Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
14. črc 2010

@cukor to malo byť asi zulok,ale šak aj tebe prajem ... chalana,či babu,len nech je zdravy

joda
14. črc 2010

@zulok No to je super tesim sa s tebou

kaciatko81
14. črc 2010

ahojte, mozem sa pridat? vcera som dostala vysledky-htmfr (nepamatam si ktore cislo) heterozygot a protrombin heterozygot... chcela by som ist do ivf v septembri, dr. povedala, ze mam prist este na testy v auguste a rozhodne sa, ci injekcie hned alebo az po pozitivnom teste, pripadne od 20tt... co poviete?

slavkav
14. črc 2010

ahoj @kaciatko81 - vidim, ze aj ty si od SC 😉
a vitaj 🙂
kam sa chystas do centra? my sme sa chystali do ferti, ale zadarilo sa prirodzene ...

kaciatko81
14. črc 2010

@slavkav ahoj 🙂 a dakujem 🙂 tak, tak patrime pod sc 😉 ja chodim do iscare, mam za sebou 3iui, dve so stimulaciou injekciami... posledne skoncilo mimomaternicovym...

slavkav
14. črc 2010

@kaciatko81 - tak to ma mrzi ...verim, ze dalsi pokus uz bude uspesny. a ak sa smiem spytat - kam chodis na hemato? ja na antolsku.

kaciatko81
14. črc 2010

@slavkav aj ja velmi verim... 3mesiace mi nakazali pauzu a chcem si uzit leto, preto az september... mna poslali do vojenskej, ale je to tam na nery... ako dr fajn, vsetko vysvetli, zodpovie, ale strasne dlho sa caka... ak som spravne pochopila, cakas druhe babo?

slavkav
14. črc 2010

@kaciatko81 - ano cakame druhe, zatial to nemam vyznacene v pase. sme zatial v 9tt. mam za sebou 2x MA, takze tak.

no drzim silno palce. 😵

kaciatko81
14. črc 2010

@slavkav tak velmi drzim palce, nech to dobre dopadne a dotiahnes to az do konca 😵

hiva
14. črc 2010

caute....tak ja som vcera skocila k tej mojej hemato a povedala mi, ze vsetky m 😒 oje vysledky vyzeraju OK a ze sa nemam coho bat...snazila sa mi to vsetko vysvetlit, ale nejak som skoro nic nepochopila 😀 ...jedine co mi povedala je, ze ten moj MTHFR mutant je asi neaktivny, kedze homocystein som mala v norme 😅 ....no a povedala, ze ak ostanem tehotna, ze mozem kludne prist k nim do toho Hemofilickeho centra a spravia mi vysetrenia ...i ked si mysli, ze je to zbytocne, ale ze ked pridem, tak ze ma nevyhodia 😝 😀

@kaciatko81 ...ahoj....sa pozname, nie? 😉 ...skoda, ze ti tie IUI-cka nevysli 😒

kaciatko81
14. črc 2010

@hiva ahoj, ano pozname 🙂 no nevysli, co uz... ktovie ako by to aj dopadlo keby to vyslo... drzim palce, aby uz u teba bolo vsetko ok 🙂

slavkav
14. črc 2010

@hiva - super, ze si bola a podla mna - ked zostanes tehu, kludne tam chod - nech ta pekne skontroluju. istota je istota 😉

homocystein ma aku skratku vo vysledkoch? HCY? lebo take som v mojich vysledkoch vobec nenasla ... to zistuju automaticky?

hiva
14. črc 2010

salvkav....netusim aku ma znacku a ani neviem, ci sa to robi automaticky....ale asi ano....ak mas MTHFR, tak to urcite zistuju, lebo ten s tym priamo suvisi.....ale fakt neviem, ako je to vo vysledkoch....skusim doma pozriet moje papiere 😉

kaciatko81
14. črc 2010

myslim, ze je to HCY... mne to robili automaticky

slavkav
14. črc 2010

hm, tak hcy tam ziadne nemam ...mam tam len tie dimery. zaujimave. ale vsak snad vedia, co mi maju kontrolovat

fiallinka
14. črc 2010

Ahoj, tak "falešné" triply nelhaly, jedna holčička má Downa. Rozhodli jsme si ji asi nenechat, ale je tam dost velké riziko i pro to druhé miminko, navíc celý zákrok je až 9.8. a pak budeme čekat, jestli se to neposere...

Co napsat, že...

L.

kaciatko81
14. črc 2010

@fiallinka neviem co povedat 😢 je mi to velmi luto 😔

denisocka
14. črc 2010

@fiallinka ach ja,neviem čo napísať,držte sa

mirip
14. črc 2010

@fiallinka a neskúsili ste ísť na aminocentézu na súkromnú kliniku? U nás na Slovensku v Blave robia tak že výsledky sú do 24hodín

mirip
14. črc 2010

@slavkav ahoj tak ako bola si už u Dr?

cukor
14. črc 2010

@fiallinka ......je mi to velmi lúto....je to také nespravodlivé 😀 ..........tak vela síl ,a ..........ani neviem čo napísat.
mna od vcera trapi zub mudrosti.tak mi tlačí na zuby,dasná mám celé spuchnuté,ústa neviem poriadne otvorit....na nervy....bola som u zubárky,dali mi tam drenáž a zajtra mam ist zase 😀
a výsledky skríningu ešte nemám....pomýlili sa v roku narodenia...takze to vsetko treba prepočítat 😀

fiallinka
14. črc 2010

@mirip miri, já už ty výsledky mám, byly do dvou dnů ☹

holky, já vím, že asi s mým rozhodnutím hodně z vás nesouhlasí, přesto doufám, že mne úplně neodsoudíte...

joda
14. črc 2010

@fiallinka Je mi luto co sa ti stalo.A neboj nikto ta neodsudzuje.Zivot vie byt k nam strasne kruti.bud silna nech to dopadne akokolvek

cukor
14. črc 2010

@fiallinka ....v žiadnom prípade ta neodsudzujeme.........ja by som konala rovnako.nie som az taká silná ženská.máš moju podporu a na dialku ti posielam vela energie aby si to zvládla,aj ked si myslím,ze po psychickej stránke to budeš mat velmi tažké.ale máš manzela,synčeka a rodinu,ktorá ti je určite oporou.

denisocka
14. črc 2010

a to sa da nejako riešiť teraz v 22tt, že by ostalo len jedno bábo ?

fiallinka
14. črc 2010

@denisocka ano, píchne se mi injekce, která zastaví okamžitě srdeční činnost... riziko potratu i pro to druhé je 10 - 15%

denisocka
14. črc 2010

@fiallinka to som nevedela,ale videla som na zone reality takyto porod,ked jedno mimo bolo OK a druhe take maličke,čo tiež zomrelo niekedy v 20tt . pokial je taka možnosť a necitiš sa na postihnute babatko,tak treba isť tou cestou,ktoru vieš že zlvadneš. ja by som asi tiež nezvladla mať postihnute babo,keby že som to vedela ako ty. ja nato nemám proste 😖

slavkav
14. črc 2010

@mirip - akeho dr myslis? gyndosa, ci hemato? hemato - bola som v stvrtok - podla dr netreba vobec inj, zrazanlivost uplne ok, kontrola o 2m.
gyndos - pred tyzdnom - srdiecko bolo, babo bolo akurat podla poslednej MS, o 2 dni vacsie. ale to som bola na uzv, co som si sama platila - bola som nedockava. na poradnu idem az 29.7.

@fiallinka - drzim vam silno palce a vela sil.

mirip
14. črc 2010

@slavkav gyndoša alebo si už bola?

slavkav
14. črc 2010

@mirip - u gyndosa som bola v 7tt - to uz bolo srdiecko. potom sa mi zdalo, ze mi prestalo byt nevolno - co aj prestalo - tak som sa bala, ci je vsetko ok, tak som si cez kamosku vybavila uzv u ineho gyndosa, babo malo 14,7mm a srdiecko krasne bilo. hybat sa nehybalo, ale to vraj malo este cas, tak snad ano.