Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lisounek
13. dub 2008

ahojky vsem muzu se k Vam pridat?? jsem tehotna poprve a od zacatku problemy, pak spatne geneticke testy, odber plodove vody a na stesti vse vyslo v poradku a kdyz jsem se tesila, ze uz je vse za nami, tak mi geneticka oznamila, ze mam leid. mutaci (jaky typ jsem dost dobre nepochopila) a posila me k hematologovi. Takze po tom vsem takova tecka. K hematologovi jdu zitra a tak jsem zvedava co mi k tomu rekne. Chapu, ze me musi v tehu hlidat, ale nedovedu si predstavit, jak to bude vypadat potom...rozhodne jsem dotedka nemela zadne problemy a kdybych to snad nevedela, tak je mi lip a jsem KONECNE spokojena...a i antikoncepci jsem brala skoro 10 let a bez problemu...rozhodne si neumim predstavit byt jednou bez antikoncepce...no jsem na to vsechno zvedava, co bude.. 😒

nick
autor
13. dub 2008

ja mám 8 ročnú dcerku a tehotenstvo bolo absolútne bez problémov, vtedy som ani netušila o nejakom Leidenovi, až ked mala malá 6 rokov a chceli sme druhé bábätko, tak som mala dva krát za sebou missed a až potom mi robili testy, kde mi zistili leidenskú trombofíliu, zdedenú po mame, ktorá mala tri deti bez ťažkostí a žiaden potrat, takisto teta, takisto babka a pod. Na hematologii mi tiež lekárka povedala, že mi nikto nepovie, či by som donosila dieťatko bez fraxiparinu, kedže malú som donosila, to rozhodnutie je na mne. Ale ako som už napísala, to pichanie vôbec nie je problém, hovorila som si to celé tehotenstvo a som veľmi vďačná za naše dve zdravé krásne deti. A určite je veľa žien, ktoré poruchy zrážania majú a vôbec o tom nevedia, bavila som sa na túto tému s odborníkmi gynekologmi a bolo mi povedané, že poslednú dobu čo opakované potraty, to Leiden.
Ktovie koľko žien bezstarostne užíva antikoncepciu a netuší, aké riziko to pre nich predstavuje. Ja som jedna z nich , kedysi som ju tiež brala, ale len necelý rok, ešte na výške, našťastie ma z nej strašne bolievala hlava, tak som ju hodila do koša.

lenoc
13. dub 2008

Babulky dakujem vam, aj ja sa za nich velmi modlim Na tej posteli som i uz ako-tak zvykla, da sa to vydrzat. Poviem to takto: Ja to vydrzim, ked babatka vydrzia.

katka28
13. dub 2008

Ahojte,

takze v kratkosti chcem pozdravit nasu Lenocku. Som rada, ze si sa ozvala, a ze ste vsetci spolu. Viem, ze to musi byt hrozne stale lezat (teraz si uvedomujem, ze ja sa stazujem, ked som doma na pn a mam este aj vychadzky), ale kvoli drobcekom to urcite zvladnes. Stale na Teba so sestrou myslime a drzime prsteky, nech ste zdravucki. Drz sa nam, davaj na seba a chlapcekov pozor a uvidis, ze vsetko bude ok. Cmucky-cmucky

Pozdravujem vsetky babule a prajem pekny a pokojny tyzden.

kapp
14. dub 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Lenočka - uuuuffff, uffff, uff - ako starý Indián ufkám 😉 Juuj, ale som rada, že ste zatiaľ pokope ... 😀 Každá z nás tebe a tvojim drobčekom posiela svojich anjelíčkov, nech sa tam hore prihovoria za život a zdravie pre tvojich chlapčekov ... Moc,moc, moc na teba myslíme a strašne držíme palčeky! A neboj, moja, dopadne to dobre ... viem, ako už vyššie písala Zuločka, je to otrava ležať - ja som ležala 8 mesiacov - dá sa to vydržať = odmena stojí za to! Pozdravujeme tvojho manželíka, držte sa všetci štyria!

Janulka - slzičky mi padali, keď som čítala tvoj príspevok ... Vidím, že som dobre urobila, že som tej mojej blche o tých abortoch nepovedala ... Máš statočné dievčatko - je skutočne vyspelá na svoj vek ... Zvlášť sa mi na nej páčila jej prosba k Ježiškovi o súrodencov - aj my sme tým prešli ... Dúfam, že raz sa tie naše slečny nebezpečné súrodencov aj dočkajú! Drž sa, babuľka!

Nick - pripájam sa k ostatným kočkám - ďakujeme za túto diskusiu 🙂 🙂 🙂 Je super, že tvoj sen o druhom potomkovi sa naplnil = úprimne ma to teší ...

Lisounek - vitaj, dušička - čaká ťa dlhá cesta pichačiek, ale neboj, víťazstvo v podobe zdravého mimíska máš na dosah ...

Katuš, Zuloč - zdravím kočky - musím končiť = prišiel švagor ☹ ...

Pekný dníček!

alinuska
14. dub 2008

Babulky moje zlate...nestiham na vsetko reagovat a pravdupovediac som ani vsetko necitala. Uz mi zacinaju fofry v robote, tak budem asi pisat len sporadicky, ale som myslou stale s vami a hned, ked si najdem chvilocku, uz som pri vas 😉 ! Alebo si tu chvilocku uchmatnem ...😀

Najprv musim dakovat za Lenocku, som rada, ze sa nam ozvala a ze su v poriadku. Ako som uz pisala, radsej prelezat cele tehu hoc aj s nohami hore v nemocke, ako potom plakat a lutovat! A Lenocka je aj s malymi velka bojovnicka, tak urcite to zvladnu a malicky si rozmysli, ze sa nema kam ponahlat, ved kedy mu bude lepsie 😀 😀 ? Lenocka, samozrejme na teba vsetky myslime nadalej, drzte sa!!!!! Samozrejme, ze to vydrzite!!!! cmuk

Nick, smutne a hrozne konstatovanie, ze co opakovany potrat to Leiden. Zial, aj ja to mozem potvrdit. Ale zaroven dufam, ze ked sa to uz vie, tak to do tretice dobre dopadne, nakoniec ako u teba, diky za toto neskutocne povzbudenie 😵 !

Lisounek nemaj obavy, hlavne, ze sa na to prislo bez toho, ze by sa nieco po..., tak si ta teraz ustrazia a tie injekcie su len v obdobi tehu, pripadne na sestonedelie, ale potom zijes normalny zivot ako doteraz, ked si o tom vobec netusila, ze to mas...akurat na antikoncepciu treba zabudnut!!!!!! Ale aj to sa zvladne, hlavne, nech je babo zdrave a ostatne sa poriesi 🙂 !

Janulka, len zbezne som precitala tvoj prispevok. Ste na tom s Kapp dost podobne. Mrzi ma, cim ste si presli a obdivujem vas, ze ste to tak zvladli. A teraz uz budu len same pozitivne spravy a testy a zive zdrave babatka 😵 😀 !!!

Zulocka, zachovali ste sa s ocinom perfektne duchapritomne. Ja by som uz hystrercila...Ste sikulkovia a malicky je poklad!!! Nejake nove foto?!?!?

A ozaj, tej mojej dobrej kamoske opakovane testy DS nepotvrdili! Takze su stastni a aj ja, ze to nakoniec dopadlo, ako som si aj myslela. Teda su OK...juchuuu 😅 !!!

Vsetky vas zdravim a prajem krasny den aj tyzden

kapp
14. dub 2008

Alinuška - juchúúúú teším sa s tvojou kamoškou ...

janulka7
14. dub 2008

ahojte babulky.
v prvom rade lenocka ti prajem z celeho srdca len to najlesie pre teba a tvoje drobceky.a vsetku silu a stastie sveta, nech vam to dobre dopadne. Neveim ci si veriaca ale moj manzelik mi vzdy hovori, ked som depre a nariekam ze comu budem verit to sa stane. ze nestaci len chciet ale z celej duse tomu co chceme verit. tak ak nie si veriaca ja budem verit aj za teba ze to dotiahnes az do konca a stastne . 😉

lisounek
14. dub 2008

no prave co ta antikoncepce, si to teda bez ni neumim predstavit 😒 jsem ji brala doted skoro 9 let a nikdo to neresil....

zulok
14. dub 2008

Lisounek, no to snad nie je mozne, kolko nas s tou potvorou je. ESteze sa ti nic nestalo s tou antikoncepciou. Uff. Ono je ta trombofilia fakt dost rozsirena , kopec ludi ani nevie , ze ju ma a potom to robi sarapatu.
Je dobre, ze ti na to prisli a mimisek je pekne vporiadku, pekne si pod kontrolou a mimisek sa zdravuckyy narodii. A co bude potom, budes si zit ako rpedtym, no, krajsie, lebo budes mat mimiska, ale trombofilia ta nejak nebude obmedzovat.
No a co potom s antikoncepciou, tak to neviem, existuje prirodzena billingsova metoda, ale v dni plodne treba mat pôst. Hm

Babulky zdraviiime vaas a drziime palce vsetkym k tomu, co potrebuju, snazilkam k snazeniu a tehulkam k tehulkovaniu. Uz je apriil, tak to su tu uz vsetky netehulky snazilky, ze? Juch drziiim palce

MAtusko ma nslzave ocko a karpinky mu ho zaliepajuu aach jaaaaj, tak kvapkame kvapky, ale nejak mi to nejde, tak ktovie, ci kvapla kvapka, kam mala. A ak sa nevylieci dozajtra, mame ist k dr., jooj a bojim sa, ze v cakarni daco chytime ☹

nick
autor
14. dub 2008

zulok, kúp si v lekárni kvapky ocuflash, sú z očianky kráľovskej, kvapkaj a masíruj malému slzník, je to miesto pri vnutornom kútiku oka,, väčšina bábätiek ho má nepriechodný, ale upraví sa to, a neboj sa kvapkať, aj ked malý pri tom zavrie očká, ked ich zase otvorí, tak sa mu to dostane do očiek.

zulok
14. dub 2008

Nick, dakujeeeeeeeem, cmuuuk. Myz atial pouzivame opthalmo, lekarke som volala a zajtra zbehnem kupit tieto. Uvidim, co nam este povie dr. dakujeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

lola19
15. dub 2008

Ahojte babulky, tak strasne moooc drzim palceky nasej Lenocke, babyzna vy to zvladnete, modlim sa za vas 🙂
Zulocka ten tvoj drobcek je tak sladucky, jaj hned by som ho vystiskala a co to citam, ze ocicka sa lepia, mama hovorila, ze aj ja som to mala ale neviem cim to liecila, spytam sa, to su tie babkovske rady, ktore vzdy zaberu 😵
No a ja si davam este tie cipky, ale tento mesiac sa pustime do snazenia, ved uz abstinujem snad tri mesiace, koli tym mykozam, fuj ☹
Nick aj ja ti dakujem za tuto temu, moc mi pomohla, len viem, ze nie som sama, aj ked na druhej strane je mi luto, ze je nas tolko s tymito problemami, ale som stastna, ze vas mam a tolko sa od vas dozvedam a dodavate mi silu pustit sa do toho a nenariekat.
Dnes je 7 mesiacov od porodu a vonku take hnusne pocasie, ze sa mi tisnu slzy do oci, ale ja to zvladnem, co sa stalo uz nevratim spat, bohuzial zivot je taky 😔
Katka tebe tak krasne nabehaju tie tyzdniky, aj ja cemmmmm
Tak kto sa ku mne v aprily pridava 😀

zulok
15. dub 2008

Lolka, posielam pohladkanie, ono je to tak tazke, ako ubiehaju tie mesiace a to všetko. Držím palce, nech sa rýchlo zadarí a budete počítať krajšie mesiace. Drž sa pusinka.

A my už máme očko vporiadku, ani náznak karpiky. Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jeeejda, ako sa tešíím.

kapp
15. dub 2008

Ahojko bambuľky, každú chvíľku si zmyslím na našu Lenočku - strašne moc držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo ... Bambuľky, viete nad čím stále rozmýšľam? Veď Lenka bola deň predtým, ako sa jej spustila plodová voda, na UZV - t.zn. aj u gyndoša, nie? A to si ničoho nevšimli, že tam niečo nie je v poriadku??? A ešte jedno mi vŕta v hlave - asi som taký záškodník, ale nemôžem sa toho pocitu zbaviť ... - prečo jej teraz v momente nasadili fraxipirínové injekcijky, keď ich akože doteraz "nepotrebovala" - veď aj ona má trombofíliu - i keď podľa lekárov tú najmenej závažnú mutáciu? To sa týmto komplikáciám nedalo predísť? Samozrejme, nechcem obviňovať Lenočkinho lekára, ale nedá mi to ... keby deň predtým nebola na kontrole?! Ja vás tu mám kočky ako druhú rodinu, tak ma samoška trápi, čo sa s vami deje ... a zvlášť ma hnevá, keď sa udejú takéto veci - ako našej Lenočke - to sa skutočne nedalo tomu predísť? Chúďatko naša Lenka a jej drobčiatka ... Prepáč, Lenočka, že do toho rýpem - je to čiste tvoja súkromná vec, ja viem, ale keby sa tak dal vrátiť čas ... jáááj, moja, keby som vedela, ako ti pomôcť ...

Lolika - moja zlatá ... mrzí ma to smutné výročie ☹ , čo k tomu dodať, dušička - čas tú bolesť troška zmierni ... zabudnúť - nezabudneš, to je isté, ale myslím, že tvoja malinká dcérka by nechcela, aby si sa takto trápila ... podľa mňa už pracuje tam hore na tom, aby ti čoskoro poslala ďalšie bábenko, tentoraz už krásneho mazlíčka, ktorý pri tebe ostane ... Neboj, zlatá moja, určite sa vám teraz zadarí - zvlášť keď bola absencia ... 😉 ... držím silno pästičky! 😀

Zuločka - zase sa potvrdilo, že si šikulka! 😀 😀 😀 Suprovsky ste to zvládli s tým očenkom, to som rada, že je zase všetko v porádečku ... 😉

Nick - nehodíš nejakú fotečku tvojho drobčeka malinkého? Prepáč, ja som taká zvedavica zvedavá ... Každý deň si totiž otvorím albumík Matúška (zdravím Zuločka 😉 - keď on je taký zlatunký a malinký 😅 ) a kochám sa 😅 ... Tie malinké bábenká sú také krásnučké, bezbranné...

No dosť už výlevov 😉 , musím aj pracovať ... pekný dníček ... 😀

alinuska
15. dub 2008

Zulocka, ja keby som mohla, tak Matuska tak vystiskam a vypusinkujem a vynunkam (krasny vyraz 😉 ), ze by si sa na mna hnevala aj rok 😀 😀 ...ked on je taky na spapanie...cmuky cmuky cmuuuuuuk 😅
A zasa ta musim vychvalit, si ako ozajstna ostrielana mamina 😎 😀 .

Kappuska, neostava ine, len lekarom doverovat, aj ked je to niekedy, obzvlast po nasich skusenostiach, moooc tazkeeee. Ja si zasa myslim, ze by mali Lenocku pre istotu zasit, predsa len, je to uz zataz - ti dvaja loptosi. Je naozaj zvlastne, ze si predtym nic nevsimli. Ja uz pochybujem aj o tom, ci tym vecnym sparanim sa vo vnutri nieco nepototo... 😒 A s tymi injekciami, asi mas pravdu, nechapem, ze sa nad tym nikto z lekarov doteraz nepozastavil. Mozno by bolo dobre to odkonzultovat okamzite s hematologom. Aj ked tvrdia, ze ma neskodnu mutaciu, ale tu horsiu formu = homozygot, takze asi az taka neskodna predsa len nebude, a este pri dvojickach!!! 😝 Ktovie, co maju nove? Tiez na nich casto myslim. Lenocka, anjelik, siiilnooo sa drrrrrzteeee!!!!!!

April je uz tu, ale ja cakam na Kappusku, my sme sa dohodli... 😀 🤐 😀 . Chcem este poabsolvovat nejake kontrolne vysetrenia, pockat na vysledok a tak sa pustime do toho 😝 ! Takze startujeme o mesiac 😎 ?!
A takto o rok tu budeme oslavovat najkrajsie vyrocie, vsak Loli 😉 😵 ?

zulok
15. dub 2008

no asi tak,. ziadna trombofilia nie je neskodna a ono zavisi aj od cloveka, ako kto co znasa, vidite, ze Janulka a ty KAppuska mate zlaticka a sarapata zacala byt az potom, tak ono je to take, ze dakto si mysli, ze to ,m co ma Lenocka ,nie je zavazna forma a mne to robilo sarapaty az az, a pochodila som po lekaroch.
Ono treba lekarom doverovat, lebo by sme sa uz asi scvokli. Lenocka je v nemocnici, a tam je fakt vela doktorov a Lenockin pripad urcite prekonzultovali viaceri odbornici, lebo taketo pripady neriesi jeden lekar. TAkze tu sa nemusi bat neodbornosti , ci nazoru jedneho cloveka... Takze, pokial je v nemocnici, bude o nich vyborne postarane a v nemocnici zostane do konca tehu, takze vsetko bude pekne vporiadku. Lenocka , posielame veeelku pusu ako dvere autobusu a štekleničku na nozicku jedneho chlapciatka, aby si ju pekne schovalo a nevystrkovalo.

ALinuskaaa, ty si zlatiicko, s tym hnevanim sa , si ma rozosmiala, ono by s aMAtuskovi nic nestalo, keby si ho vycmukala, ja len plasiiim.... Za toto by ti Matusko určite poslal velku pusu.

KAppuska a aj tebe by sa ušiel slintanček 😀

lola19
15. dub 2008

Jaj Ali bodaj by sme oslavovali. Ani neviete ako mi je, teraz ma porodit moja svagrina, uz prenasa tyzden a nic. A vsetci sa ma na nu pytaju a mne sa tlacia slzicky do oci, ze preco aj ja nemam. Je to napor na psychiku, ale snazim sa mysliet pozitivne a tesim sa, ze raz aj ja budem maminou.Teraz sa zacneme snazit, tak to bude lepsie, zas budeme o krocik dalej.
Aj ja stale myslim na nasu Lenocku, kazdy den otvaram tuto temu s tym, ze ci nenapisala nieco nove. Mooooc na vas myslim, zlatenka nase 😵

zulok
15. dub 2008

Lolka, zlaušik držkaj sa nám. Tie otazky musia byt hrozne. Ja som ani tehulku nemohla vidieť bez toho, aby mi nestiekla aspon jedna slzicka. A viem, ze to musi byt strasne, ked tu písem o Matuskovi. ☹ Prepac, niekedy mi to vobec nedojde, ake to musi byt.
PAmatam si, ako som bola minuly rok na krste synovca, kazda maminka aspon po 2-3 deti, ta , co este nemala, mala velky bruch a my s manzelom ani s vyhliadkou, ze by sme sa mohli dakedy dockat. Bolo to strašne.
Posielam vela sil a vela radosti zo snaženia, aby sa tak rýchlo zadarilo, až by vam bolo smutno, že ste si moc toho snaženia neužili. cmuk

alinuska
15. dub 2008

Lolinka, zlatinko, nesmutni, lebo uz-uz budem smutnit s tebou, sa mi hrnu slzicky, ale nebojkaj moja, ja citim, ze coskoro sa budes velmi radovat a kedze uz tentokrat vieme o tej nasej potvore, tak nas uz neprekvapi,
a babatka supkom pridu medzi nas 😵 😵 !!! Drzkaj sa moja, viem, je to tazke, ale zajtra bude lepsie a kazdym dnom blizsie k vytuzenemu miminku.
Zulocka, ty nemaj vycitky, nemozes za svoje stastie, tak si ho vychutnaj, ved si si ho tiez musela riadne vybojovat!!! A malickym nam davas silu, ze sa ten boj vyhrat da 😉 😅 !!! Ved Matusko je zivy dokaz toho, ze sa netreba vzdavat!!!
Ono je to s pocitmi tak, ze raz sme v pohode, inokedy sme velmi precitlivene aj pre malickosti a blbosti, aj mne minule v kostoliku sa normalne tlacili slzicky do oci, jak som videla take male chutne dievcatko pobehovat medzi ludmi, tak mi prislo luto...no, vravim, niekedy sme zrele na psychiatriu, ale to vsetko je normalne...ved toto znasat, a takto pre nenaplnenu tuzbu po babatku trpiet, podla mna by nevedel hocikto, takze sme vlastne istym sposobom "vyvolene" 😉 😀 a mozno vdaka tomu na nas caka o to vacsia a sladsia odmena 😵 !
Niekedy by som sa mala pocut, druhym sa mi radi, ale ved to vsetko plati aj na mna a stonasobne, nie, tisicnasobne 😀 !!!
Skratka hrdo hlavu hore a ide sa na to... 😉 😀...ci vlastne pre to, teda, pre babo 😵 !!!

zulok
15. dub 2008

Babulky, vy ste tak neuveritelne silne osôbky, srší z vás tolká energia. Verím, že sa určite dočkáte svojho šťastia. Ono je naozaj zázrak donosiť živé a ešte aj zdravé babatko. A som za to velmi vďačná. Velmi by som si želala, aby ste sa tolkého šťastia čoskoro dočkali a mohli sme sa tu všetky veeľmi tešiť a nebola by to už tak smutná téma. A keby prišli nové snažilky, hlavne by sa tešili, a nie ten strach, ktorý vnútri srdiečka stále hlodá a hrnie slzičky do očí.

andys004
15. dub 2008

Ahoj holčiny tak k těm včeličkám mě doktoři říkali,že se u naší nemoci musí dávat i při upoutání na lůžko protože hrozí embolie a také se musí dávat třeba při zlomenině dolní končetiny zkrátka při nehybnosti.Dokonce mi bylo řečeno,že pokud bych cestovala za oceán tak bych též měla brát injekce.Takže tímto se vysvětlilo proč Lence naordinovali právě teď včeličky,ale též nechápu proč je neměla před tím.Hlavně aby byli v pořádku pořád na ně musím myslet a tomu tam nahoře jsem už domlouvala 😉 ,tak snad nad nim bude držet ochranou ruku,tolik bych jim přála šťastný konec 🙂 ,ale to přeji vám všem určitě si to tady všichni zasloužíte.Všechny vaše příběhy jsou taaaak smutné ☹ až mě to bere za srdce a slzičky stékají nelze se tomu bránit.Jsem ráda,že tato stránka existuje aspoň v tom nejsem sama víc hlav víc ví,ale na druhou stranu mě mrzí,že tolik lidí musí trpět 😢 .

Mějte se krááásně 🙂 snažilky snažte se přeji vám už aby to vyšlo a hlásili jste na testíku dvě //.Pozdravuji též ostatní holčiny. 😀 😀

Vy všichni tady reagujete na všechny příspěvky,ale já nejsem moc velká spisovatelka 😨 tak to vždycky píšu obecně a nerada bych na někoho zapomněla.Mé sympatie jsou stejné ke každé z vás 🙂 🙂 doufám,že to chápete omlouvám se a moc děkuji pa pa pa. 😅

kapp
18. dub 2008

Ahojko bambuľky ....

Momentálne nestíham, mám toho veľa, takže sem nakúkam len tak sporadicky ... podobne ako Lolika - či naša Lenočka nemá niečo nové ...

Alinuška - ty ale krásne píšeš ... 😉 , tak sa to dobre číta ... S tou precitlivenosťou máš svätú pravdu - mne stačí, keď v telke dávajú, že niekto odložil bábätko a hneď bulim ... Včera som išla s maminou po meste a jedna žena tam vrieskala asi na 2-ročné dievčatko, že ju tam nechá ... že ju nechce, nech ide preč ... Sme tak s mamou pozerali na seba, ja som si myslela, keď nechceš, daj, ja si tú malú vezmem hneď ... Slzičky mi nabehli, mama chúďato na mňa pozerala, že čo sa deje ...
A s tými "vyvolenými" 😀 😀 😀 - nuž ono na tom niečo bude - asi sme ozaj silné babuly!

Zuločka - ty si naše statočné dievčatko zlaté! Raz bude z teba úžasná svokrička - budeš vedieť pochopiť iné žienky ...

Musím končiť = švagor mi tu stepuje za chrbtom ☹ ...

Pekný dníček!

zulok
18. dub 2008

Andys, teba keď čítam, aj ostatné babuľky, tak tu slzím. cmuuk vam všetkým. ANdys, a že nie si veľká spisovateľka, vždy keď tu niečo napíšeš, tak si to aj viackrát prečítam, lebo ma to chytí za srdiečko.
Jeejda, a to som nevedela, že si treba pichať, aj keď človek niekam dlho cestuje, ale teda má to logiku, ale ne by to netrklo 😕 no, ale mne cestovanie itak nehrozí 😀

Kapp, jeejda, to o tých "nechcených" detičkách. Vo mne až krv vrela, keď som videla na konci jesene tehulku s holými krížami (bedrové gate) a cigaretu v rukách, no chápete. Tak "závidím", že niekto má to šťastie , že pri takomto dačom vynosí živučké zdravučké dieťatko a keď tu kuknem na našu diskusiu... veď viete.
ALebo keď žena otehotnie a povie, že ešte nie je pravý čas, že si chce užívať života... a ide na prerušenie tehotenstva. JAsné, že dakedy tehu prekvapí, ale aby tehoptenstvo dieťa pokazilo život??? JA som si až teraz začala život užívať, až teraz vidím zmysel v dačom čo robím... Až mi je z toho smutno ☹

No, ale už dosť s takýmto dačím, treba sa usmievať a tešiť sa, aby sa vám do bruška nasťahovali malí Smejkovia 😀

A aj ja kukám,. kukám, či nejaká nová správa o Lenočke... nič, ale verím, že budú len samé kráásne správičky 😀

kapp
18. dub 2008

Jáááj, Zuločka - múdro vravíš ... Ja tiež, keď to počúvam o tom, ako nejakej mamičke dieťa pokazilo život, je mi zle ... Veď mať dieťa je čosi úžasné - aj keď nám sem-tam dvihnú tlak ... 😉 , ale to je úplne v pohode, aj my dospelí občas mávame zlé dni ... A tie bedrové gate a cigareta - no teda 😒 😖 ☹ - keď si dám úprimne ruku na srdiečko - tak musím priznať, že tiež závidím takýmto mamičkám to nezproblémové tehuľkovanie ... Ja neviem, Zuločka, prečo je to tak - asi si to dieťatko musíme zaslúžiť ... Len prečo potom to u niektorých (aj keď nechcú) ide šupšurup a my všetky na tejto diskusie (a kopec iných žienok) musíme bojovať ako draci ... užívame kopec vitamínov, liekov, a nič ... V tomto je to nespravodlivé ... ☹ Ale čo už my s tým narobíme? Nič - musíme len bojovať o svoj kúsok šťastíčka ... usmievať sa od ucha po ucho, lebo smiech lieči a byť optimistky napriek všetkému ... lebo my to aj tak dokážeme, že kočky?

Pekný slnečný dníček, bambuľky ... a teším sa na nové správičky od Lenočky, pevne verím, že budú pozitívne ...

alinuska
18. dub 2008

Babule kukuk, nakukujem sem, ale nic nove sa nedozvedam o Lenocke. Dnes obzvlast nemam moc dobry den, tak aby som vas nenakazila...Cely tyzden som mala taky chaosny a stresovy a najhorsie je, ze to bude buduci tyzden pokracovat. Aj doma to nemam dvakrat ruzove. Mam nervy snad na cely svet... 😠 ☹
Kappuska....cmuuuuk...za tvoju pochvalu, ani nevies, ako mi to dobre padlo 😵 . Ja pisem, co citim...ale teraz by to boli hroooozne pismenka, tak radsej koncim.
Prajem kazdej krasny vikend...pa

zulok
18. dub 2008

Alinuska, sme tu spolu, aby sme vsetko lepsie zvladali, kludne napiis, co ta trapi. Vy ste mi cely cas pomahali, podporovali ma.... ved sme tu ako musketierky. Ked mas zlu naladu, vypis sa z nej. Posielame pohladkanie.

Kappuska, ja som rozmyslala, preco maju bezproblemov deti, ti co ich nechcu, asi preto, aby ich mali a zistili, ake je krasne mat dieta. A my, co ich chceme, si to vybojujeme. A verte , ze ten boj teda zvlaaadnete!!!!!

zulok
21. dub 2008

Víkend za nami a žiadne nové správičky..

kapp
21. dub 2008

Ahojko Zuločka - Aj ja som pozerala a nič .... ☹ ☹ ☹ Ktovie, ako je našej Lenočke zlatej a jej drobčekom? Keby napísal aspoň jej manželík ...

lola19
21. dub 2008

babulky aj ja som sem nakukla a nic nove o Lenocke, stale na nu myslim...
Neviem ci je vhodne tu teraz pisat, ze som sa stala po 3x tetou, neterka sa narodila v piatok vecer s mierami 3900g a 53cm, taky maly valibuk a vola sa Paťka, sa z nej vytesujem, som sa chcela s vami podelit o tuto milu správu 😵