Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
9. lis 2010

@bettynka222 ...ahoj bettty... 😉

lulu10
9. lis 2010

@bettynka222 mám MTHFR C667T homozygot, ani lekar uz nevie, manzelovi este zistili zlu morfologiu spermii, tak sa teraz snazim patrat po tom ci to neni pricina, lekar pripustil aj taku moznost-ale neviem ci sa len slamky nechyta 😒

lulu10
9. lis 2010

@cukor ďakujem za povzbudenie,snazim nestresovat a beriem to tak ako pride, od januara zacneme snazilkovat a uvidime co na nas caka 😵

cukor
9. lis 2010

@lulu10 ...s tvojou mutaciou tu niektoré baby vynosili babätko len pomocou anopyrinu.väčšinou za neuspechom je viac faktorov....a vidíš aj tvoj manzel ma problémy....kludne to môze byt spojené aj s tým.len sa nevzdávaj,my sme absolvovali dokopy 12 rôznych uo/ivf,ket iui/a snád to teraz uz dotiahneme do uspešného konca.velmi ti drzím palceky a bojuj 😀

lulu10
9. lis 2010

@cukor dakujem 😵 ja sa dobijam pozitivom len tu na konikovi, ked citam co vsetko prizili baby ktore sem pisu a nakoniec to dobre dopadlo tak si vzdy poviem ze sa nevzdam, aj ja ti drzim palce, citala som tvoje prispevky uz davno a ked si napisala ze si konecne tehu tak som sa fakt tesila, tie tt ti neskutocne rychlo pribudaju a ja dufam ze aj mne raz budu 😉

bettynka222
9. lis 2010

@cukor ahooooj 🙂 ako sa s bublinkou mate? a netvrdim ze frax. krvacanie sposobil, len ze nie je proti krvacaniu 😉
@lulu10 a listovku, B12 a B6 si brala uz pocas snazilkovania a aj pocas tehu? tieto vitaminy su totiz pri MTHFR veeeelmi dolezite (dokazom je moje zdrave dietatko 😵)

lulu10
9. lis 2010

@bettynka222 áno brala som, 1x denne listovku, fembion 800 a aj B6 a B12 ☹ uz neviem co by som si este mala dat, z toho krvacania mam doteraz nocne mory 😠

nektarine
9. lis 2010

@bettynka222 je mi to jasný, děkuju.

madormi
9. lis 2010

@lulu10 to to bylo tak silné? ach jo, mě už doktro dal zeleonou v dalším snažení, ale nějak se bojím do toho po třetí jít :-/

lulu10
9. lis 2010

@madormi ano bolo to fest silne ale uplne bezbolestne, vsetci sa v nemocnici cudovali ze nemam vobec bolesti, ale nebudem ta strasit, aj ja sa bojim ist do toho znovu ale urcite sa nevzdam a znovu to skusim, a ty mas aku mutaciu?

madormi
9. lis 2010

@lulu10 tu samou C677T MTHFR homozygot :-/ no já do toho taky půjdu mimi chci tak mi nezbývá než to zkoušet dál a dál, po každé sjem zatím otěhotněla okamžitě tak uvidíme no

lulu10
9. lis 2010

@madormi aj ja otehotniem bez problemov a prvy krat sa mi stalo to co tebe, len plodovy obal bez plodu ☹ , a ty uz mas dietatko? ja nie ☹

madormi
9. lis 2010

taky ne ☹ snažíme se o první o to je to horší noo, ale tak jestli je nějaká spravedlnost tak to přeci musí vyjít 🙂 prostě tomu nechám volný průběh a budem věřit. a kolik ti je jeslti se můžu zeptat?

fiallinka
9. lis 2010

holky, tož já mám mthfr homozygot taky a zvládla jsem dvojčata, tak nebojte, to tím být nemusí... že to dopadlo blbě, je asi otázka té druhé mutace, ale prostě myslete pozitivně!

lulu10
9. lis 2010

@madormi ja mam uz 28 -no dost na to aby som uz mala babo, biologicke hodiny mi vyzvanaju ako dive

kaciatko81
9. lis 2010

@lulu10
@madormi som na tom podobne kocky... 29 rokov na krku, snazime sa o prve mimi... len ja ani neotehotniem bez problemov...
@fiallinka ty mas mthfr homozygot? som bola v tom, ze heterozygot ako ja 😅 nejako sa mi to pletie...

madormi
9. lis 2010

@fiallinka já se snažím ono nic jiného nezbyde než doufat takže do toho jdu znova :D
@lulu10 mě je 25 ale hodiny už taky buší :-/
@kaciatko81 a vy absolvujte umělko nebo zkoušíte přirozeně? no ono ještě to, že jsem dvakrát otěhotněla hned neznamená, že se podaří i na potřetí

fiallinka
9. lis 2010

@kaciatko81 heterozygota mám ten Faktor II - protrombin

kaciatko81
9. lis 2010

@madormi ja mam za sebou 3iui z toho jedno mimomaternicove tehu-zobrali mi pravy vajickovod... teraz to vyzera na ivf... ja viem, ze to nic neznamena... ja hovorim, ze sa budem tesit az ked budem drzat zdrave babo v rukach... @fiallinka, prepaaac... ja mam oboje hetero... mala som pocit, ze mas to iste

madormi
9. lis 2010

@kaciatko81 přesně do té doby budu jendoufat, no máme to ztížené ale o to víc si pak mimi vychutnáme :D

fiallinka
9. lis 2010

@kaciatko81 dyť to je jedno 🙂... a neboj, ivf má obrovské šance na úspěch...

lulu10
9. lis 2010

já mám pocit ze to asi ani nebude tou mutaciou 🙄 neviem uz co si mam mysliet , ved som uzivala vsetko co som mala a aj som si pichala od zaciatku ako mi vysiel test pozitivny a aj tak ... 😖

kaciatko81
9. lis 2010

@madormi presne tak 😵
@fiallinka dakujem si zlata 🙂 ty si mala obe tehu po ivf?

madormi
9. lis 2010

@lulu10 holky hlavu vzhůru ono to vyjde, vzájemně se tu podržíme, projíždím vše o mutacíh a dřív či později se každá dočkala tak se dočkáme i my 🙂

lulu10
9. lis 2010

@madormi presne tak!!! to si aj ja stale hovorim, len v poslednom case si to musim nejako castejsie opakovat 😀

madormi
9. lis 2010

@lulu10 no já si to taky opakuju furt dokola a přesvědčuji sama sebe :D

fiallinka
9. lis 2010

@kaciatko81 jj, obě - ale u nás je paradoxně problém v partnerovi a zdá se, že moje mutace na otěhotnění nemají vliv... teď byla kámoška v CAR, taky jí našli mthfr homozygota a i když má za sebou už 2 potraty (ale má i jiné problémy), tak se tvářili, že to na nic vliv nemá... takže fakt doktor od doktora... a ostatně, zdědila jsem to po rodičích a ti mne měli v 19ti a ani mne nechtěli, že 🙂

kaciatko81
9. lis 2010

@fiallinka no super, tak dufam, ze aj my budeme uspesni 😵 moja dr sa tiez na mthfr tvari, ze sa nic nedeje (kamoska ma injekcie), pozerala homocystein a v poriadku, tak sa vraj netreba stresovat. z toho protrombinu vsak uz nie je taka stastna. ono to mimomaternicove som mala vraj asi aj vdaka trombofilii 😒 ja zatial ani netusim po kom to mam, ale asi je to aj jedno 😀 😅

bettynka222
9. lis 2010

@lulu10 mne museli v nemocke nasadit kanavit, pichali mi pambu a ešte niečo. na začiatku som mala hodnoty zvýšené a asi v 7 tt sa zrazu zrazanlivost znizila (ale stále bola na hornej hranici) a začala som brutálne krvacat. po troch týždňoch to zahadne prešlo 😕

@kaciatko81 @madormi @lulu10 @nektarine nebojte dockate sa. chápem ako sa cítite, tiež som po neúspešných tehu mala strach že už nikdy neotehotniem alebo že sa nedockam babatka. prajem Vám aby ste čoskoro boli šťastné maminky 😵

@nektarine musí to byt pre teba veľmi ťažké potom čo si si prežila 😔 muselo to byt hrozne ☹ verím že podobne ako fialinka aj tu budeš mat svoje vlastne dieťatko a bude sa vedľa teba smiať na poduske keď už malo dávno spinkat 😵

nektarine
9. lis 2010

@bettynka222 jo, nic víc si nepřeju. Snad máš pravdu a bude to co nejdřív, a nebo, nechci to lámat. Hlavně ať se jednou dočkám. Ale jo, já tomu taky věřím. Jen kdyby už to bylo... Dík za útěchu 🙂