Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
9. kvě 2008

Zrnik1, jeeejda ☹ si úžasne statočná osôbka, že po tolkom smútku sa nevzdávaš. Držím palce na hematologiu, len teraz neviem, nech je všetko vporiadku, alebo nech sa už nájde konečne ten problém, aby sa to mohlo vyriešiť. 😒 Dúfam, že ti tu bude u nás čas rýchlo ubiehať a čoskoro donosíš zdravučké živučké babätko.

Lenočka, primár bol isto vynikajúci a pomenovanie "plôdiky" s ati mohlo veru zdať dosť neosobné..., ale boli to plôdiky vašej veľkej lásky a pre vás to budú vždy vaši miláčikovia. Si naozaj veľmi statočná a môžem si z teba brať len a len príklad. A veru aj ja som šťastná, že i keď som prišla o dvoch bubáčikov, aspň som ich mohla mať v brušku, ale Lenočka, teraz to už určite vyjde, a veru ťa nacápem po zadočku, za také pochmúrne myšlienky, určite všetko bude vporiadku a babtko sa narodí živučké. I keď tvoj strach veeeľmi dobre poznám. 😒 Jeejda, ako som sa len bála prenášania, že sa stane dačo zlé,stále som si počítala, kolko sa Matúško nehýbal a kolko hýbal, no des a hystéria. 😒 veľmi som už chcela porodiť, a ako som videla, aký je MAtúško malilinký, bola som šťastná, že sa nenarodil ešte skôr a vyčítala som si, že som chcela , aby sa narodil skôr.. no, strach tam vždy bude, ale Lenočka určite to teraz už zvláádnete.

Janulka, aj v 5. mesiaci to bolo dieťatko, čo by nebolo 😠 Dieťatko je to pre mňa odkedy sa tam zamrví nezbedníček do vajíčka. Veď to nevadí, že to dieťatko ešte vyzerá inak, ale je to. Veď každý sa vekom meníme. To sú reči, že to nebolo dieťatko 😠
Tolko je tu smutných príbehov, už sa to tu musí otočiť na krajšiu stránku a nech sa dejú len nádherné veci. Moc si želám, nech sme tu už všetky maminky a iektoré aj s viacerými súrodenčekmi a nech je to kráásna diskusia, kde si budeme ukazovať fotky nezbedníkov a verím, že to tu tak jedného dňa bude.
JAnulka, perfektné, že je krvička a všetko vpriadku. mooc sa tešííím.

Ninka23, máš IP 😉

alinuska
9. kvě 2008

Babule, len tak na rychlo: nove prispievatelky vitam a tesim sa na spolocne riesenie nasich problemov ako pred tehu tak pocas tehu a aj potom uz ako mamicky 😉 😅 !

Anopyrin, acylpirin, aspirin = kyselina acetylsalycilova = riedi krvicku 😉 .

Ninka, tak sme tu uz tri s rovnakou dr. z hematologie (aj nasa tehulka Katuska...pozdravujem...cmuk) ku nej chodi. Zlata zena, ale straaasne vytazena, tak nestiha. Mne dodnes neodpovedala na mail ohladom preventivneho uzivania anopyrinu pred IUI. Som spoliehala na Kappusku, ze jej ho hematolog poradil, ale som sa preratala, tak teraz neviem... ☹ Zulocka ho brala a ja som viac-menej rozhodnuta v tom cykle ho brat tiez tak (30mg 1/2 tbl. denne). Kam chodis na IUI? Sa mi mari, ze v jednom centre tiez zvykli odporucat 1/2 acylpirinu od ovu do testu?!

Na tabulke sa pracuje, mozno uz dnes po obede (ked som skusala, ako to bude vyzerat, tak to bude asi taka tabulka bez ohranicenia riadkov a stlpcov, lebo inac sa to neda, aspon to neviem, kedze nie som az taky macher, ale snaha sa ceni, vsakze? 😀 ).

Lenocka, s tymi myslienkami prec, nech ta to ani nenapadne takto zmyslat, lebo normalne si to privolas. Ja mam taky pocit, ze som si tieto moje problemy s otehotnenim normalne privolala, lebo som od mladostim, ani sama neviem preco, pochybovala furt, ci ja budem moct mat deti?!?!? Zeby siesty zmysel? Ale som sa uz rozhodla, ziadne pochybnosti a chmary, budem bojovat a verit tomu a ono sa to stane 😵 !!!

Zulocka, moja rec, este to moje babatko ani nie je na ceste (iba ak z druheho konca sveta 😀 ), a ja sa onho uz dopredu bojiiim hrozitaaansky, mozno aj v tom je problem, ze som taka na to upata a to nie je moc dobre, ale aj to sa uz hodlam riesit... 😉 My v nasej situacii a s nasimi skusenostami nebudeme asi nikdy uuuplne v pohode, alebo ak aj, tak len na istu malu chvilocku, potom zasa pochybnosti a strach... 😒 To je asi nas udel, ale o to vacsie stastie a radost potom prezivame, ak je vsetko ok a babatku sa dobre dari a je zdravucke, tak nie je pre nas na svete nic krajsie a dolezitejsie!

A ze vraj na rychlo... 😀 😀

alinuska
9. kvě 2008

Mojenka, tabulka je sice hotova, akurat, ze mi sem nevojde 😠 , resp. vojde, ale je tak rozhadzana, ze iba viacej popletie ako sprehladni 😒 , takze dnes z toho uz nic, ale ked bude viac casu, skusim sa s tym pohrat... 😉

Papa zatial a pekny vikend zelam 🙂

nina23
9. kvě 2008

Ahojte babulky 🙂 , dakujem za odpovede a rady 😉 .

Alinuska, som rozhodnuta brat 2 x denne 10mg acidum folikum a dala som si zaväzok pit denne aspon 3 l tekutin, tak snad to bude mat vplyv.

Chcem sa opytat vsetkych babuliek, ktore maju trombofiliu, ci nemavaju problem so studenymi nohami a rukami...t.z., ze sa nam kvoli hustote krvi dobre neprekrvuju koncatiny 😉 .

Prajem krasny vikendik, papa 🙂

zrnik1
9. kvě 2008

Na dvere hematologie som mohla buchat aj cely den.Dnes ma Dr Benova dovolenku 😢 , a to som sa tam hnala so synom aj synovcom....No neva,aj pondelok je pekny den,aj ked neviem,ci sa k nej vobec dostanem,lebo som si precitala, ze ma toho velmi vela.Ale ja do nej vkladam celu moju nadej,no nie celu ale velku...
Bola som na genetike aj s manzelom a tam je vsetko ok.suvisi to,alebo to musim ist vyslovene na hema?
Ja si stale myslim,ze je vsetko ok,lebo syncek bol bez problemov,ale co potom tie 4 missed,nechaapem.
Prajem krasny vikend...
Zulok pravdu povediac si zelam aby to na hema nedopadlo,aby som konecne mohla na niecom stavat,teraz plavam vo vzduchoprazdne...nehovoriac o tom,ze mi konci materska a teraz neviem, ci ist do prace,alebo sa na to vykaslat a nezvysovat si zbytocne prolaktin...ale o tom je zivot,problemy su na mieste,potom je to napinavejsie 😉 ,ci nie?

zrnik1
9. kvě 2008

dokelu,ja mam stale studene nohy a este studensie ruky...to bude suvisiet s tou krvou a nedokrvovanim.No pekne sa mi to tu rozmotava.keby som si o tomto precitala skor ...mohla som mat doma piatich anjelikov...blondatych modroockov...syncek je taky...este tie kucerave vlasky..mal..uz ma rovne..
Super,super,len zistujte nove infosky..
potom ani DR nebudem potrebovat.. 🙂

lenoc
9. kvě 2008

Kočky, už dva dni vam chcem hodit sem jeden link a furt zabudnem. je to: www.praktickagyekologie.cz Je to stranka nejakeho ceskeho casopisu, v archive maju vo viacerych casopisoch clanky o trombofilke ale aj kopu inych (pre mna) zaujimavych clankov. Tak ak chcete, mrknite. Dufam, ze vas tie clanky velmi nevyplasia. Ja som na to natrafila, ked som hladala infosky o odtoku pl. vody.
bru nocku potom.

zulok
9. kvě 2008

NInka, napisala som ti IP, ale asi si ju nedostala, kašlem na IP, mam ešte acidum folicum (listovku), 10mg v 1 tabl, chceš, pošlem ti? napíš mi do IP adresu, 😉

Zrnik, je mi luto, že si sa na hema nedostala, hadam ich tam nabuduce zastihnes. No, aj ja som nevedela, čo si želať, či nech som fit, alebo nech sa dačo nájde. No, potichu som dúfala, nech už dačo zistia, aby som nemusela hladať ďalej, manželovi som to ani nevravela, lebo by na mňa kukal ako na blbú. 😅 ALe žial, je to tak, chceš mať už v tom jasno a nie sa tápať v niečom, o čom niet ani chýru...

Hm, neviem, či mám studené nohy často. DAkedy určite, ale akosi som si na vela veci zvykla, tak neviem, idem sa pozorovať 😕

Lenočka, vrhnem sa na tu stranku, dúfam, že ma šlak netrafí, ďakujeeeeem za info.

zrnik1
10. kvě 2008

Ahojte,chcela by som sa opytat,ci potrebujem k tej Dr.Benovej vymenny listok od mojej obvodnej alebo gynekologicky.Ja som si najprv bola ista,ze nie,ale teraz neviem...nech tam nejdem este raz zbytocne,lebo telefonicky sa to neda zistit.Volala som tam a viem,ze sa nedovolam...

iveb
10. kvě 2008

Ja som k MUDR. Beňovej zatiaľ nikdy nepotrebovala žiadny výmenný lístok . A je pravda , že dovolať sa tam je umenie.

alinuska
12. kvě 2008

Bre ranko babulky, ako po vikende? Ja tazko, spinkala by som este a ked si predstavim zasa cely tyzden pred nami... 😠 . No, tak sorry, ale z tabulky asi nebude nic, lebo ju sem neviem vlozit, aj keby neviem co, ale poslem vam ju kazdej, co prispela, do IP 😉 . Vidim, ze dr. Benova je tu dost popularna 😀 , len horsie je, ze tam ma furt kopec ludi a potom sa je ku nej fakt tazko dostat aj dovolat. Dodnes nemam odpoved na moj mail a uz som to aj vzdala. V lete idem na kontrolu, tak sa jej to potom rovno opytam. Dovtedy vyskusam Zulockinu terapiu alebo to chilli. No, ja by som netvrdila, ze vymenny listok netreba, obzvlast, ked plati novy zakon, ze ho uz treba na kazde odborne vysetrenie. Ja osobne som tam prvykrat isla s vymennym listkom od gynekologa a to bolo uz pred takmer rokom. Zrnik, mozem vediet, kto ti ju odporucil alebo je jedina hematologicka v KE 😀 ? To sa iba utvrdzujem v tom, ze je fakt vo svojom fachu odbornicka 🙂 !!! Ja na nu teda dost spolieham 😝 ...

zrnik1
12. kvě 2008

ahoj,
samoska,ze som sa tam trepkala zbytocne, ked som nemala listok, nemala som sancu.Takze zajtra mam mensi maraton..ist ku svojej gyn poprosit ju o vymenny listok,potom test z angliny v nasom materskom centre,potom hema a potom sups do poradne ku Dr Krausovi...
Bude to napinave,hlavne ked netusim, kde dam maleho anjelika.
Chudacik si musi toho vytrpiet, ked chce surodenca...Mam pocit,ze sa mu nevenujem a to mi uz zachvilu ide do skolky..takto som si to vobec nepredstavovala.Teraz som bola v nemocnici skoro 3 tyzdne..Inac mam divne bolesti a neviem,ci po zakroku,ktory bol pred 6 dnami uz mozem mat kramy.Nechapem,ze to prislo tak rychlo.Minule som cakala 6 tyzdnov.Kamoska mi povedala, ze po zakroku mam pockat na jeden cyklus a potom hned zasa na vec.Ale sa mi to nezda a vobec sa na to necitim byt zas tehotna...no ved zajtra budem o nieco mudrejsia.Dufam.
O Dr.benovej som pocula len to naj,ale taktiez o Dr.hulikovej.Rozhodla som sa ani neviem preco,asi preto,ze Benova ma starnku a o hulikovej som si hladala na nete a skoro nic.
Ja sa tiez na nu spolieham fakt dost,lebo ked ona nic nezisti tak neviem.Som zdrava,manzel tiez,boli sme na genetickych testoch,neberieme ziadne lieky...ale aj tak to nezalezi od nas...

zrnik1
12. kvě 2008

Pridam si aj nejake foto,aby som nebola taka anonymna,ale teraz fakt nemam cas.priznam sa,ani nie som v tychto veciach zrucna,ale zvladnem to

alinuska
13. kvě 2008

Kontrolna otazka: babule, kde ste vsetky? A co nasa modlitbova retaz? Ja na obed pozabudnem, ale potom si vecer urcite spomeniem 😉. Aspon v maji, keby sme vydrzali a potom uz indi-vindi, ok? 🙂

Zrnik, ako si dnes dopadla v tom kolotoci vybavovaciek a hlavne na hemoske?

lenoc
13. kvě 2008

Ahoj babulky.
Aliinus, ja som tu 😉 . Tabulecka je super, prehladna, boze, mojko, ty teda mas tych mutacii , pekna zbierka. ☹
No a k tym mojim "bosorackym" schopnostiam co sa tehotenstva tyka pridam este jedno: ja som tiez od detstva trpela utkvelou predstavou, ze nikdy nebudem amt deti, resp. ze nebudem moct otehotniet. Ale dnes som prisla od dokyho dobre naladena, zas verim, ze vsetko bude ok, otehotniem a donosim babatko. Ale mate pravdu kocky, aj ja mam on uz traz strach tak ako aj vy o tie svoje babatka ci uz narodene (Matusko) alebo tie, co su este len na plane (Alinuskino babo a moje a ...)

Inak maternicu uz mam mensiu, nemusim dodatocne na ziadne infuzie, staci dobrat lieky a od podelka sup do prace. Niezeby sa mi chcelo, ale uz mi je niekedy doma dlho a "citim sa na to", aby som tam uz sla. Ale keby som chcela, mohla som este zostat domka. Mam vypisane doporucenie na genetiku do BA, tak sa musim objednat a este sme sa dohodli, ze v novembri pridem na preventivku a spravi mi aj stery na chlamydie a este neviem na co (take cudzie slova to boli) a krvicku na infekcne choroby a ked to bude v poriadku, zacneme pracovat s drahym na "puclikovi". 🙂 🙂 🙂 Uz sa tesim. Ale staci mi aj jeden, ak by to znova boli dvojicky, umrem od strachu.
Joooj a este jedna vec, z histologie sa nezistilo NIC, co sa aj dalo cakat. Pamatam si z tej spravy len tolko, ze pupocnik nebol infikovany, zvysok som zabudla 😔 , ale to je jedno, ked aj tak z nej ziadny dovod nevyplyva.

zrnik, vitaj moja, mrzi ma, co sa stalo ale vidim v tebe velku bojovnicku, odhodlanu mat deticky aj keby co bolo. Sme sa tu stretli dve rovnake (precitaj par stranok dozadu a hned pochopis...) Napriek vsetkemu sme obe hned po negativnych skusenostiach pripravene ist do toho znovu hned, ako to bude mozne. Veru, napis, co bolo na hemoske aj u tvojho dokiho. 😉 Verim, ze si dobre dopadla a vsetko stihla vybavit. A ako test z angliny? Aj ja som chodila na anglinu, zacala som aj jednu hodinu z tretieho trimestra a hned na to som skoncila v nemocke, tak uz nepokracujem teraz, ale az od septembra zas. No dufam, ze pridas nielen svoju fotecku, ale aj fotku tvojho blondaveho anjelika. 🙂

aj ja mam problemy so studenymi rukami a nohami. Ale ani ma nenapadlo, ze to moze byt kvoli trombofilke.

Ali, ani si nam potom nenapisala, ako bolo na svadbe? My sme mali ist teraz v sobotu na jednu svadbu, ale sme nesli normalne, len vecer gratulovat. U nas sa tomu hovori, ze sme sli "pod okno". Bali sme sa obaja, ci si to uz zdravotne mozem dovolit, ist na svadbu. No a dopadlo to tak, ze ked som sa obliekla, brusko som mala ako v tretom mesiaci, tak m ivybeholo par slziciek, ked sme tam prisli a zbadala som nevestu, skoncilo to podobne (este som bola rozlutostena z domu a navyse som na tu svadbu velmi chcela ist, len sa nedalo...) a potom som od dvoch ludi dostala otazku, ci cakame babatko..... Fasa. Ale inak bolo fajn.

Kappuska, otzvi sa, please, ak budes moct, ako sa mate s Nanuskou, ci ti papka, ci je este furt v nemocke a co tvoje srdiecko....
Zulocka, kukam, ze si pridala dalsie foto Matuska, je krasny, podoba sa na teba aj na tatina tusim. A na jednej fotke bol tvoj gaucik, na ktorom si prelezala celych 9 mesiacov, vsak?

jana.cb
13. kvě 2008

Ahojky holky zdravim vas a mam na vas prosbu.V cervnu me ceka ivf a nasli mi Leydenskou mutaci tu 1/2 a tak jsem se chtela zeptat zda jste tu nejaka co ji taky ma a stumulovaly jste na ivf tak zda jste si uz pri stimulaci museli redit necim krev.Na hematologii mi Dr mam pocit ze rikal ze uz mi ji pro jistotu budou redit pri stimulaci ale mozna jsem to spatne pochopila - muzete mi prosim poradit? Moc vam dekuju!!!

zulok
14. kvě 2008

Prepacte babulky, ze som tu dlho nebola, akosi som vela prala, ze hlila, lietali sme po vonku a vecer nas Dubacik silvestroval, nechcelo sa mu hajkat.. tak som akosi niic ine nestihla, ale na modlitbickovu reatz pamätaaam.

Lenocka, to je asi aj dobre, ze pojdes do prace, rozptylia ta myslienky a z achvilu budu prazdniny, tak to aj rychlo utecie, ale davaj si na seba pozor. Dobre, ze z histolky nic nezistii, dufam, ze nebudete mat chlmydie, alebo inu potvoru..., Moc drziim palce.
A ta svadba, ach jaaaj, muselo to byt velmi tazke.
DAkujem za pochvalu MAtuska, je cely po ockovi, iba papa vela po mne, aspon daco ma moje. A veru, ten gauc, to je on, ako som ho nemala rada pred tehu, sa mi nepacil, tak mi veru uz prirastol k srdci a skoro aj k zadku.

ALinuska, sikulkaaa aka dobra tabulka, ale ty mas toho faKt vela na rovasi, ale urcite sa uz zadari..

Ahooj JAnka, drziiim palce na IVF, ak ti ponukli riedit krvicku uz pri stimulaacii, nebran sa tomu a sup do vceliciek. Urcite ti to neuskodi, iba pomoze.

Zrnik , držím palce, ono je to všetko zložite, ale zvladnete to, hlavne nech to dopadne dobre u dr. a stym "nevenovaním sa" to len ty tak citiš, určite si tou najlepšou maminou.

AKo sa ma naša Kappuska?

kapp
14. kvě 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté ...

My sme ešte tento týždeň domenka - budúci už ide do školy, takže sa snažíme všetko dobrať ... Je toho troška viac - celý deň vlastne máme rozplánovaný - každé dve hodiny šrotuje 😀 niečo do seba = je hladná ako vlčica 😅 , čo je dobrý znak ... no a medzitým musím stíhať "hrať sa na učiteľku", behať do obchodu na nákupy, ísť s ňou aspoň 2-3 x von, navariť, sem-tam ožehliť, oprať - no jednoducho sa nenudím ... ale dá sa ... Akurát moja rodina mi musela dať pokoj - minulý týždeň som vybehla obvoďáčke - bolo mi zase troška blbo - no a zistila, že mi kapáneček vybehol tlak (hoci celý život som mala extrémne nízky), nejaká tá arytmia tam troška šarapatí - no a keďže som jej vysvetlila, aké "rošambo" mi momentálne robí rodinka, a že si nemôžem dovoliť behať momentálne po lekároch (kvôli Nane) ... tak si ma cca každý 2. deň kontroluje, či som OK - užívam Magnesium 350 a svet je kráááásny ... 😀 Nie - fakt, baby, už je to OK - len sa nesmiem rozčuľovať ... Uvidíme, dúfam, že obvoďáčka nebude trvať na tých vyšetreniach - naposledy spomínala niečo v tom zmysle, že sa jednalo len o návalový stres ... , lebo tlak sa upravuje aj srdiečko už pracuje tak, ako má = tak pozor baby = NEROZČUĽUJTE SA!

A nakoniec sa vyriešil aj problém s prijímaním - pán farár úplne nečakane (ešte nikdy to neurobil) bol za mnou, a vlastne sa ospravedlnil celej rodine (takým čudným svojským spôsobom, ale predsa), že by sa chcel revanšovať Nane a že by jej spravil také individuálne prijímanie - s tým, aby ju nezaťažil, že by ju (Nana by bola ako jediná oblečená ako prvoprijímajúca = nevestička) spolužiaci, ktorí boli na prijímaní, odprevadili k oltáru a odspievali s ňou všetky tie krvopotne pripravované pestičky - no a celé by sa to udialo na konci školského roka (zhodou náhod hodová slávnosť v našom kostole) - takže som vypustila pár slzičiek = tak ma to dojalo ... Pekné od neho, že?

Zdravím nové kočky - ospravedlňujem, že nebudem reagovať na vaše príspevky - zatiaľ - nie je toho času veľa - len sebecky som písala o sebe, sorry ... Ale keď sa mi Nana vráti do školy, bude to veselšie = sľubujem ...

Zatiaľ pá - bambuľky - držte sa mi!

alinuska
14. kvě 2008

Janka, pochopila si to dobre, mne to hematologicka presne tak isto vysvetlila, kedze tie hormony, co sa pri stimulacii na ivf pichaju, su dost brutal, tak je nutne pri tejto mutacii pichat injekcie na riedenie krvi uz pocas samotnej stimulacie. Tak sa drz a nech ti to ivf hned vyjde!!! 😉

Lenocka, si aj tak uzasne silna osoba a slzicka na uvolnenie k tomu urcite patri, ved ten vsetok smutok, bol a napatie treba nejako uvolnit! Ale zasa, nezabudaj, tvoji malicki su stale s tebou 😉 😵 !!! A urcite sa coskoro dockame anjelika do bruska, ktory sa nam tam pekne zabyva a bude rast a mocniet a za 9 mesiacov sa nam narodi zdravucke babatko!!! 😅

Na svadbe bolo super, diky za opytanie, bola taka svojpomocna, ale nakoniec sme sa dobre zabavili. Skoda, ze ty si sa na to este necitila, urcite by vam to s manzelikom dobre padlo, trosku sa odreagovat, potrsat a vysantit a hned ma clovek lepsiu naladu aj myslienky... Ale tvoje zdravie je teraz prvorade a musis sa dat rychlo do poriadku, aby si nam na jesen hlasila tu najkrasiu spravicku a my sa tesili s tebou, zlaticko nase!!! A dovtedy si urcite dajte spravit vsetky mozne aj nemozne vysetrenia, aby ste najblizsie to riziko co najviac minimalizovali!!! Lenocka, nemas doma kopiu tej spravy? Som totiz trosku v soku, ze na nic neprisli, ved predsa museli urobit rozbor plodovej vody! Ako by sa tomu dalo potom predist?

A studene nohy aj ruky mam poslednu dobu aj ja, ale nebolo tomu vzdy tak, takze neviem, ci to ma a aky suvis s tou trombofilkou? Mna sa skor pytala gynekologicka na studene ruky a unavu pri problemoch so stitnou zlazou, tak neviem 😕 ? Na tu stitnu beriem tabletky a je pravda, ze tie studene ruky mam nadalej a aj na nozky mi je zima, v noci spim v teplych ponozkach, co som predtym nezvykla, tak ze by??? No, a k tym mutaciam, vo sne by ma nenapadlo, ze mna sa to bude tykat a tu zrazu take nadeleni...😝...este aspon ze v tej lahsej forme 🙂 !!!

Kappuska, akooooo??????? Dufam, ze Nanuske je uz podstatne lepsie a aj tebe!!! Skore uzdravenie prajem!!! 🙂

jana.cb
14. kvě 2008

Zulok - dikes moc no ja nevim zda je to nutny jen se o tom Dr zminoval ze az to bude aktualni, ze k nemu mam prijit a ze si budu redit no 😒 to se z toho zblaznim - budu si pichat injekce na stumulaci pak injekce na redeni krve no to bude neco .-(( uz tedka z toho mam strach jako blazen.-((( tak dikes moc holky za info a mejte se prima 😉

katka28
14. kvě 2008

Ahojte 🙂
Teda poviem Vam, tyzden som tu nebola a my sme sa riadne rozrastli. Zatial nemam dopodrobna precitane, co ste popisali, ale dnes to urcite dobehnem. Pozdravujem nove dievcata, tiez dufam, ze coskoro budeme vsetky riesit tehulkovske a mamickovske problemy.
Manzelik uz odisiel, opat ma jeden tyzden rozmaznaval 🙂 Bolo super. A uz si aj zvykam na tie odchody. Stale este mi vyhrknu slzicky, ale uz to trva kratsie ako na zaciatku. Stihli sme v pondelok hematologiu, tiez dr. Benovu. Citala som, co ste popisali, tak som rada, ze tam vobec bola. Odpichla nas oboch, mam zavolat v pondelok 19., ci uz su vysledky a ked budu, tak 20. mam prist. Dufam, ze bude vsetko ok. Tiez som sa tam nemohla dovolat, stale mali zapnuty odkazovac, som im to tam aj vytmavila, ze nedvihaju telefony, ale asistent povedal, ze mali dovolenku cely tyzden. Na buduci tyzden by teda mali robit. Chcela som sa este opytat, ako sa mozem zaregistrovat na ich stranke, nech mi chodia vysledky mailom? Pisala som tomu manazerovi, ale zatial sa neozval a neviem, aky je postup. Neviete nahodou niektora? Citala som, ze uz sme tu asi tri od dr. Benovej.

Tie studene nohy a ruky mam aj ja stale. A to je teraz teplo. Stale musim mat hrube ponozky a papuce.

No, idem si zohriat papat a precitat si vas podrobnejsie.

Kocky, co vsetko ste uvadzali do tabulky? Mam to potom poslat Alinuske na IP?

alinuska
14. kvě 2008

Katuska ahooooj, no konecne si sa nam ozvala, chybas tu! Uz som si akosi na vas vsetky tak zvykla 😅, ze som normalne nesvoja, ked tu dlhsie nie ste. Hlavne je, ze si v poriadku s malinkym. Som velmi zvedava na vase vysledky z hemosky. Ja som tam neskusala teraz volat, ale moja znama uz dlhsie nemala to "stastie" sa tam dovolat, presne ako pises, ozyval sa iba zaznamnik a s nim sa, uznate, dost tazko komunikuje 😀 😀 . Ja som im tiez pisala na mail (ale nie na manazera) pred 3 aj 2 tyzdnami a dodnes ziadna odpoved 😒 . Nakontaktovat sa na nich je teda fakt dost problem, pokial sa tam clovek rovno nechysta. Neviem si potom ale predstavit, ako sa mame telefonicky objednat na vysetrenie, ked telefony neberu??? To sa u nich musis zaevidovat na stranke, aby ti poslali vysledky domov? Som nevedela... 😕 . Myslim si ale, ze niet nad osobny kontakt a je aj tak lepsie vysledky prekonzultovat priamo s lekarom.

Do tabulky uviest: meno/vek/typ mutacie/navrhovana resp. absolvovana liecba/pocet anjelikov (kedy, ktory tt)/deticky (v tvojom pripade tt, chlapcek alebo dievcatko a pripadne aj meno, termin porodu) a posli mi to na IP, ja to doplnim k nasim udajom a poslem ti nasledne tabulku do IP 😉 .

alinuska
15. kvě 2008

Ahojte babulky,

Katuska, tvoje udaje su doplnene a posielam ti tabulku v IP, ale zabudla som uviest, ze treba aj dobu snazenia, tak skus dodatocne pisnut a ja to obratom doplnim.

Kappuska, u teba chyba vek, chces nam ho nebodaj zatajit 😀 😀 ??? Neboj, vediem ja, aspon v tomto 😒 😀 .

Babule, este sa vratim k tomu anopyrinu. Chcem sa opytat teba Katka, ci ti ho odporucala uzivat hematologicka a ci si ho nebrala vyslovene len kvoli tomu antifosfolipidovemu syndromu? A tebe Kappuska ho hematolog neodporucal? Neviem preco som bola v tom, ze ano 😕 ?! A tesim sa, ze Natka je uz doma, teraz to uz pojde len z kopca. Ste silne bojovnice! A mate super pana farara, tento napad sa mi velmi pozdava. Nanuska bude koncom juna na tom 1. sv. prijimani za hviezdu! Bude to parada!!! 😅

Zulocka, tvoj malinky je taky naaaadhernyyy!!! Ale uz riadne podrastol a zmocnel, teraz je ako taky maly pampusik = na spapanie...cmuk! 🙂

lenoc
15. kvě 2008

Ahoj maminky (sucasne aj buduce)! 😉 Takto pekne vas zdravim, bo verim tomu, ze vsetky budeme raz maminkami ... no vlastne uz sme.... aspon mamickami anjelikov.......

Zulocka, mas pravdu, v skole bude lepsie. Vcera som napr. mala rodicko (kvoli rozluckovej) a v skoel som stretla mojich chalanov, ktori pomahali pri zbere papiera v skoel a bolo na nich vidno, ze su radi, ze ma vidia. Aj toto dokaze cloveku dodat neskutocnu energiu a velmi to hreje pri srdiecku. A potom mi este jedna moja ziacka povedala, ze ma ma strasne rada, tak co dodat... Asi len tolko, ze tieto okamihy musim mat na pamati, ked ma najblizsie nahnevaju.
Ja si to tak ratam, ze teraz este 6 tyzdnov v skole, potom prazdninky, po nich ubehany skolsky september, potom este jeden mesiac a hned zaciatkom novembra vysetreni a uz je to tu! len musim este dufat, ze vsetky testy budem mat negativne, aby ma necakalo este dlheee liecenie. normalne rozmyslam, ze na tie vysetrenieap ojdem uz voktobri, keby nieco, tak nech sa to cim skor vylieci. Hm. Uvidim. 😕

Kappuska, ja sa vobec nehnevam, ze neragujes na to, co sme tu mi popisali, paci sa mi, aka si "sebecka" a som hlavne rada, ze si sa nam ozvala a ze mala je v poriadku. Nuz, farar sa prekonava.... takto bude pre Nanusku to prijimanie nezabudnutelne. Krasa.

Alinus, tak dobre, ze bolo na svadbe dobre. 😉 Ja som sa na svadbu aj citila aj nie, ale aj drahy sa o mna bal, kedze som sice navonok nemala ziadne fyzicke prblemy, ale nikdy nevies, co sa deje vo vnutri a nevedeli sme, ci je ta maternica uz v poriadku a tak stiahnuta, ako by mala byt.
Mam doma kopnute prepustaciu spravu z nemocky, ale tuto o vysledkoch z histolky nemam. Myslim, ze rozbor plodovej vody sa robil a nic sa z toho nezistilo.... Ale to som aj cakala.

Kati, ahoj moje, myslela som na teba, ze preco sa nam neozyvas, ze hadam si v poriadku a potm som si sponemula, ze mas manzelika doma. Tak mas za sebou krasny tyzden.... 🙂 No super, ze si absolvovala hemosku, drzim palceky pri vysledkoch. Krasne brusko mas. 🙂 🙂 🙂
Ja som si dnes volala na gentiku do BA, ze mam im poslat spravu z nemocky a odporucanie od lekara a objednaju ma o nejakych 6 tyzdnov, ozvu sa, kedy presne.

Zamiesam sa trosku do toho anopyrinu - ja mam sice len jednu mutaciu, ale doky mi spominal jednu babu, ktora ma to iste co ja, dva- ci trikrat potratila a berie v tehu anopyrin. Tak to asi nebude len kvoli tomu syndromu....

nina23
15. kvě 2008

Ahojte babulky, tak som opat tu.
Tie studene nohy a rruky a suvislost s trombofiliou ma napadli hned po stanoveni trombofilie, takze sa mi to len potvrdzuje, ked to tu citam 🙂 .
ja by som mala zhruba za 2 tyzdne stimulovat a podstupit druhe IUI, 1-e bolo neuspesne...tak len stale rozmyslam, ako sa ma spravne riedit krvicka.
Beriem 2x denne acidum folikum, teraz je v Cechach velky boom v pozivani Chilli omacky, vraj to ma velky vplyv na otehotnenie..uz som to aj vyskusala a celkom mi chuti, len niekedy neviem lapat po dychu 😉 , staci lyzicka denne.
myslite si, ze acidum na riedenie krvi staci? Alebo je ho lepsie este s niecim skombinovat?
pekny dnik vam prajem 🙂

mounty
15. kvě 2008

ahojte, ja stale neviem ziadne vysledky, to tak dlho trva kym sa zisti co je v krvi? 😠 K doktorovi sa pre istotu neda dovolat, asi tam budem musiet ist na "prechadzku" s malym......... 😒

alinuska, modlitbovu rezat drzime, s malym sa pekne modlime najma vecer, na obed obcas nestiham....a za tento tyzden co som tu nebola sa narodili mojim trom kamoskam deticky 🙂 , krasne.....ja uz sa tak tesim na dalsie baby.....

zulok
15. kvě 2008

Babulky, to snad ani nie je mozne, aj ja som si este pred svadbou hovorila, ci obec bude mimisek, nejak som sa bala, ze to nepojde, a veru nie je to najlahsia cesta...

Kappuska, to je uzasne, ake bude mat NAnuska 1.sv.prijimanie, to bude naadhera, to bude ozaj jej velky den. Moc vam na to drzim palceky.
No, aj ked mas vela roboty, skús aspon mysliet pozitivne, aby ti srdiecko tolko netrpelo, nieže sa ti ešte dačo stane. Ach jaaaaj
A juchuu , že NAnuška pekne papká a len pekne píš o sebe, veď sme tu všetky ako taká rodinka, čo si pomáhame...

ALinuska, aj ja spavam v ponožkach, no teraz som už prestla, šak jhe extra teplo, ale doteraz furt ponožky a teraz mi bola vkuse zimaaa. Manzel sa cuduje , čo mi je, a potom sa mi aj zle MAtuško oblieka, ale už to trochu ustupilo, tak možno aj to ma nejaký súvis tá hompora jedna...
A si šikulka s tou tabulkou, ale keby sme tak mali dlhsi zoznam detičiek, ako druhov tej hompory.

Janka, nebvoj sa injekcii, fakt je to to najmenej , čo môže tehulka spraviť, no čo, pichneš si dve injekcie a hotovo, ono to neboli, normalne ma to ako tehulku menej bolelo, ako ked som si pichala v šestonedeli. Myslím, že snažilkovanie je omnoho ťažšie ako včeličkovať. Držíím palce.

Katka, jaaj, škoda, že ste zas s BAbuliatkom doma samuckiii, ale rychlo to ubehne a zas sa budete vsetci spolu ňuňnkať. Dúfam, že výsledky krvi budú výborné.

Lenočka, máš úžasných žiačikov, no jasné, že ťa budú hnevať, ale v srdiečku sú dobručkí...Tento šk.rok už ubehne rýchlo, ale nechápem, prečo musíš ísť na testy až tak neskôr, nemôžeš to obehať už v lete? Prečo treba čakať na testy do novembra, či oktobra. Prepáč, ale moc sa v tom nevyznám, rpeto sa pýtam..
Lenočka, takže v tehu s amôže anopyrin, uff, tak super, že zas dakto, kto je „za“

Ninka, neviem, či je zrovna acidum na riedenie, či to postačí, podla mňa nejak extra nie. Hm, podla mňa sa to berie preto, že je na tom naše telíčko horšie vzhladom natento vitamín,.Neviem, kde som to už čítala, aby som tu nesplietala jedno cez druhe.

My sme boli v poradni a mame 5275 čo je skoro dvojnasobok porodnej vahy, nuž papkoš po mne. Ale musime na neurologiu, lebo sa dr. Zda, že na jednu stranu nedava až tak pekne hlavičku, ale hlavne, že sa dačo take podchyti včas.

už sa musím krotiť v písaní

😅

zrnik1
15. kvě 2008

Ahojte zienky,sa tak tesim,ze k vam patrim.Normalne hned po nemocnici som si precitala, co ste napisali,mam to ako roman na pokrac...

Ten maraton skoncil v hukajucej sanitke,ktoru som si zavolala,pretoze som sa potom vsetkom vybrala s malym do OPTIMY a zacala som strasne krvacat.Sluzbukonajuci lekar sa ma opytal,co som si to vymyslela o pol osmej vecer,ale potom ked videl ako strasne krvacam tak bol mily..Suchanek nova nem.
Mal taku poznamku,ze bohvieako to je so mnou a so zrazanlivostou krvi a ze som typicka celiakicka.ze tie chude prsty a ze som na jeho vkus velmi chuda,takze idem riesit aj toto.

Hema dopadla tak,ze som tam cakala 3 a pol hod a povedali mi,za som objednana na dnes.Bola som a zobrali mi krv,cakanie trvalo len hod a pol.objednali ma o 6 tyzdnov.to cakanie ma zabije,ale posilni.Medzitym si obeham tu celiakiu..

Teraz po styroch missed su vsetci mudri,ale ked som lezala v nemocnici a niekto by ma poslal na hema,ze ci nahodou,alebo na testy ci nemam celiakiu,lebo zevraj aj to moze byt dovod...

nevadi,je to za nami.Budeme vsetky tehotne a velmi stastne a usmievave mamicky a budeme mat pokecy o tom ake je to namahave chodit s kociarmi a radit si,co robit ked babetko nespinka...Uz aby to bolo.. 🙂

zrnik1
15. kvě 2008

A este taka malickost,ze som sa strasne cudovala,ako mi velmi chuti cibula.ta mlada.Jedla by som ju vkuse a som sa docitala,ze je dobra na riedenie krvi.....a moje telo po nej prahne...jedzme to,co nam chuti,telo to vie naj...Bolo to v majovom casaku Zdravie

katka28
15. kvě 2008

Ahojte babulky,

Alinuska, poslala som Ti chybajuce udaje do IP.

Zrnik, aj ja lubim mladu cibulku. A to som ani nevedela, ze je na riedenie krvi  Na hemoske som aj ja casto podrazdena, aj ked som objednana na nejaky cas, tak ma zoberu aj o dve hodky potom. Minule som si uz zobrala bielu karticku – akutny stav (gravidita, hemofilia a este neviem, co tam je), ale nepomohlo to. Aj tak som sla dnu az po dvoch hodinach. A na tej tabuli maju napisane, ze gravidne pacientky maju prednost  Ale vacsinou sa nemam kde ponahlat, uz som si zvykla, ze o 15 min, mi odchadza spoj a ja vtedy vyjdem z nemocnice. Tak potom cakam min. dalsie tri hodiny na dalsi.
Takze cakanie poznam. Ale cakanie na vysledky je z ineho sudku. Sest tyzdnov cakat je dost dlho, to Ti verim. Ja teraz cakam dva tyzdne (dufam, ze uz budu) a som z toho uplne nanic.
Ale dufam, ze budes mat dobre vysledky a to cakanie sa oplati.

Zulocka, mohla by si este raz poslat link na Matuskove fotecky? Ak by som tam teda mohla mrknut  To som rada, ze Matusko je taky papkac. Ale ze by to mal po maminke? Nekrot sa v pisani, ja si stale rada precitam, co mate nove  A nech neurologia dopadne dobre. Urcite to bude v poriadku a aspon budete mat istotu.

Nina, ja si tiez nemyslim, ze acidum je na riedenie krvi. Suhlasim so Zulockou. Ja som mala pred tehu anopyrin od den a potom hned injekcie. Drzim prsteky nech sa vam vsetko podari 

Lenocka ahoj moja, ja by som si tiez tie vysetrenia urobila cez prazdniny, potom september bude rusky, vsak to v skole poznas. Same papierovacky a neviem ako u vas, ale nase vedenie je radsej, ked si vsetky vysetrenia robime cez volno. Aj ked z vlastnej skusenosti viem, ze nie vzdy je to mozne. Ty si uz nastupila do robotky? Ci si bola len pozriet deticky a na rodicku? Je super, ze mas takych milych ziakov, viem, co znamena ich podpora a mile slova pre Teba. Aj mne moji sibali minuly rok velmi pomohli dostat sa z toho najhorsieho. Len este pekne oddychuj, telo sa potrebuje zregenerovat a musis nabrat nove sily.

Janka, injekcie nie su az taky problem, neboj sa. Ja som si tiez nevedela predstavit, ze by som si mala pichat do bruska, ale mne pomohla velmi Zulocka. Teraz si to ani neuvedomujem a je to to najmenej, co by som spravila pre nase dietatko. Akurat mam teraz problem s tym, ze brusko uz mam napnute a dr. povedala, ze si mozem pichat aj do ramena, ale to nedokazem sama. Prehovorila som manzelika, nech mi skusi pichnut on (ked mal pred dvoma rokmi tazku zlomeninu, tak ja som mu pichala fraxipariny), ale nedokazal sa „prebit“ cez kozu  Jednoducho to niekedy nejde az tak lahko. A v tej chvili som sa zacala smiat a brusko mi len tak skakalo. No nemohla som to zastavit. Ale vobec to neboli, fakt nemusis mat strach. Sem tam to trosku pichne.

Kappuska, dobre nam radis, ze sa nemame rozculovat a stresovat, ale nezabudaj na to aj ty! Mali ste to teraz s Nanuskou riadne perne, ale som rada, ze uz je v poriadku a tak jej chuti jest  A s prijimanim si nerobte starosti. Bude to pre nu uplne jedinecne. Som rada, ze este existuju farari, ktori vychadzaju v ustrety. Takze papkaj magnesium a nestresuj sa. A vela pis, aj ked o sebe, my si to vsetky rady precitame.

Je to trosku dlhsie, ale ked sa toho tolko stalo. A este raz vitam nove dievcence. Spolu vsetko zvladneme  Drobcek sa cely den neozyval a teraz kopka poriadne. Zacala som sediet na fit lopte, zo stolicky ma uz boli chrbat. Tak sa mu to asi paci, ze ho nic netlaci.