Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

matelko1
26. led 2011

@kenya83 v 7 tt a bola som po et a Ket nam vysiel a prvy a mame krasnych chlapcov a dnes mame rocik presne.

barce
26. led 2011

holky moc vam vsem diky, krapet ste me uklidnily 😉 . vysetreni mne delali v CAR vsechny mozny, i genetiku a imunologii a nikde nic neodhalili 😒 . takze chteji podporit ten posledni KET jeste takto. trochu me desi, ze bych si to musela pichat teda celych 9mesicu kazdy den.....na druhou stranu, kdyby se mi konecne podarilo otehotnet, tak z toho asi budu stastna, ze nejaka injekce kazdy den mi prijde jako prkotina 😎 . kenya v CAR mi to ma doktorka vysvetlovala podobne jako tobe. nektere mutace se nedaji pry vubec diagnostikovat.

atap
26. led 2011

ahojte baby, tiež sa pridávam.... ja som sa dozvedela že som tehotná, zhruba v 5-6 tt. Mám si pichať fraxiparín alebo heparín preventívne, ale doterajšie vyšetrenia zatiaľ nehovoria o žiadnej poruche - bola som na vyšetrení na tromb. stav, som však po potrate. Chcela by som si to začať pichať čo najskôr, len ku hematolog. sa dostanem asi až na budúci piatok... Baby treba to začať pichať okamžite?? Kedy ste si to začali pichať vy? Neviem či to nie je neskoro dostať predpis na budúci piatok...

tonytony
26. led 2011

Tak už jsem tu z Caru- překvapení se nakonec konalo! Posunuli mi OPU ze so už na pátek- pozítří, asi mám už folíky naducaný před prasknutím... Takže jsem byla pěkně v šoku, ale což, jen musím pracně teď sehnat hlídání- máma v pátek pracuje, takže to by ta sobota byla lepší... NO, neva, nějak to musíme už udělat. Hlavně aby to dobře dopadlo, to ostatní je vedlejšíTakže dnes už budu píchat PregnylA už začínám být nervozní...



@kenya83 Můžu se zeptat, kam přesně chodíš na hematologii? Zaujal mě ten názor, moje hematoložka se k píchání moc nestaví, tak kdyby náhodou, taky bych chtěla mít raději větší pocit jistoty...Moc díky.

gejbule1
26. led 2011

Ahoj holky,jdu vás pozdravit a oznámit že jsem v pondělí musela na revizi.Takže jsem zase na začátku ☹ .
Přeju vám pohodové těhulkování a ze snažilek ať jsou brzy těhulky.

berule
26. led 2011

@gejbule1 Ahojky, to mě moc mrzí beruško 😢 V kolikátém tt jsi byla?

ratonito
26. led 2011

@gejbule1 to je mi moc líto 😢

gejbule1
26. led 2011

Holky díky,byla jsem v 10tt ale mimi zaniklo dřív ☹ ☹

horjahorja
26. led 2011

@gejbule1 ahoj, to je škoda. Určitě brzy otěhotníš znovu 😉

kvietocek55
26. led 2011

@atap ahoj, ja som začala pichať až v 11 tt a všetko je v poriadku.. na testy som bola asi v 5 tt a nedali mi fraxiparin ani preventívne.. prišli potom asi na 4 mutácie a tak mi dali ale mám si pichať zatiaľ len 3x do týždňa.. Ale predtým som potratila už v 5 tt..

kenya83
26. led 2011

@tonytony bola som na hematológii vo fakultnej nemocnici v Martine u nás na Slovensku 🙂
@atap poznám veľa dievčat, ktoré si začali pichať až okolo 10tt, takže si kľudne počkaj na ten budúci piatok. Nič by sa nestalo keby si začala pichať aj skôr 🙂 Máš už výsledky na trombofílne stavy? Ja som bola na hemato testoch len včera a výsledky budú za cca 6-8 týždňov. Ale ideme teraz na KET tak mi hematologička predpísala preventívne fraxiparine 0,3 kým budú výsledky. Začala som pichať už dnes a KET vychádza približne o 10 dní 🙂 držím palce 😉

tonytony
26. led 2011

@gejbule1 ☹ Přeju moc síly na další boj... Je mi to líto☹ Píchala jsi si nebo ne? A myslíš, že zase vliv trombofilie? Je to fakt smutný☹ a nespravedlivý☹

atap
27. led 2011

@kvietocek55 ano? tak este ze ti na to prisli a vsetko sa dobre vyvíja. aj ja som potratila už raz v 16 tt

atap
27. led 2011

@kenya83 bola som na testoch už v novembri. výsledky budú až vo februári... mne ešte nebol potvrdený tromb. stav, praveze vraj doterajsie vysledky vyzeraju v poriadku ale preventivne si musim pichať. ja sa pytam preto, lebo hemat. v MT mi pov. aby som zacala co najskor...

kenya83
27. led 2011

@atap bola si pri Dr. Dobrotovej v Martine? Aj moje všetky doterajšie výsledky sú úplne v poriadku, tak už len ostáva táto hematológia ale výsledky budú až 29.3. 😔 Aj mne predpísala preventívne fraxiparine 0,3 tak som rada, snáď nám to dopomôže k úspešnému ketíku. Ja som už začala pichať včera 😉

atap
27. led 2011

@kenya83 ano presne u nej, neviem čo je to KET?? Ja idem dnes na utz a zajtra po injekcie.... takže od zajtra už pichám aj ja, len ja mam panicky strach z injekcii, takže neviem ako to budem zvladat, ale normalne sa teším už na nich kvoli tomu aby babatko bolo v poriadku

gejbule1
27. led 2011

@tonytony Jo jo píchala jsem si ale nemyslím že by jsem potratila kvůli trombof.Krev jsem měla naprosto výstavní.
24.3.jsem se objednala na podrobnoi imunologii a do té doby nevím.I manžel má jít na spermio.Ještě o tom neví 🙂 Myslím ale jestli to není zbytečný když už spolu dítě máme.Byly jste na tom některá?

margarita
27. led 2011

@gejbule ahoj,
som na tom podobne ako Ty - potratili sme v decembri v 9tt, tiez som si pichala a vsetko sa zdalo ok.
Ale nebolo 😖
Urcite to nie je zbytocne, lebo aj my mame uz 1 dieta, ale dalsie 3 su v nebi 😔
Moj doki si tiez mysli, ze tentoraz nemohla byt na vine trombofilia, nakolko viac pripravenu na tehu trombofilku vraj este nevidel 😀 lieky som brala 4 mesiace pred a Fraxi od 5tt.
Je dost dobre mozne, ze je tam iny imuno problem, a aj spermiogram neni odveci - tiez som s prekvapenim zistila, ze aj chybna spermia - na pohlad morfologicky ok - moze oplodnit vajicko, ale to sa neskor prestane vyvijat, ak je nieco nie v poriadku v jej DNA.
pisem ako magor 😀 ale snad nieco z toho pochopis, co xem povedat.

Ja si vravim, nech pozru este, co sa da, kym to riskneme znovu - myslim, ze 4.x potrat by ma uz psychicky polozil.
Ale su tu babulky aj so smutnejsim osudom, a tiez sa nevzdavaju, tak sa mam co ucit 😉

cukor
27. led 2011

@margarita ....držíme aj s petkou palceky 😉

margarita
27. led 2011

dakujem velmi pekne, cukor 🙂
ako sa mate, stihnes niekedy aj spat? 😎 tak si to uzivaj, tie deti strasne rychlo rastu 😀
mna uz ta moja niekedy posle aj do kelu 😉 teda prec.

tonytony
27. led 2011

@gejbule1 My taky už dítě máme a podívej, spermio nic moc nakonec a kdo ví, co by nám našli na imuno atd. Našli nám díky IVF, které se mch. nepovedlo, byť už dítě norm. máme, vady chromozomů... Takže možné je vše, možná jen náhoda, možná ne...

gejbule1
27. led 2011

@tonytony no určitě tam půjdeme,a jsem zvědavá jak dopadneme.Ty čekací doby jsou ale šílený.Člověk by to potřeboval hned nebo do týdne.Když jste čekali na výsledky dávali jste si pozor?

kenya83
27. led 2011

Kočky chcem sa Vás opýtať, keď si picháte fraxiparine objavujú sa Vám na mieste po vpichu malé modrinky? Je to normálne?

luly3
28. led 2011

@kenya83 hej je to úplne normálne 😉

cukor
28. led 2011

@margarita ...no užívam si ju...hlavne v noci,kedze ma asi otocený den a noc 😀 ...

nektarine
28. led 2011

@majjka24 ahoj, nepřipsala, to tam naskočilo samo 😀 Co ty?

Holky já mám teď pořádný fofry! Zítra jedu na poslední zkoušku a hned v neděli se stěhujeme do novýho domu. Původně to mělo být až za měsíc a teď najednou takový fofry! No, je to mazec. Vůbec nic nestíhám.... 😠

nektarine
28. led 2011

@gejbule1 to je mi moc líto. Drž se, zase bude líp a moc ti držím pěsti, ať jsi těhulka co nejdřív...
@kenya83 jo, to je uplně normální...

velvet26
28. led 2011

ahojte baby..chcem sa opytat, picham si fraxik stale do bruska no uz ho mam riadne velke a aj napnute, tak do bokov, myslim, ze uz dlho ale sa mi nebude dat do nich pichat..
ako ste si pichali vy? dala sa vam robit riasa alebo ste to pichli aj bez riasy?
tie co si pichate do stehien tak kam konkretne, spredu a urobite si riasu?? lebo mne sa teda na stehnach neda urobit ziadna, mam ich nejake pevne..diky za rady... 😉

fiallinka
28. led 2011

@gejbule1 to je mi líto ☹... ale je pravda, že díky špatné spermii taky může dojít k zamlknutí... jenže na druhou stranu, s tím se nedá nic moc dělat, kdyby to tím bylo... jinak spermiogram - prostě půjde do kabinky a pak odevzdá "vzorek" 🙂

cukor
28. led 2011

@velvet26 .....ja som mala dost velké brusko a aj tak som pichala do bokov,tam to bolo pre mna naj.......a dnes posledná vcelička.....264 v poradí a je koniec pichaniu,,,,,,,hurááááá