ale bolo to parkrat..... A to s epi je pravda, avsak spinal mi pichli v pohode, asi zavisi od konkretneho anesteziologa.....

Zulok, Cukor, krasne vam pribudaju tyzdne, mam z vas radost 😅

cukor
12. črc 2010

@vavenka ahoj vavča.....ako vanduška?ako si uzívaš mamičkovanie?poslucha?

fiallinka
12. črc 2010

ahoj holky, mám po amniocentéze a nevypadá to dobře - ani ultrazvuk nebyl nic moc ☹... naštěstí výsledky budou už ve středu...

cukor
12. črc 2010

@fiallinka ahoj....myslela som na teba......prečo to nevyzerá dobre?nestraš!

fiallinka
12. črc 2010

@cukor no na ultrazvuku našel další podezřelé věci, které můžou postižení signalizovat, takže já to fakt vidím bledě ☹

cukor
12. črc 2010

@fiallinka .........normálne som vystrašená.....tak musíš verit,snád to dobre dopadne.hrozne,hrozne ti držím palce.a aká bola tá amniocentéza?

fiallinka
12. črc 2010

@cukor tož příjemné to nebylo, trošku to zabolelo, ale byl to takový divný tlak... navíc mimina se mlely... ale doktor je machr a nepíchal do mne jehlu 2x, normálně to dokázal udělat nějak tak, že prostě odebral jeden výsledek, jehlu jen pošoupl níž, vyměnil zkumavky a potom vzal druhý vzorek... teď tu jen sedím a ležím... radši...

cukor
12. črc 2010

@fiallinka ...tak odpočívaj,oddychuj a nenamáhaj sa..........ver,ze to bude dobré 😉

zulok
12. črc 2010

Fiallinka, moooc silno drzim palce..a nech ti zajtrajsok rychlo ubehne

denisocka
13. črc 2010

@fiallinka velmi držim palce , už nech je streda a dobre výsledky

denisocka
13. črc 2010

@zulok bože aj tebe to uteká,prednedávnom bola velka noc a ja som bola v 22tt

joda
13. črc 2010

@cukor Asi mas alergiu mne sa to robilo z flaxiku ale clexan je v pohode zatial.

zulok
13. črc 2010

dnes sme boli na uzv a vsetko zatial vyzera vporiadku..tak velmi sa tesim..a vyzera to na chlapciatko 🙂 tak MAtusko bude mat nezbednicka do partie..a placentu nemam nejak extra nizko, cize nemusim ani lezat ako minule..no este to nejak dobre zvladnut do novembra a tak..

@fiallinka moooc drzim palce, dufam, ze aj ty budes mat dovod sa radovat..

cukor
13. črc 2010

@zulok ......super správičky 🙂 🙂 🙂

denisocka
13. črc 2010

@cukor juuu super, budu parťaci

margarita
13. črc 2010

zulok, to je skvele - tak sa pekne drzte aj dalej, myslime na vas 😉

andys004
14. črc 2010

@fiallinka Pro dnešní den a nejen pro dnešní de ti velice silně držím všechny prstíky co mám a přeji ti jen samé dobré zprávy.MUSÍ to být v pořádku tak tfuj tfuj tfuj.
@zulok jejda tobě ty tt tedy přímo letí paráda 😀 .Je dobře ,že je vše v pořádku,tak to má být 😵 to přeji každé nastávající mamince.Takže u vás to také vypadá na pánskou převahu 😀 krása.
Mějte se všichni a opatrujte se paaaaaaaaa