Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
31. srp 2010

baby ziadna nemate namiesto pojmu ddimery vo vysledkoch PDinov??????

kellina
31. srp 2010

ahojky i já mám to samé co vy už mám 4 potrat za sebou a taky mi řekli že jsi od začátku těhotenství budu muset píchat injekce na ředění krve mám z toho strach ale věřím že to dokážem z Přítelem a budeme mit zdraví krásný miminko a to tu přeju úplně všem co jste tady s tím samím problémem pro mě to byl hrozný šok když mi to řekli zdědila jsem to pa tatkovi ale co se dá dělat už jste někdo otěhotněl a píchal jsi ty injekce a co miminko dobrý já mám jen strach že i přesty injekce o to přídu už máte někdo náky zkušenosti at se nemusím tolika bát otěhotnět děkuju předem za odpovědi všem

cukor
1. zář 2010

@kellina ...vôbec sa nemusíš bát tych injekcii.ja som po 2 potratoch a ked sa mi podarilo otehotniet tak som sa na nich tešila,pretoze som verila,ze mi pomôzu.teraz som v polke tehu,za sebou mam uz asi 120 včeličiek a dá sa to.hlavne ked mi to pomôže donosit zdravé babo.tak sa snazte,neboj sa a drzím palce.

katrenka111
1. zář 2010

Baby pri trombofilii sa nesmie brat žiadna Antikoncepcia!!! a to mam fakt povedane od velmi dobrej hematologicky.......

eva76
1. zář 2010

@katrenka111

ahoj ani antikoncepcia ani ziadne hormonálne lieky nic

nonika
1. zář 2010

@kellina ahojky.....nemaj strach z injekcii, to urcite zvladnes 😉 .....ja som potratila 2krat....raz v 18 tyzdni (to som este nevedela ze neaka trombofilia existuje a ze ja ju mam).....potom som potratila v 9 tyzdni ( po prvom potrate som zmenila gynekologicku a ta ma poslala na vsetky vysetrenia a zistilo sa ze patrim medzi trombosky ☹ ) hned som si zacala pichat ale aj napriek tomu som potratila ☹ .....ale nevzdala som sa a ani sa nevzdam, kym nebudem mat svoje krasne slniecko 🙂 ....takze hlavu hore a mysli pozitivne..... treba verit a dufat ze to vyjde 😉

katrenka111
1. zář 2010

@eva76 ciže ani inekcie na vyvolanie MS???

fiallinka
1. zář 2010

@kellina vůbec se neboj, ty injekce nejsou tak hrozné a těhotných je nás tu spousta...

@katrenka111 no já bych to tak černě neviděla, záleží, jakou formu trombofilie máš a taky jaká je to antikoncepce... samozřejmě je lepší ji nebrat... ale třeba tělísko Mirena je nízkohormonální a lokální, v určitých případech by to šlo... a ostatně já sama jsem brala HA 10 let a ok... čímž ji fakt nechci propagovat, já už ju jíst nikdy nebudu, ale pokud má někdo mthfr, tak to netřeba hrotit...

mirulapirula
1. zář 2010

kočky mám na vás jednu otázku. Beriem Fragmin 5 000 IU 1 krát denne. Chcem sa spýtať o spôsobe vpichu. Ja si tie injekcie pichám tak že si celú ihli pichnem do brucha. Je to v poriadku???

modra
1. zář 2010

@mirulapirula ja som si to pichala tak ako to vyslo ked ma to uz velmi bolelo tak som tam nevpichla celu ihlu ale len polku alebo tristvrte uz ked som zacitila ze som pod hrubou kozou.. drzim palce

katrenka111
1. zář 2010

@fiallinka no mne ju všetci lekari zakazali a aj keby som mohla už by som ATK nikdy nebrala!
Taktiež nemôžem žiadne hormony.....
Mám strach pretože mam problemy s maternicou a menštruacným cyklom....

fiallinka
1. zář 2010

@katrenka111 jj, to já věřím, ale prostě zas u nějakého jiného případu by povolili...stejně záleží nejvíc na nás, co je přijatelný risk...

kaciatko81
2. zář 2010

@fiallinka presne... mnohe z nas ju brali dlhe roky a nic... zvysuje to riziko trombozy a pokial ho je niekto ochotny podstupit a vie preco to robi... velmi zavisi podla mna od toho aka to je mutacia, od vysledkov, atd...
@eva76 myslim, ze vela kociek s trombofiliou berie hormonalne lieky, prave kvoli tomu, aby otehotneli... a zatial mi ziadny lekar nepovedal, ze ich nesmiem... skor, ze pri niektorych treba byt opatrnejsi, pripadne dat preventivne davky fraxiparinu

fiallinka
2. zář 2010

@kaciatko81 no právě, veškeré hormony jsou risk, ale já bych děti bez ivf neměla a tam holt do sebe musím narvat hromady svinstva... a beru to jako přijatelný risk, protože ty děti mi za to stojí... ale jasně, pokud můžu, vyhnu se tomu 🙂

kaciatko81
2. zář 2010

@fiallinka uplne chapem, som na tom v podstate rovnako... a priznavam mala som aj hak-po vysledkoch z hemato-ale vedela som preco... a nakoniec som to aj tak musela vysadit a teraz len dufam, ze to ustojim v pouzitelnom stave...

cukor
2. zář 2010

ahojte žienky...mam problém...z výteru mi zistili nejaké črevné baktérie.dr. mi predpísala antibiotika ....ciprofloxacín sandos 500mg.......v príbalovom letáku písu,ze by to nemali brat tehotné.máte s tým nejaké skúsenosti?

paula1234
2. zář 2010

..ahojte babulky, mam k vam jednu otazocku, zistila som, ze som tehu, v Hemomedike v Martine mi dr.povedal, ze hned ako otehotniem mu mam zavolat a da mi fraxiparin, kedze vysledky z odberov budem mat az koncom septembra. Minuly tyzden som bola na preventivke a dr.povedal, ked otehotniem da mi fraxiparin automaticky, dnes som sa bola u neho obj.na 7.9 na utorok myslite ze to staci, teraz by som mala byt tak 4-5tt, lebo 25.8.na preventivne este nic nevidel a dnes mi test 25ml/IU ukazal // a nic okrem nevolnosti a unavy nepocitujem! Dakujem velmi pekne za kazdu radu, ahojte 😉

cukor
2. zář 2010

@paula1234 ...ved to je za 5 dní.......myslím,ze to vydržíš.ale môžeš si dat zatial anopyrin,ked sa bojíš. 😉

paula1234
2. zář 2010

@cukor ved ja viem, ze je to za 5 dni, tiez si myslim, ze to vydrzim, beriem aj duphaston 2x1 tb., nad tym anopyrinom som rozmyslala aj ja, a ako sa to berie?

fiallinka
2. zář 2010

@paula1234 to vydržíš 🙂
cukor: s tím zkušenost nemám, ale na druhou stranu i na fraxiparinu je napsané, že by se v těhotenství neměl užívat 🙂 a bylo to na skoro každém léku, který nám dávali v nemocnici, když jsem byla těhotná... většinou doktoři říkají, že při těchto zánětech je lepší využívat antibiotika než to přechodit, to by mohlo vyvolat předčasný porod - takže bych se nebála, antibiotika - i když jiná - mi dávali i teď v Brně po té redukci, preventivně...

denisocka
2. zář 2010

ahojte baby,ako sa držíte ???? my už mame doma škôlkara a ja uspešne po dlhom boji kojim,takže si začíname uživať a zvykať na nove veci . injekcie si nepicham a zrejme ani nepojdem do hemomediky na kontrolu po 6týž,bo sa mi nejak nechce 😀 , po porode už teda zo mna vzorny pacient nieje 😀

zulok
2. zář 2010

@denisocka sikulaaa..gratulujem, ze sa ti podarilo kojit..drzim palce, nech je to uz len dobre a fiiha skolkarik, tak nech sa mu tam co najviac paci..u vas je teda noviniek 🙂

@cukor vies , co je dobre na podobne otazky? napisat tu otazku na porodnice.cz, a tam ti fakt rychlo odpovedia.. 🙂 vyber si jedneho z doktorov, co sa svojim posobenim najviac hodi ohladom temy liekov v tehu a napis otazku..nech si rychlo fit

cukor
2. zář 2010

@zulok ...dik zuloček...uz som napísala do poradne doktora jozefa španku z blavy.....myslím,ze dost známy pán doktor a odpísal mi ,ze môžem to užívat.tak som spokojnejsia aj ked sa mi tie antibiotika nepáčia.

fiallinka
2. zář 2010

@cukor tak vidíš 🙂... ale jinak vlastně buď ráda, že ti je dali, protože na druhou stranu jsem právě teď dočetla článek o tom, jak tyhle infekce, neléčené, jsou nejčastějším původcem předčasných porodů, jak už jsem psala...

kellina
2. zář 2010

@cukor Tak ti moc děkuju už by jsem taky chtěla svoje ale bála jsem se moc ani nevím co mě vše čeká

kellina
2. zář 2010

@nonika Děkuju ti moc za odpoveď já už jsem to zkoro vzdala že nikdy nebudu mít vlastní tak doufám že už jse mi to všechno splní no já jsem v očekávání už jsem to 14 dní nedostala byla jsem u doktora ten mi řekl že tam zatím nic nevidí ale jestli jsem tak jsem tak týden a to on tam nevidí tak mi pýchl injekci na to aby jsem to dostala a jestli to do 10 dní nedostanu tak jsem těhotná je to 3 den a furt nic tak doufám že jse mi to splní a co ty už taky plánuješ nebo už jsi

zulok
2. zář 2010

@cukor jeeeej..super, tesim sa, ze ich mozes brat a tak to budes isto rychlo fit..nechs a dari ;)
a ozaj, kde na inetrnete ma poradnu Spanka?

cukor
2. zář 2010

@zulok .....www.indol3c.sk/......klikni potom na gynekologická poradna a si tam.uz som mu niekolkokrát písala,myslím si ,ze je to výborný lekár a aj fantastický človek.

zulok
2. zář 2010

@cukor dakujeeeeem 🙂 tak budem studovat dalsiu str8nku, i ked daledy je lepsie citam menej, potom clovek len stresuje 🙂 este raz velmi dakujem

w_h
2. zář 2010

ahojda,
po hodne dlouhy dobe se hlasim, asi bude dalsi mimi, pichame fraxik, i kdyz bysme asi nemuseli, a berem femibion
koukam, ze je tu spousta novych tvari a tehulek