Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 10 je nejcitlivější? Já jsem myslela, že nejcitlivější je 25??

skippy7
2. lis 2010

@nektarine ne ne, čim nižšie čislo,tym citlivejší.....mne Mamatest ukazal 11DPO -11 dni po ovulacii (4 dni pred menzes)....ale nekupuj Rapiclear- tie nie su dobré

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 aha.
takže tady ten? http://www.lekarna.cz/gs-mamatest-comfort-10-te...

mamatest comfort 10?
pak se prodávají ještě nějaký jiný a tam jsou 2 v balení. http://www.lekarna.cz/gs-mamatest-10-tehotensky...

skippy7
2. lis 2010

@nektarine ano ano, to je on, ja som mala tie proužky, 2ks v jednom balení....tak maš dva testy za lepšiu cenu...
a kolko si čakala od porodu? asi vam kazali nejaku prestavku, možno si to pisala a som to nezachytila...

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 no, původně mi doktorka na gyn řekla že půl roku. A pak nakonec, že alespoň jeden cyklus 😵 Teď bych měla dostat třetí MS od porodu, takže by to bylo správně.... 😅

skippy7
2. lis 2010

@nektarine nam tiež povedali,že pol roka,dokonca som počula nazor,že čakať tolko kolko si bola tehotna....ale čo lekar,to iny nazor...čakali sme pol roka,ale aj tak som oteh. až presne za rok, ono telo aj tak najlepšie vie, kedy je na to pripravené... 😉

felicita2
2. lis 2010

Ahojte, mozem sa opytat?
Som v 24 tt tehotenstva a pred mesiacom som si zacala pichat Fragmin, lebo mam hustu krv teraz v tehotenstve- pred tehu som s tym problem nemala. Ale dosli mi uz injekcie a dalsiu navstevu lekara mam na 4.11. coze 5 dni budem bez injekcii- je to najnizsia davka 2500 IU 0,2 ml. Moze byt liecba pocas tehu prerusena?

Dakujem, na hematalogiu sa neviem dovolat a na mail zatial nereagovali.

skippy7
2. lis 2010

@felicita2 ahoj ,no neviem ti ja poradiť,ale 5 dní je podla mna dosť...skus sa tam volať,nech ti povedia čo a ako....alebo tam rovno chod osobne...

kaciatko81
2. lis 2010

@felicita2 ahoj, mne na hematologii povedali, ze mi injekcie moze napisat aj gynekolog (to ze ich potrebujem, mam v sprave z hematologie), tak ak sa nedovolas, skus zavolat gynekologovi, 5 dni sa mi zda dost

buburka
2. lis 2010

Ahojte. Mam po 1 potrate a tiez som liecena na hematologii...teraz cakame znovu mimi, picham si clexane 0,4 a pevne dufam, ze to tentokrat bude mat stastny koniec 🙂 ..... len tie skarede modrinky na brusku ☹

erika12345
2. lis 2010

@felicita2 mne tiez predpisuje injekcie gynekolog na odporucanie hematologa, 5 dni je dost, ja by som nechcela vynechat ani den, aby sa nahodou nic zle nestalo. Aj ked mas tu najnnizsiu davku, liecbu neprerusuj. Skus si zavolat. A este ma napadlo, mamina dlhodobo uziva nejake lieky na predpis a potrebuje ich nutne k zivotu a raz sa jej okolo vianoc stalo, ze jej napisala lekarka zle balenie, mala malo tabliet, cize hrozilo, ze bude bez liekov. Lieky vybera stale v tej istej lekarni, vzdy tam davala i karticku na zlavu a tam maju zachytene, co pacient berie, cize jej ten liek dali s tym, ze po vianociach donesie recept a odpisali si nejake jej udaje. Ale to bola ich dobra vola, mozno to brali i tak, ze ich fakt potrebuje, neviem, ale mozno, ak si ich uz vyberala viackrat v 1 lekarni, ze ti to daju...To ma len tak napadlo.
@nektarine a ktory mas den cyklu, ked uz testujes? Drzim palceky, mne ukazal mamatest tiez skor, pred terminom ms, tak slabucko, ale boli tam 2 ciarky, 2 dni pred. Tak drzim palceky. 😉

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 já ani nevím, kdy přesně jsem měla ovu. Takže jste se snažili půl roku? To bych byla už dost zoufalá...

fiallinka
2. lis 2010

@felicita2 určitě to nepřerušuj, ty injekce nemají dlouhou účinnost, ať si to nevyčítáš... buď zajdi ke gynekologovi, případně popros obvoďáka, nebo se zeptej i v lékárně, někdy to jde ukecat tak, že ti dají část balení a ty jim pak doneseš recept později.

Já jsem si včera píchla až k večeru místo ráno ☹ a byla jsem fakt nervózní....

@nektarine to máš celkem jedno, i ta 20 by ti mohla stačit, ale možná jsi právě ten typ ženské, které se hcg vylučuje do moči později a za neukázání druhé čárky potom prostě nemůže test - nejde o nespolehlivost, někomu se to tam ukáže později... těžko říct 🙂

nektarine
2. lis 2010

@fiallinka doprčic, tak já nevím, co mám dělat... Podle výpočtu na babywebu jsem měla ovu někd mezi 22-27. Takže kdyžby to bylo třeba 24, tak je to teprve 9dnů a to málo, že? To ten test asi ještě poznat nemůže.

nektarine
2. lis 2010

@fiallinka asi to nechat až na ten pátek, že...

skippy7
2. lis 2010

@nektarine no my sme sa snažili presne 9 cyklov,lebo ja mam kratke cykly (aj 2x v mesiaci), bolo to veru psycho(meranie BT,ovu testy), som si myslela, že to už pojde rychlejšie po tehu....a ked už som to tak trochu vzdala, boli //... 😵 ...ale ked chceš mať istotu, testuj až v den menzesu,ak to dovtedy vydržiš 😉

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 to by právě mělo být dneska. Ale to právě si nejsem jistá, protože to mám asi dost rozhozené, vždycky jsem měla 28dní a teď jen 23, takže je možný, že se mi jen ten cyklus prodlužuje zpátky k těm 28. Jinak 23 by to bylo dneska.

skippy7
2. lis 2010

@nektarine tak to pre istotu nechaj na ten piatok, to už by sa malo niečo ukazať na teste ,tak držim palce 😉

nektarine
2. lis 2010

@skippy7 asi jo, dík...

fiallinka
2. lis 2010

@nektarine tož může to poznat i teď, ale je to minimální šance, takže buď kup levnější testy a testuj pořád 🙂 nebo počkej... ale ono je právě problém, že někomu taky oplodněné vajíčko zůstane dýl ve vejcovodech a až pak sleze do dělohy a začne produkovat hcg, takže v tom může být ten rozdíl...

cukor
2. lis 2010

ahojte trombosky....tak som tyzden strávila v nemocnici na infuziach.krcok je skrátený tak na hraničnu hodnotu.musim len odpočívat .týzden som spala s nohami hore.....no čo uz ...musím vydrzat,snad bude vsetko o.k.a malá ma 1350 g.

fiallinka
2. lis 2010

@cukor ahoj, a už jsi doma nastálo? No malá je sice malá, ale už docela velká 🙂, tak ještě chvilku drž a bude to dobré..

felicita2
2. lis 2010

Ahojte, dakujem vam vsetkym velmi pekne, som sa zlakla ked pisete, ze neodporucate vynechat davku a ja som uz 2 vynechala kedze som poslednu pichla v sobotu, tak dnes som utekala osobne na hematologiu , ale na dverach mali ze dnes a zajtra neordinuju...
@erika12345 takze dakujem , lebo som to nakoniec poriesila tak, ze som sa dohodla s tetou lekarnickou a dali mi jedno balenie bez receptu - mala som pri sebe spravu od lekarky , takze povedali ze oni si uz recept vyriesia s mojou doktorkou tak super - keby si to nenapisala tu skusenost s mamkou, tak by ma to asi nenapadlo

cize som vynechala len 2 dni, to by sa nemalo nic stat nie?

este raz vdaka za ochotu, ste super babenky 😉

fiallinka
2. lis 2010

@felicita2 tak super, já užívám ještě jedny léky pravidelně a když měl doktor dlouhou dovču a došly, taky jsem to tak udělala...ale radši to píchej pravidelně, hlavně ke konci těhu 🙂

felicita2
2. lis 2010

@fiallinka ano budem uz pichat poctivo 😉
ja som s tym ani nemala vlastne skusenosti, lebo teraz som brala prvykrat tie injekcie a dala mi hned 3 balenie, tak som predpokladaa, ze to ma vyratane a do najblizsej navstevy mi vystacia a ked som uz videla , ze mam niejak malo, tak som myslela, ze nie je problem vynechat ked mi predpisala tolko tak asi z nasledujuceho odberu mi povie co dalej ci budem pichat do konca tehu ci nie, ale ako som tu citala tak to sa uz picha do konca tehu, vysledky sa asi len tak z mesiaca na mesiac nezlepsia

a inac je to trochu neprijemne pichat do bruska v tehu, vzdy mam taky blby pocit, ci nepichnem nahodou babatka a cim dalej je to brusko vacsie a napnutejsie tak sa tazsie picha, ale zatial klop, klop niejake modriny nemam 😉 a na spodok bruska uz ani nedovidim, tak picham len hore tak tiez uz niekedy neviem kde pichnut 🙂

zulok
3. lis 2010

@cukor joj, slecna je uz krasne velka na taky tyzden, ale dufam, ze sa bude v brusku este nejaky cas vypekat..ty sa nam pekne drz, vsetko pekne zvladnes 😉 a sup, nech ti manzelik kupi nejake krzovky a pekne pozeraj serial za serialom, nech ti to rychlo ubehne..drzte sa nam 😀

@felicita2 super, ze ti dali injekcie bez receptu hned sa kludnejsie zije 🙂

@fiallinka a u teba to ako vyzera, pojde chrustulka na svet skor, alebo budu cakat do nejakeho 38??

ja som nervozna ako fras, vcera sa drobcek malo hybal, aj ked som vypila citronovu stavu, tak ma len dvakrat stuchol a hotovo, no nervy desne, tak sme ho vecer sli skontrolovat na pohotovost a drobcek zlaty je vporiadku.. no a ako sme cakali na vyhodnotenie monitoru, tak taaaaak zacal kopat, nezbednicek, co robil cely den a pol, netusim..ale som rada, ze sa nic nedeje..joj, keby sa mu uz chcelo z bruska, nebola by som proti..

nektarine
3. lis 2010

@zulok však 38tt, za chvilku ho máš venku 🙂

cukor
3. lis 2010

@fiallinka
@zulok
ahojte babenky.......ja sa šetrím,dr.mi zakázal nejaké behanie po obchodoch a mam zabudnut na predvianočné nákupy.aj som bola trosku rada,ze som v nemocnici,lebo tiez som bola nervozna z toho ,ze sa málo hýbe a tam mi robili kazdý druhý den tak som bola spokojnejsie ,ze ju pocujem.tak asi do januára budem len vylihovat 😀

nektarine
3. lis 2010

Tak jsem to nevydržela a udělala jsem si test. A nic....... Ani náznak. Pochybuju, že za dva dny (do pátku) se něco změní. Každopádně to v pátek zkusím, co kdyby náhodou. Ale vypadá to, že MS se zatím nechystá.

zuzananinka
3. lis 2010

ahojte dievcata - trosku sa vam sem votriem

@zulok ahoj chcem sa opytať co ti na hematologii hovorili o vedení porodu? ja si picham fragmin cele tehu a brala som aj anopyrin - v 36 tt som musela vysadit a hned mi vyskocili D - dimery - ale zatial to mam ako tak v norme na toto stadium tehotenstva. inak beriem aj lieky na srdce - a tam mi odporucaju sekciu - ale na hematologii prirodzeny porod.
dakujem