Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ladybirds
7. dub 2011

@chomik a ake problemy si mala s nohami, ak sa smiem spýtať.. ja som tiez trombofilik, zistili mi to po druhom MA, a do teraz som nemala ziadne problemy, aj HAK som brala cca 10rokov.

pancuska
7. dub 2011

@velvet26 a nevies co sa tvori hned na zaciatku? aj som nieco pozerala na nete ale ked ja to mam cele pomätene uz aj v hlave 🙂 no myslim ze ked pojdem k nemu v pondelok tak mi povie v ktorom presne som a co a ako.....on zasa robi vsetko preto aby sa to podarilo,preto aj chcel aby som teraz nepotratila,ze ved vieme kde je problem tak preco by sme to nechali tak a cakali ak potratim a az potom nieco robili....on ma zasa takyto nazor.....

chomik
7. dub 2011

@ladybirds mravčanie, kŕče a pocity takého zvláštneho tlaku v lýtkach, priamo pod kolenami, nemohla som normálne "obsedieť"...nikdy pred tým som nič také nemala, nefajčila som, nemala nadváhu, tak som to jednoznačne spojila s HAK...a skutočne to po vysadení HAK prestalo, tak som to ďalej neriešila a vrátilo sa to až po dvoch rokoch pri nástupe do práce ... ono 8hodín denne sedenia v kancelárii určite nikomu na zdraví nepridá☹

pancuska
7. dub 2011

@chomik ja som tiez nikdy nemala problem s krvou a to uz mam za sebou jeden vazny uraz nohy a dve operacie,aj na hema sa cudovali ze po poslednej operacii chrbtice ma zachranilo to ze som mala neustale prechadzky a musela som cvicit,lebo som uzivala len anopiryn a to vraj bolo malo,hrozila mi tromboza. ale este mi povedali ze trombofilia sa prejavuje postupne ako je clovek starsi a starsi......mozno keby mam 20r tak nemam ziadny problem s tehotenstvom.... 🙂 no bud rada ze to sestre zistili.....moja segra bola na hema a ta to nema a dalsia segra ide na hema o tyzden tak som zvedava,no ja to mam isto po otcovi,lebo ten ma problem s krvou,mamina je cista 😉 ale ako je to mozne neviem...

fiallinka
7. dub 2011

@katrenka111 ty injekce jsou fakt to nejmenší, není to klasická injekce, spíš taková včelka, na to si zvykneš rychle... no a jinak tak to doktoři říkají - že při léčbě se prostě dostaneš do normálu - ne, že by se nic nemohlo stát, ale šance je prostě podobná jak u těch, co žádné mutace nemají...

nektarine
7. dub 2011

@pancuska já myslím, že na věku až tak moc nezáleží, spíš životní styl, ale to asi taky není klíčové. Mě bylo 23, když jsem kvůli trombofilii přišla o syna a hodně jsem si hlídala, abych jedla správně a hodně jsem se hýbala, dlouhé procházky se psem, 2 dny před porodem jsem ušla procházkou 15 km, nebyla to pro mě zátěž, protože jsem tak byla zvyklá a snášela jsem to dobře.

katrenka111
7. dub 2011

@fiallinka Jaaj moja si ma potesila trosku......aspon, ja sa už tiež pohravam s tou myslienkou mat babo..... no neviem ci som vlastne už na to všetko pripravena.....

fiallinka
7. dub 2011

@katrenka111 no, úplně připravená asi nebudeš nikdy 🙂, přiznám se, že pokud už na to máš myšlenky, máš chlapa a kde bydlet, šla bych do toho 🙂. Ono sice to určitě všechno dobře dopadne, ale stejně bych to radši neodkládala, člověk nikdy neví, kdy se dočká 🙂

katrenka111
7. dub 2011

@fiallinka No hej uz sme spolu dlho, byvame spolu ale akosi mam z toho nejaký strach neviem preco ze ako to vse zvladneme..... aj ked tužba by bola už asi.... 🙂

pancuska
7. dub 2011

@nektarine to nebolo zmojej hlavy ale hlavy dr 🙂 urcite zalezi od zivot.stylu ale aj od genetiky,tazko povedat je to vo hviezdach 😉

katkarv
7. dub 2011

joooj baby zajtra si idem do labaku po vysledky na tromb.stavy,ale k hematologicke sa dostanem az 18.aprila,myslite ze sa z tych vysledkov nieco docitam? Vy ste ich tiez studovali???Dakujem za odpovede 🙂

amadora
8. dub 2011

kočky chcem sa opýtať, mali ste aj niektorá trombózu alebo tak?

andrea76
8. dub 2011

@vavrenka
Ahoj vavrenka. Ďakujem ti za linky. Prajem ti úspešné tehotenstvo, hlavne nech sa narodí zdravé babo.

pancuska
9. dub 2011

@katkarv ja som mala nejake vysledky hned a na nejake som musela cakat,ale studovala som,lebo som bola straasne zvedava! 🙂 no neviem ci sa tam nieco docitas,ja som bola zo zaciatku z toho magor 😉

pancuska
9. dub 2011

@velvet26 ahoj....potrebujem sa ti pozalovat 😉 ten fraxiparyn si picham uz tri dni a normalne prestavam krvacat,dneska sa pichnem 4krat ale mam len take slabe spinenie,ale sa normalne bojim co mi v pondelok povedia,aj gyn aj hema....a ty sa ako mas? mala si to stretko v piatok? 😉

velvet26
9. dub 2011

@pancuska ahoj, no to je dobre, ze uz prestavas krvacat, uz sa ti to vsetko vnutri asi dava do normalu, to je super... 🙂 no som zvedava, co ti povedia, hlavne ten gynekolog, fakt nech to male este neodpisuje, ja som mala v piatom tyzdni len par milimetrovu dutinku aj moj dr. povedal, ze nooo, mohlo to byt lepsie...ako cakal, ze uz uvidi plod asi, ale za dva tyzdne na kontrole uz bolo malinku pekne vidiet, aj ako bilo srdiecko...bol spokojny, takze urcite este pockajte...drz sa... 🙂
hej, bola som uz v piatok na poradni u porodnika, mam ho uz dohodnuteho, dojde mi k porodu, robil mi na pasoch monitoring srdiecka malej, kontrakcie ci nemam, prietoky meral, krcok, ci sa neotvaram vsetko ok, malinka je stale pekne dole hlavickou otocena a ma 2500 gramov, ani vela ani malo, tak akurat...za tyzden dalsia kontrola.. 🙂

pancuska
9. dub 2011

@velvet26 jaaaaj dakujem,to som potrebovala pocut!!! 😉 to je dobre ze mas vsetko v poriadku,ale inak ja si myslim ze malinka je tazsia lebo aj mojej svagrynke povedali aj pri prvom aj pri druhom ze maju 2800g a nakoniec mali 3500 a 3800g....uz budes pekne v lete kocikovat.....tesim sa aj za teba!!! 🙂

velvet26
9. dub 2011

@pancuska dakujem... 🙂 veru, aj ja som pocula, ze tie merania su len orientacne, brucho mam take tazke a velke, tiez si myslim, ze ma o nieco viac...ale vsak nechame sa prekvapit.. 🙂 a dakujem moc, si zlata..veru, su to stresy stale, aj teraz, stale sledujem pohyby, ci mi neodisla hlienova zatka atd...stale daco, ale vsak patri to k tomu a vysledok bude stat za to.. 😵 😵 😵
a uvidis, vsetko bude v pondelok ok...urcite a kruzliakova ti da fraxik uz natrvalo, som o tom presvedcena... 😉

cukor
9. dub 2011

@pancuska .neboj aj ja som v 6.tt krvacala a bola som aj v nemocnici a vsetko dobre dopadlo.
@velvet26 ...ja som mala tiez dost velké brucho a peťka mala nakoniec len 2850g...neviem si predstavit akoby som vyzerala keby mala aspon 3300.fučala som jak slon......a teraz tiez fučím ale z vyčerpania.....pomaly sa dostávam aj na pôvodnú váhu.treba mi zhodit este 4 kg. 😀

nektarine
9. dub 2011

@pancuska no, je to strašně nevyzpitatelné. A nejlepší obrana je útok, ne? Takže ať žije heparin 😀

nektarine
9. dub 2011

@pancuska @velvet26 @cukor Já už nevím, kde jsem k tomu přišla, asi jsem to někde četla, ale ten odhad váhy v tt blížících se porodu jsou fakt jen odhad, protože se to většinou měří podle délky stehení kosti a na tom utz jde o mm... A hned ti to udělá pořádný rozdíl. No ale mělo by to být +/- 500g od toho, co ti řekne doktor na základě ultrazvukového měření.

bettynka222
9. dub 2011

ahojte 🙂
@pancuska mozno ti trosku pomoze, ze ja som krvacala cely mesiac - ziadne spinenie, ale cista krv, a niekedy dost intenzivne...kedy ides k dr? vies presne kedy bola ovu? dr ti robil utz vtedy? pri clostile sa to da myslim presne urcit. a dr by nemal brat do uvahy len snimok, ale aj hcg. bral ti krv, ci bolo este skoro?
@nektarine tehulka ako? uz si za polkou 😵
@cukor jemine, malinka ma uz tri mesiace? leti to, ze? tiez si oplakavala prechod z 56tky na 62ku? 😔 😀 ja a par mojich sialenych kamosiek ano 😀

bettynka222
9. dub 2011

@velvet26 jaaaj, tebe sa to uz blizi 😵 mas aj vybraneho porodnika?budes rodit tu v TT? a koho mas tu pediatricku? sme to minule nejak nedokoncili 😅

nektarine
9. dub 2011

@bettynka222 ahoj, jojo, za půlkou, ale stejně je to ještě daleko... čeká mě test na cukrovku, fuuuj...

bettynka222
9. dub 2011

@nektarine aaale, to nie je take hrozne, to skor o tom teste chodia same famy 😀 daj si to zarobit huste - vela cukru a malo vody. ja osm to zjedla hned, ale sestra sa rozculovala,z e to nevypijem,z e mi bude zle a ze mi ta mdoleje vodu. a len sa otocila, ze mi tam hodi viac vody a nechapala ze to uz mam v sebe :D keby osm mala pit sladku vodu, bol by to humus, ale takto osm si vyrobila nieco ako salko a bolo to super 😀

cukor
10. dub 2011

@bettynka222 ...no presne ako píšeš....rastie mi ako z vody...uz som odkladala nejaké vecičky a bolo mi lúto,ze uz nie je taká maličká a zároven sa teším ako napreduje.uz má 6 kíl,len kojím a vychutnávam si kazdé prisatie k prsníku.je to užasný pocit.....a nech to trvá čo najdlhsie.a matko ako?pomaličky uz budete mat 1 rok.

pancuska
10. dub 2011

@velvet26 ahojky,no malinkej je v brusku urcite dobre,ta sa ponahlat nebude si myslim 😉 pride na svet ked bude teplucko,ale ide to ako voda,ani sa nenazdate ....som zvedava ci bude mat aj vlasky 🙂 strasne sa mi pacia dievcatka s vlaskami 🙂 no a ja som to vcera zakrikla a vecer uz to zasa zacalo,ale uz sa to snazim nevsimat,len budem musiet zajtra klamat lebo gyn mi zakazal o tom krvacani kruzliakovej hovorit lebo ze by mi ten fraxiparin zatrhla a ja ho urcite potrebujem....najskor som to pripisovala tym liekom co mi dal gyn-duphaston ale som tu vycitala ze to brali v kombinacii s fraxiparinom.....ale dneska bude tusim krasne pocasie 😉 a uz ste rozmyslali nad menom malinkej?

pancuska
10. dub 2011

@cukor ahoj,vies ja som asi preto znepokojena lebo je to uz tyzden a myslela som ze to uz po tyzdni prejde,ale vidim ze asi nie......no a ja zasa aj robim chybu ze by som nemala nic robit a niekedy robim 😉

pancuska
10. dub 2011

@nektarine asi tak nejak 🙂 ale ja uz by som najradsej chcela mat vsetko zle za sebou,nerada dlho bojujem 🙂 len ked vies,tehotna som este nebola a tak ziadne skusenosti nemam ale ved hadam zacnem brat veci troska pozitivnejsie 😉

pancuska
10. dub 2011

@bettynka222 ahoj,aspon ze nie som sama co krvaca 😉 no ja som naposledy clostyl nebrala ale brala som ho januar, februar,marec uz nie ale dr mi kazal ze hned ako za 2dni dostanem mrchu alebo nedostanem aby som hned prisla....no a nahodou som mrchu nedostala tak som za nim isla,hned mi spravil utz-sliznica maternice mala okolo 16mm,zobral mi aj krv a HCG som mala okolo500,o tyzden som tam musela ist zasa a sliznica mala okolo 24mm a HCG som mala vyse 1500,medzi tym som isla na hema,tam ma poslal gyn lebo ze mam Lieden heterozyg a MTHFR homozigot a PAI 4G/4G,to uz som zacala krvacat,ale gyn trval na tom ze potrebujem fraxiparin lebo to inak odide.....dal by mi ho aj on ale on robi na plnu pladbu a vraj by mi to draho stalo,este uzivam duphaston....no a ja som ovulovala neskor ako by som mala....zajtra idem ku gyn tak budem zasa mudrejsia,zasa mi bude brat krv a robit utz....ale asi by som mala viac dodrziavat klud.rezim 😉 mne je teraz kazda rada dobra!!!! pekny den