Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
21. pro 2010

@madormi No, hele, já nevím, zkušenosti nemám, ale jak se znám, já bych prostě měla strach a plašila bych- třeba jsi jiná a určitě se dnem, dvěmi nic nepokazí, já jsme prostě plašan, když jde o těhu a dítě!

madormi
21. pro 2010

@tonytony no já jsem právě tky šílenej plašan, tak tu šílím co teda kdy jak proč :D ono zase je brzo jsem teprve 23 DC tak snad mám čas 🙂

tonytony
21. pro 2010

@madormi Právě, určitě to není věc, která hoří během pár hodin, to ne... Blbý jsou do toho jen ty svátky☹

madormi
21. pro 2010

@tonytony no uvidím co mi napíše gyndař no, kdž tak zítr azajdu na hemku

tonytony
21. pro 2010

@madormi A co máš napsáno v závěru zprávy z hematologie? Máš tam nějaké doporučení, co v těhu atd:?

fiallinka
21. pro 2010

@madormi to je krásný vánoční dárek... radši tam zavolej nebo skoč, ať si klidnější 🙂

madormi
21. pro 2010

@tonytony no mám ve zprávě z gennetu vyšší příjem kys listové, ale na hemce mi říkali, ať pak dojdu, tak to asi ráno zítra zkusím, dnes tam nejsou a na gyndu jdu až 27.12 ale mám doma utrogestan, tak asi dnes začnu zavádět

cell
21. pro 2010

@madormi : do Gennetu v Praze? a do Trombocentra na Karlák? 😉

madormi
21. pro 2010

@cell výslekdy se posílali do gennetu v praze ale tím praha hasla 🙂 mám to dost daleko 🙂 takže hematologie bud v hodoši nebo Brně

cell
21. pro 2010

@madormi : tak to nic, chtěla jsem pomoct, ale na dálku nemůžu ☹

madormi
21. pro 2010

@cell no věř, že to mi mrzí ☹( pže se tu trochu bojím přístupu doktorů,zatm se to jeví jako že se nic řešit nebude, že je to je banalita :-/

berule
21. pro 2010

@madormi Ahojky, moc gratuluju ke //. Tak šupni na gyndu ať ti dá žádanku a hned volej na hem a řekni sestřičkám, že potrácíš brzy a třeba ti řeknou ať dojedeš hned a vyčekáš si frontu. Držím palce ať to vyřešíš co nejlíp 🙂

Jinak já dnes byla v poradně, jen mě doktor prohlídl a že prý pěkně rosteme( to se dá pohmatem zjistit 😲 ). Pak jsem měla kontrolu na Endokrinologii, p. doktorka se divila, že si píchám Fragmin,(říkala jsem jí že pro jistotu)ale pak si přečetla nález z hem. a říkala, že je to dobře, že mi to nasadil. Tak ještě, aby dopadl dobře zítřejší velký utz v Brně a budu mít pěkné Vánoce 😵

madormi
21. pro 2010

@berule děkuji moc, gyndař je tam až 27, ale já zítra ráno zkusím zajít na vlastní pěst na hemku, nemám co ztratit 🙂

berule
21. pro 2010

@madormi To je taky fakt, hlavně se nenech odbýt, tak nezapomeň napsat jak jsi dopadla.
Jaké je u vás počasí? V nedělu jedem konečně taky na jih, tak snad nebude hnusně 😉 , už se nemůžu dočkat, jak dorazím na tu našu Moravu 🙂

madormi
21. pro 2010

@berule hnusně, taje to takže je tu břečka a teĎ večír to umrzlo takže hnus 🙂 ale snad bude lépe 🙂 určo zítra písnu co a jak, zkusím tam jít hned ráno doktorka tam je prý od 7

tonytony
21. pro 2010

@madormi Tak to tam hned jdi, prostě jsi zjistila, že jsi těhu a máš se hned hlásit, nechceš nic promeškat, budou svátky, potrácíš brzy a oni Tě vezmou- všude těhulky berou přednostně, tak tady prostě musí!

antoa
22. pro 2010

@tonytony no nevím jak moc brzo kde berou, já volala kolem 15.12.do Brna do Bohunic, že jsem v 7tt a v CARU mi nasadili Fragmin od začátku IVF a oni mě objednali na konec ledna....a to sestra věděla o co jde...až jsem jí řekla, že jsem zaměstnanec, tak mě dala jiný termín na dnešek, tak tam jedu....snad mi ten Fragmin nevezmou, mám v něm jistotu...jinak novinkou z tohoto týdne je, že nám tluče srdíčko a jsme dle uzv dnes 6+5

madormi
22. pro 2010

@tonytony tak jsem dnes byla na hemce, byly moc hodné sestřičky, vzaly mi krev a hned udělaly testy ha dimery, homocystein a počkala jsem si hodku a vše je v pořádku jak hcy tak srážlivost tak prý to zatím není potřeba řešit nijak, ale mám příjít 12.1 tak snad do té doby bude vše v pořádku

cukor
22. pro 2010

@madormi ...drzíme palceky 😉

nektarine
22. pro 2010

@madormi držím moc palce!

nektarine
22. pro 2010

@bettynka222 já to mám taky dohromady. Vyblinkám se a nemůžu se ani najíst, jak je mi zle, a cokoliv si mám nachystat na jídlo, tak se mi hnusí, musím se nutit. Gyn. mi předepsala nějaké čípky do konečníku proti nevolnostem, ale prej jsou fakt dobrý, no tak to asi zkusím, protože je to děs a jsem z toho hrozně unavená. Zatím jsem zhubla jen 2kg, tak to je v pohodě.
@erika12345 takže drobeček žije a roste, má 3,3cm srdíčko tluče a vypadá spokojeně. Tak mám velikou radost. A krev mám taky dobrou, tak mě objednal za měsíc, tak jsem se snažila protestovat, že to je dlouho, ale neukecala jsem ho. A 13.1. jdeme na velkej UTZ. To měla moje babička narozeniny, 13.1., Patrik je s ní na hřbitově.
@zulok tak máš pravdu, kontrola dopadla dobře, tak to zvracení je známka, že je vše v pořádku, říkala mi to i gyn.dr. To je dobrý nápad s těma rukama 🙂 hezký!

nektarine
22. pro 2010

Tak já mám takovej dobrej pocit z toho včerejška, mám uplně radost 🙂

madormi
22. pro 2010

@nektarine
@cukor děkuji, ale jsem trochu nervozni, že to zatím nechtějí řešit :-/

antoa
22. pro 2010

tak jsem s toho jelen 😨 tak dr. říkal, že dle výsledků je u mě účinekFragminu na dolní hranici takže ho určitě potřebuji a od 10.1 mi to určitě zvýší z 5000 na 7500j, když jsem se ho zeptala, jestli teda tedka těch 5000 bude stačit, tak řekl,že jo, ale že stejně není tak úplně přesvěčen, že ho potřebuji....tak jsem s toho teda jelen 😨 😕

tonytony
22. pro 2010

@madormi Super🙂
@antoa No, ale Ty jsi jištěná Fregminem od začátku z Caru- to je jiná situace, Madormi neměla nic...

tonytony
22. pro 2010

@antoa Jo amoc gratuluju k srdíčku🙂

tonytony
22. pro 2010

Holčičky, i já přeju krásný Vánoce- každému v rámci konkrétní situace a v tom novém roce( s mojí šťastnou 11kou)ˇkaždé z nás minimálně jedno miminko buď v náručí nebo aspoň v bříšku🙂
Moc taky všem děkuju, že tady jste a za podporu🙂 Bez Vás by to totiž vše bolelo ještě mnohem víc☹

antoa
22. pro 2010

Holky všem přeji pěkné a klidné svátky, a v roce 2011 co nejvíce // a bříšek a štastných maminek!!!

berule
22. pro 2010

@madormi ahojky, je dobře, že ti to zkontrolovali 🙂 , tak držím palce ať je všechno v pořádku.
@antoa To je zvláštní, já byla objednaná za měsíc, ale pak jsem sestřičkám volala, že jsem zjistila, že jsem těhu a ona mě přeobjednala a šla jsem hned za 14 dní. Možná to byla jen náhoda. A ke kterému dr. chodíš v Bohunicích?
Já jsem dnes byla na velkém utz a zatím jsem šťastná, jen to nesmím zakřiknout, všechno je v pořádku, prďolka má 15cm i s nataženýma nožičkama a je to holčička 😵 😵 😵

nektarine
22. pro 2010

@madormi hele, mě moje gyn. nechtěla pustit na hemetologii, dokud neviděla embrio. Chtěla mít jistotu, že to není mimoděložní, protože v tom případě by injekce mohly uškodit. Takže já jsem na hemato šla, už mi běžel 5 týden. Možná teda kvůli tomu... Každopádně budu na tebe myslet 😉
@berule jéé, to je hezký, jak pěkně roste. To asi nejseš překvapená z holčičky, nebo jo? Taťkovi z toho pak asi hrábne, ne? 😀 samá ženská a on sám chlap na Vás 🙂