Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
11. lis 2010

dnes je to 32DC, to by ale stejně měla být silnější, ne?

lulu10
11. lis 2010

@tonytony ahoj docitala som sa ze si kvoli opakovanym potratom bola na IVF s PiGID? ja som v podobnej situacii, mala som opakovane potraty uz 3x vzdy 5-6tt, a tiez nam lekar v CAR nadhodil tuto moznost ale navrhol aby sme 4krat skusili prirodzene a ked to zas nevyjde tak skusime to PiGID, ale mne sa uz do toho prirodzeneho nechce, bojim sa 😔
vy ste skusili to PiGID? ako to dopadlo? budem vdacna za kazde info 😵 tiez mam MTHFR homozygot...

cukor
11. lis 2010

@zulok ...... 😲 gratulujem!!!!!!!...tak uz to maš za sebou........tak vela mliečka a zdravíčka......... 😲

simib
11. lis 2010

@tonytony No dali mi ich na hematologii.

ali87
11. lis 2010

@tonytony jsme z Plzně, takže chodíme do IVF Institutu v Plzni. Kam chodíš ty?

tonytony
11. lis 2010

@lulu10 No, já se dobře stimulovala, měla jsem dst vajíček, manžel má i špatný spg, tak jsme měli i ICSI, embryjka se krásně prý víc než ukázkově vyvíjela až do předposledního dne, kdy udělali nPGD a zjistili, že mají vady chromnozomů- tudíž by se nechytili nebo potratili nebo bychom čekali postižené dítě, takže ty zavést nemohli, zbylo jedno jediné embryjko- zdravé, silné,... ale výsledek nula, nechytilo se, nevím proč, já prostě sázela na to, že když bude zdravé, že to musí dopadnout, ale ne☹ Prý to nemusí vyjít vždy, což je jasný, ale já tomu moc věřila, i proto jsme šli do PGD hned u 1.IVF... Nicméně teď vím, že vzhledem k potvrzení chromozom. vad embryjek, že přirozeně je malá šance( já navíc mám i anovulaci) a že bych zase roskovala i při norm. IVF potrat nebo postižení... Podotýkám, že mám 1 zdravou dceru skoro přirozeně☹ Takže tak... Opět budeme mít IVF s PGD, ale bojím se, že nic zdravého třeba ani nezbyde... Snažím se teď udělat maximiúm- pít kontryhel, max. vitamínů, chci si nasadit Prednison, který jsem u 1.IVF neměla a teď hl. taky dořešit ty trombofilie... Což nevím, zda se dá stihnout- čeká mě ještě hematologie- nevím, za jak dlouho jsou výsledky a jestli pak hned mohou nasadit ty injekce nebo Anopyrin, když už seIVF blíží...

tonytony
11. lis 2010

@ali87 Já chodím do Heliosu v Brně.

tonytony
11. lis 2010

@simib A ty mášn pouze MTHFR a homo nebo heterozygot?

tonytony
11. lis 2010

@nektarine No, mě by se ty // teda moc líbily🙂

lulu10
11. lis 2010

@tonytony fúúúha velmi ti drzim palce, smiem sa spytat kolko krat si potratila a v ktorom tt? ja sa neviem rozhodnut ci ist do toho prirodzene alebo skusit to IVF s PiGD, a boli ste s manzelom na genetike, ake vam vysli karyotypy?

tonytony
11. lis 2010

Holky, nemáte radu na to, jak rozjet MS nebo já nevím, co mám dělat☹ V pátek jsem měla poslední Proveru( beru ji na úpravu cyklu- mch. je to horší než lepší) a to už jsem 2.den tak nějak špinila a od té doby špiním, docela dost- hnědé kousky, byť teda spíš na WC než na vložku... Ale ne ane se to rozjet v klasickou červenou MS☹ Tak fakt nevím, co stím, dne suž mi přijde, že špiním minimálně... Mám začít stimulovat apotřebuju vědět, kdy byl 1.den MS ato teda fakt nevím, jak mám na to přijít☹ Nebo myslíte, že ještě MS dorazí??? Už jsem fakt zoufalá, od 16.dne cyklu musím začít brát léky na IVF a jak to mám vědět??? To se mi ještě nikdy nestalo, včera jsem v noci seděla ve vřelý vaně, aby se to rozjelo a stejně nic☹

tonytony
11. lis 2010

@lulu10 Na genetice jsem jako takové nebyly, jen na těch mých trombofil. mutacích a genet. nám vyšetřili ta hotová embrya... Dr. vzhledem k tomu, že máme zdravou dceru, tomu nepřikládal důležitost...
Jinak já potrácím vždy hodně na začátku- nejpozději bylo v 8.tt:-(

lulu10
11. lis 2010

@tonytony ja som sa dostala len do 7tt ☹ ale ty mas aspon dcerku -to ja sa musim este moc moc snazit 😢 mam z toho hlavu ako balon, neviem co dalej robit, aj moj manzel ma zly spermiogram, ma zlu morfologiu-len 1% dobre, myslim ze aj to moze byt dôvod, k tomu vam lekar nic nepovedal? aky ma manzel problem so spermiogramom?

tonytony
11. lis 2010

@lulu10 No taky ne moc dobrý, ale ne vyloženě tragický, nevím, možná ho teď má i lepší, bere už vlastně 6. měsíc vitamíny... Měl problém taky v morfologii a v cíleném pohybu spermií☹
My toho máme fakt dost- já anovuláky, on spermio nic moc, embrya vady chromozomů, trombof. mutace a já ještě paradoxně v těhu krvácím- i u dcery- až do 5. měsíce, takže hrozící potraty furt☹

nektarine
11. lis 2010

@tonytony to ti bohužel neporadím 😒 Ale já jsem měkdy měla MS taky takovou, že jsem 5 dnů špinila a to celkem dost, ale krev žádná. Doktor, ke kterému jsem tenkrát chodila, říkal, že to nevadí, brala jsem HA, že to je tak normální. Že tam krvavá krev být nemusí.

lulu10
11. lis 2010

@tonytony aj ja krvacam, vzdy sa to zacne spinenim a potom krvacanie, a dcerka sa vam podarila na prvy krat? alebo aj predtym si potratila?

lulu10
11. lis 2010

@tonytony s takouto menstruaciou nemam skusenost, tak to ti neporadim, MS je jednine co mi funguje bez problemov-teda zatial 🙄

tonytony
11. lis 2010

@nektarine No, tak to teda fakt nevím, jetsli tohle fakt byla MS, jak to mám brát☹ To jsi měla HA v rámci IVF nebo normálně? No, já s HA kdysi taky mívala slabší MS a ně tak červenou, ale tohle mi prijde teda ža moc málo menstruační, nevím, no, už je to dýl, co jsem HA brala☹

tonytony
11. lis 2010

@lulu10 Potratila jsem i před dcerou- 1.potrat byl při mém 1.těhu:-(

lenka_66
11. lis 2010

@zulok gratulujem .tomu sa fakt povie rychlovka.ved mne aj bezny nekup trva dlhsie 😀 .meno ste krasne vybrali.prejem vela zdravicka , mliecka .... . a matusko este bude hrdy na braceka 😉

@fiallinka to uz 36tt ??? 😕 .ved to uz moze byt kazdym dnom 😉 .drzim palce

erika12345
11. lis 2010

@zulok blahozelam, krasna spravicka. 😉 Obom vam zelam vela zdravicka.

Dievcata, mam nervy, niekolko tyzdnov som mavala nevolnosti a ako zacal tento tyzden tak nic. Na ultrazvuk idem az v utorok, myslite si, ze to moze byt o.k.? Bojim sa, aby sa babatko, ak uz nahodou nezije, umelo nedrzalo len kvoli utrogestanu.... Pred rokom v 12tt sa zistilo, ze nezije a ja som vobec nespinila...Lenze vtedy mi nebyvalo zle, nemavala som ine priznaky okrem prsnikov. Priznaky nejake stale su ako nechutenstvo, unava, zmeny prsnikov, obcasne pobolievanie podbruska, ...Ja som si myslela, ze tie nevolnosti mali prejst tak v 13tt, nie hned po11tt.. Pred tyzdnom som sice chodila s vedierkom, ale aspon som si myslela, ze je babo v poriadku a teraz.... .Som sa potrebovala vyrozpravat, nezvladnem, ak to zas nevyjde..

nektarine
11. lis 2010

@tonytony ne, normálně, je to tak 2 roky zpátky.

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 Eri, neboj, nemusí to vůbec nic znamenat. Opravdu, někdo říká, že nevolnosti končí ve chvíli, kdy je dotvořená placenta. A to už by u tebe bylo.... Nepropadej hned nejhorším myšlenkám. Moooc držím pěsti.

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 a nebo jestli jsi hodně nervozní, tak zavolej na gyn. a zeptej se doktora. Třeba tě vezme na utz dřív.

erika12345
11. lis 2010

@nektarine dakujem, nechcem volat skor, lebo tak ci tak mam mat v utorok ultrazvuk, lebo to uz budem mat hotove tie genet. testy, tak nech mi ho nemusi robit tak po sebe. Ale nervy mam riadne, od pondelka nic a to narocky jem sladke, z kt. mi byvalo zle...tiez ma napada, ze ja som vlastne podla ms uz v 13tt, ale podla ultrazvuku v 12tt, tak ak by sa to nejako posunulo, mohlo by to pasovat. 😉 tebe ten testik silnie alebo nie? A mas stale spinenie?

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 No tak vidíš, to bude dobrý, určitě. V pondělí ráno jsem měla poslední utrogestan takže už to jsou 3 dny a ani špinění a ani MS, nic. A ten test mě dneska fakt překvapil, je o hooodně silnější, než v neděli. Bože, jak bych byla šťastná, kdyby tam zítra na tom utz byla bublinka! Kdyžbych těhotná byla, tak se začalo vajíčko zahnízďovat minulý týden ve středu(podle špinění), takže teoreticky už tam týden je. To je na bednu to čekání, fakt. To pořád přemýšlím jak by bylo, kdyby bylo, jak by bylo, kdyby nebylo....... Děs.

erika12345
11. lis 2010

@nektarine tak to tam potom mimi je, vsak inak by ten test nesilnel. 😉 Drzim na zajtrajsi ultrazvuk palce, nech to vyjde. 🙂

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 děkuji, snad jo. 🙂

erika12345
11. lis 2010

@nektarine vsak ak by si nebola tehotna, nemalo by co byt silnejsie, ci ako to myslis?
prepac, to som reagovala na tu otazku, ze si 32 den cyklu....ze aj tak ma byt ciarka silnejsia, ako si to myslela?

nektarine
11. lis 2010

@erika12345 jo, máš asi pravdu, ale bojím se... Ještě se nechci radovat předčasně, až ho tam uvidím, tak tomu budu věřit, nebo aspoň až v podnělí budu mít výsledky z krve, a budou o hodně lepší, měly by být, když i test je...