Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 tak musis ist este na hematologiu a tam ti urobia na zaklade tych vysledkov dalsie vysetrenia... a neboj...mozno si nebudes musiet pichat od zaciatku....ja si picham az od 20tt

cukruska1920
3. srp 2010

@kaciatko81 tu najlahsiu formu MTHFRC677T a este nejaku FXlll

katrenka111
3. srp 2010

@cukruska1920 ved ja už som sledovana aj na hemoske,musim brat anopirin,kys.listovu,železo,vitaminy....
Ale este niesom tehu len sa na to pomalicky pripravujem

cukruska1920
3. srp 2010

@katrenka111 aha... inak vidim ze kolko lekarov tolko nazorov....mne napr hematologicka striktne zakazala anopyrin...ja som brala len vitaminy B skupiny vsetky a samozrejme kyselinu listovu

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 aha, tak uz len drzat palce, nech ti to rychlo ubehne... a mas pravdu, co lekar, to iny nazor... preco ti zakazali anopyrin?

cukruska1920
3. srp 2010

@kaciatko81 neviem... neriesila som to...zakazala mi tak mi zakazala...povedala mi len tolko ze v tehotenstve by sa brat nemala...ale ked este niesi tehotna tak je to asi v pohode

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 aha.. tak to ano, to som uz tiez pocula, ale nazory sa tiez roznia... teraz pichas fraxiparine?

cukruska1920
3. srp 2010

@kaciatko81 nie clexane

denisocka
3. srp 2010

@kaciatko81 MTHFR 1 .... neviem čislo heterozygot a ešte nejake faktory,tušim VII a nejaky ešte iny vadny

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 to je, ale myslim to iste, ze?
@denisocka tak to podobne ako ja... ja mam MTHFR to 12... a protrombin... dala mi teraz robit este nieco dalsie tak uvidime, ale inak mam vysledky ok...
baby ako to zvladate tak dlho tie injekcie?

cukruska1920
3. srp 2010

@kaciatko81 hej ma to tu istu funkciu len to je iny vyrobca... da sa to zvladat v pohode ked si povies ze to robis kvoli babu...tak s radostou si tu injekciu pichnes... a to je len taka asi 0,5cm ihlicka takze v pohode

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 dakujem... ja sa nebojim tej injekcie ako takej, mam uz nejake za sebou, ale vedela som, ze ich bude 8,10,15... ale toto je strasne dlho... ale je fakt, ze clovek to asi potom neriesi...

cukruska1920
3. srp 2010

@kaciatko81 je to dlho ale to ide... ja uz mam za sebou 60 injekcii a nejak som to ani nepostrehla

cukor
3. srp 2010

@katrenka111 ...závisí to aké máš zamestnanie.a kedze ja som aj po umelom oplodnení tak načo sa stresovat v práci.za tie peniaze mi to nestojí.tak som doma,klud,pohoda,ziaden stres.....teda okrem toho,či je to tam vsetko o.k......

kaciatko81
3. srp 2010

@cukruska1920 co ine nam ostava, ze? no nic, nejako to zvladneme... hlavne, aby sa to vsetko podarilo a aby sme to dotiahli do konca 😵

slavkav
3. srp 2010

ja mam tiez trombofiliu - zo zaciatku tehu ma hemato chcela nechat doma, ale to len kvoli velmi nizkej hladine zeleza, nie kvoli samotnej trombofilii. ale ja mam nenarocnu kancelarsku robotu - ziadne stresy, takze ja do roboty zatial chodim. aj s babom je zatial vsetko ok. ale samozrejme, keby som mala problemy, radsej by som zostala doma.

cukruska1920
3. srp 2010

@cukor citis uz pohyby?

cukor
3. srp 2010

@cukruska1920 ...ty si v 27tt a maš za sebou 60injekcii...ja som len v 17tt a uz mám za sebou 82.a pred sebou este asi 200 ak to dobre počítam.fakt je,ze človek urobí pre to malé všetko,takže občasné modriny bolia ale musíme vydrzat.

cukor
3. srp 2010

@cukruska1920 ...este nie...a mala by som ?

kaciatko81
3. srp 2010

mne povedali, ze injekcie asi hned pocas stimulacie... takze ani nechcem vediet, kolko ich bude...

slavkav
3. srp 2010

@cukor - pohyby su individualne - ja som pri dcere citila az v 19tt. takze uz coskoro budes citit 🙂

katrenka111
3. srp 2010

@cukor ved jasne zdravie a babätko je prednejsie ako práca... ale zas ked mas dobreho mužíčka co dobre zarobí tak je to ok nie?

cukruska1920
3. srp 2010

@cukor no len ja si picham od 20tt tak asi zato

veselinka
3. srp 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, nějak na té dovolené nestíhám. Letmo jsem projela posledních pár stránek a těším se ze známých nicků a jejich týdnů nebo už z mrňousků. Držím vám všem palečky, ať všechno jde tak, jak má. Jinak malej je hodný, je to naše zlatíčko. Máme už přes 8,5 kg a moc nám nechutná zeleninka ani ovoce, stále je nejlepší mámino mlíčko.
Přeju všem, aby už brzy drželi svůj pokládek v náručí. Brzy zase nakouknu, slibuju 🙂

paula1234
4. srp 2010

Ahojte dievčatá, tak ja som včera bola v tom Martine ako ste mi poradili, sestrička a aj dr.perfektný prístup, som spokojná, už len, aby sme to niekam dotiahli, lebo zatiaľ mám po tých 3 abortoch taký sek, že ani neviem, či chcem byť ešte tehotná, aj ked vnutro mi vravi, ze ano mám strach..))) dr.mi povedal, ze ako nahle zistim, ze som tehotna mam mu volat a dam mi fraxiparin ako prevenciu a vysledky si popozenie, takze asi tak..))) pekny den prajem! 😉

slavkav
4. srp 2010

@paula1234 - super, drzim palce 😉

paula1234
4. srp 2010

@slavkav dakujem pekne! 😉

erika12345
4. srp 2010

@paula1234 ten strach budes mat, je to podla mna uplne normalne, ked si prisla 3 krat o malicke. Tiez mam strach otehotniet / tiez mam za sebou 3 aborty/, ale je tu kopec kociek, kt. to vyslo, ked sa prislo na to, ze maju trombofiliu a pichaju si injekcie alebo jedia lieky na riedenie. Takze je tu nadej. Mne moja hemato povedala, ze ak sa neprislo na nic ine nez tu trombofiliu, tak je velka sanca, ze dalsie tehu bude uspesne. 😉 Tak drzim palce. 😉

paula1234
4. srp 2010

@erika12345 ja viem, prave preto mam strach, ze uz by som to asi neuniesla,...))), ale urcite sa este dam do boja, teraz aspon do septembra pauza, lebo az koncom septembra budu vysledky,...ale tuzba je vacsia ako vsetko ostatne! Aj ja tebe drzim palceky,..!!!! 😉

timinka3
4. srp 2010

caute baby,

prisla som z hemato, stretli ste sa s tymto??

leukocytoza s neutrofiliou a lymfopeniou v diff. KO - v.s. zapalovy teren

vyssi obrat fbg ako ocakavame v gravidite.

/ vyter z nosa, krku, moc bol ok/

dik

katrenka111
4. srp 2010

@timinka3 neutrofiliu,leukopeniu som aj ja mala a este hyperbilirubinemiu.....