Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
18. říj 2010

@bettynka222 a ty už plánuješ druhé?

vavenka
18. říj 2010

@bettynka222 ja som tiez dostala skoro MS, ked mala Vanda 4 mesiace... Ale zatial kojim, uz je to sice na hrane, niektore dni uz musim dat vecer kasu, lebo som vyzmykana, ale bojujeme 🙂
Joj to s tym ockovanim to ma mrzi.... Moja v pohode bola, dnes akurat dostala druhu davku.... Dufam ze nebude reakcia, dala som preventivne panadol aj obklady na nozky...

@mirip ze 20tt, ja umrem, sak to snad ani pravda nieje 🙂 ako sa mas?

mirip
18. říj 2010

@vavenka no ano 20 a drobec v 21 celkom sa máme dobre až na to že sme boli všetci doma nachcípaní ale už to prechádza najhoršie znášala nádchu malá a vy? tiež ako pozerám rastiete do krásy 🙂

denisocka
19. říj 2010

@vavenka tak vieš,mor ani obrnu by schytať nemala a zvyšok sa da liečiť, je to take na zvaženie každeho rodiča,keby si mala doma nejake poočkovanie komplikacie typu - ochrnutie,lymf.uzliny či cukrovka a spol,tak by si možno inač zvažovala. ja mam tiež strach že čo ak neschyta mumps do puberty a potom schyta a bude možno neplodny...atd , ale ked su všetci očkovany a na celom sk su za rok cca 3 pripady mumpsu,tak ake šťastie by sme mali,aby sme sa s tým dotyčnym stretli? samozrejme sa bojim každej chorobya by z toho nebol zapal mozg.blan a pod . ale to dnes možeš chytit hocikde a kadejaky vorus čo nepoznaš už može sposobit tragedie. už si bakterie aj vyrusi zvykli na oblbnute organizmi očkovanima liekmi,tak mutuju tak,že ani medicina niekedy nedokaže zazraky

no a tu su moji raršikovia dnes rano ,už konečne može tobiho nechať šimonovi v naruči aj 10sek a odbehnuť si pre niečo , už vie že na hlavičke ma mäkke,že tam nesmie buchat a hladkať ho može pomaly,nie tak rýchlo akoby kefoval koberec 😀 , že ked ho nechce na rukach,že ma ma zavolať,nie ho odsotiť na postel 😀

vavenka
19. říj 2010

Jaaaj zlatusikovia denisocka 🙂 uzasne 🙂

cukor
19. říj 2010

@vavenka .....ahoj vavca.....si zlatá,ze si si na mna spomenula.mam sa celkom o.k.,pribrala som 9 kg a vsetko do bruska,stále picháme do bokov ..tam sa mi to zdá fakt najlepsie.nemám este nič kupené.aj by som chcela ale nejako sa bojím aby som nezariekla.vsak teraz v obchodoch je vsetko,tak asi nebude problém aj neskôr.trošku ma trápi zápcha 😀 ale to železo musím brat.a asi aj clexan mi zvýsi hulíková na 0,6 lebo minulý tyzden to bolo uz na hranici.tak bojujeme,tešíme sa z kazdého kopanceka a bojíme sa pôrodu 😀 😀 😀

nektarine
19. říj 2010

@cukor to je tak hezký, jak píšeš, jak vám to těhotenství běží... Ach jo, taky bych chtěla... Já, vim, že mi napíšete, že se taky dočkám 🙂 Ale kdyby to už bylo...

nektarine
19. říj 2010

@denisocka dobrá fotka, kluci jsou bezva 😵

denisocka
19. říj 2010

@vavenka dik a ty nepoznaš take že "odpovedat" klik a budem vedieť,že píšeš mne ? 😀
@nektarine dikkk 😵 , jeden lepši ako druhy

vavenka
19. říj 2010

denisocka poznam, ale ved si si precitala aj tak, ved si tu jedina denisocka 😉

denisocka
19. říj 2010

😀 @vavenka som,viem len reagujem len na tie zavinace,ked mi to hore zasvieti 😀

vavenka
19. říj 2010

Ale vidis ze nie len na tie 😀 reagujes aj na bezzavinacove prispevky patriace tebe 😉

nektarine
19. říj 2010

hele holky, je to blbost, ale tak mě to napadlo. Kdybych třeba byla těhotná tak 1-4dny a šla na zumbu, můžu to embrio ze sebe vytřepat? Protože když jsem byla těhotná vloni, tak mi doktor řekl, že okamžitě musím přestat cvičit a to jsem chodila na trampolíny. Omlouvám se za tek blbej dotaz... 😖

mirip
19. říj 2010

Ahojte babenky tak ja netrpezlivo čakám sms alebo správu do cukrusky už by mala byť po................písala ešte ráno že o pol deviatej ide na sálu ako druhá tak hádam čoskoro napíše že malý aj ona sú vporiadku

denisocka
19. říj 2010

@nektarine myslim,žeby nič nevytrepalo. to by si musela sedieť doma na zadku vkuse 😉 ako z mojho pohladu,ja som furt otehotnela vetdy,ked som to najmenej čakala,čiže kým som doma hnikla tak nič a akonáhle ma vzali na školu/ šla som na 10x rehabilitačne cvičenie a bazen/... atd tak furt bum tehu. a každe tehu začalo tým,že mi bolo velmi zima , akoby som bola nachladena,každe jedno a to ich bolo 4 😀

nektarine
19. říj 2010

@denisocka mě bylo taky zima. Ale až tak v 8.tt. Takže na to se spoléhat nemůžu 🙂

slavkav
19. říj 2010

@denisocka tvoji chalani su nadherni 😵
ja som bola vcera na hemato - zrazanlivost sa sice zvysuje, ale dr. stale hovori, ze to je tehu a ze kym je babo ok, tak mi nic neda. tak snad vie co robi. 😒 KO o mesiac

cukor
19. říj 2010

@denisocka ...chalani su milí,ale vidiet na tom staršom ,ze to je šibal.....ta vychodnar..ne 😉

fiallinka
19. říj 2010

@nektarine nic nevytřepeš, neboj 🙂

@cukor něco růžového nakup, ať si to užiješ 🙂... víš, já jsem nad tím taky dlouho přemýšlela už minule, ale zpětně si fakt myslím, že věci za nic nemůžou 🙂 a že naopak to chystání a vybírání právě patří k nejkrásnějším okamžikům těhotenství, teda pokud ti nakupování nevadí 🙂... to zvyšování je asi normální, jak vidím... já jsem se taky lekla...

erika12345
19. říj 2010

@bettynka222 to by bol asi kazdy na tvojom mieste v strese, ja teda urcite. Uz si trochu tehu uvedomujem a potichu sa tesim, obcas mi nie je dobre, co ma nenormalne tesi, lebo to znamena, ze je dobre babatku. 😉 Ale neuzivam si to, zatial mam strach, uz to nie je taka euforia ako ked som 1. krat zistila, ze som tehu... potom prislo obrovske sklamanie, tak teraz sa tesim tak potichucky a opatrne...Ale verim, ze tentoraz sa babatka dockam. 😉
@nektarine ja som zase extrem a ked sme sa pokusali o tehu, hned som to brala tak, ze som tehotna, cize som prestala behat, cvicit brusaky a pod. a davala som si na seba pozor. Lenze my sme otehotneli hned, tak sa to dalo, pol roka -rok necvicit, to sa asi neda. 🙂
@cukor nebojkaj sa a pekne nakupuj, ved uz mate krasny tyzden...Aj ked rozumiem tvojmu strachu, ale na hemato ta strazia, tak sa uz nic zle nestane. Drzim palceky, nech to zvladnete. 😉
@mirip cukruske aj malemu drzim palceky, daj nam potom vediet. 😉

zulok
19. říj 2010

@nektarine teraz ked som otehotnela, ani som vlastne dlho nevedela, ze tehu som a nosila som drobca na rukach a liezla kade tade po preliezkach..a malo spavala..a drobcovi sa zatail dari..
predtym pri MAtuskovi som si davala a vsetko pozor a mala som rizikove tehu a nemohla som ani moc po vonku behat.. tak ono je to velmi individualne..
ale zo zaciatku to byva tak, ze bud alebo... mne lekar povedal,. ze pokial zena nespini, nekrvaca, moze robit dalej aktivity, ktore robila aj predtym..

jeeeejda, tak cukruska je uz hadam stastna maminaaa 🙂

@slavkav tak to stresovanie dobre poznam, tiez som cela na nevry, ci je vsetko vporiadku..musime verit, ze vsetko dobre dopadne..

mirip
19. říj 2010

Ahojte sms dnes od cukrusky o 12, 45
Ahoj, po 9. mesiacoch skrývania som konečne tu. Volá sa Simonko a narodil som sa dnes 19. 10. o 9,35 a moje miery sú 3650g a 50cm

majjka24
19. říj 2010

Cukrusko OBROVSKÁ GRATULACE k narození tvého Šimonka, krásné míry 🙂. Do života mu přeju hooodně zdravíčka, štěstíčka a ať Vám dělá jen a jen samou radost !!!

mirip
19. říj 2010

@majjka24 odkážem ale mne hovorila že nie Šimon ale Simon bez makčeňa, či to tak bude aj na rodnom liste neviem povie nám ked sa vráti domov 😀

majjka24
19. říj 2010

Jinak zdravím všechny 🙂
Včera jsme byli na genetice, brali mi krav na tu trombofilii a výsledky budou do 14 dnů.Podle našeho rodokmenu tu prý nějaká šance že se to potvrdí je. A já už jsem i smířená s tím, že si budu píchat do břuška 🙂 Hlavně aby se nám to brzo povedlo . A jinak si mám hlídat cukr a tlak ( to máme v rodině). Jinak by to prý není důvod aby to příště nevyšlo. Tak jsem zvědav.

majjka24
19. říj 2010

@mirip aha 🙂 to nevadí, hlavně že jsou oba v pořádku 🙂

vavenka
19. říj 2010

Gratulujeme Cukruske, tak sa predsa dockala, super 🙂

nektarine
19. říj 2010

@mirip 😵 to je bezva, moc je pozdravuj, oba. Hlavně ať jsou pěkně zdraví...

bettynka222
19. říj 2010

@mirip ale coby, to ja len tak rozmyslam nad vekovym rozdielom medzi detmi 😀
@vavenka v 4 mesiacoch je to fajn...ale ja hned po sestonedeli - hormony boli este rozburene a rozburili sa este viac 😝 no ale co, ved som sa snazila...posledny mesiac a pol bol iba boj. uz nechcem dalej takto fungovat. zatial odsavam, ale mlieka je ale kvoli ovulacii ovela menej 😒
@denisocka no zlati su a mas to odbre vymyslene s 10 sekundovym strazenim 😀
@cukor jeeeeej uz 28 tt, zachvilu si tu budes s nami pisat o prihodach s babatkom 😉
@nektarine tak trampolina je trochu drsnejsia ako zuma si myslim, takze babatku urcite neublizi 😉 ale po tom, cim si si presla, je normalne ze chces byt radsej opatrnejsia. aj ja som sa bala prvy trimester..ale ten som skoro cely prespala. a kym som zistila ze som tehu, tak som robila vsetko mozne co sa v tehu nesmie. dr mi otitz zahlasil, ze mam tumor a to bola ovarialna cysta, ktora uz vtedy udrziavala v brusku mojho drobceka 🙂 takze podla mna, ak je babatko zdrave, nic ho z tela nevyzenie a naopak, ak nieco nie je v poriadku, tak ani nohy vylozene cele tehu ho nezachrania ☹ kludne cvic a ked zistis ze si tehu, alebo pocitis zvysenu unavu, tak zacni odpocivat 😉
@erika12345 jasne, za par tyzdnov sa budeme s tebou tesit nahlas 😵 ale priznam sa, ze ja som sa bala furt 😒

cukruske gratulujeeeeeeeeem 🙂

petulka22
19. říj 2010

Ahojky holky, měla bych na vás zkušené dotaz.. Minulý týden mi v CARu z výsledků krve zjistili, že mám pozitivní lupus koagulans. Doktorka doporučila konzultaci u revmatologa. Nemáte s tím některá zkušenosti? Nemám žádné problémy, krom těch s otěhotněním, moc tomu nerozumím v čem je vlastně problém.