Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
21. lis 2010

@madormi No, normálně se dá koupit samostaný hořčík nebo v kombinaci s vápníkem bývá- nebo pij Magnesii🙂

nonika
22. lis 2010

@fiallinka to si pozriem v papieroch aku mam ja tu hodnotu.....ja mam vsetky ostatne hodnoty v poriadku len tie Ddimery tam strasia ☹ .....ja som zo zaciatku pichala fraxik ale zacala som mat nato alergiu, tak mi to zmenili na Clexane.....a od piatku uz picham aj rano aj vecer....

skippy7
22. lis 2010

@nonika a aky Clexane pichaš,kolkatku? a pichaš 2x denne?? 😕

berule
22. lis 2010

Ahoj, náhodou jsem narazila na tyhle stránky a potřebovala bych poradit. Jsem těhotná a mám jít na NT+, píchám si denně Fragmin a zajímalo by mě, jestli ten Fragmin může ovlivnit výsledky NT+? Moc děkuji za odpovědi. 🙂

fiallinka
22. lis 2010

@berule ahoj, prolezla jsem ohledně toho dost informací, ale podle všeho to vliv nemá... sice jakási hodnota krevní srážlivosti snad může ovlivňovat výsledky krve, resp. myslím papp, ale když už pícháš fragmin, tak by krev měla být zhruba v normálu. Tak držím pěsti.

berule
22. lis 2010

@fiallinka Moc děkuji, snad to bude dobré. Ještě by mě zajímalo, když si ten Fragmin píchám teď v těhu, zůstane mi to i po porodu, teda pokud se nic nepokazí?

buburka
22. lis 2010

@berule Ahoj.Fragmin nema ziadny vpliv na NT+ a nepodiela sa ani na ovplivnovani inych parametrov, ktore odhaluju mozne poskodenia plodu pocas tehotenstva. Liek samotny niak mimi neovplivnuje, len moze tvoju zrazanlivost a tu sleduje tvoj hematalog.

fiallinka
22. lis 2010

@berule po porodu budeš píchat jen pár týdnů a pak injekce vysadíš - teda aspoň většina holek, pokud se ti ta mutace neprojevuje nějak blbě... mně doktor řekl, že mám dopíchat injekce, které mi zbydou (mám toho ještě na cca 3 týdny po porodu) a pokud nebudou problémy, tak už k němu nemusím a kontrola až za rok.

berule
22. lis 2010

@fiallinka No já bych ani o žádné mutaci nevěděla, kdybych neprodělala 2 MA ☹ , tak snad to bude dobrý.

nonika
22. lis 2010

@skippy7 rano picham 0,2 a vecer 0,4.....nechcela mi to dat lekarka do jednej davky, tak to rozdelila takto....ked to pojde takto dalej tak uz nebudem mat miesto, kam pichat ☹

simib
22. lis 2010

Ahojte.Pamätáte si ma.Bola som tu nedávno.A práve dnes som si našla krásne //.Mám aj v albume.Už sme po dvoch rokoch nedúfali.A v januári sme mali ísť na IVF. 🙂 🙂 🙂

denisocka
22. lis 2010

@simib gratulujem,až mi mraz prešiel po tele ! vela sil a vydržať do konca ! 😉

simib
22. lis 2010

Ďakujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cukor
22. lis 2010

@simib ....tešíme sa!!!!! 😲
@fiallinka ...ako ?..uz sa ti to kráti.....ja mam kazdým dnom väčší strach.

zulok
22. lis 2010

@simib gratulujeeem a silno drzim palce

nektarine
22. lis 2010

@simib ahoj, no to je paráda, moc držím pěsti 😉 ať je vše o.k.

simib
22. lis 2010

Ďakujem vám všetkým 🙂

fiallinka
22. lis 2010

@cukor ani mi nemluv, teď je to úplně děsivé, nebudu ti lhát ☹

slavkav
22. lis 2010

@simib drzim silno palce 😉

baby chcem sa spytat - vcera, ked som si pichla inj - tak som trosku potiahla ihlou tak - ze sa mi tam dostalo trosku vzduchu - ja som to potom nestiahla po tu tekutinu - teda nevypustila som vzduch - ale cele - teda aj so vzduchom som to pichla do bruska - moze to byt nejaky problem, ked som to pichla aj so vzduchom?
a ked som si to vcera pichla - onedlho sa mi babo zdalo dost aktivnejsie - to je len zhoda nahod vsak - nemoze to mat s tou inj ziaden suvis, vsak? blbe otazky - ale tak sama doma - tak dumam 😉

petah82
22. lis 2010

@slavkav ja picham od zaciatku, este nikdy som vzduch z injekcie nevypustala, pichame do tuku, tam aj keby nejaky vzduch bol, tak nevadi, to by si tu bublinu vzduchu musela pichnut priamo do zily a to myslim je priam nemozne, skor tu zilu prepichnes ako sa napichnes priamo do nej.... nemaj najmensi strach 🙂 a moje mimko kope o 106 ked natiahnem brucho, aby som mohla pichnut 🙂 asi mu krivim jeho domcek 🙂

bettynka222
22. lis 2010

@simib gratulujem 😵
@denisocka ahoooooooj ako sa vam doma dari?

slavkav
22. lis 2010

@petah82 dakujem za odpoved 🙂

denisocka
22. lis 2010

@bettynka222 ale mesiac ma boli brutalne hrdlo,liecim sa vsetkym aj atb,a nakoniec mam v hrdle aj ustach kandidu,vsetko ma boli,toto som este nezazila.boli ma hrdlo,svrbia usi a kutiky ust,des!

tonytony
22. lis 2010

@berule Ahojky, takže Ty máš 2 děti normálně a až pak jsi 2x potratila a přišli Ti na trombofilii a proto teď pícháš? chápu to dobře? A Ty jsi měla nějaké špatné hodnoty v krvi, že Ti dali injekce nebo jen preventivně? Zajímá mě to, neb já mám taky už 1 dítě ok a teď potraty a taky mi mutaci zjistili, ale do injekcí se jen tak zatím neženou- hdu teprve teda na odběry a prý pokud dopadnou ok, tak jen listovka a B vitamíny, tak mě to zajímá, jak to máš Ty. Jinak já byla teď na hematologii poprvé- u sv. anny v Brně.

berule
23. lis 2010

@tonytony Ahoj, jo pochopila jsi to správně, 2 zdravé děti a 2 zmlklé těhotenství, dělali jsme si genetiku, na výsledky čekáme( ale prý asi budou v pořádku když máme 2 zdravé děti), loni po posledním potratu mi dr. Vlašín vzal stěry na trombof. mutace a vyšla mi MTHFR C677T heter., až jsem zjistila že jsem těhu tak jsem šla na hematologii a tam mám všechny odběry v pořádku, jen mám strašně málo železa, takže beru železo, euthyrox na štítku, calibrum, kys. listovou(1mg denně na dopor. z genetiky) a 4. den si píchám Fragmin. Doktor řekl, že mám všechno v pořádku jen tu mutaci a že když už jsem 2krát měla ztráty, tak mi radši ty injekce dá, abysme něco nepokazili. Protože podle pitev se nezjistila žádná příčina, proč se to stalo( to mi řekla dr. na genetice). V pátek jdu znovu na hemat. na kontrolu, tak uvidím, co nového mi řekne. Chodím do Bohunic.

slavkav
23. lis 2010

este vas budem otravovat 🙂 preco hematologovia neodporucaju prichat v tehu do bruska inj? lebo mne teda povedala, ze teraz nie - ale kedze som doma sama a aj vy si mnohe pichate do bruska - tak si picham aj ja - moze to byt nejaky problem? lebo napr. do nohy ste si to kde pichali? ja si tam tu riasu veru na nohe neviem poriadne spravit

cukor
23. lis 2010

@slavkav .....mne hematologička nič také nezakázala.stale picháme viac do bokov a tam sa mi to zdá najmenej bolestivé.

slavkav
23. lis 2010

@cukor dakujem

tonytony
23. lis 2010

@berule No, to mi taky dr. v Caru tvrdil, že genetika bude asi ok, když máme 1 zdravé dítě, ALE já mám nakonec dokonce 2 mutace trombofilní- v té co máš ty jsem homozygot a v té druhé 1298 jsem heterozygot... No a dr. mi zatím( ještě před výsledky odběrů) řekla, že spíš mi injekce nedá, že když jsme v těhu v 1. trimestru krvácela, že by se toho bála víc než zase potratu- já teda potrácím( naštěstí) dost brzy- nevím jak Ty? Ale já nejdýl v 8.tt... Ale strašně se toho bojím, aby se to zase nestalo... Jenže nemůžu dr. asi moc odporovat... Asi kdyby tam nebylo to krvácení, tak se budu hodně o to prát, abych raději injekce měla, ale takhle chápu, že se toho může bát.... Nevím, no... Na druhou stranu nám teda teď při 1.IVF díky PGD, které jsme si nechali při IVF dělat pro sichr a pro podezření, že bychom mohli mít díky potratům vadná embryjka, oprvadu našli vady v chromozomech, takže možná je příčina i tam, ale co když nejen tam??? Ach jo, nevím, co je správně☹ Moc díky za info o Tobě, zítra jdu na odběry a v pátek za dr. se domlouvat dle výsledků co ajak dál, zatím teda ďobu listovku, Femibion a B vitamíny...a modlím se...

lenka_66
23. lis 2010

Ahojte,
sledujem vas ale pisat nestihacka .
@cukor no nadhera to cislo tt .drzim palce vsetkym tehulkam (aj co ma nepoznaju ) a snazilkam tiez .maminy nech si uzivaju tie krasne chvile 😉

baby ak mozem poprosit klik na paci sa mi to .Dakujem 🙂
http://www.datart.sk/vianocny_datart/darcek/ind...