Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

otulik
4. říj 2010

@denisocka myslis v tabletkovej forme?lebo vitaminy papam vela

denisocka
4. říj 2010

@otulik ano, len to chce čiste cečko,chod do temy - vitamin c - rady a skusenosti ,ak chceš teda rady

cukor
4. říj 2010

@otulik ....0557898451...mudr.hulíková janka........a ked by si volala ,povedz,ze si tehotná.

otulik
4. říj 2010

@denisocka dakujem🙂

otulik
4. říj 2010

@cukor dik moja🙂

fiallinka
4. říj 2010

@denisocka ten tvůj popis mne rozesmál i rozplakal zároveň, jsem hrozně moc zvědavá, jak to bude u nás a moc růžově to taky nevidím 🙂, Juráš má teď dva roky a nevysvětlím mu nic... na druhou stranu jsem věděla, že to hrozné bude, ale mám už přes 30, děti se nám přirozeně nedaří, samé problémy do toho...takže jsem si říkala, že odstup nebudu řešit a radši dřív než nikdy...

a s tou kamarádkou, to je hrozné, navíc k tomu fakt, že už je naděje na další dítko malá...to je fakt smutné... bohužel předevčírem mi kámošky říkaly něco podobného o jejich dobré známé, měsíc před termínem jim umřelo mimčo, naštěstí už třetí, ale i tak je to šílené - nevím proč, ale vždycky mne obleje hrůza za všechny kolem a za mne taky... já doufám, že ředěním krve aspoń vyloučíme opakování toho, co se stalo, ale na druhou stranu se toho může ještě stát jiného... uff...

denisocka
4. říj 2010

@fiallinka 😉 budeš mať "veselo" ale tak,zvladnuť to musime 😉 . raz to predsa skončit musi a na starobu sa o nas budu,možno,naše deti starať takako mi o ne 😀 ,ak nas nedrbnu niekde do starobinca,teda k dožijeme vobec

zulok
4. říj 2010

@bettynka222 ahoooj maminaaaa 🙂 injekcie si picham, hned som kludnejsia, i ked stale rozmyslam, ci staci to mnozstvo 😒 , no, klud bude, ked sa drobec zivy zdravy narodi...
joj, ty s tym rozdielom,stale ta to trapi..no, hovori sa, ze ked je mensi rozdiel, deti na seba este tak neziarlia, ze ked je to tak do 18 mesiacov, ale zas ta makacka..ked drobec sa chce vsade stverat a ty s velkym bruskom pomahas...
ale ako pisala denisocka, tusim sa tazko hlada idealny vekovy rozdiel... u nas je to tak, ze som rada, ze sa nam zadarilo a ze daky vekovy rozdiel vobec bude 😀

@denisocka ako tak kukam, budeme mat tusim rovnaky vekovy rozdiel..teda verim, ze vsetko dobre dopadne... jeejda, ako si pisala, co sa stalo, veru, bojim sa, aby sa daco nepokaslalo ☹ ale treba verit..
na dalsiu kontrolu na hemato idem az v 38 tt..fuha, to mi je daleko..no, ale asi ma caka este UZV prietoky, tak uvidime 😒
a dufam, ze to bude doma pokojnejsie..MAtusko sa sice na drobca tesi, ale skor na to, ze uz ho budem moct nosit na rukach... bojim sa,m ako to bude so ziarlenim.. a celkovo s pozornostou..

denisocka
4. říj 2010

@zulok no,tak čo sme si navarili,to si aj zjeme 😀 len nech su tie naše decka zdravučke . moj nežiarli,teda nebije ho,nerobi mu zle .... len vidim,že mu chýba moja 100% pozornost. je ťažko,aspon mne,si najst chvilku iba pre šimona, hlavne ked je teraz aj tobi chory,to ho mam na očiach a nemam čas na skopičiny . ale ked si čas najdem,tak sa šaleime jak vypustený z klietky. maly skor "žiarli"tak,že si vydobija pozornost len tým najhorším,čo existuje,bije sa do hlavy,hadze veci okolo seba,začal nas kusať -čo nikdy predtým ani nevidel,žeby sa dalo zubami človeka ukusiť 😅 , biť nas začal -prise,drbne mi jednu a smeje sa ... a hlavne čo ma vytača že kričí a ziape už tak normálne,že hadam ani nevie hovorit potichu. ked dač chce ta reve a reve jak byvol 😖

a neboj,ked si pod dohladom hto tak to bude OK,aj ked popravde,ja som sa tak bala do poslednej minuty,aby sa dačo neposralo,čím bližšie k TP,tým väčši strach- žena to nosi 9mes a ked si maš predstaviť,že sa to teraz poserie,tak ani si to nepredstaviš radšej. možno som kus drza,ale je to tak -nie?

bettynka222
4. říj 2010

@denisocka jaaaj moja nezavidim ti 😔 ale presne ako pises, treba vydrzat prvy rok. ja som tu mala nieco podobne (teda veeelmi zdaleka podobne 😀) - bbakjy mi vratili maleho choreho a ochorel aj muz...no jeden z pacientov bol veeeeeelmi neposlusny - hadaj ktory 😝
myslim na teba a dufam,z e maly si coskoro zvykne v skolke a bude to lepsie. a zo skolky nech ho beru babky, pohraju sa snim doma a vecer ho dovedu na kupanie - aj okupat ho mozu ony, nieeeee? 😉

silvia0111
4. říj 2010

caute baby
chcela som sa opytat, ci sa vam stalo pri pichani fraxiparinu, ze ste trafili zilu... 😒
lebo mi tam ostalo take stvrdnute miesto,ale na druhy den je uz prec. trosku ide aj krv ☹

fiallinka
4. říj 2010

@denisocka ani mi nemluv, nám se to minule stalo až ve 36. týdnu a do té doby žádný problém, průtoky měřili každý týden a ok... asi strachy zblázním...

@silvia0111 nestalo...ty ztvrdnuté místa mám taky, ale asi to není žilkou, ale tipuju, že to projednou nebude žádná hrůza...

silvia0111
4. říj 2010

@fiallinka ta zilka mi ostane taka " zvyraznena" , nie opuchnuta ale zvacsena, dufam, ze to nieje nic zle ked sa zrovna trafi....
su miesta, ked ma inj. stipe, a ked ju ani necitim zase sa trafi zilka. tak bud alebo..

denisocka
4. říj 2010

@silvia0111 neboj sa, aj keby si trafila vlasočnicu,alebo žilku,tak sa nič nedeje 😉 fraxik moze ist aj do zily 😉

denisocka
4. říj 2010

@fiallinka neboj sa,teraz sa to už nestane,aj ked strach je na mieste,to ti verim

denisocka
4. říj 2010

baby,ako ssom tu dnes poohovarala toho mojho staršieho tak sa stal zazrak,dnes sme mali prvy den/ poobedie bez jedineho kriku a pekne poslušne sa napapal,pohrali sme sa,dokonca kupanie s radostou a haju buby

erika12345
5. říj 2010

@zulok no to dufam, ze na srdiecko dost casu, aj ked v 7 tt uz by sa mohlo ukazat, vo stvrtok idem na utz., mam hrozny strach.
Drzte mi prosim na stvrtok palce, strasne moc to budem potrebovat, neviem, ci bude srdiecko, ten tyzden som dost spinila, uz mi totalne prekazaju lieky, je mi z nich zle, jem ich nasilu...Priznaky stale nejake extra nemam... Ked si predstavim, ze mozno zas budem musiet absolvovat kyret tak mi je zle, myslite na nas, prosim.

denisocka a bettynka, ste zlate, ako opisujete svoje starosti s drobcami, v dobrom vam ich zavidim a zelam vsetko dobre, nech su zdravucki. 😉

kaciatko81
5. říj 2010

ahojte
@erika12345 nemysli na nic zle. vo strvtok budem na teba velmi, velmi mysliet 🙂

bettynka222
5. říj 2010

@zulok ked budes malinkeho na babatko pekne pripravovat, tak to vsetko lahsie znesie 😉 a pomozu aj babaicky a taaaaak. mozno by si ho uz teraz mali zacat bravat na varovku, aby to potom nebral ako odsunutie z tvojej strany. inak vekovy rozdiel do 18 mesiacov...fuuuuha to si ani neviem predstavit... 😅
a neboj nic, babatko bude ok, ved si pichas a aj si sledovana 😉 a prietoky su tiez dobra vec 😉

@denisocka no vidiiiiis, ono sa to postupne utrasie. ja si preto snaizm maleho si maximalne uzivat, lebo mi je jasne, ze dalsie tehu a sestonedelie uz nebude ako to prve 😝
a asi nakoniec vsadim na ten vacsi vekovy rozdiel 😀

@erika12345 neboj sa, o par mesiacov tu budes ty pisat podobne zazitky. takmer vsetky v tejto teme sme si presli problemami s tehu ☹ ...vsetko dobre dopadne

denisocka
5. říj 2010

inač baby,viem že to patri inde,ale ak by niekto chcel angelcare monitor,tak predavm,mam ho v bazare 🤐

erika12345
5. říj 2010

@kaciatko81 dakujem, budem to potrebovat. 🙂
@bettynka222 ja viem, ze ste si tymvsetky presli, len sa velmi bojim, ze nebude bit srdiecko, babo nenarastie... Keby som mala priznaky, nespinila, tak to beriem inak, ale takto vobec neviem, na com som. A kedze zehu predtym dopadli tak ako dopadli, ten strach sa len tak nestrati.

zusika
5. říj 2010

@silvia0111 - ja mam podobny problem a mam pocit ze taka uzlina sa mi urobi uz asi po kazdom vpichu... a trva to par dni kym sa vstrebe, ale casom sa to strati.... ale svrbi ma to, ked sa hoji...
zajtra idem na hemo, tak sa na to spytam, lebo manzel, ktory mi injekcie picha je uz nestastny, lebo si mysli, ze je to jeho vina.... ale pytala som sa jednej sestricky, vraj je to normalna reakcia...aj po ockovani sa ti vpich zapali..... a koza je uz po tolkych ihlach unavena..... a to som len v polovici..... 😒 zacala som 7 balenie injekcii.....

bettynka222
5. říj 2010

@erika12345 chapem tvoj strach... 😒 ja som uz aj zabudla, ake to bolo hrozne az kym babatko nezacalo kopkat. a potom som sa onho ajtak bala, ked nahodou mal chvilku prestavku ☹ ja som v tomto poslendom a uspesnom tehu tri tyzdne krvacala....bolo to hrozne ☹ mi to minule pripomenul mm...lebo osm ho presviedcala ze tehu je v pohode, a on povedal,z e prenho to teda v pohode nebolo...

erika12345
5. říj 2010

@bettynka222 nastastie ste to uspesne zvladli. A vies, z coho si vtedy krvacala?

bettynka222
5. říj 2010

@erika12345 neviem...ale dr si mysli, ze mi praskali cievky v krcku, lebo v maternici nekrvacalo podla sona nic. ale teda islo zo mna vela cervenej krvi - tri tyzdne som bola hospitalizovana a niekedy sme sa aj so sestrickami zlakli kolko jej zo mna vytieklo...musis verit, ze vsetko dobre dopadne.ale ked si spomeniem na seba v tom case...vzdy ked osm isla na sono som sa triasla od strachu...

erika12345
5. říj 2010

@bettynka222 tak u mna je to podobne, idem tam s velkym strachom, toto tehu som zatial mala 2krat sono a tiez v maternici nie je ziadna krv, tak neviem z coho to je. Nekrvacam, ale spinim, ale ono to je jedno, lebo moze to signalizovat nieco zle tak ci tak.

cukor
6. říj 2010

@zusika ...aj mne sa po fraxiparine sem tam urobila hrčka ale dlho to trvalo kym sa stratila.a ešte ma to aj svrbelo.asi od 13tt picháme clexan a je to lepsie,ziadne svrbenie ani hrcky,trosku je to uz tazsie,koza je napnutá ale dá sa to.dnes picháme 150 injekciu 😀

bettynka222
6. říj 2010

@erika12345 ano mas pravdu, ale spinenie je urcite lepsie ako potoky krvi 😉 este vydrz a bude dobre 🙂 budem na teba mysliet
@cukor ahooooooooj 🙂

erika12345
6. říj 2010

@bettynka222 ved ja viem, ze ked si priamo krvacala, je krvacanie horsie, len uz stracam nadej.. Dnes rano som si predstavila, ze zajtra o tomto case sa mozno dozviem, ze moje babo nezije... nedokazem mysliet pozitivne, dakujem, ze budes na mna mysliet, budem to potrebovat. 🙂
@cukor ake pekne, 150 injekcia, ja dnes zacinam 20. 🙂
inak mne sa nerobia ziadne uzliny, len sem tam modrinka a zistujem, ze brusko je cim dalej citlivejsie na ihlicku.

skippy7
6. říj 2010

Ahojte,
chcem sa opytať,ake mate skusenosti s tymi novymi inj.Clexane, teraz su take hrube a vystreli tam taky kryt. No mam z toho trochu nervy. Včera mi manžel pichal do ruky,asi to nevytlačil uplne,lebo kryt nevystrelil a ešte k tomu mi asi napichol žilu, tiekla mi dosť krv a žila mi navrela a dookola červeny fľak, no zlakla som sa veru,myslite,že to nevadi??....celu noc som nespala,čo ma ta ruka bolela....teraz je tam modrina. Dnes pichnem do brucha,tak som zvedava.. 😨