Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
15. zář 2010

@mirip diky lebo zacinam mat lepy

mirip
15. zář 2010

nemáš mať ešte prečo , podla vlastnej skúsenosti viem že aspon u mna to bolo čo sa týka porodu tak menej mi lepilo ked som rodila malú lebo som nevedela čo sa bude diať a teraz už ked viem tak sa bojím marca a druhého 😀 😀 😀 takže nevedomosť je teda pre mna bola lepšia bála som sa ale menej kedže som nevedela presne čo ma čaká aj ked som mala porodníka perfektného

mirip
15. zář 2010

ach jo, ked tak pozerám tie témy do ktorých chodím tak je nejak mlkvo teraz, ja ešte čakám chvílu na skontrolovanie malej poprípade ju prezlečiem sme mali celý deň teploty od 38 do 39 a teraz na večer že 39,5

fiallinka
15. zář 2010

@cukruska1920 ne nedivím se, máš to za pár 🙂.... ale taky jsem se teď doktora ptala a ten mi říkal, že se to taky při přirozeném porodě už moc neřeší, jen kdyby se rozjížděl nějak moc v době píchnutí injekce, tak už se nepíchne...

holky, a říkali vám doktoři někdy něco o tom, že by bylo vhodné porodit před termínem, resp. prostě dřív? Ten můj říkal, že z jeho pohledu to nutné není, zajímalo by mne, co na to ostatní...

mirip
15. zář 2010

ja som rodila deń po termín som mala 12teho a rodila so 13teho a s vyvolávačkou od 7mej ráno do 22,50 kým sa malá narodila som trčala na porodnej

cukruska1920
15. zář 2010

@fiallinka no mne moj povedal v pondelok na poradni ze este 3 tyzdne nech vydrzim a ze potom uz mozem porodit

mirip
15. zář 2010

@cukruska1920 to je pochopitelné 37tt je koniec 8. mesiaca a 38tt už začína 9. mesiac teda už je dieťa zrelé aj plúca sú vyvinuté a kludne sa babo može narodiť medzi 38 a 41tt je to už ok

fiallinka
15. zář 2010

@cukruska1920 🙂 akorát nevím, jestli se kloní k vyvolání nebo císaři, ať je to radši dřív, nebo to nechávají přirozeně...

cukruska1920
15. zář 2010

@fiallinka no tak to neviem ...ja budem mat pri porode mojho dokyho tak hadam ma nenecha trapit 😅

fiallinka
15. zář 2010

@cukruska1920 já bych moc ráda rodila co nejdřív to půjde, protože mám strach, že po tom 36. týdnu už to psychicky nebudu dávat, akorát jsem po císaři a tak mi hrozí další císař a to se mi moc nelíbí (vyvolávat můžou jen tehdy, pokud jsou porodní cesty aspoň trošku připravené), tak sama nevím...

cukruska1920
15. zář 2010

@fiallinka no ja po kamoskinom pripade uz neverim v nic.. od 20tt mala krcok skrateny na 2cm doktor ju plasil ze moze skorej porodit a rodila v 39tt s tym ze sa vobec nevedela otvorit ani s vyvolavackou 😝

fiallinka
15. zář 2010

@cukruska1920 no to máš taky pravdu 🙂

cukor
16. zář 2010

@cukruska1920 ....no pri prirodzenom pôrode predsa nevieš kedy to na teba príde. 😉

nektarine
16. zář 2010

ahojte kočky, taky vyvolávačku jsem nedostala. Ale protože odlétáme za týden na dovču, dostala jsem prášky "na oddálení" měsíčků. Po vysazení bych je pak měla prý normálně dostat. Znáte to některá? Jmenují se Norethisteron.

kaciatko81
16. zář 2010

@nektarine mala som norethisteron... vsetko ok, akurat ked som dostala ms, tak mi bolo dost zle, ale neviem, ci to spolu suviselo

ashlee
16. zář 2010

ahoj,mam trombozu hlubokych žil,udělala se mi tromboza v těhotenstvi a po cisaři .dnes jsem zjistila že mam mutaci mthfr.mate taky někdo tuto mutaci?beru warfarin a nevim jak dlouho budu brat.chtěli by jsme za 6 let jěště jedno mimčo ale musela bych si pichat injekce na ředení krve.

cukor
16. zář 2010

ahojte..tak ja som bola dnes na hematologii po mesiaci.tak zrazanlivost mi stupla takze mi vymenili clexan 0,2 za 0,4.aj d dimery mi fajn stupli na 0,97 a max.ma byt 0,55mg/l.aj zelezo mam stale nízke. 😠

fiallinka
16. zář 2010

@ashlee ahoj, to tu máme skoro všichni 🙂 a k tomu ještě nějakou další... většinou tyhle problémy nezpůsobuje, ale ty jsi měla asi fakt smůlu...

@cukor vidím, že jsme dopadly stejně, mně to taky takhle zvýšili před měsícem... zítra jdu na kontrolu znovu a uvidíme... nepotěší to, ale co naděláme, že?

nektarine
16. zář 2010

@kaciatko81 aha, takže se dá předpokládat, že tu ms pak pěkně užiju, co. 😅 No doře. A jak dlouho po vysazení ms došla? Na letáku píšou 2. - 4. den po vysazení.

adky
16. zář 2010

Ahojte.....ani som netusila,ze tu je takato tema. Chcem sa opytat-je tu niekto kto dostal trombozu spojenu s emboliou po porode???

kaciatko81
16. zář 2010

@nektarine no to ti naisto nepoviem... ono to spolu nemuselo vobec suvisiet... myslim, ze cca 3.den, uz si presne nepamatam

verca005
16. zář 2010

@katrenka111 ja sama nevim ted me cekaji jeste budejovice a tam se snad dovim vic o tom

verca005
16. zář 2010

@fiallinka a ty inekce se musi pichat jen do bricha?

fiallinka
16. zář 2010

@verca005 ale ne, můžeš třeba do stehna nebo do rukou (ale prostě do špeku), jenže do toho břicha to fakt skoro necítíš...

cukor
16. zář 2010

@fiallinka ...no dr,hovorila,ze v 6. mesiaci sa to zvykne zvysit.tak potom napis ako si dopadla na hemat. 😉

fiallinka
16. zář 2010

@cukor napíšu, ale doufám, že to bude ok, protože teda už moc silnějších injekcí není 🙂

bettynka222
16. zář 2010

@fiallinka @cukor @cukruska1920 ahojteeeee tehule ako sa vam dari? cukruske sa to uz tusim krati 😉

cukruska1920
16. zář 2010

@bettynka222 no pomalicky idem do finale..sa uz tesim na drobceka... hadam to uz bude dobre

fiallinka
17. zář 2010

@bettynka222 ahoj, no mně dobře, akorát čím dál víc bojím 🙂... jak to tobě říkali s porodem - nechali tě až do termínu, že jo?

cukor
17. zář 2010

@bettynka222 ....ahoj ...tak ako fialinka......mam sa dobre ale sa bojím,stále pozorujem či kopká......a vy ako sa máte?