Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
10. dub 2011

@pancuska myslim, ze mala vydrzi do maja, bola by som rada... 🙂 vlasky veru neviem ci bude mat, ja som mala len take blondave paperie na hlave ked som sa narodila a aj muz mal len par vlaskov blondavych.. 😀 ale potom nam narastli obom hrivy..malinka je podla fotiek z uzv cela po muzovi a ten ma tak huste a rovne vlasy ako droty, tak uvidime ci ich zdedi po nom, alebo vlnite po mne.. 😉 no a meno mame vybrane, len som si ho nenapisala sem do pasu, bude to DIANKA.. 😵 😵

velvet26
10. dub 2011

@pancuska zajtra budem na teba mysliet a drzat strasne silno vsetky palce, nech je na ultrazvuku uz vidiet aj babatko a hlavne cinnost srdiecka.. 😵 😵 😵

velvet26
10. dub 2011

@bettynka222 ano mam porodnika vybraneho, budem rodit v TT, kam inam by som chodila, myslim ze je to dobra porodnica, rodit ma bude Deckov..a pediatricku som vybrala pre malu Drdulovu, pocula som na nu len same chvaly a bola velmi prijemna, ked som u nej bola..
teba rodil kto? a ako si rodila, prirodzene ci cisar? u mna to vyzera na prirodzeny porod zatial...
a ked bola u teba pediatricka doma pozriet maleho, aj si vypytala nejake peniaze za navstevu?

katkarv
10. dub 2011

@pancuska ved aj ja,referencna vzorka ci co nejaky normal tam je ze od 0 po 20000 ta som z toho jelen,ale ta uz vydrzim tyzden kym mi to dr.objasni a dolozi vysledky co ma uz ona u seba.

bettynka222
10. dub 2011

@pancuska do zajtra to uz nejako vydrz. inak moje posledné tehu odhalil práve Varga a tiež som mala agolutin 😉 a k nemu urrogestan. Ale ja som mu neverila, lebo môj gyn mi povedal, že mám tumor (kvôli clostilu som mala ovu veľmi skoro a ked mi robil sono v strede cyklu, foliky boli prasknute a žlté teliesko udrzujuce tehotnost tým pádom vyzeralo ako hemoragicky tumor). No a nakoniec z neho bolo babatko 😵 Držím palce 😉

bettynka222
10. dub 2011

@velvet26 mňa rodila Štefániková. Jasne že prirodzene 😉 chceš aj epidural?
Nič som neplatila.
Pekné meno máš vybraté 🙂

bettynka222
10. dub 2011

@cukor všetko je zrazu iné že? 🙂 Iné, krajšie. Nič už nebude ako predtým 😵
Malinký super 🙂 Len ja som teraz chorá 😝

velvet26
10. dub 2011

@bettynka222 no ohladne epiduralu sa chcem s dr. porozpravat, ci by mi ho odporucil ci nie...ale skor ho nechcem, pocula som ze po nom byva porod casto predlzeny a z toho plynu aj komplikacie, kliestovy porod alebo nakoniec sa pristupuje k cisarskemu, co som pocula a viem o takych pripadoch, tak asi to skusim bez neho...
a dakujem, dianka je krasne meno, vyberal manzel... 😵

bettynka222
10. dub 2011

@velvet26 jasne, nech sa dr vyjadrí 🙂 Ja som síce epi mala, ale len 15 minút 'pred' takze zrejme by som to zvládla aj bez nej. Inak tvoj dr ma od nej odhovaral - nie kvôli tým neziaducim účinkom, ale pretože som sa otvárala a nic necitila, tak nabral presvedčenie, že dobre tolerujem bolesti. A zrejme mal pravdu 🙂
Ale čo sa týka toho čo si písala, take problémy vznikajú pri zlom nadavkovani a nacasovani. Mne to zrejme tiež zle nacasovali, lebo mi kontrakcie odišli ked nemali - pri tlaceni. Ale ajtak som vedela ako tlačiť, maly bol vonku na druhé zatlacenie. Treba trénovať brusny lys 😉

petronela82
11. dub 2011

Ahojky

holky nemáte nějaká zkušenosti: už jsem Vám tu jednou psala, na Gentice mi zjistili mutace: Leidenská G1691A a A1298C a C677T v genu pro MTHFR v heterozygotním stavu, doporučili mi vyšetření u hematologa a v pátek mi z Hematologie přišli výsledky, Dr. mě vzhledem k plánovanému třetímu IVF posílá na Karlák (v Praze) do Trombotického centra VFN k dovyšetření, ale to se nerozhodla na základě výsledů krve, to mi Dr. říkala už při odběrech, že mě tam pro jistotu pošle

a teď k tomu dotazu: vůbec se v nich nevyznám, ale vše mám v normě, jen mám málo "Destičky Hct" norma je mezi 0,190 ...0,360% a mě naměřili jen 0,134% => neví co to může snamenat, a je to hodně málo, já vždy totiž měla za to že krevní destičky zapřičiňují srážlivost krve, tak jsem si myslela, že bych jich spíš měla být hodně 😒

dík za vaše zkušenosti a názory

velvet26
11. dub 2011

@petronela82 neviem ti poradit, leiden a mthfr, to je jasne, budes si pichat injekcie a brat viac kyseliny listovej...ale tie dosticky, ze mas menej, k tomu ti neviem povedat ja viac...kazdopadne, v tom trombotickom centre ti k tomu povedia urcite viacej, ved su tam na to odbornici...kedy sa tam chystas ist?

tonytony
11. dub 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, po mém 2. neúspěšném IVF sem chodím minimálně a snažím se zabavit prací... Tento táden mě znova čeká hematologie a byť ten 2. neúspěch, který byl biochem. těhu, nebyl způsoben asi trombofilií, tak dr. už asi bude chtít pro jistotu dát heparin, což mi nevadí a budu asi fakt klidnější pro ev. další měsíce případného těhu... Jen mi jde o to, když se v Caru dává normálně Anopyrin, tak zda ten heparin se dává místo něj a Anopyrin už se nebere nebo se berou oba současně??? A od kdy se heparin ev. nejčastěji dává, pokud by mi ho chtěla dát ještě před ev. zjištěním těhu- po OPU nebo až po ET nebo ještě dřív? Díky moc... Už jsem z toho tady vypadla, budete moc hodné, když poradíte, jak je to nejlepší, mám pocit, že mnohdy dr.čeká, co si my samy naordinujeme, takže čím víc rad teď, tím líp...Díky a všem tady moc držím palečky, snad začnu nakukovat častěji, jak se mi to zase už začíná blížit.

tonytony
11. dub 2011

@petronela82 Ahojky, jen nakukuju na poslední stránku, že máš před sebou taky 3.IVF jako já🙂 Kdy na to jdeš? Já nemám Leidena, ale jen MTHFR oba typy- v jednom homo v druhém heterozygot, jen drr. se nemohou shodnout moc na tom, zda injekce ano či ne, krev byla ok, takže jsem před 2. IVF jen z Caru brala v rámci IVF Anopyrin a nic nepíchala, ale pak když to nedopadlo, tak mi dr. řekla, že před 3.IVF raději asi injekce teda dáme, tak teď uvidím, zda mi to opravdu potvrdí... co a jak bude anebude... Já mám na 3.IVF jt přelom květen/červen, už se bojím teď...

nektarine
11. dub 2011

@bettynka222 no však já jsem to minule málem vyblinkala.... 😖 A nebyla jsem schopná to ani všechno vypít. Nejhorší je, že se pak nesmí jíst a pít ještě myslím 3 hodiny... že pořád zůstává ta hnusná chuť. Jdu tam příští pondělí, tak ať už to mám za sebou, snad mi ty 3 hodiny rychle utečou...

berule
11. dub 2011

@nektarine Ahoj, po glukoze můžeš pít, ale jen neslazené věci. Já to měla rozmíchané v nesl. čaji a bylo to lepší než jen ve vodě. A pak jsem to tím zbytkem nesl. čaje zapíjela.

petronela82
11. dub 2011

@velvet26 @tonytony - já začínám se stimulací 19.4.2011, heparin si budu píchat od ET a budu se muset objednat na ten Karlák do toho Trombotického centra VFN

tonytony
11. dub 2011

@petronela82 A máš dlouhý protokol? Kdy Ti bude vycházet OPU a ET? Já bych měla ET mít cca začátkem června...
Na ten Karlák to je děsně na dlouhé objednání, co já vím, zkoušela jsem se tam dostat, ale bylo by to až za cca 4-5 měsíců- tj. až po 2.IVF tenkrát, tak jsem šla do Brna ke Sv. Anně... ale nevím, třeba se tI podaří dostat se tam lépe...

bettynka222
11. dub 2011

@nektarine tak si to daj spravit huste, je toho menej a chuti lepsie 😉 ja som musela cakat iba 2 hodky a pit som mohla 😕 ale hladna som teda bola poriadne...aj ma napinalo od hladu 😝
@petronela82 fiha, no som zvedava co ti dr povie...k mthfr treba jednoznacne kopec listovky a k tomu B12 (lebo napomaha listovku metabolizovat), pri leidenovi sa krv (zvacsa) v tehotenstve zhustuje, ale zas ked mas malo tych dosticiek, tak ti heparin dat zrejme nemozu....ci sa mylim?

petronela82
11. dub 2011

@tonytony - mám krátký protokol - po minulý zkušenostech vidím OPU tak cca 3.5.2011 - na na té Hemanologii mi řekli ať se objednám na Karlák až teprve budu těhotná a mám jim říct, že jsem těhu a moji diagnozu a veznou mě prý hned - tak uvidím
@bettynka222 - to já právě nevím, chtěla jsem slyšet Váš nároz, já taky měla za to že krevní destičky zapřičiňují srážlivost - fakt nevím

tonytony
11. dub 2011

@petronela82 Aha, tak to já tam volala před IVF, takže možná to tak funguje🙂 Já chtěla vědět, jetsli něco neudělat už před IVF a to by bylo na dlouho🙂 Tak to budeš o celý měsíc bojovat dřív než já- tak držím palečky🙂

bettynka222
11. dub 2011

@petronela82 ved to... ja by som na tvojom mieste zavolala na tu hmatologiu hned...nech vies co treba este pred tehu. mozno prilis krvacas...a to je v zaciatoch nanic...mozno potrebujes nejake lieky alebo co, hmmm?

maova
11. dub 2011

Ahoj holky, někdo už to ví, někdo ještě ne a tak to musím napsat i vám 🙂
Ve čtvrtek jsme si přivezli domů Nelinku 😵 😵 😵 Jsou jí tři měsíce a je to sluníčko a všechno je to úžasné, krásné a prostě nepopsatelné 😵

bettynka222
11. dub 2011

@maova martinkaaaaa ja sa tak teším 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 krásne si to užívaj a ked budeš mat čas,napíš ip 🙂

mili78
12. dub 2011

ahojte dievcata....neviete mi poradit prosim? vcera mi domov prisli vysledky z hemato a okrem ineho je tam pisane:
Mutácia C677T MTHFR pozitívny nález - prítomná štandardná a mutantna alela, MTHFR A1298C -X pozitívny nález - prítomná štandard. a mutant. alela, EPCR Haplotyp A3/A3 (H3/H3)...ja som z toho jelen ☹

sarafortuna
12. dub 2011

@mili78 , neboj.. myslím, že to nie je nič hrozné... MTHFR sú takmer neškodné, a to tretie veru neviem... a nejdeš s tými výsledkami späť na hematológiu?

nektarine
12. dub 2011

@berule aha, tak na to se musím zptat, to mi minule nikdo neřekl. Jen že nesmím ani jíst ani pít.
@bettynka222 rovnou mi dali půllitr a nikdo se mě neptal, acho jo. Já si je teda tentokrát pohlídám a na všechno se poptám...

Dneska jdu na kontrolu na hema.

cukor
12. dub 2011

@maova ...........konečne si sa dočkala.tak si to užívaj,je to krásne mat dieta.aj naša Peťka má 3 mesiace,sú asi rovnako staré...alebo mladé...velmi vám držím palce a nech máš v zivote len samé slnečné dni. 🙂 🙂 🙂

mili78
12. dub 2011

@sarafortuna ....no neviem, oni mi to poslali postou....ale ja tomu vobec nerozumiem...asi sa tam teda pojdem spytat

velvet26
12. dub 2011

@maova gratulujem k nelinke, nech vam vase slniecko krasne rastie a robi radost... 😵

velvet26
12. dub 2011

@nektarine no aj mne dali taku velku salku glukozy vypit...len som si tam mohla vytlacit citron, polovicku potom to bolo lepsie...len som nemohla ani jest ani pit myslim ze tri hodinky, no isla som pekne k nasim domov, nemusela som byt v cakarni, tak mi lepsie presiel cas...co som len mohla, tak olizovat citron, pit nie...ledva som vydrzala, hladna smadna, katastrofa...ale hlavne, aby si mala vysledok v poriadku, vydrzite to baby.. 🙂