Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

jancica74
28. črc 2010

@dilema promin že vám skáču do diskuze,holka seber se,nevěř blábolům nějaké handlířky,musíš myslet pozitivně,ne si víc drásat nervy....ja mám taky trombofilii,píchám si denně fraxík,2x jsem potratila byla jsem 2x na IVF a 3x na KET a vidíš,konečně po všem se i nám zadařilo,nemysli na zlé věci,nepoddávej se tomu - ty to dokážeš,uvidíš...a na handlířku si pak vzpomeneš s miminkem v náručí 😀

bettynka222
28. črc 2010

ahojteeee 🙂

@tanity ahoj mojaaaaaaaaaa 😵 som rada ze si sa ukazala a dakujem 😵 zzivame sa dobre a mas pravdu, hrozne to zbehlo a v sobotu tusim koncime novorodenecke obdobie. hrozne to leti, az ma to desi 😝 este si pamatam, ako sme sledovali tvoje pribudajuce tt a ako si isla rodit - tusim ti odisla hlienova zatka a ty soi si prave vtedy pichla frxik a musela ot byt tusim sekcia (ozaj preco vlastne)...inak malinky je nadherny, nedokazem sa nanho prestat pozerat 😵

@nektarine 😔

@fiallinka moja ako si na tom? kedy budu vysledky? prepac ze sa tak blbo pytam, dlhsie som tu nebola...ty uz necakas dvojicky? co sa stalo? ☹ 😢 😔

@mirip zvlstny pristup od dr na pohotovosti..inak ja som bola na zaciaktu tehu tri tyzdne hospitalizovana - som vkuse krvacala 😝 a co mi na to davali? kanavit samozrejem 😀 no ale aj nejake injekcie dost bratalne 😝 a este aj infuzky vkuse, lebo som mala butal nechutenstvo a bola som este chudsia ako teraz...bolo to hrozne 😝 😝 😝

@zulok ahooooooooj ako sa maaaaas?

@cukor jeeeej uz duhy trimester, ako tehulka? 😵

tanity
28. črc 2010

@bettynka222 ahoj moja 🙂 🙂 🙂 no presne si pamatas, waw! tiez si spominam, ako som tu riesila, ci pichnut ci nie a nemala som, ale to je uz jedno...presne preto musela byt celkova anestezia anie len lokalka...a sekcia bohuzial preto, lebo sme mali prepadnuty pupocnik, co je velmi nebezpecna komplikacia pri prirodzenom porode.,..vskutku mi lekar povedal doslova, ze ak pojdem prirodzene, maly sa zadusi 😔 takze nebolo o com premyslat a o 3minutky sme uz boli na sale...na porod mam zmiesane spomienky, ale ten zaciatok, ked sme este nevedeli, ze je to take urgentne a vazne, sme boli strasne s manzelom stastni, ze nas maly uz k nam ide, laska klrasna 🙂 a ty nejake fotocky nepridas vasho babatka? je to chlapcek? sudim len podla tej modrej farby...ako sa vola? ako sa inak mate? mozes aj IP 😉

papa xxx

w_h
28. črc 2010

ahojda, je mozny, ze uz jsem tu nebyla tak dlouho?

@bettynka222 asi jsem ti jeste neprala, takze gratuluju k synkovi? nedocetla jsem se jmeno, nebo je to tajny? moje pamet je prece jen zatim jeste jako kojici matky, hihi, jak se vam dari?
@fiallinka je mi moc lito, co se vam stalo, ale je videt, ze jsi moc statecna a druhy mimco taky bude, mooc vam vsem, cely rodince drzim palce, at mate na vanoce krasnej darecek
🙂)

dilema
29. črc 2010

@cukor fuha...cukor velmi velmi ti drzim palce..... a mas pravdu, co ma prist to pride a treba verit... uz som sa z toho vyspala a budem to riesit tak ako to budem prave citit, diky moc....🙂

19jana
29. črc 2010

ahojte baby..
dlho som tu nebola ale akosi nie je cas..
uz pred tyzdnom som bola na prvej poradni a vsetko je v najlepsom poriadku.. velmi sa tesim..
zatial ma dr. neposlal ani na hematologiu tak ani neviem ci tam ist ale citim sa ok tak dufam ze nic nezanedbam..
teda ze citim sa ok.. ohladom tehotenstva naozaj super bez tehotenskych priznakov.. ale mam dajaku virozu co som chytila od malej a ta sa jej nevie zbavit uz treti tyzden... tak toto mi naozaj nebolo treba...
dufam ze sa mate vsetky dobre aspon v ramci danych moznosti a prajem aby to bolo stale lepsie a lepsie..
tak vam prajem vsetkym krasny den a vela pozitivnej energie...

slavkav
29. črc 2010

ahojte, tak bola som dnes u gyndosa - vsetko ok, babo ma 4,7 cm. tak sa tesim. dufam, ze to pojde takto aj dalej 😵
chcem sa spytat - kyselinu listovu ste brali cele tehu? ja som sa pytala gyndosa, povedal, ze uz nemusim - ale ja by som asi radsej brala - pre istotu

pindruzka
29. črc 2010

@slavkav tak mě zas na hemce řekli, že brat do toho 3 měsice, že to stači. že při delším užívání je možné zvýšené riziko karcinomu prsu. jestli je nějaká studie dostupná nevim, ale je fakt že mimi už je vyvynuté, že po tom 3. mesíci stejně nic nezachráníš

slavkav
29. črc 2010

@pindruzka - dakujem za info 🙂. vidim, ze cakame v podstate na rovnako 😵 . tak nech nam to vyjde 🙂 a tiez vsetkym ostatnym 🙂

cukor
29. črc 2010

@slavkav ...ja este stále beriem kys.listovú
@bettynka222 ...zatial je to v pohode.

slavkav
29. črc 2010

@cukor - a ake davkovanie beries?

cukor
29. črc 2010

@slavkav ...na predpis......10mg raz denne

slavkav
29. črc 2010

ja som brala doteraz 2x denne, ale uz nemam. a hemato mi viacej nepredpisala. no uvidim.

cukor
29. črc 2010

@slavkav ..mne to predpísala gynekologička.a berieš este niečo?

slavkav
29. črc 2010

@cukor - zelezo a femibion. ten som akurat dobrala - zajtra si musim kupit novy - len neviem ktory -ci ten do 12tt alebo uz ten dalsi ...

rebeca_1
29. črc 2010

Ahojte babulky,
viete mi poradit aky fraxik mam pichat pri objavenom heterozygote a homozygote? Fraxik je aj podla vahy? Ja mam pripravenu 0,6. Vitouskova mi povedala, ze by mi stacila aj 0,4 ale mam tu 0,6 pokojne pichat od OPU.

fiallinka
29. črc 2010

@bettynka222 Betty, jedno miminko mělo Downům syndrom, podstoupili jsme redukci ☹

cukor
30. črc 2010

@slavkav ....femibion 400, a aké zelezo berieš?mne teraz klesol,tiež mam brat.

@rebeca_1 ...no určite to nie je podla váhy,ale podla krvných parametrov.preto vlastne chodíme kazdý mesiac na hematologiu.tam nam skontrolujú parametre a nasadia správne dávkovanie.ja by som si len tak nepichla nejakú dávku.skus zajst na hematologiu.

cukor
30. črc 2010

...denisočka... ešte si 2V1?

slavkav
30. črc 2010

@cukor - beriem actiferin. kedysi som brala sorbifer durules - po tom ma bolel zaludok. tento mi nerobi vobec ziaden problem.

cukor
30. črc 2010

@slavkav ....a je na predpis?

slavkav
30. črc 2010

@cukor - tusim, ze sa da kupit aj volne, ale neviem to isto - mne ho dr. predpisuje

cukor
30. črc 2010

@slavkav ...a doplácaš niečo?

slavkav
30. črc 2010

@cukor - ano doplacam, ale uz neviem presne kolko.

evuliatko74
30. črc 2010

Ahoj trombosky,
chcela by som vas poprosit o radu.
Mam Leidensku mutaciu heterozygot a momentalne si picham Clexane 0,4 (donedavna to bolo len 0,2 ale vraj sa mi uz blizi porod, tak mi Dr. zvysila davku).
Ja by som vsak chcela mat pri porode epiduralku. Viem vsak, ze sa to s Clexanom vylucuje. Dr. hovorila, ze posledny Clexan musi mat 12 hodin odstup od zavedenia EPI.
No ale to sa predsa neda az tak naplanovat? Ci ano? Ved ja neviem, kedy zacnem rodit?
Ako to bolo u vas? Mate niekto skusenosti???????
DAKUJEM!!!!!!!!!

chaarleene
30. črc 2010

@evuliatko74 naplánovat to samozřejmě nejde... moje hematoložka mi říkala, že pokud mi odejde voda, že už si píchat nemám, ale jinak že jo... a PA mi poradila, že když budu mít pocit, že možná začínám rodit, tak radši už nepíchat - prý dopíchnout to v případě, že to bude planý poplach, můžu vždycky 😀
mně to vyšlo tak, že jsem si píchala vždycky v 8 ráno a první stahy mi začaly někde kolem půl osmé, tak jsem čekala, co z toho bude a on z toho byl porod 😀 takže mi to vyšlo úplně akorát 🙂 ale epidurál jsem neměla...

denisocka
30. črc 2010

@evuliatko74 ahoj,aj ja beriem 0,2 a hamatologička tvrdila to čo tebe, ked budem od pichnutia 12hodin,dokonca sa zmienila že ani 6hodin už nieje riziko,lebo je to smiešna davka,tak epi možem . avšak -u ns v porodnici mi to zamietli,ked raz picham,tak si to musim prežiť naostro

nektarine
30. črc 2010

@fiallinka díky, pomohla jsi mi.

Děkuji i ostatním za povzbuzení.
Odjíždíme s manželem na víkend do Jeseníků, tak nám to bude snad rychleji utíkat a příjdem trošku na jiný myšlenky.

@dilema kašli na to. Důležité je, čemu věříš ty, tak se nenech rozhodit.

fiallinka
30. črc 2010

@nektarine určitě je to to nejlepší, co můžeš udělat - nesedět doma a trošku se zabavit...

my teď taky na týden mizíme pryč mimo net, tak doufám, že příští pátek budu mít jen dobré zprávy 🙂

dilema
30. črc 2010

@nektarine
@cukor
@jancica74 zeny diky, od vas to berem, lebo mate skusenosti 🙂 no veru, pustime sa do boja, aj moj muz skonstatoval, ze sa nevzdame...tak uvidim, ci bude mat odvahu, alebo sa len tak tvari 🙂 s tymi chlapmi je niekedy tazko...ale snad dovolenka nam urobi dobre...a zadari sa... drzte sa aj vsetky zienky na tomto fore, lebo uprimne povedane, clovek sa tu dozvie viac jak od svojich lekárov, a niektorí keby si tu obcas precitali, by sa mohli vela naucit 😒 hmm....