Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
7. pro 2010

@erika12345 vyšetřovali nám karyotyp, pak infekční nemoci. všee v pořádku a pak mi krev a našli tu mutaci mthfr, měřili mi homocystein ten byl v normě no a včera mi brali krve na kopletní vyšetření krve ve zprávě jsou zkratky tak nevím co vše budou šetřit ale bylo to sedm zkumavek :-/

erika12345
7. pro 2010

@madormi tak si vyziadaj vysetrenie aj pre neho, i to moze byt problem. A ine mas? Stitnu, genetiku, vyter z krcka na vselico, infekcne, hysteroskopiu...Nenapada ma viac, ale urcite je toho viac.

erika12345
7. pro 2010

@madormi a na hematol. ti brali kolko skumaviek?

madormi
7. pro 2010

@erika12345 štítnou žlázu mám t je v poho, genetika to je ten karyotyp to máme já i manžel ato je asi vše

madormi
7. pro 2010

@erika12345 sedm nebo osm

lulu10
7. pro 2010

@madormi tak to si dajte vysetrit, nech ide na spermiogram, moj manzel bol po druhom potrate a vysiel spermiogram katastrofalny, len 1% morfologicky dobrych spermii ☹

bettynka222
7. pro 2010

@madormi ani mne nikdy poriadne netielka krv do skumavky a vysledky som mala vzdy ok. pocas tehu boli sice zvysene hodnoty, ale dr hovorila, ze v tehu to je normalne, tak neviem 😅
@erika12345 😉

madormi
7. pro 2010

@lulu10 a to dělaji kde kdy jak? mě právě říkal že není problém otzhu tak je to zbytečné a já tomu nerozumím tak sjem to neřešila ☹

erika12345
7. pro 2010

@madormi nie, praveze moze byt problem v spermijkach, tiez sme mali zlu morfologiu a papali vitaminy a zlepsilo sa to o dost. Praveze u mna si doktor myslel, ze toto je hlavny problem.

madormi
7. pro 2010

@erika12345 no tak já napíšu mémo doktorovi zda by ještě nešlo vyšetřit toto. a co za vitamíny jí manžel?

erika12345
7. pro 2010

@madormi ale ja si myslim, ze hlavnym problemom bola trombofilia, ale to je teraz uz jedno..

erika12345
7. pro 2010

@madormi jedol 3 mesiace Profertil, potom vysetrenie o.k. a jedol ho az do otehotnenia. Ale nechem robit reklamu, no nam to pomohlo.

madormi
7. pro 2010

acfho jo no mám z toho hrůu, že se to zase nepovede ☹

mima9
7. pro 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci je medzi vami niektora s mutaciou heterozygot MTHFR A 1298 a viackrat potratila. Podarilo sa vam s injekciami dieta donosit?Ja jedno dieta mam a potom 5x potrat. Nizkomolekulove hepariny mi hematologicka nechce dat,vraj moja diagnoza nie je pricina potratov. Vsetky ostatne vysetrenia vratane genetiky mam v poriadku(aj manzel)Dakujem za odpoved.

lulu10
7. pro 2010

@madormi povedz tvoju lekarovi ze chces aby manzela poslal na spermiogram, urcite nech si to da vysetrit, ja tiez vobec nemam probelm otehotniet, u mna je to to najlahsie, a aj tak je tam problem v spermiach... aj kvoli tomu uz prirodzene skusat nechcem, manzel tiez papa vitaminy-selezin ACE a vitanim E a buduci tyzden ide na kontrolny spermiogram ci sa to nejako upravilo, som velmi zvedava na vysledok

matelko1
7. pro 2010

@bettynka222 ahoj,no musim to zvladnut,nema mi kto pomoct,akurat manzel ked dojde domov s prace a vikendy sa velmi venuje detom.no teraz je najhorsie obdobie,vsade lozia,postavia sa a to si este neviem predstavit ked zacnu chodit po svojom.
no zeleninku ani dnes nepapali,ale su akysi uplakani,kaslu,kychaju,ale to moze byt aj so zubkou,lebo dalsie sa prerezavaju.
alex to vsetko inac znasa ako maxim.u alexa ani nevieme a sup uz je zubok von a maxim ten sa v noci budi,place,je citlivejsi.ale lubkam ich oboch rovnako.to su deticky a este k tomu vytuzene,
tak co darceky uz mas kupene....my este pre deti nieco potrebujeme,vela toho nie,ved v januari budu mat rocik 🙂

zulok
7. pro 2010

@bettynka222 Este Ti neviem presne anpisat, o co je to tazsie..ALe vidim uz len to, ale MAtusko uz bol velky ,2 a pol roka..ze sli sme, kam sme chceli, rychlo som ho vedela vychystat, ked bol hladny, napapal sa aj vonku, boli sme uz aj v restauracii.. proste, uz velkac, a zrazu musim riesit, ci sa DAliborko dost napapal, ci sa mi nepokaka vo vytahu smerom von... Najhorsie je, vychystat sa dakam, ale uz aj to ide lepsie..
No, doma je to zatial fajn, dost spnka, horsie to bude, ked bude uz normalne dlho hore a budem sa musiet venovat obom naraz..Tak to ti napisem potom..Ale zas, to ti moze napisat Denisocka, ona ma taky isty rozdiel ako ja 🙂)
a ono, aj ja som sa bala, ake bude tooto druhe tehu a uplne bez problemov.. tak uplna lahoda orpti tomu, ze som minule tehu clee prelezala.. 🙂
Ale ked som bola v porodnici, chapi to bezomna perfektne zvladli, vobec som im nechybala, no uzivali si a robili veci, ktore normalne nemozu 🙂

fiallinka
7. pro 2010

@mima9 mimo, tuhle mutaci máme skoro všichni, někteří i homozygotní, a je to strašně rozdílné, já třeba s potratama vůbec problém nemám... ta mutace má skroo 40% výskyt v populaci... názory hematologů se různí, příčinou potratů to být nemusí, ale zrovna u tebe může... nebo tu může být úplně jiný důvod - co imunita, genetika, apod., máte to vyšetřené? Protože 5x, to už je fakt moc...

wolsey
7. pro 2010

Ahoj holky, ja se vam do tehle diskuze trosku zapletu taky... Jsem po zamklem potratu, dvojcatka v 8. tydnu a doktor mi hned po tomhle prvnim nepodarenem tehotenstvi nechal udelat krevni testy na poruchu srazlivosti. Dneska jsem byla pro vysledky, mam potvrzene 3 mutace, MTHFR C677T, factor XIII a PAI-1 4G/4G. Na hematomku teprve pujdu. Nemate s tim nekdo zkusnost? Ja nevim, jeste tak jednu mutaci, to bych si rekla, no tak co se da delat. Ale hned tri mutace najednou, mam z toho trosku obavu, jestli to vubec pujde... Kazdopadne, moc diky za odpoved!

cukor
7. pro 2010

@fiallinka
@zulok
@matelko1
@bettynka222

ahojte ,,staré trombošky,,vidím ,ze vo velkom mamičkujete........ 😉 budete mat krásne vianoce 😉

cukor
7. pro 2010

@mima9 .....5 x potrat a hematologička ti nechce dat heparín.....vymenit doktora...neviem na čo čaká.však mohla dr.to aspon skusit.

matelko1
7. pro 2010

@cukor veru budu krasne po prvykrat v nasom zivote,vlastne druhy,ved min.roku boli v brusku 🙂
ved o chvilku aj ty budes mamickovat,fiha a dievcatko no toto 🙂 ..uz sa ti to krati..to bude tiez januarove dite 🙂
a meno uz mate vybrate? 🙂

bettynka222
7. pro 2010

@matelko1 mas to tazke. a to naozaj nokto z rodiny nepomaha? ako si si zabezpecila byvanie proti urazom?
ja som nieco kupila cez internet, nieco som zohnala v BA este v novemnbri - teraz sa uz do obchodov nechystam aby malinky nebol chorucky. o par dni nas zase caka ockovanie, tak sa bojim by sme zas nedopadli ako minule☹
@zulok mojko ja som mala druhy a treti trimester super - dokonca aj v den porodu som sa citila akoby som ani tehu nebola. ale prvy trimester som pri vsetkych trochtehu mala hrozny - vobec nedokazem jest a preto som bez energie -totalne paralyzovana. dokonca aj 4 mesiac bol taky...
jaaaaj no to vychystavanie sa zlepsi, ved to sme mali aj my zo zaciatku hrozneeeee - maly sa pokakal kazdu chvilu a kojil sa aj 3 hodiny (samozrejme s prestavkami na prebalovanie 😀). teraz je to uz super 😉
@mima9 a v ktorom tt si potratila? kolko mas rokov? bola si aj na inych vysetreniach? je mi velmi luto ze si si to tolkokrat musela prezit ☹
@wolsey myslim ze PAI ma @janula.k a este aj ten faktor XIII. ona cakala tuism tiez dvojicky raz..skus napisat jej. viem ze musela dlho pichat inj., aj po porode...drzim palce
@cukor ved aj ty budes mat krasne vianoce 😉 ja som minule vianoce absolutne nevladala - pustili ma z nemocky, po troch tyzdnoch nainfuzkach som schudla len tri kila - bez infuziek by to asi bolo podstatne viac...a bolo mi strasne zleeeeee. ale na tohtorocne sa tesim. a uz nesmutim za to kojenie...ked maly tolko strajkoval, aspon si budem moct dat kapustnicu 😀

berule
7. pro 2010

@madormi Ahojky, kam přesně chodíš na tu hematologii? Já chodím do Bohunic a mám stejnou mutaci jako ty, ale jen heterozygot a od 9.tt si píchám Fragmin. Jsem po 2 potratech v II. trimestru a doktor řekl, že nic nebudeme riskovat. Máš pravdu, co člověk na té hematologii vidí 😒 , teď jsem tam jezdila každý týden (3 krát po sobě) a vidím tam furt stejný lidi a zděsila jsem se, když jsem potkala pána co byl najednou bez vlasů a bledý a tehdy mi došlo, že asi nechodí jen na kontroli tak jako já 😢 Jo a musím dodat, že všechny výsledky krve mám v pořádku jen nedostatek železa a injekce jsem dostala.A to jsem poprvé přišla na hematologii a už jsem byla v 4.tt. Pokud ti můžu radit, asi bych nešla na hematologii do Hodonína, myslím, že v Brně jsou lepší. Pocházím od Kyjova, takže trošku hodonínskou nemocnici znám a nešla bych ani do Kyjova 😉
@dayanka Já mám injekce od 9.tt 😉

nektarine
7. pro 2010

@madormi tak já na kontrole všechno o.k., všechno v normě. Kontrola za 2 týdny.
@tonytony to jo, kdo to viděl, říkal že není možný, že žije... Náš andělíček ho ochránil 😉

nektarine
7. pro 2010

@dayanka u mě chtěla gnekoložka nejdřív vidět váček, dřív mě na hemato nepustila, až měl 3mm, musela jsem hned pro injekce utíkat. byl to 4tt

madormi
7. pro 2010

@berule ahoj no já právě teď byla v Brně v Bohuniích u pana profesero, docenta a já nevím co ještě Penkya ten se netvářil, že by to v těhu chtěl řešit, ale tak uvidíme co v lednu bude na výsledcích, ale já potrácím dost brzo tak bych to řešit chtěla hned od té doby co to zjistím. No já právě mám zkušenost jak s Hodonínksou tak s Kyjevskou nemocnící a teda důveru nemám tak jsem se protlačila do Brna a tam mě moc nepotěšil tak uvidíme 😀
@nektarine tak to je dobře, že je vše v poho

tonytony
7. pro 2010

@lulu10 Hele, vady se zjistí skoro u každého nějaká, jde o to kolik a jaké... Tou metodou Ti mají vybrat zdravé embryjko a sice se mi nechytlo, byť bylo zdravé, ale sám dr. říkal, že není 100%, že se zdravé embryjko musí uchytit, je tam tisic dalších vlivů, podmínek- já třeba neležela krom ten den po ET( vyčítám si to teď moc), nebrala jsem Prednison ani Anopyrin, který někde v Carech dávajaí všem automaticky, nebrala jsem nic na lepší sliznici- třeba to potřebuju něčím podpořit... Tak se teď snažím, co se dá, dopuju sebe i manžela vitamíny, na sliznici piju kontryhel, baštím chilli kroužky a určitě budu brát od začátku stimulace Prednison a po OPU možná i ten Anopyrin pro sichr... A třeba... Ale moc se bojím, aby tam vůbec zdravé embryjko našli☹ Ale musím věřit... aspoň trošku...

mima9
7. pro 2010

bettynke222 dakujem za reakciu, 1-14tt, 2-6tt, 3-6tt, 4-9tt, 5-11tt. Pricom prve tehu bez problemov na termin som rodila. Mam 33 rokov,mala ma 6 a pol,otehotniem na prvy sup vzdy, boli sme na genetike,spermiogram,vsetky stery a odbery negativne,jedine na imunite som nebola. Homocystein v norme,len ta mutacia. Moj otec je po 2 trombozach na dolnych koncatinach a ma za sebou 2 oper. Neviem ci to s tym suvisi. Plod sa vyvija normalne tabulkovo a zrazu nebije srdiecko ☹ hematologicku prave menim aj na odporucenie gynekologa,vraj on mi nemoze tie injekcie predpisovat..

fiallinka
7. pro 2010

@tonytony vůbec takhle neuvažuj, prostě úspěšnost ivf je ani ne 50%, v konečném důsledku míň, a psychika taky hraje roli... prostě někdy to vyjde, někdy ne... ale nakonec to vyjde skoro všem... u nás mizivé spermie, já mutace horší jak ty, a když to vezmu celkově, tak z pěti vložených embryí se chytly čtyři výborně, dokonce i přes vývojovou vadu... a proč to vyšlo nám a spoustě lidí s "žádným" problémem to nevyšlo, to nikdo nezjistí...