Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 mne tiez nebolo vobec zle 😉 ale tiez budem najspokojnejsia vo februari 😉

erika12345
20. zář 2010

@fiallinka dakujem. 🙂 Si ma potesila, tak snad to bude dobre. Unavena byvam, ale to byvam vzdy, ked chodim do prace, od dnes som doma, tak sa popozorujem. 😉 Ale dufam, ze injekcie a anopyrin zaberu a dietatko to vydrzi az do konca.

erika12345
20. zář 2010

@slavkav To vazne? Ani troska? A ake priznaky si mala?

zulok
20. zář 2010

@erika12345 ja som minule tehu vracala len raz a inak mi byvalo tak divne, ale vyslovene zle to nebolo..
no a teraz som vracala tusim len raz a inak mi bolo tiez len tak bleee..a teraz ma ani prsia neboleli, v minulom tehu hej.. drzte sa 😉

erika12345
20. zář 2010

@zulok dakujem, ono to potesi, ked viem, ze aj inym nebolo zle a dopadlo to dobre. 😉

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 okrem vynechania menst. - ma len trosku boleli prsia, fakt len trosku. takze preto som aj ja furt stresovala. ale mne ani pri dcerke nebolo zle.

fiallinka
20. zář 2010

@erika12345 já mám děti po ivf, takže jsem se pozorovala fakt jako blázen od začátku, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký příznak 🙂

erika12345
20. zář 2010

@slavkav ono keby predchadzajuce tehu boli uspesne, tak nestresujem. Mam velky strach, stale beham na wc a kontrolujem papierik a kazdu spinku tam skumam... Zatial to vyzera dobre, nechcem to zakriknut, ale v tych tehu predtym som uz v tejto dobe spinila alebo krvacala.. Kiezby sa dalo toto obdobie preskocit.

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 ak ta to potesi, ja to robim doteraz a asi aj budem. zial, mame nieco za sebou - tak na to sa neda len tak lahko zabudnut.

erika12345
20. zář 2010

@fiallinka To pozorovanie poznam. Ja som sa zlakla uz min. mesiac, ze som tehu, lebo som par dni po ovu spinila. A citila som sa ako tehu, boleli ma prsia, ale nakoniec sa to zmenilo v ms. Aj po nej som pre istotu spravila test a nic. A tento mesiac to vyslo, ale pred vynechanim ms som sa ako tehu necitila. A stale sa necitim.

fiallinka
20. zář 2010

@erika12345 eri, jak píše slávka - žádná z nás se už asi nikdy nezbaví toho, že budeme tak trošku blázni 🙂, pozoruju se taky jak pako... a až se děcko narodí, budeš zas zvýšeně pozorovat ho...

slavkav
20. zář 2010

@fiallinka suhlasim 😉

fiallinka
20. zář 2010

@erika12345 počkej, až budeš pozorovat pohyby, to je taky pakárna 🙂... já už jsem úplný paranoik, mám sice břicho a pohyby cítím, ale oproti minulému dvojčatovému těhotenství mi vlastně nic není, nedá se to ani srovnávat 🙂... uznáš sama, že je divné považovat za divné, že se cítím dobře, že 🙂?

erika12345
20. zář 2010

@slavkav nepotesi. ☹ budem taka ista, len dufam, ze moje dietatko nebude kv. tomu neurotik. 🙂 Je pravda, ze mame toho za sebou dost na to, aby sme si tehu len tak uzivali, to nam obavy nedovolia. Tehotenstvo by malo byt najkrajsim obdobim zivota zeny, pre mna to boli doteraz nocne mory a plac, tak snad sa to uz zmeni.
@fiallinka uplne suhlasim uz teraz viem, ze budem dietatko vela pozorovat, i ked sa narodi. Vsak pre nas vsetky su to vytuzene deticky, su nase vsetko. Ja to moje uz teraz lubim..

erika12345
20. zář 2010

@fiallinka vsak ja viem, ze je cudne, ze si prajem, aby mi bolo zle. Som aj hovorila mm, ze by som chcela grcat, aby som vedela, ze je vsetko o.k. a on mi to praje, vraj mi s radostou podrzi vlasky. 😀 Pohyby budu zaujimave, asi nedam dietatku vobec spat a budem ho stale budit, sa vyspi az po porode. 🙂 Aj ked to ho budem tiez stale pozerat, ci dycha. Pri pohyboch to uz asi budem vnimat inak, to bude take lepsie, budem sa citit istejsie.

slavkav
20. zář 2010

@fiallinka tak s tymi pohybmi mas svatu pravdu. ja akurat riesim, ci sa hybe dostatocne

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 no ani keby ti bolo zle nie je zarucene, ze by to bolo ok

fiallinka
20. zář 2010

@slavkav 🙂 🙂 🙂 no něco mi povídej... nicméně teda tak brzo to stejně ještě necítíš "všechno", takže to nijak nepoznáš, ale to sama víš... 🙂

erika12345
20. zář 2010

@slavkav ja viem, ze to nic nezarucuje, ale kazdemu, koho poznam, bolo zle a dopadlo to dobre.A hovorila ti lekarka ako casto ho musis citit?

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 nie - teda, ked som bola na poslednej poradni, este som necitila a na dalsiu idem teraz. mozno sa spytam 🙂

erika12345
20. zář 2010

@slavkav a odkedy babo citis?

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 take "motylikovanie" cca pred 2t, uplne jemne kopanceky asi tak tyzden.

erika12345
20. zář 2010

@slavkav to je zlate, ja som myslela, ze to motylkovanie trva dlhsie a ty uz citis po tyzdni kopancek. Tak nech veselo kopka. 😉

cukruska1920
20. zář 2010

Ahojte...citam ze uz citite prve kopance... uzite si to lebo potom to uz bude riadne boliet 😉

slavkav
20. zář 2010

@erika12345 no mozno to aj bolo dlhsie - ale som nevedela ci je to to prave 🙂

@cukruska1920 no ja sa tesim aj na to 🙂

cukruska1920
20. zář 2010

@slavkav no jasne... je to krasne...aj mi to bude chybat

slavkav
20. zář 2010
joda
20. zář 2010

@erika12345 No tak ti blahozelam ze sa to podarilo.Ja som potratila 2krat a teraz mio tiez nebolo vobec zle ani neviem ze som tehotna iba kopanceky mi to pripominaju.

erika12345
20. zář 2010

@joda Dakujem, aj ked zatial nie je k comu, je to len zaciatok... a tie 2 razy predtym ti tiez nebolo zle?

joda
20. zář 2010

@slavkav ja som citala ze v tomto obdobi je dietatkpo najpokojnejsie a pochyby mozes citit aj dva krat za dva dni ja som sa tiez bala lebo zo zaciatku to bolo niekedy viacej inokedy menej asi tak tri krat za den ale teraz je to uz castejsie.