Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
13. pro 2010

@fiallinka mne normalne nejde kozu na bruchu prepichnut...svinsky to boli..asi uz nie je motivacia vydrzat to 😀

cukor
13. pro 2010

@zulok .......nikdy som nemala vysoký tlak,vzdy okolo 110 na 70.....no uvidíme,zajtra idem za primárom do nemocnice tak mu to poviem. 😉
@velvet26 ....my sa uz poznáme aj z inej temy..........ja si pichám od 4tt a 😉 stále pichám do bokov a celkom to ide. 😀

petah82
13. pro 2010

@velvet26 do bokov picham aj ja, ale hemato povedala, ze nie az tak daleko ako je zadok, ale na urovni pupka, len nabok, ked si lahnes nabok, ako konci okruhle brusko, este pred bedrovou kostou. neviem, ci chapes, ktoru oblast myslim, ked som isla viac do strany k zadku bolelo to ako fras, takze viac k brusku to aj menej boli... nech sa ti dari 🙂

cukor
13. pro 2010

@petah82 ...ja som si myslela,ze s tejto témy som teraz ja na rade ale vidím,ze aj ty maš rovnaký termín ako ja.tak to som zvedavá ktorá to bude mat skôr za sebou 😉

petah82
13. pro 2010

@cukor hej, aj ja som vcera pozerala, ze aka nahodicka, s rovnakym terminom 🙂 uvidime 🙂

erika12345
13. pro 2010

@joda no trochu sa to uz zvysuje, ale ty si na tom nadherne, uz len 6 tt, drz sa. 🙂
@cukor ty to uz tiez skoro mas, drz sa. 😉
Vy sa mate, ja mam este viac ako polovicu pred sebou, ale uz to ide rychlejsie, hlavne, ze uz nespinim a nekrvacam, tak som kludnejsia. A pomaly uz obcas citim drobceka, tak si konecne uvedomujem, ze som tehotna. 😀
Ked ste sa bavili o tom pichani, ja si picham fraxiparin. Tie, co ho mate tiez, nestava sa vam niekedy, ze zapichnete a ta ihla nechce ist dalej? Aj ked idem nasilu, nejde dalej, len sa spravi taka priehlbinka.. Niekedy takto musim pichat na niekolko pokusov, kym sa mi to podari. V poslednej dobe je to casto, uz mam brusko, ale picham tam, kde este zatial nie je maternica (teda nad pupok). Predtym som pichala do spodnej casti bruska, tam to islo rychlo, ale tam uz nechcem.

fiallinka
13. pro 2010

@zulok jo, to je přesně ono, bolí, nejde propíchnout, dělají se tam modráky... že je to tou motivací mne taky napadlo, ale asi se taky ta struktura toho špeku po porodu změnila, řekla bych... no, ještě necelé čtyři týdny 🙂

smejko
13. pro 2010

@erika12345 k tomu pichaniu do bruska, mam podobnu skusenost, obcas mi nejde ihla ani do bruska zapichnut ...
ja ked som minule ukazala mojej dr to moje brusko, tak mi povedala, aby som zacala pichat do ramien a ked bude najhorsie aj do noh. Zatial striedame ruky a brusko a je to celkom v pohode. Kamoska mi odporucila nejaky homeo kremik z lekarne, vraj pomaha dobre hojit miesta vpichov ... ale neskusala som este. Tak sa drzme, dievcata 🙂

katkaajurko
13. pro 2010

caute tak som bola na hematologii a vysledok zatial je ze mi zobrali 5 skumaviek krvi-ze mi uz teda skontroluju co sa da - ale ze na ten faktor XIII sa nedava nic-vraj to nic neznamena a je to nepodstatne. a na MTHFR sa tiez nic nepicha ale treba pozriet homocystein ci nie je zvyseny a dava sa na to kyselina listova - ze to je nezavazna mutacia 😅 listovku beriem od zaciatku.... tak hadam bude vsetko v poriadku klop klop klop

bettynka222
13. pro 2010

@velvet26 jeeej ja si ta pamatam. gratulujeeem 😵
@cukor tie kosti ta bolia kvoli opuchu 😉
@erika12345 je to taky iny pocit ked citis bubilnkovanie, ze? aj ja som si naplno zacala tehotnstov uvedomovat az vtedy 😉
@katkaajurko k tej listovke si daj este magneB6 a B12 - tieto tri vitaminy pomahaju znizovat hladinu homocysteinu. ja som na nich ficala cele tehu 😀

madormi
13. pro 2010

@katkaajurko no co doktor to názor, někteří doktoří říkají, že mthfr může být důvod potratů a dávají heparin.a ve zprávě z gennetu mám zvýšené riziko potratů a postižení plodu a něktěří tvrdí že to je nepodstatné. ale já jsem dvakrát potratila a nic jiného nenašli, tak si nemyslím, že tato mutace je bezvýznamná

erika12345
13. pro 2010

@smejko co sa tyka miest vpichov, tak s tym nemam problem, len obcas nejaka modrina, ale da sa. Skor ma hneva, ze niekedy prerazim az na 10. pokus a skusala som i do stehien, ale nenabrala som odvahu. Neboli to tam ovela viac?
@bettynka222 je to iny pocit, aj ked to bublinkovanie som zacala citit az teraz a aj to malinko...Skor uz citim, ked si vecer lahnem a dotknem sa bruska ako mi malicke naraza na ruku a citi to aj mm. Alebo niekedy i poobede. Tak dufam, ze i toto sa rata za pohyby. 😉 V kazdom pripade mam radost z toho, ze aspon trosku mam uistenie, ze mi pokladik zije.

fiallinka
13. pro 2010

@erika12345 počkej za chvilku, jak tě bude okopávat...

@smejko no během těhu to šlo jakž takž, ale po porodu je to jakési horší 🙂

katkaajurko
13. pro 2010

@bettynka222 B6 a B12 mam vo femibione a magnezium mam zvlast ....

cukor
13. pro 2010

@katkaajurko a kolko listovky berieš?ja som brala 2x10mg acidum folikum,femibion a este aj b-komplex forte.nam treba vyssie dávky a neboj nadbytok sa vyluci močom.a este vit. E ,C,zelezo.

tonytony
13. pro 2010

@katkaajurko Tak to jsi pochodila stejně jako já- já taky dostala dopor. jen listovku a B vitamíny, homocystein byl ok a to dr. stačilo, injekce nedala... Ty jsi měla nějaké problémy- potraty nebo proč Ti vyšetřovali mutace? A budeš chodit aspoň teď v těhu na kontroly a jak často? Kam chodíš?

katkaajurko
13. pro 2010

@cukor beriem 10mg acidum folicum plus femibion 800 -tak mi nazakal gynekolog a zakazuje mi davat si "nieco navyse".Tak hadam nie je debil-je to velky odbornik a velmi starostlivy-je to sukromnik. a kamoska co ma MTHFR berie presne toto iste co ja. a praveze pozor - v b-complexe a femibione su aj ine vitaminy B a nie vsetky su v poriadku vo vysokych davkach.. treba si to sledovat

tonytony
13. pro 2010

@erika12345 Takže Ty jsi v těhu krvácela s Fraxíkem a dr. Ti ho i tak nechal?

katkaajurko
13. pro 2010

@tonytony moj gynekolog robi auttomaticke vysetrenie na trombofilne mutacie. neviem ci budem chodit na kontroly.skor asi nie. MTHFR ma 40% europskej populacie. mala som jeden abort v 5tt - spontanny - ale to s tymto pravdepodobne nesuviselo...ja poznam baby co maju MTHFR a vsetky brali len listovku a v pohode - takze klop klop klop.

tonytony
13. pro 2010

@katkaajurko Klop, klop je super🙂 To se mi moc líbí🙂 Od teď už to budu používat místoˇnašeho ťuk, ťuk🙂 No, já do sebe listovku taky valím pdo tlakem- i ve Femibionu🙂

erika12345
13. pro 2010

@fiallinka ved okopavania sa uz naviem dockat, ja som taky masochista. 😀 Najskor som chcela, aby mi bolo zle a teraz kopance. Ako to zvladas s Karolinkou? Asi v pohodicke, uz mas skusenosti s Juraskom, vsak?
@tonytony skor to bolo to spinie okolo 5-9tt a raz krvacanie, to trvalo tak 3-4 dni, ale nebolo toho vela, to mi vytiekol hematom a odvtedy som uz mala pokoj, takze to bolo skor tym hematomom ako fraxikom. Ja som stastna, ze ho mam, citim sa istejsie. A mozno i to spinenie bolo tym, hematomom, lebo asi v 6tt bol vidno na ultrazvuku a musela som chodit k dr. castejsie , ci nerastie.

tonytony
13. pro 2010

@erika12345 Aha, tak to jo, pokud byla jasná příčina🙂

erika12345
13. pro 2010

@tonytony ale mozno aj keby nebola jasna pricina, mne dr. hovorila, ked som spinila, ze to niekedy pro fraxiku byva a az neskor bolo vidno ten hematom..Ale ono je rozdiel trocha spinit a ked vela krvacas.. Aj ked ja som sa viac bala toho spinenia, lebo u mna niekedy aj cely ms prebehol ako spinenie, uz som to minule spominala. Dufam, ze je najhorsie za mnou a uz nic take nebude.

nektarine
13. pro 2010

@erika12345 mě to taky tak někdy dělá, že se zapíchne jen milimetr pod kůži a zasekne se(nejde dál) a bolí to, ale když pak zaberu, většínou to jde, jinak se mi asi 3x už stalo, že jsem raději hledala jiné místo, protože to fakt děsně bolelo.

bettynka222
13. pro 2010

@erika12345 😉
@katkaajurko ja som brala magneB6 - je to dobre pre vyvoj plodu a ku koncu proti krcom. a ta B12tka - tej je vo femibione asi malo...ale zas prehanat to s vitaminmi tiez nie je dobre - pozri co som pisala cukor...
@cukor nie je dobre brat prilis vela vitaminov - 2 krat 10 mg je uz fakt moc. tvoje telo to sice vyluci, ale babaktu nadbytok skodi - teda to aspon tvrdia najnovsie vyskumy....

zulok
14. pro 2010

@cukor , @katkaajurko ja som brala to, co cukor... rano 6, poobede listovku, vecer B komplex forte + clexane , minule tehu 2x denne B6 a listovku a calibrum, a magnezium... toho B6 vela skodi, ale 2 krat denne sa moze.. a toto tehu som vobec nebrala calibrum, len raz za uhorsky rok...

@cukor potom ku koncu tehu ak sa berie vit. C, tak sa casto po nom drobatko vyhadze.. tak sa nezlakni... ak nahodou budete mat trosku vyrazok..

cukor
14. pro 2010

@bettynka222 .....betty ale to nebol moj vymysel,takto mi to naordinovali lekári a asi vedia čo robit.aj pri predchádzajucich tehu som brala listovku 1 x10mg a potratila som 2x.
@zulok ...vit.C beriem preto ,lebo pomáha vstrebávat zelezo.
a napr.ja beriem magne B6 od kedy som bola v nemocnici az 3x2 tabletky.

felicitta
14. pro 2010

Ahoj holky,mám prosbu a sice se chci zeptat,dnes ráno jsem se píchla jako vždy a při vytažení jehly to začalo v místě vpichu krvácet,ale docela dost..Píchám od 12tt clexane 0.6 ml...Jsem se děsně lekla,ale třeba je to normální když je krev už více naředěná?Nevíte některá?Díky moc

skippy7
14. pro 2010

@felicitta ahoj, no možno si napichla žilku alebo cievku, mne raz manžel napichol žilu a tiež to dosť krvacalo,je to aj tym, že tá krv je viac nariedená,ako pišeš....neboj, neni to nic važne 😉

katkaajurko
14. pro 2010

@bettynka222 no ved ja beriem aj B6 aj listovku aj b12 vo femibione a tam je maximalna denna davka odporucana myslim aj magnezium - a zas aj v strave je toho dost hadam-kazdy den zjem zeleninu a snazim sa aj ovocie ale B-complex by som si k tomu nedala navyse urcite-lebo b-complex ma vsetky vitaminy a vo velmi vysokej davke a to by s femibionom bolo vela-to tiez potom je skodlive. ja sii davam obden aj calcium,zinok,selen a chrom (to su vitaminy ktore su normalne napriklad v mama-vite ale vo femibione nie su-tak ssi ich doplnam ) ja myslim,ze jem to az az 😅