Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
17. srp 2010

@jancica74 jani, já moc zkušená nejsem, ale pochopila jsem, že kromě ostatních parametrů patří mezi důležité ukazatele d-dimery (norma je prý v 2. trimestru do 500, ve třetím do 750?) a fibrinogen... ale holky to snad vysvětlí líp 🙂

jancica74
17. srp 2010

@fiallinka moc děkuji,zítra se kouknu do zprávy 😉

slavkav
18. srp 2010

@erika12345 no ja som na hemato sla az po tych 2 MA, takze neviem ake by som mala vysledky pri nich, lebo podla krvi ja zatial stale neberiem inj., lebo vraj sa mi tehotnost zatial na zrazanlivosti neprejavila. naposledy som bola na hemato v juli a idem zaciatkom septembra, tak snad je zatial vsetko ok. ja mam nejake trombofilne mutacie - hemato povedala, ze mam lahsiu formu trombofilie.

cukor
18. srp 2010

@jancica74 .....myslím,ze je zbytočné riešit nejaké hodnoty.na to sú tam lekári,predsa oni vidia z rozboru ako sme na tom.ja tiež nemám vsetky hodnoty optimálne ale v tehotenstve je to normálne a nezaoberám sa tym.čo mi dajú,to si pichám.

erika12345
18. srp 2010

@slavkav aha, takze ty zatial nemas injekcie. Ale aj tak je dobre, ze ta sleduju, asi si predtym mala ine hodnoty, ked si mala MA. Drzte sa s babom.
@nektarine, drzim palce, nech to vyjde, ked sa zacnete snazit.
@fialinka ja tam teda tiez tak skoro nabehnem, teda najskor zavolam, lebo ja musim volat. Uz mas polovicu za sebou, drzte sa.

slavkav
18. srp 2010

@erika12345 ktovie, kedze ja uz jedno dieta mam, pri ktorom som ani netusila o nejakej trombofilii a cele tehu prebehlo uplne bez problemov ...ale tak verim, ze tak to bude aj pri tomto tehu

erika12345
18. srp 2010

@slavkav Urcite ano, nebojkaj, musi to dobre dopadnut. Ma napadlo, nezhorsuje sa trombofilia aj tehotenstvami? Tak to mohlo byt aj tym.... Alebo ak si jedla teraz vela B-cok a kys.list., tak mozno preto mas teraz dobre hodnoty. Ja tomu nerozumiem, ale v kazdom pripade ti drzim palceky. 😉

slavkav
18. srp 2010

@erika12345 ja vela o trombofilii neviem - ale ked som bola aj teraz v juli, na druhej kontrole, tak mi znova povedala, ze sa tehotnost neprejavila na zrazanlivosti, ze ako keby som nebola tehotna. a beriem femibion. a v prvom trimestri som jedla aj kyselinu listovu - ale v prvom tehu som nebrala skoro nic - resp. ked som si spomenula.

zusika
18. srp 2010

@erika12345 - aaaale bola som na usg. v 6tt - a tam este bolo vidiet len jedno....asi sa prekryvali alebo co..... no a v 10tt uz zrazu boli dve...... idem zas v 12tt tak som zvedava ci tam bude 1 - 2 len dufam ze nie 3.... 🙂 to uz by sme sa nepomestili......

a dakujem vam kocky, ste zlate......

@cukruska1920 - do bokov?? ja chapem, ze tam mame tych suniek dost..... ale este som to nepocula...v letakoch je to popisane ze v okoli pupka pripane do stehna....

kocky a vy co si pichate same...... ked pichnete do tej riasy, tak potom ju pustite alebo drzite po cely cas kym nevyberiete ihlu? no a robite aj tu skusku ci ste netrafili zilku - taky ten spatny chod o kusok spat - hned po zapichnuti? lebo toto si neviem predstavit ako by som to injekciu povytiahla jednou rukou, ked druhou drzim riasu....
u nas - ja drzim riasu a mm picha - aj taka spatnych chod.... 🙂 ..... bez toho by som to neriskovala..... a tuk-tuk..este som nemala modrinku.... 🙂

fiallinka
18. srp 2010

@zusika zusi, takže asi dvojvaječné, že? A jinak řasu pusť až poté, co píchneš a zpětný chod nemusíš dávat, ani nemusíš vypouštět vzduch (tak to píšou v oficiálních letácích)

já jsem se dívala teď na minulé d-dimery z 14. týdne a to bylo taky přes 800, tak snad vědí, co dělají...

cukor
18. srp 2010

@zusika ...tú riasu treba drzat az do konca...čiže pustit az ked ihlu uz vyberieš.a neskúšam žiaden spätný chod,a tiež pichám do bokov,tam mi manžel este vie urobit riasu,do bruska uz nepichám,je to tam uz napnutejsie.a aj keby ti trafil žilku,nie je to nič katastrofické,aj tak stále picháš inde.ja uz mám za sebou prvú stovku injekcií a mala som asi 4 hrčky.

erika12345
18. srp 2010

@zuzika to je zlate 🙂

dievcata, potrebovala by som poradit, bo neviem, co mam robit... Viete, uz som si zazila 3 neuspesne tehotenstva, v podstate mali skoro rovnaky priebeh, vzdy som zacala spinit a to znamenalo koniec. Teraz sme sa po strasne dlhej dobe (rok) opat pokusili a mam pocit, teda mala som taky pocit, ze to vyslo. Lenze dnes som si na toaletaku nasla trosku spinenie... Este je skoro vobec na potvrdenie tehu z krvicky, volala som lekarke, vraj musim vyckat, kym mi bude meskat menzes,t. j. este 6 dni, mam strach, ci to babo, teda ak som tehu dovtedy vydrzi. Tehu testy su jasne, ze tiez negativne... Mam strach, bo som bola dohodnuta s hematol., ze hned ako mi vyjde test, mam volat... Lenze, ked uz teraz spinim. Nemate skusenosti s nejakym konkretnym testom, kt. vam vysiel úpredtym nez meskal menzes? Inak na riedenie beriem anopyrin a hemat. mi hovorila, ze 1. trimester by mi mal stacit. Mozno sa plasim zbytocne, no ak tuna ste to viacere zazili, tak moj strach isto chapete. Viem, ze vobec nemusim byt tehu, lenze ja nikdy mimo cyklu nespinim.. Vzdy sa to prejavilo pri tehotenstvach.

slavkav
18. srp 2010

@erika12345 mne 1x ukazal pred mrchou // test pepino - ten obyckovy lacny z DM drogerie.

baru7
18. srp 2010

@erika12345 možná je to tzv. implantační krvácení...to znamená, že hnízdí oplodněné vajíčko. Budu držet pěsti, ať to vyjde 🙂

erika12345
18. srp 2010

@slavkav a nepominas si, kolko dni si mala pred ms?

slavkav
18. srp 2010

@erika12345 max 1-2, ale to uz bolo pred 2 rokmi, nepamatam si presne

erika12345
18. srp 2010

@baru7 je to mozne, teiz ma to napadlo, od ovu je to asi 9-10dni... Dakujem.

fiallinka
18. srp 2010

@erika12345 obyč. test z drogérky Dr. Max, která bývá v kauflandech, fakt je dobrý... i když 6 dnů před, to je fakt brzo i na test - nicméně jestli bereš anopyrin už te´d, tak je to ok... nic víc ti nikdo nedá, ani když se těhu potvrdí...

cukruska1920
18. srp 2010

@zusika no to je sice pekne ze to tam pisu ale uvidim ze ked budes mat velke brusko tak neni sanca urobit riasu v okoli pupka 😉

erika12345
18. srp 2010

@fialinka dik mam viacero testov, vcera som 1 skusila, ale este je fakt moc skoro, pockam este par dni. Len sa bojim toho spinenia, lebo to predtym u mna znamenalo potrat... Ale ukludnujem sa, ze to bolo fakt len trosicku, mozno je to hniezdenie... Joj, ak by to vyslo a dockala by som sa babatka, bola by som najstastnejsi clovek na svete. Len mam hrozny strach, predtym som pred ms nespinila.

erika12345
18. srp 2010

@fialinka no a kaufland u nas nie je, mozno ale ten test bude aj inde.

fiallinka
18. srp 2010

@erika12345 to máš skoro jedno... i mamatesty jsou dobré, ale podívej se, aby to mělo citlivost nejlépe 20 (nevím jednotky)

erika12345
18. srp 2010

@fialinka viem co myslis, tiez neviem jednotky, ale viem, ze tam bola 20. 😉 No ale asi je fakt este skoro.

joda
18. srp 2010

@fiallinka Ja sipicham 06 od 6tt.a A hematologicky som sa pytala ze ci sa krv moc nereiedi ona povedala aby som sa nebala ze ta krv sa zasa neriedy do nejakych extremov.A to mam len mthfr ct677 hetero.Takze neboj.

joda
18. srp 2010

@cukor A co pohyby uz mame.A ozaj bola si alebo ides na tu amio.Ako si sa rozhodla nezaregistrvala som.Zevraj niektore zeny maju poh uz od 16tt super co,

joda
18. srp 2010

@erika12345 viem ze si zufala ale ak je plodik poskodeny tak odide a to je niekedy lepsie hned na zacietku ako keby si mala on prist v 20tt.Mas nejaku trombofiiliu?Ale myslim si ze s pichanim flax by si mala zacat hned ako otehotnies.Ja mam iba hetero a zda sa ze mi flax pomohol.Pred tim dva potraty.

nektarine
18. srp 2010

@fiallinka @erika12345 Já jsem si taky dělala test Dr. Max. Měla jsem už týden zpoždění a byl negativní. Druhý den jsem dělala další a zase negativní. A přitom jsem byla už víc jak 2 týdny těhotná. Takže já po téhle zkušenosti těm testům moc nevěřím...
@erika12345 Teď ti asi opravdu nezbývá nic jiného než čekat. Moc ti držím pěsti!

cukor
18. srp 2010

@joda ....pohyby este nemám a amnioc. som sa rozhodla neabsolvovat,vysledky som mala dobré a odporučali to len kôli veku.
@erika12345 ...no ja som naposledy spinila 4 dni pred menzesom,uz som si myslela,ze sa spusta mrcha a nakoniec boli z toho //.....tak ti drzím palce.

nektarine
18. srp 2010

Dobrá sranda, koukněte se na to. Čínský kalendář početí a výběru pohlaví dítěte. http://www.patentnimedicina.cz/kalendar.php

erika12345
19. srp 2010

Dakujem vam vsetkym za rady, ste zlate.
@joda ja viem, uvedomujem si, ze ak je plodik poskodeny, je lepsie, ked odide skor, ale toto uz som pocula od doktorov tak casto.... Aj ja chcem zazit ten pocit byt mamou...kde chodis prosim ta na hemato, ked ti dali fraxik hned?Lebo ja mam to, co ty + syndrom lepivych trombocytov a vraj na trombocyty mi v zaciatkoch zaberie len anopyrin, ze mi injekcie daju az neskor... Mozno by mi pomohli, lenze zhodli sa na tom viaceri lektari, ze staci ten anopyrin.
@cukor a to si spinila cele 4 dni, ci este aj po termine ms? lebo aj ja sa citim, ako pred mrchou, citila som sa tak aj v tych tehu predtym, az na to, ze som pred ms nespinila... Len sa mi nezda, ze by prisla ms skor o 6 dni, uz roky mavam 28 dnovy cyklus.... I po potratoch sa to hned dalo do poriadku. Neviem, ci to moze byt z toho, ze som si tehu nahovarala a tesila sa, psychika asi tiez robi dost. Ked niekedy clovek tiez kvoli chorobe alebo stresu ms nedostane, tak mozno byva i naopak, ze dostane skor.. Inak podla mna si sa rozhodla dobre neist na amnio len kvoli veku sa mi zda zbytocne riziko.. A tie pohyby uz budes mat kazdu chvilu. 😉