Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

simib
13. zář 2010

Budem držať palce.Ja už jedno dieťa mám a bez problémov a teraz čo sa týka ovulácie a samotných hormónov je to OK ale na laparke mi museli prerušiť jeden vajcovod a druhý bol plný zrastov a ten ako tak spriechodnil,ale velkú šancu tam nedáva na spontánne otehu,lebo tie zrasty boli závažné a isto sa čoskoro vrátia.A ešte teraz aj tá krv zlá,takže najprv dokopy krv a popri tom sa snažiť a potom máme zvážiť IVF.

simib
13. zář 2010

@lilinka81 No hej to chápem,ale to sa ako lieči?Nijak?Lentie vit.B a listovka?Mám napísané,že zvážiť LMWH počas gravidity.

slavkav
13. zář 2010

@simib dakujem,my podobne - pri prvom tehu uplne ok, a ja mam tiez diagnozu na problemove oteho - endometrioza - cize to bolo pre nas riadne prekvapko teraz

lilinka81
13. zář 2010

no ja chodim do G-F tiez a tam mi povedali ,ze to dokonca ani uz za trombofiliu nepovazuju,ze to ma skor vplyv ked budem stara,..alebo ked ma budu operovat v narkoze hlbokej a tak.V tehotenstve to moze mat za nasledok nevyzivovanie plodu.Ked otehotniem ,moj gyn. povedal ze radsej budeme pichat,aby sme sa vyhli moznym komplikaciam.Ale neviem co ti to tam napisali,ale na vsetko sa pytaj,sami od seba ti nic nepovedia.

kaciatko81
13. zář 2010

@simib ono sa to v podstate nelieci, je to genetika, s tym nic neurobis, dokazes len davat lieky, aby to nesposobovalo problemy... LMWH je myslim nizkomolekularny heparin, cize fraxiparin... a vit.B a listovka je myslim kvoli homocysteinu... ja beriem ten femibion800-ma nejaku latku v sebe, ktora znizuje homocystein a napomaha lepsiemu vstrebavaniu listovky a homocystein mam pod normou

simib
13. zář 2010

No tak si príklad že zázraky sa dejú.No uvidíme.Možno aj u nás to dopadne nakoniec tak,že žiadne IVF nebude potrebné.Dúfam v to,ale nespolieham sa na to.Vela báb otehu s jedným vajcovodom ledva priechodným.Len už som si myslela po laparke,že najhoršie mám za sebou a teraz toto,takže to nepotešilo,ale budeme bojovať v rámci normy.

simib
13. zář 2010

Aha jasné.Už rozumiem.Ja som tiež raz potratila skoro v 8 mes.už a nerobili mi hematolog.vyš.vôbec a tento lekár to navrhol hneď.Ku komu v GF chodíš?Ja k Harbulákovi.

slavkav
13. zář 2010

@lilinka81 mne tiez pred tehu vraveli, ze budem mat inj hned a doteraz ich nemam. ale vacsina bab ich ma.

@simib ja mam tusim vajcovody priechodne len pod tlakom - to mi zistili tiez na laparke

lilinka81
13. zář 2010

@slavkav no to mi povedal moj gyn.,nie v centre...tam povedali ze to nic nie je ...

simib
13. zář 2010

@slavkav aha.no lekár dúfa,že sa zrasty nevytvoria aspoň 3 mes.aby som nemala mimomaternicové.Preto sa musíme čoskoro rozhodnúť čo ďalej.

simib
13. zář 2010

Lilinkaa ty chodíš aj do centra aj norm.gynekologovi?Ako dlho sa snažíte a viete nejaké výsledky?

slavkav
13. zář 2010

@lilinka81 hej, aj mne to povedal aj gyndos aj hemato. a teraz tvrdia ine. no snad maju pravdu. ale viem, ze vacsina bab tu berie inj hned. ale bola by som s nimi kludnejsia. ale mozno ich fakt nepotrebujem. uvidime vo februari

slavkav
13. zář 2010

@simib drzim palce 😉

simib
13. zář 2010

@slavkav Ďakujem.Snáď nám to všetkým raz dobre dopadne.A tebe teraz nech to dotiahneš pekne do konca.

slavkav
13. zář 2010

@simib dik 😉

lilinka81
13. zář 2010

@simib teraz chodim len do centra,som po KET,ale v marci som bola spontanne tehotna (bolo to mimomaternicove) a z centra ma poslali prec,ze si mam ist svojmu gyn.Chodime do centra 2 rok,ale zatial len 1IVF teraz 1 KET.Na hematologiu chodim pravidelne ,raz za 3 mes. a vsetko mam o.k. ,hlavne je drzat v norme ten homocystein.

simib
13. zář 2010

@lilinka81 No pekne zamotané.že poslali preč ☹ Tak aj tebe držím palčeky,keď si po KET.Kedy budeš vedieť,či to vyšlo?

lilinka81
13. zář 2010

@simib v GF sa nezachovali vtedy pekne,boli dost neprijemni,ale uz je to za mnou.....teraz idem na krz az buduci piatok,takze cakam a verim ze som uz tehula,ked mi nesarapati ten homocysteim 😀 😀 😀

lilinka81
13. zář 2010

@simib a dakujeem a tiez drzim palceky 😵

simib
13. zář 2010

Lilinka a ty kam chodíš na hemato?

lilinka81
13. zář 2010

@simib ja do Ruzinova

kaciatko81
13. zář 2010

@lilinka81 povedal ti niekto, ze za mimomaternicovym moze byt trombofilia? mne to naposledy povedala hematologicka a dost ma to sokovalo 😒

simib
13. zář 2010

@kaciatko81 No to aspoň mne zatial nikto nepovedal.Ale myslím že to s tým nesúvisí.Potrat ano,ale mimomater.nie.To je moj názor. 🙂

stvura
13. zář 2010

@lilinka81 a kaciatko81
ja som evidovana na hematologii tiez kvoli kombinacii mimomaternicoveho a vysokeho tlaku v rodinnej anamneze....nepreukazalo sa vsak absolutne nic pri prvom tehotenstve a teraz finisujem druhe....akurat minule podotkol lekar na prietokoch ze sa divi ze este nerodim kvoli anamneze, kojeniu svojho starsieho synceka a vsetkym ostatnym veciam...

lilinka81
13. zář 2010

@kaciatko81 nie ,to mi nepovedal nikto a ani som to este nepocula 😒 ,...no ale uz sa mi to moze stat len 1x,lebo uz mi 1 vajcovod zobrali ☹

kaciatko81
13. zář 2010

@stvura myslis, ze sa nepreukazalo nic, ako ziadna trombofilia? mne toto povedala doktorka na hematologii na poslednej kontrole, mam strach, ze ci sa geu nezopakuje a sme o tom hovorili a ona, ze to mohlo byt trombofiliou, a ze teraz uz budem mat lieky... mam protrombinovu mut. a mthfr, obe heterozygot

lilinka81
13. zář 2010

@stvura u mna to mimoma. bola nahoda,uz mam aj tak iba jeden vajcovod a priatel lenive spermie 😒

kaciatko81
13. zář 2010

@lilinka81 no u mna to mimo bolo prekvapive... v decembri som mala diagnosticku laparku a vsetko ok a v maji uz ma operovali kvoli geu... doktori, ze nahoda, preto ma prekvapilo to vyjadrenie hematologicky...

lilinka81
13. zář 2010

@kaciatko81 v oktobry idem zas na hemato. ,tak sa opytam....

kaciatko81
13. zář 2010

@lilinka81 skus, som zvedava, co ti povedia... ono mozno to zavisi aj od mutacie... ale je to v podstate jedno... drzim palce 🙂