Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ratonito
5. únor 2011

@tonytony a o dárcovských vajíčkách jste třeba neuvažovali?

tonytony
5. únor 2011

@ratonito My nevíme, zda je problém ve vajíčkách nebo ve spermii, což je další věc... Dr. říkal, že si dle těch výsledků ani nemylsí, že máme nějký konkrétní problém, že máme prostě těch vad rozmanitě, ne žádnou stejnou opakovaně plus zdravé dítě normálně doma počaté... že spíš máme smůlu☹ Nevím, no...

Jinak to víš, že už jsme i o darovaných embryích uvažovali... ale na manželovi vidím, že nechce a mám strach, že by mi to někdy vyčetl, uvidíme, jak se vše vyvine, já o tom taky nejsem přesvědčená- asi nemít "naši" malou, tak do toho jdeme bez rozmýšlení, ale takhle, když člověk tak nějak věří, že můžeme mít "naše|", tak si o něj chce bojovat...

cukor
5. únor 2011

@tonytony ...akože nevieš či mate vajíčka a spermie v poriadku?ved to su prvotné základné vyšetrenia.potom na základe čoho vás zaradili do programu IVF?čítam,ze máte uz jedno dieta.tak možno je to aj v psychike.bud kludná,máš dieta čo je pre teba obrovská výhoda.netlač na pílu a ono to príde.

cukruska1920
5. únor 2011

Caute trombosky...ako sa dari??? ja nemozem brat antiku tak dufam ze coskoro nebudem zas tehu 😕

tonytony
5. únor 2011

@cukor No, z toho vyšetření, kde nám vycházejí vady embryjek nedokáží jednoznačně říct, zda je chyba ve vajíčku nebo ve spemii. Manžel má spg takový hraniční, prý se s ním dá norm. i otěhotnět, což je důkazem dcera, já mám norm.a novulace, ale pak na stimulaci reaguju dobře, vajíček mám hodně, dobře se i oplodní a hezky vyvíjí, jen to PGD pak najde vady...

cukor
5. únor 2011

@tonytony ....a kolko rokov má dcera?lebo to ze mate dceru neznamená ze mate v poriadku spermie.vsak starneme 😀 .....a ked maš v poriadku vajíčka tak prečo ste neskusili iui?

velvet26
5. únor 2011

@pallacinka nechcela som ta naplasit, len som napisala, co si myslim, na druhej strane, urcite hematolog vie, co robi...mozno ine zeny co tam mava, maju aj vyssie hodnoty a nepichaju si...naozaj uz len par dni a budete mat svoje dievcatko doma, urcite to zvladnete... 😉
a aku mas vlastne mutaciu?

slavkav
5. únor 2011

@pallacinka ahoj 😉 ja mam pri pichani fraxiparinu 0,3 fibrinogen 6,2 a DDimery 1200 - takze myslim, ze si ok 😉 . ta hodnota, co si dala ty - ten DDimer - 0,5 - to je inak podla mna pocitane, resp. v inych jednotkach. ja viem o jednej dievcine, co pri pichani inj mala DDimery 2400 a vraj to bolo ok. mne hemato nechcela dat inj pri hodnote 1800 - ze vraj netreba. dala mi ich az preto, lebo ma boleli nohy - tak pre istotu. ale gynodska chcela, nech picham - lebo som pri prvom tehu mala odlucovanie placenty - co mohlo byt tiez dosledok trombofilie.

pallacinka
5. únor 2011

@fiallinka @velvet26 @slavkav Dakujem vam vsetkym, uz som pokojnejsia, no pre istotu zajtra na tu hematologiu zavolam. Mutaciu mam iba MTHFR C677T homozygot a ziadne trombozy v rodine sme nemali, toto je moje prve tehu, tak preto uzivam iba kyselinu listovu. Tak dufam, ze to dotiahneme do uspesneho konca, a to uz coskoro 🙂

@slavkav Tak este sa stale drzite 2v1? Prave som na teba myslela, ci uz nahodou vas nie je o jedneho viac, no ako vidim, ste takisto cakatelia 🙂 Drzim palce, nech je u vas vsetko v tom najlepsom poriadku!

slavkav
5. únor 2011

@pallacinka tak tak 😉 na 16.2. mam planovanu sekciu, lebo malinky je KP. uz aby to bolo. dakujem a aj tebe nech sa dari a vsetko vyjde 😉

pallacinka
5. únor 2011

@slavkav Dakujem, 16.2. budem urcite na vas mysliet, je to aj nas termin, len dufam, ze malinka sa vypyta na svet skor, uz sa jej nemozeme dockat 🙂 Nech vam to cakanie rychlo ubehne, drzte sa!

slavkav
5. únor 2011

@pallacinka dakujem. 😉 veru veru - dockat sa neviem uz ani ja 🙂

lulu10
5. únor 2011

@tonytony ahoj nezvazovali ste vysetrenie fragmentaciu DNA spermii? to by vam dalo odpoved ci su na vine spermie,

zulok
5. únor 2011

@slavkav jeej, ty uz tak daleko, tak drzim palce 😀

slavkav
5. únor 2011

@zulok veru 😉 a dakujem

fiallinka
5. únor 2011

@pallacinka to je mutace, která by neměla dělat problémy v posledním trimu 🙂

mourinka29
5. únor 2011

ahojte holky,pročítám tu vaší diskuzi a jsem zvědavá,jestli se přidám nebo nepřidám 😖 ,v pondělí jsem byla na hematolce poprvé,sama jsem požádala gynekologa,jestli by mi nedal doporučení,a dal,ted s tímhle tím už mám uplně veškeré vyšetření co se těhu a potrau týče 🙂 ,ale z hematolky bude výsledek až 3 března 😖 .Jinak jse byla v šoku 😕 ,brali mi 11 ampulek 😲 😲 😲 😀 ,já se kácim u dvou ampulek,natož tak 11 😀 ,aletak prý to bylo n všechny trombofilní stavy 😒 a moje sestra má SLE,tak jsem požádala i o to,raději at mám vše.Taky vám brali tolik krve poprvé???Jinak já jse loni po MA a ted jsem v šestinedělce ☹ ,musela jsem dát miminko pryč kvuli vývojovým vadám ☹ ,ale hned po šestinedělce jdu do toho znovu 😒

tonytony
5. únor 2011

@lulu10 A to se dělá kde všude, nevíš? O tom jsem možná jen kdysi něco zaslechla, ale nevěnovala tomu moc pozornost... Možná by to bylo aspoň nějaké řešení a někam nás to posunulo...

tonytony
5. únor 2011

@lulu10 Teď jsem si to zadala do vyhledavače a dělají to i u nás v Caru... Tak to taky ještě zvážíme... Díky za tip.

lulu10
5. únor 2011

@tonytony urcite to skuste, ved za to nic nedas, a moze vam to dat jednoznacnu odpoved o spermiach, nas to tiez caka, buduci mesiac,

pallacinka
5. únor 2011

@fiallinka Naozaj? Dakujem, to sa tesim, velmi mi odlahlo!

tonytony
5. únor 2011

@lulu10 Díky za tip...

fiallinka
5. únor 2011

@pallacinka tam je většinou problém s potraty nebo s vývojovými vadami...

bettynka222
6. únor 2011

ahojteeeee, ako sa vsetky mate? 🙂
@cukruska1920 ahoj 🙂 babatko poslucha?
@cukor no co maminka? uz je lepsie? uz ste urcite zohrana dvojka s Petkou 😵
@fiallinka fialusik maminka akooooooo?
@tonytony u teba sa teraz co bude diat? som tu nieco citala o tych embriach...ak nemas bezne ovulaciu, mozno tie hormony nastimuluju nasilu vajicka, ktore z nejakeho dovodu nedorastaju...no a v otm moze byt prave ten problem, nemyslis?
@slavkav malinky je KP? to je skoda ☹ ale dobre ze ides sekciou...v minulosti sa KPcka rodili prirodzene 😅
@zulok ahooooooooooooooj 🙂 no co, ako sa maju surodenci?

bettynka222
6. únor 2011

@pallacinka ahoj, fibrinogen mas uplne v pohode 😉 takyto zvyseny je v tehu uplne bezne. mne de hovorila ze do 7 je to ok, ale pri sedmicke zu treba nasadit fraxik. ale mnohe maju aj pri heparine vyssie hodnoty 😉

pallacinka
6. únor 2011

@fiallinka To je fajn vediet, dozvedam sa toho od teba viac ako od svojho hematologa, dakujem!

@bettynka222 Ahoj, dakujem moc aj tebe, uz som vdaka vam naozaj pokojnejsia 🙂

cukor
6. únor 2011

@bettynka222 ...no my sme sa zohrali,len nás teraz trápi kolika......akurát teraz plače...hrozne....manžel ju tíši ale nič nepomáha.aj tie kvapky SAB simplex nam velmi nezaberajú 😀

bettynka222
6. únor 2011

@pallacinka no ale osm ti chcela este napisat, len som sa k tomu este nedostala, ze tie Ddimery mas teda zvysene...na to hemato nic nepovedal?
@cukor pocuj a place v urcitom case alebo hicikedy? neda sa podla toho identifikovat z akeho jedla by to mohlo byt? to mlieko pijes ci nepijes, hmmmmm,

cukor
6. únor 2011

@bettynka222 ...to nie je z jedla..na to si dávam velký pozor..je to tzv.trojmesačná kolika,niektoré deti to mávajú.je to hlavne večer....ked ju nakojím tak asi o pol hodiny prídu krce a bolesti no a to trvá tak do jednej,druhej v noci a potom to prejde.

bettynka222
6. únor 2011

@nektarine
@tonytony a co takto sa vykaslat na IVF a pokusit sa o to znova doma a prirodzene? nechapem anco ti tam zavadzal horsie embrio....to je divne. teraz ak sa uchyti, budes mat vkuse stresy ci je v poriadku. vies ako som ti uz pisala, nasilu nastimulovane embria mozu byt v tvojom pripade vsetky zle. raz mi jeden gyn povedal,z e ziadna zena nouvuluje kazdy mesaic. a ze niektore len raz do roka. mozno to je tovj pripad a raz to znova vyjde 😉 chapem ze ta tlaci cas, preot bojujes takto...neviem co viac ti poradit ☹