Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
21. dub 2008

Lolkaaaaa, to je kraaaasne, treba sa tešiť, keď je z čoho, aspoň chlapčiatka maju motivaciu, kolko treba narast.
Paraaada, gratulujeeeeem.

kapp
21. dub 2008

Lolika, gratuuuulujem ku krásnej neterke ... tééda, krásne to miery! Všetko dobré do života prajem bábätku, nech rastie do krásy a nech robí len radosť rodičom 😀 !

Jááj, Lolika - všetky tu myslíme na Lenočku ... 😨

alinuska
22. dub 2008

Zulocka, chrobacik, si zlaticko, dakujem za podporu, ale uz je lepsie. Aj ked v praci stale besnota a nervy este len budu jak pride dovolenkove obdobie a jedna druhu nebudeme vediet zastupit, tolko je toho😠 ! Ale zarabat peniazky treba, tak neostava len zatat zuby, alebo sa to mozno do leta aj samo poriesi 😉

O Lenocke ziadne spravy, tak nam to tu nejako stagnuje, akosi nie je nalada na pisanie... 😒
Ozaj, baby, v ktorom je vlastne teraz Lenocka tyzdni? Od 25 tusim zacinaju pichat injekcie na dovyvinutie plucok, ak nieco hrozi, a tie vraj treba pichat aspon tyzden, tak by mozno uz boli aj za vodou. Vsak dnes vie medicina robit zazraky a vedia sa postarat aj o velmi predcasne narodene deticky. A hlavne je, ze je v nemocnici, kde sa o nich najlepsie postaraju 🙂 !

Loli, blahozelam k neterke, teraz sup-sup na vyrobu bratranca 😀!

kapp
22. dub 2008

Alinuška - Lenočka je v 22tt - aspoň tak má písané pri fotke ... Ale ono to už tuším naše zlatíčko = Zuločka voľakde v tejto témičke písala, že oni sú lekári hrozní šikulkovia, tak treba len veriť, že všetko dobre dopadne - veď naša Lenočka je v tých najlepších rukách - a okrem toho je v nemocke, kde na nich dajú pozor ...
Určite každá z nás dennodenne chodí na túto tému v nádeji, že sa dozvieme niečo nové o Lenke a jej drobčiatkach ... musíme byť trpezlivé ...

Alinuška - mojenko, máš toho teraz v práci veľa? Prepáč, zlatino, ja som asi tento tvoj príspevok o návale práce nejak prehliadla, sorry ... Drž sa nám v robotke, nedaj sa zodrať! 😀 A dojdi za nami radšej na fórum ...
Máš pravdu, nejak sa nikomu ani písať nechce, keď nevieme, čo je s Lenkou ... Každá z nás sa o ňu a mimískov bojí ...

Pekný dníček, bambuľky!

alinuska
22. dub 2008

Ahojko Kappus, no ano, mam teraz toho v robote navalene, ale snad sa pracuje na dalsej posile, kedze sa chodim k sefke postazovat, ze je toho uz narazovo neunosne vela. My sme totizto na tuto agendu oficialne tri, avsak moja kolegyna z kancelarie je t.c. na materskej, takze vlastne za nu budu snad riesit nahradu. Doteraz sa to dalo, nebolo to potrebne, ale situacia sa zmenila, takze sa ideme od roboty osalit 😠 😝 !

Registrujem, ze Lenocka mala naposledy pri mene 22 tt, ale aj Katuska mala v tom case 18 tt a odvtedy presiel nejaky ten tyzden, tak tie tyzdne, si myslim, pribudaju ked prispievas. Podla toho by mohla byt Lenocka uz mozno aj v 24 tt, co je fajn. Kazdy den je k dobru!

A ozaj, ako tvoj PC, uz je odvireny 😀 ?

kapp
22. dub 2008

Nie je Alinuška - ešte stále prispievam "kusom práce" z robotky = zo švagrovho počítača - hihi 😅 = má strašnú radosť z tohoto faktu! 😀

No počúvaj - ale aby sa im v tej tvojej robotke nestalo to, že okrem kolegyne pôjdeš na MD aj ty ... 😅 😀 😉 = to by bolo supriiiiiiiš! 😀 😀 😀 Jáááj, zlatinko - ja by som ti to tak želala - z úprimného srdiečka, fakt! 😅

A čo sa týka Lenočky - myslíš, že by to tak fungovalo s tým prečítavaním tt ... No - logiku by to malo - a ja som si myslela, že ono sa to pripočítava vlastne samé - nejaký automatický systém - myslela som, že jedine Lenka by to mohla stopnúť zadaním svojho hesla - ale to sa dúfam nestane !

alinuska
22. dub 2008

Jaaaj, Kappuska, pokladik, kiez by si mala pravdu, ale sama najlepsie vies, ako je to s mojou dlhodobo "planovanou" MD... 😒 ...ale jeden nikdy nevie 😉 😀 ?!

Samozrejme aj ja ti prajem takyto dlhodobejsi vypadok z prace 😵 ...cmuk

alinuska
24. dub 2008

Babulky, nejak zapadame prachom... ☹
Vcera som bola na kontrole na endokrinologii a tam ma pani doktorka zasa "potesila", ze mi zvysuje davku euthyroxu z 25 na 50. Vraj mam o cosi lepsie vysledky, ale ona ma svoju hranicu, ktora je idealna, a na tu sa ma snazi dostat. Ale z coho som sklamana a zdesena zaroven je, ze mam od zimy zasa zvyseny cholesterol a to na taku hranicu, ze je to na liecbu. Vela doktorov ma s tym strasi. Je to u mna dlhodoba zalezitost... Ibaze mi liecbu nedoporucuju vzhladom na to, ze som vo fertilnom veku a snazime sa o babo a tie lieky su poskodzujuce plod. Je pravda, ze papat mi chuti a neviem lakocinkam odolat, ale to som si nemyslela, ze budem musiet drzat celozivotnu dietu?! 😠 Ma tiez potesila, ze prirodzene u nas to pravdepodobne uz nepojde. Neviem, z coho tak usudila, ale citim, ze mi hori pod zadkom a ak sa nerozhybem, mozno bude neskoro na lutost 😢 .
Tak som sa tu dobre vykecala (mozno aj sama so sebou 😀 ), ale uz mi je lepsie...o trosinku. A dnes idem na gyndu na krv na hormony, teda hlavne progesteron, ci ho nemam malo (co teda urcite mam pri mojich PCO), lebo sa mi trosku predlzila mrcha. Nejake vysledky by mozno dnes uz aj mohli z minula byt, tak uvidime... 😕

Co je s nasimi tehulkami? Katka sa nam tiez davno neozvala 😒 , o Lenocke nehovoriac... Aspon Zulocka-mamicka sem chodi a na nas nezabudla 🙂 ! Aj ked poslednu dobu to je tu naozaj posmutnele a opustene 😢 ...

zulok
24. dub 2008

ALinuska, to čo je zač, že ti povedali, že to pravdepodobne prirodzene nepojde, nechapem, z kade na to prišli 😕 ako prečo by nemalo ísť prirodzene, keď máš všetko priechodnéé.... ako kvôli cholesterolu, či štítnej žlaze?? veď na umelé sa chodí, keď je dačo nepriechodné, alebo je problém v spermijkách. Ale nie toto... 😠 a vysoký cholestreol, manžel ho má neuveritelne vysoký, ale má vela toho dobrého , majú to vrodené, nie si tiež taký prípad?? A na tu liečbu sa vykašli, papkaj menej mastné, i keď je to ťažké a nie sa zaťažovať takými liekmi. A sladkosť je super SAlko, malo tuku a eextra sladkééé. 😀
A držíím palce na gyndu.

Kappuska, ako sa náám mááš?? Chystáte na leto nejakú dovolenku? 😀 Žeby ste si priniesli malý a neskor z neho väčší suvenír 🙂

Prepáčte, že tu nie som tak často, nevedela som čo napísať, tak ma mrzelo, že tu nepribudla dobrá správička od LEnočky, ale čoskoro určite nejaká dobrá bude 😉

A my máme extra papacie obdobie, stále by len cuckal , asi je po mne 😅 od pustenia z porodnice sme pribrali okolo 1600g 😵 to je tak za mesiac. Tak si viete predstaviť, akí sme hladoši. no tešííím sa 😀

alinuska
24. dub 2008

Zulocka, ty a Kappuska ste moje dve uuuuzasneee slniecka 😵 😅 !!! Vzdy mi dodate energiu a chut, aby som nebola smutna a nebodaj sa nevzdala. Dakujem vam za to zo srdiecka 🙂 !!!
Tak v prvom rade, Matusko je kraaasne babatko, take ukazkove, aj papa dobre (ale nezda sa mi, zeby to mal po maminke, vsak je taka stihla a urcite aj ked je teraz nejake to kilecko po porode navyse, tak maminka sa coskoro da znova do formy 😉 ) Malicky ma uz mesiac ?! 😨 Ani som nezaregistrovala ako to ryyychlo ubehlo, o chvilu bude balit baby 😀 ... Nejake novsie foto by nebolo? A ozaj, co krstiny?
No, teda pani doktorka-endokrinologicka to skonstatovala na zaklade asi viacerych informacii, ktore ma aj odo mna, tak asi tak. Sa vyjadrila, ze ja som ten "komplikovany pripad". Urcite to nie je kvoli cholesterolu (horsie je, ze ja mam toho zleho vela a dobreho malo a celkovy ojojoj 🙄 ). Mam toho totiz viacej na rovasi ☹ , ale to som tu uz spominala kedysi. Viem, nemozme si vsetko pamatat, je to kopec iformacii od kazdej... A z gyndy tiez nie idealne spravy, mam zasa potvory v moci a robia mi sarapatu, tak asi to budem musiet preliecit dalsimi antibiotikami. S doktorkou sa musim poradit, lebo dnes akurat tesne predo mnou odisla na operacku, tak som s nou ani nehovorila. Potom dam vediet. Zatial pa...utekam na poradu...cmuk

alinuska
24. dub 2008

...tak na tu poradu som jasne, ze meskala, ale neva 😝 ...a cholesterol som pre istotu na obed "zajedla" fajnym mc donaldom 😀 😀

este raz pekny den

kapp
24. dub 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté!
Ja sa ospravedlňujem, že tu už nie som tak často, momentálne som doma s Nanou ... Dosť ma vystrašila, aj som si poplakala ... Už som spomínala, že Nana mi bola asi pred 2 týždňami chorá - no presnejšie =užívala penicilínové antibiotiká na likvidáciu zápalu nosových a tvárových dutín, poslednú dávku mala tento utorok ... V pondelok sme boli na kontrole u pediatričky, ktorá ju ako zdravú vypísala do školy... V škole bola teda v pondelok, a ráno v utorok mi doma nechcela raňajkovať, čo bolo u nej divné, lebo inak papáva... Tak som pre istotu volala triednej, či je všetko v poriadku - vraj áno ... Tak som spokojná prišla pre ňu do družiny, no a tam tie sliepky (prepáč Zuločka, Katuš a Lenka za výraz = ste učiteľky) mi zreferovali s kľudom Angličana, že Nana má teplotu 39C a oni nič nespravili ... Tak som sa rozhnevala, baby moje, taký "bordel" som tam s nimi narobili, prečo mi nezavolali a hlavne prečo v celej škole nemajú 1 jediný Paralen - a to nehovorím o tom, že kúsok od školy je lekáreň ... Joj, veľmi som sa nahnevala ... No a potom to už malo rýchly spád - včera sme boli na kompletných odberoch - krv, moč, výter z nosa, z hrdla, rontgen plúc a tvárovej časti - všetko v poriadku, sedimentácia v norme, ani stopa po zápale ... Lekárka to celé uzavrela ako viróza, ktorou sme sa pravdepodobne nakazili v pondelok v ambulancii ... Takže sa trápime = lekárka bola celá z toho paf, lebo takýto prípad vo svojej 30-ročnej praxi ešte nemala, aby počas liečby antibiotikami niekto dostal teplotu ...
Prepáčte, bambuľky rozkecám sa inokedy - musím utekať k Nane ... zas máme 37,9C ☹

alinuska
25. dub 2008

Kappuska moja, mas teraz trapenie s Nanuskou, tak myslim na vas, nech sa Natalka (mimochodom kraaaasne meno, vsak vies...moja favoritka 😵 ) skoro uzdravi a je uuuuuplne v poriadku!!! Potom budes v pohode aj ty maminka. A neospravedlnuj sa, to je predsa samozrejme, ze deticky su prvorade!!!

Pekny den vsetkym, taky slnecny, vonku aj na dusi... 🙂

zulok
25. dub 2008

Jaaj Alinuska, ja len dúfam, ze sa ti postupne všetky tie potvorky, čo ťa v telíčku trápia, dajú doporiadku. 😒 To vie tak nahnevať, keď človek sa dačoho zbaví a potom začne robiť šarapatu dačo iné. 😠 a je mi ľúto, že si zmeškala poradňu, dúfam, že nabudúce sa stihnete a budete mať čas sa porozprávať,ako to s tvojim telíčkom vylepšiť.
A kil mam na tele viac, ale hlavne, že mám bubáčika, čo tam po kilách, tie pôjdu nejak dole 😉 a ja papam rada 😅 a mňaam maškrty, Matúško je isto po mne, to manžel ako malý nehcel nič jedávať, také dačo neviem pochopiť 🙄

Kappuška, jeejda, chudatko Nanuška, nech je už zdravučká a môže lietať po vonku. A za ten výraz sa aspoň mne nemusíš ospravedlňovať, ja som ho používala dosť často, keď som v škole robila. MA vedelo vytočiť toolko vecí. Nechápem, že Ti nevolali , to chceli počkať kým bude ma 40???? CHuda, veď musela mať riadnu zimnicu. ☹
To, že jej nedali liek, chápem, ja som vždy volala rodičom , čo sa deje, a či môžem dať liek...., lebo čo ak je alergická...., ale mali rozhodne zavolať. TAk spolu nejak bojujte s bacilkami, rýýchlo ich vyžeňte, šup cesnak, cibulu...

A fotky máme na http://zulok.rajce.idnes.cz/ a krst bude 25.5.

drzkajte sa babulky

alinuska
25. dub 2008

Zulocka, paradne fotecky, keby som pred chvilkou neobedovala, tak ti ho (teda Matuska) normalne spapam 😀 😀 !!! Posielam tisice pusiniek 😵 !

Tie potvory mam nastastie zvysene mierne, ale aj tak to treba preliecit, ked sa uz chceme konecne na ostro snazit. Vysledky krvi este neboli.

Inak, moj manzelik sa dnes rano zobudil s takym bolavym hrdlom, ze hlas mal, akoby druhykrat mutoval 😀 . Cosi asi bude vo vzduchu. Sa teraz bojim, ci to zasa neschytam aj ja ☹ 😠 ?!

Este raz pekny den aj vikend babule!

andys004
25. dub 2008

Ahojte holčiny
Kapp to je mi opravdu líto ☹ že Nanuška je nemocná u těch dětí je to vždycky smutné člověk vždycky trpí s nimi.Divím se že jí s takovou teplotou tam nechali i já bych jim tam pořádně vynadala to by si do konce života pamatovali.Tak at se pěkně vyleží a je brzo zdravá jako rybička 😉 .

Žuločka Matoušek je tááák krásnej 😀 a je dobře,že tak pěkně papá jen tak dále.Na těch fotkách není vůbec vidět,že by jsi měla nějaké to kilo nahoře vypadáš fantasticky.To já mám po porodu ještě stále pět kilo nahoře a při mé výšce 158cm je to dost 😠 ,ale pořád se mi nedaří s tím nic udělat mě to moc vadí,ale manžel si nestěžuje. 😀

Alinuška problémy se štítnou žlázou mám bohužel i já,minulý týden jsem byla na kontrole na endokrinologii a výsledky byli v normě další kontrola za půl roku a nebo v případě otěhotnění 😉 tak uvidíme kdy tam půjdu.Já tě chápu,že jsi z toho všeho taková rozladěná já také říkám,že jsem vždy stála frontu na to špatné a to dobré mě obcházelo tedy co se týče zdraví.

Je pravda že je to tady takové smutné ☹ dá se říct,že to tu pročítám pravidelně,ale na psaní mám většinou čas pozdě večer,dnes je manžel doma a věnuje se našemu drakovy tak mám chvilku času 😝 než půjdu dělat večeři pak koupat atd. vždyť to znáte.Každý den myslím na Lenočku a doufám,že je vše v pořádku tolik jí to přeji držím pěstí to přináší štěstí.Holky tak se všechny opatrujte a těm nemocným posílám velkou dávku zdraví chytejte házím.Pa pa pa a držte se. 😀 😀

lenoc
25. dub 2008

Ahoj babulky moje zlaté, od včera som doma z nemocnice. Sama. Drahý vám nenapísal, lebo nebolo čo pozitívne písať.... viem,že vás sklamem, ale nemám dobré správy. Moje dve lásky sú už v nebíčku spolu s vašimi anjelikmi.
Odohralo sa asi toto: minulú stredu večer som zacítila, že mi niečo trčí von z pošvy, bola to pupočná šnúra, hneď mi robili ultrazvuk, malí ešte žili obaja, no ten dolný drobček do piatka zomrel, mal už aj nožičky obidve v pošve, tak ma "operovali" a počas zákroku odtiekla plodová voda aj druhému bábatku, takže museli "vybrať" aj to....
Myslím, že zašitie by nepomohlo, drobček by sa možno nepchal von, ani tá pupočná šnúra, ale vodička by odtekala ďalej, bola infikovaná a ten drobček bol už..... lekár to nazval, že "macerovaný", ak viete, čo to je.
Mala som nejaký zápal v sebe, možno už aj vtedy, keď som prišla do nemocnice, mala som celý čas antibiotiká, vybrané presne podľa baktérií, čo boli zistené pri stere, ale aj u horného drobčeka bola už plodová voda infikovaná, čo zistili, keď odtiekla pri tom zákroku.
Mala som vraj v podstate "šťastie", že som kvôli tomu zápalu nemala ja sama nejaké problémy ale hlavne v tom, že sa im to všetko podarilo zdola, aj keď to dlho trvalo, ale nemuseli mi robiť cisársky - to by znamenalo dva roky čakania na snažilkovanie. Takto je to "minimálne pol roka, až rok."

Kappuška, tebe tuším tiež ako jednu z príčin uviedli nejaký vnútorný zápal, však?

Andys to správne napísala, že mi pichali ten Fraxík preto, že som ležala a vtedy je veľké riziko vzniku trombózy.
A Zuločka, veru, nerozhodoval o mne jeden lekár, ale primár to konzultoval dokonca na nejakej konferencii v BA, ktorej sa zhodou okolností práve v tej dobe zúčastnil. V podstate ma mal na starosti môj lekár a primár, s ostatnými sa o tom rozprávali ale nikto mi nič neordinoval bez ich vedomia.
Janulka, som veriaca, aj ja som sa za nich veľmi modlila a prosila Boha, aby mi ich nebral.
V ten piatok som bola 22+0 a to bolo príliš málo na to, aby sa dali malinkí zachrániť, navyše boli ako dvojičky menší ako iné detičky v takom týždni. Na Slovensku sa dajú zachrániť predčasne narodené detičky od 24tt.

Za ten čas v nemocnici som si naplno uvedomila, akých super ľudí mám okolo seba, rodinu aj kolegov z práce a aj vás. Aj drahý sa o mňa neuveriteľne krásne staral a stále sa stará. A keby ste ho počuli, ako im šuškal, že keď vydržia, kúpi im traktor a kombajn a ja neviem čo všetko....
Mám vás veľmi rada kočky a už teraz viem, že my všetky sa našich bábatiek dočkáme rovnako ako Zuločka. cmuk.
Na dnes končím, musím si poslúchať manžela a ís´t si ľahnúť. pá.

ivana98
25. dub 2008

Lenoc, prepac, ze sem takto vtrhnem, ale nahodou som sem pred tyzdnom nahliadla a cely cas som na vas myslela a drzala vam palce.... velmi velmi velmi vam prajem aby ste to s manzelom zvladli a nepolozilo vas to...
presne ako tvoje motto v profile, prosim, nestracajte nadej....

zulok
25. dub 2008

☹ ☹ ☹ Lenočka naša milučká, je mi to tak veľmi ľúto. Neviem, ani čo napísať, tečú mi tu slzičky, takýto koniec vôbec nemal byť. Nechápem, prečo sa musia niektorí ľudia tak veľmi trápiť, kým sa dočkajú šťastia. A nechápem, čím som si ja zaslúžila také veľké šťastie. Posielam veľa sily a odvahy do života. S manželíkom ste neuveritelné silné osôbky a spolu prekonáte všetky problémy a smútky, len prečo sú také veľké. Verím, že sa svojho šťastia dočkáte ☹ a som rada, že aspoň ty si živučká. Opatrujte sa s manželíkom a neprestávajte veriť. Naši anjelikovia sa tam hore hrajú, je im dobre a veselo, len my tu dole za nimi smútime. Oni určite vedia, aký to malo dôvod a už chystajú súrodenčeka, ktorý sa už isto narodí živučký zdravučký. Držkajte sa

lili01
25. dub 2008

ahoj bambulky ☹
jdu nakouknout po delší době a co to nevidím.tak moc smutnou zprávu od Lenočky 😢 😢 😢 .moc jsem ti Lenočko držela palečky a přála ti zdravé miminka a určitě nejsem jediná a je moc smutné,že to skončilo a chlapečků jste se nedočkali 😢 😢 😢 se mě chce brečet.přeju ti i manželovi strašně moc štěstíčka ať se brzy zadaří a nosíš další miminko v bříšku,ikdyž na vaše chlapečky určitě nikdy nezapomenete,další miminko vám je aspoň trošičku vyhradí.budu držet palečky

chjo je to tak smutné,že ani nic víc nenapíšu ☹ ☹ ☹
jen že se máme dobře a rosteme....

bambulky mějte se tu moc krásně zase nakouknu 😔 😔 😔

andys004
25. dub 2008

Leničko tak takhle to dopadnout nemělo tolik jsem ti to přála a nebyla jsem sama.Při čtení tvého příspěvku jsem měla srdce až v krku a slzičky nešli zastavit je mi to hrozně líto a štve mě ta nespravedlnost na tomto světě.Ani nevím co bych dál psala takových slov útěchy jsi určitě slyšela,ale člověku v té nejhorší chvíli je to úplně jedno a ničemu nevěří aspoň tak jsem to prožívala já.Leničko držte se ty i tvůj manžel já vím není to jednoduché člověk na to nikdy nezapomene,ale postupně to bude lepší a lepší.Naděje umírá poslední pa.

katka28
26. dub 2008

Lenocka, je mi to tak velmi luto 😢 nevladzem pre slzicky ani pisat.

lenoc
26. dub 2008

ahoj mojenká, ďakujem, ste zlaté. Veď ja viem, že aj vy ste sa spolu so mnou veľmi tešili z našich drobčekov.

Ivka, ďakujem, prečo by som sa hnevala... Keď si prečítaš, čo píšem ďalej, uvidíš, že my sa len tak ľahko nevzdáme, už teraz s drahým plánujeme, čo bude v ďalšom tehotenstve a pred ním. Musíme sa pozerať dopredu.

Katuška, ale ty to dobojuješ, veľa oddychuj a nemysli na to, že by to mohlo postretnúť aj tebe, veď ty máš podobnú skúsenosť za sebou, tak teraz ti to už musí vyjsť.
Aj ja budem nabudúce zrejme doma, od 12tt zašitá (keďže som už mala dva zákroky na krčku) a budú mi pravidelne sledovať krvičku, či tam nevidno nejaké zápalové procesy - tak aspoň povedal primár, k môjmu dokymu idem v utorok alebo v stredu, tak odtiaľ hádam prídem nabitá infoškami. A hlavne do tretice to už dobre dopadne, donosím to bábo aj keby sekery padali. 😉

Zuločka, nekecaj, že čím si si to zaslúžila, tiež si si prežila veľmi veľa smútku a trápenia, Matúško je zaslúžená odmena.
Len nechápem, prečo niektoré ženy majú kopec detí bez problémov a iné si aj to jedno musia najprv "zaslúžiť" a bojovať oň. Ja viem, že mi na to neodpoviete, aj vám určite chodia občas po rozume také myšlienky, ale musela som to napísať.

Lilli, Zuločka, pozerala som fotečky vašich drobčekov, sú nádherní.

katka28
26. dub 2008

Lenka, keby som mohla vratit cas spat, tak by som to urobila a vsetko by bolo v poriadku. Nevycitaj si, ze Ta napadaju take myslienky ohladom mamiciek, ktore ani nechcu a maju deti bez problemov. Mna to napadne kazdy tyzden. Je to velmi nespravodlive a niekedy naozaj neviem, preco na jedneho nalozi osud tak vela a druhy si prechadza zivotom jedna basen.
Si velmi silna osobka, viem, ze Ta to stoji vela namahy, ale tento postoj stoji za to a velmi Ta obdivujem. Posielam Ti vsetku pozitivnu energiu, ktorej som v tejto chvili schopna. Cim skor budes "fit", tym skor to opat vyjde. A naozaj v tom vsetkom nestasti, je dobre, ze to nebol cisarsky. Urcite sa to do tretice podari. Ja tomu pevne verim!!! A musis aj ty!!!! Ta veta s tymi sekerami...som si spomenula na minuly rok, ked som povedala cez slzy so skrivenym usmevom to iste, ale pouzila som traktory 😉 a vidis preslo osem mesiacov a skusame to znova...

lula77
27. dub 2008

Ahojte Babulky a hlavne Lenocka,
ay dnes som sa sem dostala a je mi to strasne, prestrasne luto...........Ako napisala aj Katka, velmi na Teba myslim a posielam tolko energie kolko sa len da....Mas pravdu Lenocka, ja uy vecer pre istotu ani nepoyeram spravz, pretoze ked vidim a pocujem tie "matky", ktore svojich 5 deti niekde zabudne alebo odhodi a ja sa neviem dopracovat ani k jednemu.....Ale neboj, prejde pol roka, Ty budes v poriadku a na ceste bude malinky Puclik........Dryim vsetkym palceky a prajem pokojny tyzden

lenoc
27. dub 2008

Kati, aj sekery, aj traktory aj hocičo iné nech padá, my budeme silné a budeme veriť, že sa našich pokladíkov dočkáme, ty v septembri a ja v budúcom roku, no a samozrejme, aj Lolka, Alinuska, Kappuska, Lulka, Andys, Janulka a... ospravedlňujem sa, keď som na niekoho zabudla.

ďakujem kočky aj za tú pozitívnu energiu, funguje to aj takto na diaľku cez počítač, ale vy ju nemíňajte všetku na mňa, potrebujete ju obe pre svojich drobčekov, nech vám krásne rastú v bruškách.

Lulka, ešte som nestihla pogratulovať, tak teraz dodatočne blahoželám k tehotenstvu a tfuj tfuj, nech ti krásne v pohode nabiehajú týždniky! A Puclik je super slovíčko! 😅

lola19
28. dub 2008

Ahojte babyzne, a hlavne ahoj Lenocka, citala som si tu spravu v sobotu, som preplakala cely vecer, je mi to neskutocne luto. A aj teraz v praci placem jak male decko, ja neviem preco ten Pan Bozko ma na kazdeho iny meter, co sme my urobili take zle, ze nam nasich drobcekov zobral, ved by sme sa s tolkou laskou o ne starali a dali by sme im aj posledne.Nevladzem ani pisat, slzy mi nedovolia. Lenocka sucitim s tebou, nic nie je horsie ako ked matka prezije svoje dietatko, hoc aj nenarodene, pre mna je a bude vzdy dietatko.Zvladnete to s manzelikom spolu, moc vam drzim palceky.

alinuska
28. dub 2008

Lenocka...😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

alinuska
28. dub 2008

...neviem to lepsie vyjadrit, sa nezmozem na slovo...avsak na druhej strane citim tu obrovsku silu, ktoru Lenocka ma a to obrovske odhodlanie, takze sekery, traktory aj motyky ked budu strielat 😀 😀 , my to musime dokazat a aj dokazeme !!!

Lenocka, neskutocne vas s manzelom obdivujem, ako to zvladate a ze mate taky optimisticky pristup, co je veeeelmi dolezite!!! Krasne ste to so Zulockou napisali, ze su nasi anjelikovia spolu v nebicku a sa tam hraju a je im tam urcite perfektne! Je to na jednej strane nadherna predstava, aj ked na druhej strane taka bolestna, ale clovek ma pocit, ze predsa len nie je sam, lebo ktosi hore nad nami bdie a coskoro nam zabezpeci takeho anjelika do bruska 🙂 😵 !

Poznam tento tvoj pribeh...uz som ho pocula...moja dobra znama ma takuto smutnu skusenost za sebou. Bolo to pred cca 6 rokmi a cakala trojicky...chlapcov...tiez najprv odchadzal jeden a potom za nim aj bracekovia...vraj infikovana plodova voda...nechcela som to tu pisat, lebo som verila, ze u teba to bude ine! A predstav si, teraz po rokoch jej zistili to iste s krvickou, co mas aj ty. Aj to vlastne si to dala vysetrit sama na popud dalsej nasej kamosky. Je to nahoda? Clovek sa pyta, preco, co som urobila zle? Ale odpoved neexistuje. Malo to tak byt... Mozme iba verit, dufat a prosit, aby sme sa raz dockali zivuckeho, zdravuckeho, vlastneho dietatka, pozehnaneho z neba 😵 !!! Spolocna modlidba ma ohromnu silu, tak skusme prosit vsetky za vsetkych a coskoro budeme spolu kocikovat 😉 😅 ...!!!

Prajem nadalej vela, vela siiiil a do bruska coskoro novu fazulku...cmuuuuk

alinuska
28. dub 2008

...a Lenocka, velmi si nam tu chybala !!!!!!!!!!