Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
8. dub 2008

Lenockaaaa, drziiim palceky, drz sa naaaaaaam. Aach , maju to ak tazke. Ale isto to zvladnete. Pan manzelik Lenocky a hrdy ocinko, nejake nove spravicky nie su? Hlavne tie dobreee!!!! Jaaaaaj, sa tak bojiiim. Tehulkovanie je taaak tazkeeee a bezproblemove tehu... je priam zazrak.

Ahoj Ifpod, je mi luto, ale ja som nikdy nevedela, ake cislo je este v norme a ake nie, vzdy som len stresovala, ze stupa.. a nic som nevedela. Lekarka mi len povedala, ze sa pozeraju na celkove vysledky, nie len jednej veci. A ak si si sama naordinovala anopyrin, tak urcite si znic davku, stovka je dost velka.
Ono hematologovia su sikulkovia, keby nieco bolo moc zvysene, dali by ti vyssiu davku.
No, ja som tu tiez palsila, tak nemam co hovorit, ale lekarom musime verit, ved co ine nam aj zostava, ze? Drzim palce.

Alinuska, tie testy vychadzaju casto falosne pozitivne, to este nic neznamena, to ide o tie tripple testy? A ano, niektori lekari ich ani nerobia. Verim, ze bude vsetko vporiadku.

Lulaaaaaaaaaaaaaaa, gratuujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, paraaaada, drzim palce, aby si si tehulkovanie pekne uzovala a vsetko boo vporiadku. A si sikulka, z evcelicky tak pekne znasas, no radost citat. Drzkajte sa. A cmuk drobcekovi v brusku.

Annaanna, je mi luto, ze si sem prisla, prepac, som taky nevzdelanec, ale trombofilia sa da aj ziskat. Fuuha, tak to som nevedela, brrrrr. Drziim palce, nech vsetko dobre prebieha.

katka28
8. dub 2008

Ahojte babule,

nevieme o Lenocke nic nove? Tak strasne sa o nich bojiiiim. Musia to zvladnut. Ja nie som veriaca, ale aj tak som v mene Lenky poprosila toho hore, aby nam ich ochranoval. Budem jej aspon posielat pozitivnu energiu a nesmieme stracat nadej. Lenocka nasa, drrrrrrz saaaaa.

katka28
8. dub 2008

Lulka, veeeelmi som sa potesila dobrej sprave. Drzim vam prsteky, dobre sa staraj o mimiska. Aj Tebe budu tyzdne nabiehat, ani si to neuvedomis ako. Ved uz teraz mas 4-5tt.

Dnes som bola v poradni, sme v poriadku. Zajtra prihodim novu fotku z usg. Uz zretelne citim steklenie a mrvencenie. Akurat, ze mam v moci zase cukor, tak v 24tt budem musiet ist na ten "glukozovy" test. mam sa objednat na vysetrenie v 20tt na morfologiu plodu. Dievcata, ked som mala strach predtym, tak teraz mi neskutocne zviera hrdlo. Je vsetko ok, ale dnes som mala po vysetrenie pocit vlhka, potom som doslova citila, ako keby mi nieco teple stekalo po nohach. Ja viem, ze chaosim a stresujem, ale bolo to take skutocne. Normalne som si zasla na verejne wecko a musela som sa presvedcit. Mal by ma niekto preflasknut po "papuli", nech sa spamatam.
Dnes mi na gynke riadne stupol tlak. Minule bola na zastup nejaka sestricka, ktora stratila moju kartu. Dnes uz bola ina sestricka, karta sa nasla, ale ziadne krvne vysetrenia tam nie su. Takze vsetko (aspon co sa da spravit este), mi musia urobit na buduci tyzden. Ale konecne tam teraz bola sestricka, co mala prehlad a dufam, ze tam ostane aspon do septembra. Aj na moc mi ta chaoticka sestricka dala papierik nie z gynky, ale peciatka tam bola od nejakej diabetologcky. Riadne sa v labaku vykricali, ja na nich, ze mi test urobia aj keby som tam mala cakat do rana, ze sa naspat uz nevraciam. Ja som miernej povahy, mam bohovsku trpezlivost, ale niekedy je toho aj na mna dost. Este aspon ze bolo vonku pekne.

Ani ja nemam chut na smailikov, stale myslim na Lenku, ako sa ma, ci je to lepsie a tak. Velmi jej prajem zdrave babatka a nech je vsetko v poriadku.

Pozdravujem vsetky aj nove babule. Verme, ze zajtra na nas budu cakat dobre spravy.

alinuska
9. dub 2008

Katuska, nateraz mas zakaz citat poplasne spravy!!! Viem to podla seba, clovek si potom vselico ponamysla a tak sa vystresuje, ze az...a to ti teda vobec netreba!!! Ty bud len v klude, vsetko je OK aj malinkemu sa u teba lubi a uz to aj dava najavo, takze kluuuud!!!!!!! Nechapem, ako sa moze stat, ze sa karta strati a potom chybaju vysledky?! Ten cukor v moci ma mrzi, je to neprijemne, ale mamina sa musi na chvilu zriect pozitku zo sladkosti!!! Vsak to male za tu "obet" stoji, no nie 😅 ? A vcelku miernu povahu mam aj ja, teda doma ani moc nie, ale na cudzich ludi sa snazim byt mila a trpezliva, ale co je vela, to je vela aj na mna a sem-tam mi teda tiez prasknu nervy, hoci sa to nestava casto a potom to hned lutujem, ze som sa neovladla...som uz raz taka.

Lulke srdecne blahozelam k tehu a prajem pohodove tehulkovanie, nech je drobec zdravucky a narodi sa az o 8 mesiacov!!!

Kappuska, no, diky za uznanie, ale zasa taka dokonala teda nieeee som. Len hladam a skusam vselico, aby som co najviac pomohla zlatusikovi, nech uz medzi nas konecne priiide!!!!! V kazdom pripade som velmi rada, ak niekomu poradim nieco, co sa zide... Od kedy teda beries ten wobenzym a v akych davkach? A aj keby islo o placebo efekt, ze si clovek namysla, ze mu to pomoze, tak aj na ten ucel je to fajn, lebo psychicka pohoda je v nasom pripade velice doooolezitaaaa!!!!!!!

O Lenocke neviem nic nove? Ale osobne som presvedcena, ze v tej nemocke sa o nu postaraju a budu vsetci traja v poriadku!!! Manzelik ju bude o to viac rozmaznavat 😉 ! Stale na nu myslime a drzime palce, nech to dobre dopadne!!!

Zulocka...cmuk pre Matuska-anjelika, ako to zvladate? Ja viem, vsetko si uzivas, tak si to uzi aj za nas (aspon zatial, kym to nezazijeme na vlastnej kozi)!!!

Annaanna ahoj, prepac, viem ze som sa na to uz pytala a urcite si mi to uz vysvetlovala, ale nejako mi to uslo a hrabat sa dozadu cez kopec prispevkov = desna predstava, tak este raz: ako si tu trombozu ziskala, ked ju nemas dedicnu? A dikes za drzanie palcov, potrebujeme to tu vsetky ako citas a na oplatku, aj my drzime palce tebe!!!

lola19
9. dub 2008

Ahojte babenky, ja sa normalne bojim o tu nasu Lenocku, drz sa moja. Strasne prezivam teraz taketo veci,sa bojim o nu a o malickych, ale drziiiiim moc palecky, nech to zvladnu. Myslim na vas a vcera som poprosila mojho anjelika tam hore, nech stoji pri nich, nech to zvladnu a nech nedovoli, aby sa im nieco stalo.

janulka7
9. dub 2008

Ahojte. akovidim je vas tu hodne s problemami krvi. mne to zatial este nepotvrdili ale moj lekar mi povedal ze si skoro 100percentne isty ze mam hsutukrv co bolo podla neho pricinou ze som pred necelymi stryrmi mesiacmi potratila mojho chlapceka. bola som v piatom mesiaci a nebolo to spontanne. zastavilo samu srdce , a to pravdepotobne z tej krvi. vcera ked mi to povedali tak som mala den histerie , hrozy , paniky a neviem coho este. dnes som trosku viac v klude ako to tu citam. Ja mam 5 rocnu dcerku a po jej narodeni mi diagnostikovali zvysenu cinnosti stitnej zlazy, bola som na tom dost zle jale teraz som o.k. vraj to mohol byt ako detonator, ta stitna zlaza a teraz zbieram vsetko mozne, ☹ nasli mi nieco aj na srdci tak si musim davat pozor a pravdepodobne hned ako sa im potvrdi tak krv mi budu pichat injekcie. aspon tak sa zatial vyjadrili. ☹
mam z toho vsetkeho strach. a citim sa hrozne. A strach z toho ze stratim zase dietatko uz dost neskoro mi nahana hrozu. Lebo mi tvrdili ze som stopercentne zdrava a babo tiez.
som vsak rada ze som nasla niekoho kto ma pdobny problem a ked vas tak citam dodavate mi energiu a chut skusit to znova.

katka28
9. dub 2008

ahoj Janulka, je mi velmi luto, cim si si presla. Je nas tu naozaj dost a kazda s podobnym trapenim. Mozno Ta trosku povzbudi moj pribeh. V skratke tiez som bola zdrava ako buk, nase dievcatko z minuleho roka tiez, ale spolu s chorobou krvi a stitnou zlazou sa mi nahle odlupla placenta a o babulku sme prisli na zaciatku siedmeho mesiaca. Spravili mi sekciu a cakali sme osem mesiacov, skusili sme to znova a hned na prvykrat to vyslo. Teraz som uz 16tt. Som na pn, ale staraju sa o mna a dufam, ze to tentoraz vyjde. Takze neklesaj na duchu, urcite to bude aj u Teba v poriadku, lekari sa o Teba postaraju a onedlho Ti budu nabiehat tyzdne az do 40tt. Injekcii sa bat nemusis, sme tu viacere, co si pichame a Zulocka ma zdraveho krasneho synceka. Takze sa drzkaj, mysli hlavne pozitivne. Vsetko pride. Drzim Ti prsteky, aby sa vsetko na dobre obratilo amala zdrave dietatko.

Lenocka nasa, dufam, ze si v poriadku. Vydrz to v tej nemocnici a hlavne budte v poriadku, vsetci traja resp. styria aj s manzelikom spolu a zdravcki. Myslime na Teba vsetky.

zulok
9. dub 2008

Lenocccka, drzkaj sa naaaaaaaaaam. TIe dni letia taaak pomaly, vzdy sem pridem, ze bude nejaka dobra sprava a nic. PAn maznelik Lenocky, drzkaj sa aj ty a vsetko pekne zvladnete.

Katka, no ja by som ich asi v zuboch rozniesla, stratit kartu a vysledy 😠 aach jaaaaaaj. A urcite budes ty aj drobciatko vporiadku, pekne to zvladnete do uspesneho konca.

Alinuska, aj ja som taka, ze vybuchnem a potom to lutujem. Mne sa to ale stavalo dooost casto, ako som otehotnela, som si povedala, ze musim byt kludna... a odvtedy sa mi to stalo trosku menejkrat 😅

JAnulka, aach jaaaaaaaj, zas niekto novy???? Je mi to tak luto, ze sem stale dakto pribudne, keby uz nikto nepribudal. JAnulka, to nemyslim tak, ze aaby si sem nechodila, ale aby si sem nemusela chodit.
Aj ja ked som sa dozvedela , co mam, som sa veelmi prelakla a bala som sa, ze babtko nikdy nedonosim a bolo to strasne, a potom som objavila tuto diskusiu a zablikala nadej, ze sa to podari. Musi to byt strasne prist o babatko v tak pokrocilom mesiaci, clovek si uz mysli, ze uz vsetko bude dobre a zrazu toto. A to nehovorim, o Tebe KAtka
☹ Ale uz to vsetko pekne zvlaadnete, jasnee??!!!!
JA som bola tiez zdrava ako rybicka, behavala som, sportovala, nebyvala som chora.... az ked som zacala ucit v skole, imunita sla dole, ale i tak som bola vpohode, ani vo sne ma nenapadlo,ze budem mat problem donosit dietatko, ked sestra ma 3 , ja som z 3 deti, mamina bola zo 4.... vsade vela deti a ja mam s tym problem. Ale nastastie nam Pan Boh daroval MAtuska a uz po nicom inom netuzim, len aby mi dlllho zil.
DRzkajte sa pusinky.

Aaaach jaaaaj, tak mi tu chyba Lenocka... ale urcite coskoro tu bude pisat aj s chlapakmi, teda bude pekne lezkat a diktovat manzelickovi, ale urcite budu vporiadku, že????

kapp
9. dub 2008

Ahojte babuľky moje zlaté!

Jedným uškom počúvam Nanu, čo mi rozpráva o škole, takže to berte s rezervou...

Babuľky - vy ste toho popísali ... normálka mám problém si všetko zapamätať ...

Janulka, Katuš - je mi ľúto, že ste prišli o bábenká v takom neskorom štádiu - muselo to byť ťažké, ale ste statočné ... Lolika - ty si samostatná kapitola - ty si proste úžasná, ako si to zvládla ... Ja by som sa asi zosypala ...

Katuš - teeeeda, keby mi stratili kartu, ja by som teda urobila krikuuuuuu - a to som holubičia povaha, ako vraví môj manžel ... Aj to sa môže stať? Prepánakrála - veď sú tie sestričky za to platené, aby si poriadne vykonávali svoju prácu v prospech pacientov, nie aby im prevádzali infarktové stavy ...

Lenočka - ktovie, ako sa máš, dušička ... Všetky na teba myslíme ... Musí to byť ťažké - keby aspoň tvoj manželík nám dal správičku, či ste OK ...

Zuločka - moja zlatá, ty si taká dobrá dušička ... aj Alinuška ... vy nás tu všetky povzbudzujete a povzbudzujete ... ste naše zlatíčka! Aj mne chýba naša Lenočka ...

No - baby, takže tie moje výsledky: normokoagulačný stav - až na diskrétnu pozitivitu D-dimérov (klasika - zase nad normou, ale iba troška), v krvnom obraze hraničná lymfocytóza (množenie lymfocytov = pravdepodobne prekonávam nejaké vírusové ochorenie, dúfam, že ten Wobenzym = Alinuška, momentálne som na dávke 3-2-2 a postupne budem zvyšovať až na 3-3-3 - + hliva ustricová zaberie = takže predsa len išla imunita dolu, keď sa mi vyhodili tie vírusové bradavičky), biochemické parametre v norme. Inak doporučený iba Wobenzym (ďakujem Alinuška ... si šikulka) a kyselina listová. Máme skúšať naďalej (akurát sa mám že vraj prihlásiť na tanečnú, aby mi z toho snažilkovania už "nekapkalo na karbit"), a keď sa zadarí, tak obísť gyndoša a zrovna na hemošku, aj keby som mala trapošiť s tehuľkovským testom -t.zn. 2tt = nízkomolekulárny heparín ... Inak som zdravá ... Len ten rozum ...
Normálne som sa zľakla, keď mi povedali, že mám hraničnú lymfocytózu - veď to je chorobné množenie bielych krviniek ... Ale zas si myslím, že keby to bolo niečo vážne, už by ma rozháňali ... nie? Asi už z toho plašíííím ... ale posledných pár dní som neskutočne unavená ... tak som si to nejak blbo dala dohromady, a už mi po rozume behala leukémia ... Som blbá, že????

zulok
9. dub 2008

Kappuska, tanecna len prospeje, hlavne dusicke, a aspon sa trochu zabavite. Tu lymfocytozu, ci co, som mala ja ku koncu tehu, ked som bvam tu plasila a na nic sa neprislo, nakoniec sa mi upravilo mnoztsvo. asi som prekonala nejaku chorobku a a ni o nej nevedela, neplaaaaaaaaaas. Staci, ze bol dakto okolo teba chory, mal nejaky zapal... a tvoje telicko s tym uspessne bojovalo, ze si ani neochorela. A mozno to bol ten boj s bradavickami. Fakt neplas 😉

alinuska
10. dub 2008

Zdravim vas babulky...

Kappuska, ako vidim, my dve sme sa nasli...ja som rovnaky hystericky plasan (ak nie horsi)...tiez hned vsetko prenasam na seba a potom neskutocne stresujem 🙄 ! Naposledy v utorok...aby tych joboviek nebolo malo, nasla som tu na inej diskusii prispevky o protilatkach proti ovariam (vajecnikom), ze mozu znamenat predcasne vyhasinanie funcie vajecnikov a kedze mne pred 2 rokmi vysli tieto testy zvysene, hned som si predstavovala, ze ja uz vyhasinam... No, nie som sice o moc kludnejsia, ale potom som sa nejako uspokojila, ze sa ma to nemoze tykat a hotovo!!! Ja este musim zvladnut aspon jedno mimino a potom, nech sa deje co sa ma... 😕
Ani nevies, ako ma tesi, ze som ti dala dobry tip na wobenzym. Vidis, aj pani doktorka ti ho odobrila 😉. Ja len dufam, ze nam pomoze nakopnut nasu imunitu a aj tie vajecniky k fantastickym vykonom 😀 😀 !!!
Ja idem na buduci tyzden na odbery na gyndu aj na endokrinologiu, tak uvidime podla vysledkov, co dalej... 😝
A som nesmierne rada, ze mas normokoagulacny stav a tie zvysene biele krvinky su urcite len prechodnou zalezitostou pravdepodobne kvoli tym bradavickam! A vies co, toto forum je pre mna ako butlava vrba a psycholog zaroven. Sama tu cerpam energiu od vas a dost mi pomaha aj ked sa tu len jednoducho vykecam 🙂 . Pomaha to vedomie, ze nie som v tom sama, ze na mna ini myslia, ktori maju podobne problemy a drzia mi palce, a ze ma podporuju, to mi fakt chyba... 😒

Od Lenocky ziadne spravy, tak ziadne = dobre...tie zle sa siria rychlostou blesku. Ja verim, ze su OK!!! A myslim na nich a zelam vsetko dobre. Myslim si, ze si ich s drobcami nechaju v tej nemocke troska dlhsie. Ale istota je gulomet, radsej prelezat 9 mesiacov s vylozenymi nohami ako potom nieco lutovat! A Lenocka uz ma polovicu za sebou 😉 takze este polovicku vydrzi a bez debaty!!! 😉 😀

Ja ked sa rozpisem, panecku, tak to nikdy nie je na dve-tri vety...😀

andys004
10. dub 2008

Zdravím vás zlatíčka,tak koukám,že je tu bez Leničky smutno ☹ ,pořád na ní na chudinku musím myslet,ale věřím že to dobře dopadne.Já mám známou ,která na tom byla podobně jako Lenička a dnes má krásná zdravá dvojčátka i přes to,že se narodili dříve,ale bohužel musela být dlouho v nemocnici tedy až do porodu,takže si myslím,že u Lenky to bude to samé.Hlavní je aby to všechno dobře dopadlo strašně moc jí to přeji.Prožívám to tak nějak jako by se to stalo mě zkrátka jsem z toho taková nějaká smutná hrozně mě to štve,že život je tak nespravedivej ☹ ☹ ☹ .Jiní kteří ani třeba děti nechtěj a mají je na to šup a ti co by je chtěli tak do toho musí vkládat vše co mají pak procházet různými problémy,těch nervů a stresů co zažívají 🙄 to si ani obyčejný člověk neumí představit.Musíme,ale věřit,že všechno dobře dopadne.Mějte se a všem držím pěstičky.

Holky mám na vás jednu otázečku třeba to někdo z vás bude vědět.Může člověk s touto poruchou srážlivosti darovat krev?Pa pa pa. 😉

zulok
11. dub 2008

Dnes vedia s tymi predcasne narodenymi detickami divy, nech aspon vydrzia do takych 25 tt, najlepsie 28tt. Ale ono bude Lenocka este pomaly prenasat, že? 😉 A je tam toho, keby musela byt dlho v nemocnici, bola by s chlapciatkami 😉 Ale asi by ju prepustili skor a za nimi by chodievala, tak to robia aspon tutok. A veriiim, ze to vsetko pekne dobre dopadneeeee 😀 Lenocka je nasa sikulka a kedze chlapciatka su po maminke a ocinkovi, tak su silaci tiez a vsetko pekne zvlaaadnu 😀 😀 😀 😀 😀

Andys, to s krvou fakt neviem, ja som nikdy nemohla darovat, pretoze som nemala dostatocnu hmotnost, teraz jej mam aj navyse 😅 a tiez by ma to zaujimalo.

kapp
11. dub 2008

Andys - myslím, že nie ... Krvičku darovať nesmieme - aspoň ja si tak myslím ... Ja ju teda nesmiem darovať určite, lebo v detstve som prekonala infekčnú mononukleózu ... a tá ostáva v krvičke ako herpesvírus celý život ...

Baby - zas sa mi pokakuškal počítač, zas ten istý vírus ... Musí ísť definitívne do opravy, takže sa budem ozývať len z práce ...

A už rozumiem, prečo bola hraničná lymfocytóza - lezie na mňa totiž niečo, nejaká forma žalúdočnej chrípky - Nanu už mám chorú ... Ďakujem za pomoc k vytriezveniu 😀 ... Ono myslím, že je normálne, že akonáhle vám niečo nájdu zvýšené, povedia vám k tomu svoj komentár(lekári vedia vyplašiť), tak automaticky si začnete namýšľať, resp. domýšľať blbosti samozrejme súvisiace s nejakým smrteľným ochorením... Keď tej rakoviny je všade tak veľa ... Aj dnes je Deň narcisov ... a my máme v rodine toľko úmrtí na onkologické ochorenia rôzneho druhu ... ☹ Preto tie hysáky, fakt som sa zľakla - chápete = Nana je ešte malá, ešte ma potrebuje ... Jednoducho som sa naľakala, ešte že mám vás 🙂 😀 😅 ... Presne ako Alinuška povedala, toto fórum je taká bútľavá vŕba ... aj mne to veľmi pomáha ...

Myslím na Lenku a jej drobčekov ... bude asi na tom dobre, lebo inak by sa nám jej manželík ozval ...

kapp
11. dub 2008

Ahojko Zuločka 😀 = písali sme asi naraz ... 😀 , jasnačka, že Lenočka nám vydrží pokope - a pobyt v nemocnici to bude len istiť 😕 ... radšej nech sa nám ozve, keď už bude s mimískami v náruči 😅 ... my vydržíme 😉 , nech sú len zdravučkí všetci traja ... Lenka je statočná, musí to byť fakt stresujúce ... chlap by toľko nevydržal ... 😀

zulok
11. dub 2008

Kapp, aj ja som mala mononukleozu, jaaaaj, tak nic potom 😅
A s tym plašením, veď pamätáš na mňa 😕 proti tomu si šuvix 😀 😀
Jeeejda, a že na teba nbiečo lezie, nech už ma tie tvoje vírusy nehnevaju, od PC virusov až po tie zdravotne 😠 čo ti nedaju pokoj!!!!
A Lenocka to s chlapakmi naadherne zvlaadane a to s tym chlapom si asi nemala napisat 😅 nam da Lenockin manzelik po zadku 😔 hehehe,
A musime mysliet pozitivne, zvladnu to a hotovo, ina moznost nie je. Musime Lenocke dodat veela sily, nech sa nam vsetci drzia. 🙂 😉

zulok
11. dub 2008

A včera ma skoro šlak trafil. Branko došiel za mnou, že MAtuško vela vygrckal, tak že ho chytim na ruky a ponunkam si ho.... a ako som ho zdvihla, tak sa mi tak zakuckal, ze sa vobec nevdel nadychnut. ☹ ☹ ☹ TAk sme ho museli dlho vytriasat, az ho Branko drzal za hrudnicek dole hlavickou a vytriasal. aach jaaaaj esteze sa nam nadychol ☹ ☹ ☹ som sa vam musela prist vyzalovat, uz je dobre, y ste tu fakt ako butlava vrrba. 😔

kapp
11. dub 2008

Zuločka - to sa stáva s malými detičkami ... ☹ , ešteže ste takí šikulkovia ... a podarilo sa vám Matúška rozdýchať - keď môžem poradiť, ja som si v tomto s Natulou užila svoje - od malinka je veľmi pažravučká - papala vždy veľmi hltavo, potom guckala a robila presne toto isté ... Tiež sme sa ľakali, volali sme po nej menom, aby reagovala a začala dýchať, triasli sme ju, ale čo pomáhalo najviac, bolo - že som si sadla, kolená spolu, Nanu dolu bruškom položila na kolená a jemne poťapkávala, šúchala, ťapkala po zadočku a do toho hovorila "dýchame, a dýchame, kľud, neboj, mojenko, maminka je s tebou, atď ..." - sem tam vybehlo von aj jedlo, hlavná vec, že znovu dýchala- ale tiež som sa vždy strašne zľakla, keď mi to spravila - ona vlastne vdýchla strašne veľa vzduchu naraz, spravila sa jej taká vzduchová bublinka v pusinke, tá zahatala prívod vzduchu a preto sa nemohla nadýchnuť ... Hádzala vtedy všetky farby ... to asi aj Matúško, že? Neboj, dušička, zvládneš to - len kľud pri akomkoľvek probléme ... viem, čo hovorím, mám doma 9-ročnú slečnu, ktorá mi sústavne vracávala a vdychovala grcky, takže sme sa permanentne rozdýchavali ... S deťmi si užiješ ... po čase už o tom budeš len takto spomínať ... Ale môžete byť s Brankom na seba hrdí = zvládli ste to perfektne! 🙂 Pri ďalších detičkách budete takéto problémiky riešiť ľavou zadnou! 😀

A ten "šuvix" - 😀 😀 😀 - ty si dobrá 😀 ... Inak - máš pravdu, pod chvíľkou sa ma nejaký ten vírus chytí ... čo už narobím? Však užívam ten Wobenzym aj hlivu, tak nech organizmus pracuje, keď mu toľko platím, nie? 😀

zulok
11. dub 2008

DAkujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem za radu, dufam, ze to nebudem musiet coskoro skusat 😕 to je ovela lepsie, ako ked je vo vzduchu, aspon sa nema kam lahko smyknut. Jeeejda, ale je to des, chudacik, uz bol tmavocerveny a ocka vypulene ☹ a casto som ho rozdychavala, ale nnikdy nie tak dlho ako vcera ☹ jeeejda, clovek sa nikdy neprestane o svoje pokladiky baat. Este raz dakujeeeeeeeeem za radu, si zlaticko najvacsie 😵

a isto už budeš ešte viac odolná voči vírusikom, ked papaš také mňamky 🙂 to chce asi len čas 😉 a už je rkaasne teplucko, tak žiaden virusik nebude mať šancu

😉

kapp
11. dub 2008

Jááááj Zuločka, ty si naše šikuliatko zlaté! Nebojkaj, dobré bude ... materinský inštikt je silný = ako mamy robíme maximum, aby sme si naše dietky zaratovali ... 😀 Si super maminka, nebojkaj ... S takým malinkatým človiečikom sa vždy vynájsť, to ti normálne veda, fakt ... Pochopí iba ten, čo zažil, a kto zažil, ten nezabudne 😅 ! Raz som Nane ťahala z krku malinký lístok z hlávkového šalátu, mala vtedy necelý rok a chňapla po ňom, šup s ním do pusy skôr, ako som stihla zasiahnuť, no a potom, to ti bola "sranda" - ten lístok jej uviazol v krku, zablokoval dýchacie cesty - a ona najprv bola červená, potom bordová, neskôr modrá ... Lepilo mi, fakt = triasla som s ňou, búchala, dolu hlavou dávala, až nakoniec som jej vopchala do pusinky môj najdlhší prst a na asi piaty pokus som jej ten lístoček vytiahla, rozdýchala Nanu a zavolala pohotovosť. Našťastie jediné, čo z toho mala, (aj ju zobrali na pozorovanie do nemocnice) bolo doškriabané hrdielko a vnútro pusinky od môjho zúfalého úsilia vytiahnuť jej prstom jeden blbý lístok zo šalátu ... Mala som štígro, lebo som s ňou bola sama doma ... ale našťastie to dobre dopadlo, akurát sme asi 2 roky doma nemali hlávkový šalát ... 😝 Fakt som sa vtedy bála, takže ťa viem pochopiť ... ale vidíš, dobre to dopadlo - preto vravím = materinské SOS ťa nepustí ... 😀

janulka7
11. dub 2008

kapp.ja som rovnaka ako ty mozno este horsia, kedze som este stale v stadiu vysetreni, vzdy ked mi somari neico povedia ze MYSLIA ze mam to alebo ono ja mam potom doma zachvat paniky histerie, placu kriku a uz si predstavujem ako pojdem ta....
potom lma to samozrejme prejde a rozmyslam kludnejsie aj ked si myslim ze od kedy som kukla sem k vam dostala dokonca aj viac sili sa stymi vsetkymi problemami popasovat. 😉
ale mojmu lekarovi som uz tento tyzden nastvana povedala nech radsej drzi zobak pokym si nebude isty uplne a nebude mat vsetky vysetrenia hotove lebo ja dostanen infarkt ale vdaka jemu a jeho ¨Myslim ze .... kukol na mna jako na sialenu a povedal ze o.k.k ze on len chcel aby som bola kludnejsia , tak som myslela ze ho tam pohryziem lebo som mu jasne povedala ako ja beriem veci a ze jeho stanovenie diagnozy na dva tyzdne a potm povie ze sa to nepotvrdiloi mna vyvadza z miery. tak radsej stichol. 😅

o tom darovani krvi neveim ani ja, ale co je mi divne ze ja som darcom krvi a nikdy si nic niktonevsimol, az teraz ked som prisla o maleho. Tak enviem mozno som to v tom case este nemala alebo ja uz nic nechapem. ved vravia ze pri darovani urobia vsetky mozne testy a az potom ti povedia ci mozes darovat alebo nie. tak nechapem. alebo samzrejem moze byt ze o par dni mi zase povie ze nemam trombofoliu ale to uz ho asi prerazim. uz som z enho aj vsetkych tych vysetreni unavena. 😔

drzkajte sa vsetky. pa

kapp
11. dub 2008

Janulík - tak to by ma teda porazilo - že diagnóza na 2 týždne ... 😒 To máš teda úžasného lekára ... a tie čakačky na výsledky, že? Ja som na jeden test - tuším nejaké protilátky - čakala 2 mesiace, skoro ma porazilo, lebo som tie výsledky potrebovala na genetike, a oni si jednoducho zapatrošili moju vzorku a musela sa zopakovať, takže som sumasumárum výsledky mala o 3 mesiace a na genetike som sa musela nakoniec zaobísť bez nich ... 😖 Ale dobre, že si sa ozvala - ja som taká "salámistka", kliďoš a vegeťák v jednom - radšej si zahryznem do jazyka akokeby som sa mala s niekým povadiť - len doma sa potom jedujem, že som sa neohlásila a nebránila sa troška... a pritom som v znamení Barana, takže by som mala byť konfliťáčka, že vraj ... 😖 Ono teraz je taká doba = neoplatí sa byť dobrým = ľudia ťa len zneužijú ... 😒

Pozerala som tvoj albumík - Chiara je teda slečna - a ako znášala stratu tvojho malého chlápätka? Aj vedela, že čakáš bábenko - ja som mojej Nane nič nepovedala ... nevie o tom, že prišla o potenciálnych súrodencov ... Prepáč, že tak vyzvedám ... Ak sa ti o tom nechce hovoriť, samozrejme nemusíš, pochopím to - som iba zvedavá, či som neurobila chybu, že som jej o tom nepovedala ...

nick
autor
11. dub 2008

ahoj baby! som zakladateľka tejto témy a myslím , že by som sem mala napísať , ako to so mnou dopadlo. V apríli 2007 som otehotnela, hned l den vynechania menzes a pozitívneho tehot.testu som si začala pichať Fraxiparine do brucha a potichu som dúfala, že tentokrát to vyjde. Nikomu som nič nehovorila, chodila do práce, týžden išiel za týždnom a moje mimi sa držalo. Samozreme, mala som stále kontroly na hematologii-lx mesačne , tiež gynekolog ma takmer zakaždým pozeral aj ultrazvukom, aby bolo všetko OK a ja som v podvedomí cítila, že tentokrát to bude. Aby som nezdržiavala, na Vianoce sa nám narodil krásny chlapček, ktorý teraz spinká v postieľke a ja som najšťastnejšia na svete, mám dve krásne deti a život je zase farebnejší. FRaxiparin som si pichala celú dobu do brucha až do pôrodu a ešte 6 týždnov po nom, ale na celom tehotenstve je toto to najmenej, oveľa horšie sú nevoľnosti, vracanie, tvrdnutie brucha. Všetkým Vám s trombofíliou alebo inou poruchou zrážania krvi odkazujem, nevzdávajte sa, nenechajte sa odradiť nutnosťou pichania, povedzte si, že to nie je navždy, len na 9 mesiacov, sú na tom ľudia aj horšie, diabetici sa pichajú aj niekoľkokrát denne a my ženy vydržíme pre naše deti všetko, všetkým držím palce!

janulka7
11. dub 2008

vies kapp ja ked som zistila ze som zas tehotna tak som myslela ze od radosti vyskocim z koze a samzrejme sme to malej povedali. bola cela hotova ze konecne nebude sama. chodila so mnou na vsetky ecografie lebo nechapala ako moze byt dnu babetko 😅 no proste bola hotova. raz ked sme boli na ekografii tak potom vsetkym v skolke rozpravala ze ona videla babetko v brusku a to cvicilo ako ona. bozkavala mi brucho, hladklala ho stale dokonca hladala mena ako snehulienka alebo vraj ak to bude chlapcek ta spiderman a take, sme sa sulali a samzrejme bola chuda moje aj pri eko. 20tt kde nam povedali ze malemu uz nebije srdce. Bol to sok ja som strasne zacala plakat a histericit, a malej sme povedali ze malicke malo chore srdiecko a tak sa premenilo na anjelika a islo do nebicka. Nesedelo jej to stale sa vypytovala ci urobila nieco zle a preco maly nechcel s nami zostat, mne pri tych otazkach pukalo srdce ale musela som sa tvarit ze sa nic nedeje a potom ked zaspala som preplakala cely vecer.
Vies mala som stastie mam taku dceru ktora sa naozaj chova ako keby mala 8 rokov a nie 5. Ona ked videla prve dni ze v kuse placem a chodim do izby co mala detskou tak sa chuda moje zacala o mna tak bat ze som nemohla byt dlhsie ani na WC lebo hned pribehla vystrasena ci sa mi nieco nestalo. tam som pochopila ze jednoducho sa musim pozbierat lebo co sa stalo sa uz neodstane, niet navratu a moja dcera si nezasluzi detstvo plne strachu o mamu, ktora v kuse place. takze hned na druhy den som nahodila pretvarku ze je vsetko o.k. a bude to fajn a nic sanedeje . Je to velmi tazke este aj teraz niekedy. a samozrejme ked idem k lekarke a ona nevie na co vzdy ked sa vratim sa ma opyta, ci uz ideme mat babetko.

neviem ci som urobila dobre ze som jej povedala som tehotna lebo sa velmi tesila a bol to uder velmi tvrdy aj pre nu. takze myslim ze si urobila dobre, ked si to ty doma tajila. ja som si uz slubila ze ak boh da a znova otehtoniem nepoviem jej nic. nechcem aby sa trapila lebo to znasala velmi zle, a to mi potvrdili aj v skolke, ze sa utiahla do seba z nikym sa nechcela rozpravat a ani hrat sa jej nechcelo. takze to bolo tazke. ale teraz je to uz lepsie, modli sa kazdy vecer aby jezisko jej dal este braceka alebo sestricku.
tak dufam ze ju naozaj vyp0ocuje a budeme mat este jedno dietatko.
ono ja som to uz chcela vzdat a zmierit sa stym ze budem mat len moju prionceznu ale akosom nasla tuto temu, akosi som dostala zase chut bojovat a tak dufam ze ked skoncia vsetky vysetrenia , pustim sa do boja naostro. ved preco by to nemohlo znova byt dobre.

zulok
12. dub 2008

Janulka, placem tu pri tvojom prispevku, si velmi silna osobka a aj tvoja dceruska milovana. Myslim, ze si urcite nemas co vycitat, ze si jej to povedala, ved si sa tesila.... a podla mna i ked je z toho smutna, bude si to jedneho dna velmi cennit, ze si jej to povedala. Verim, ze sa surodenceka urcite dockaaa a budu skvela dvojka. Inak, na tych fotkach, ste nadhernucke. Vidno, ze spolu perfektne vychadzate.
moji rodicia tiez prisli o mimiska, ale nam to nepovedali. JA som sa to dozvedela az prednedavnom od sestry, mame kopec otazok, ale mamina uz v nebicku, a ocino ani nevie, ze to vieme, nechceme obnovovat smune rany....ale chcela by som vediet nieco o tom viac, hlavne , ked sa nam s babaenkom nedarilo.... 😒

Kappuska, JAnulka, posielam veeeela sily, drzkajte sa a aj vasi milucki chrobacikovia.

NICKKKKKK, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem za tuto diskusiu, je uuuuzasnaaaaaaaaaaaaa, veelmi rada sem chodim, a babulky, ktore som tu spoznala, su hlboko v mojom srdiecku.
Tesiiiiim sa, ze su v tejto diskusiii stastne konce a prvy si odstartovala ty. cmuuuuuuuuuuuuuuuuk a nech sa dariii. 😀 😀 😀 😀 😀

A za chvilu su tu svokrovci, sa bojim a mam nervy, len nech mi AMtuska necmukaju.... sa onho bojiim a som hysterickaaa a vsetko dokopy, bojim sa, ze to nezvladnem a pri nejakej hovadine vybuchnem. 😅 😔

A Lenocke posielam cmucky, cmucky.

A ostatneee babulky zdravim a peknyy vikend. 😉

lula77
12. dub 2008

Ahojte babulky,
dakujem velmi pekne za povzbudive slova, aj ked je to este take cerstve a velmi sa bojim 7-8 tt ked som o babo prisla po tie dva razy, snazim sa kazdy vecer si opakovat, ze vcelicky tomu pomozu a tentoraz to vyjde. Aj hodnoty HCG celkom pekne stupaju, tak sa snad ta sosovicka rozhodne, ze s nami ostane 😉 . V utorok idem na gyndu a v stredu na hemu, mali by mi dvihnut davku, tak dufam, ze vsetko bude OK...
Katka, Ty si teda poriadne cislo, s tym zoznamenim s manzelom som sa dobre pobavila....
Alinuska a Zulocka, dakujem, ze sem mozem prispievat....su to vsetko naozaj take veci, ktore najlepsie pochopi ten, kto to bohuzial musel prezit na vlastnej kozi. A u kazdej to rozmyslanie iste na pozadi bezi stale a delit sa s pocitmi s niekedy nic netusiacim okolim vlastne ani nema cenu. Ziadna z nas tu nie je preto, aby ju niekto lutoval, ale preto aby sme sa jedneho dna dozili v zdravi maleho Puclika 😉 ....
Nick je super, ze si rozvirila tuto debatu a si ziarivym prikladom toho, ze sa to da zvladnut...
Janulka, mrzi ma Tvoja skusenost s lekarom, ale mozno by naozaj stalo za to ho zmenit.... aj ja som nbola pri kazdom vysetreni nervozna a cakala na verdikt ako na popravu, ale aby som sa kazde dva tyzdne zmierovala s niecim novym.... musis predsa vediet na com si....
Ach dnes som nejaka mudra ako radio, asi ze mi je velmi dobre 😉 😉 😉 , tak Vam uz len zazelam pekny a prijemny vikend a vsetko dobre.........................

zulok
12. dub 2008

AHooj Lulkaaaaaaa 😀 jasnee, že s vami šošovička ostane, keby ťa počula, ako váhaš a nie si si istá, tak ťa riadne kopne, no isto aj kope, len to ešete necítiš, veď počkaj za pár týždňov 😉 zvnutra budeš sama modrina 😀
A mas kraasne pomenovania pre mimiska, ze Pucliik, naadhera 😀 😀 😀

No, ja som dnes nejaka ukecana, ale musim vam napisat, aku mame protekciu tam hore v nebičku a ako je život niekedy zaujimavo prepleteny. To asi ti naši anjeličkovia vybavili 😀
MAnzel dal nasmu drobcovi meno MAtus po jeho prastarom ockovi, ktoreho sice ani nevidel, ale manzel sa narodil presne o 47 rokov neskor, ako ten prastary ocko zomrel. A dnes nam povedali svokrovci, ze sa nas MAtusko narodil presne o 128 rokov neskor, ako sa narodil ten prastary ocko. Tak asi nas pekne vsetci strazia, aby sa nasmu MAtuskovi pekne darilo. 😀
TAk Babulky moje zlate, myslim, ze vsetky mame v nebicku miluckych az az, aj vas si budu pekne strazit a poslu vam do bruska miminko, ak este nemate a pekne ho vynosite 😉 😀 A ak este nechodi bocian okolo vasho domu, mozno anjelickovia chystaju nieco tak pekneeee ako u nas. 😀
Veriim teda, že s drobčekov isto dočkáte, len asi ešte čakaju na ten správny čas 😀
Posielaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaame pusinkyyyyyy

OZaj, a navsteva dopadla super, Matuska moc nenunkali, bali sa, ako je malinky, tak som bola kludna 🙂

lenoc
13. dub 2008

Ahoj kočky, tak v prvom rade sa ospravedlnujem za preklepy, bo lezim na nemocnicnej posteli s nohami dohora a oisem na notebooku, co mi priniesli nasi. A hned aj za to, ze nebudem velmi reagovat na vase prispevky, lebo to by som tu stravila velmi vela casu a musim sa venovat aj im. Iba som si ich precitala, so mrada, ze ste v poriadku, ze to tu zije a moc moc dakejm, ze na mna myslite, aj na moje drobciatka urcite im to pomaha, lebo su stale v brusku a mame za sebo jejden zazrak 😉 . kolegyna povedala, ze vrj keby bola pravda, ze sa cloveku stikuta ked na neho niekto mysli, mne by saa asi teraz stikutalo nonstop.
Tak pekne poporiadku vam spon napisem, co sa vlstne stalo: v sobotu mi zacala po to, co som sa vycikala odtekat ta plodova voda - prudom ale len chvilu a potom zas. Najprv som si myslela,ze je to moc, ale ked topokracovalo aj v posteli a navyse som zistila, ze to vyteka z ....., nebolo o com, svagrina ma hned odviezla do nemocky. Nastastie mal sluzbu moj lekar. Teraz tu lezimvlastne uz vyse tyzdna a to doslova, ze lezim, za cely cas som vstala z postele asi 5x, nemozem ani na wc, ani umyt sa, nic. Tak som si musela povymyslat vselijake zlepsovaky. 😉 bola som asi ľx na uzv, mam antibiotika, magnezko a akzdy den faxiparinovu vcelicku do stehna. V utorok poobede ma pozeral lekar zdola a jednemu malinkemmu trcala vom nozicka cez krcok takze som sa pripravovala na to, ze bud "odide" sam, alebo ho vo stvrtok vyberu o ni, co by bolo velmi riskantne aj pre drhe babo. Tak ked som vo stvrtok rano bola zo vsetkym viac-menej vyrovnana, primar mi odkazal, ze s mozem najest (asi sa rozhodli nechat to na prirodu - ak odide sam, druhy ma lepsie sance( a vecer ma pozeral - maly nozicku schoval!!!! Takze to bolo ako zazrak. medzitym sa na uzv ukazalo, ze maly ma stale nozicku v krcku, ale ziju mi obaja a maju zatial aj dost plodovej vody, ktora mimochodom stale odteka... Tazko povedat, co bude dalej, ale som vdacna aj za to, co je teraz....

ked bude nieco nove, bud vam drahy napise alebo aj ja sa ozvem, ked mi zas prinesu notebook. On sa aj bol pozriet, co pisete a odovzdal pozdravy, ale to som uz vedela, ze budem mat book, tak som mu "nekazala" pisat vam.
budem uz koncit, lebo prisiel uz aj on za mnou, nech sa mu pvenujem.
pekny zvysk vikendu a pekny tyzden prajem. pa
mam vas rada. 🤐

andys004
13. dub 2008

Ahoj Leničko jsme rádi že jsi dala vědět jak se daří.Zázraky jsou fajn a slibuji že se budu modlit aby se v tvém případě opakovali a aby jste všichni byli v pořádku.Jenom ležet to je opravdu hrůza ale musíš věřit že odměna bude sladká.Drž se a pamatuj že všichni jsme s tebou tfuj tfuj tfuj a posílám kopu štěstí určitě se bude hodit ahojky pa pa pa.

zulok
13. dub 2008

Lenočka naša zlatunkáááá, držkajkte sa, zvlaaadnete to, a obidvaja chlapčekovia budu pekne žiť. Moc na vas aj s manželikom myslime, držííme palce. Je to otrava ležať, ale ty to zvláádneš a budeš šťastnunkáá mamminka. cmuuk