Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
17. dub 2011

@andrea76 napisem ti do ip

lucia_soll
17. dub 2011

@katrenka111 ja mam homocystein v norme.
Prave stimulujem. V lete som otehotnela tiez po IVF ale v 11 tt MA.

katrenka111
17. dub 2011

@lucia_soll Ahaaa takže mas problem otehotniet???? A vlete si este asi nevedela ze mas vrodenu trombofiliu....

kornelka11
17. dub 2011

@katrenka111 vedela. Uz vtedy som pichala fraxiparin 0,3 ale nepomohol. Teraz picham fragmin 5000.

andrea76
18. dub 2011

@denisocka
Dobre, napíš mi do IP, ďakujem 🙂)

denisocka
18. dub 2011

@andrea76 prisla ip

pancuska
18. dub 2011

@velvet26 ahoj ....tak uz to mas za kolko? 😉 nam sa stala zasa taka vec,manzelovmu bratovi zistili ze ma nieco s krvou,dostaval pravdepodobne trombozu a tak ho posielali po vselijakych moznych vysetreniach a teraz bola na hema v TT ale u tej druhej dr a robili mu geneticke testy a zrejme pojdu na vysetrenia aj svokrovci.....nevies co to znamena ak by mali nahodou leidenksu mutaciu aj oni v rodine?

pancuska
18. dub 2011

@bettynka222 prave som tu teraz pisala,ze moj svagor musel ist na hema (minuly tyzden ked som bola v nemocnici) a robili mu geneticke testy,dostaval a asi este stale dostava trombozu na nohach a vraj budu musiet ist na genetiku aj svokrovci,kto vie ci s tym nesuvisi aj moje najskor dlhodobe neotehotnenie a teraz potrat no neviem musime cakat mesiac na vysledky.....zajtra idem na kontrolu tak sama som zvedava co mi to moje telo robi....a potom k Vargovi....uz sa tam aj bojim ist 😉

pancuska
18. dub 2011

@lume ahoj,no ako pokracujete? ja som po potrate na 9den ako som mala dostat menzes som zacal krvacat a bolesti ako ked mam dostat,ale na pohotovosti ma tak dosturchal ze som dostala maxi bolesti,moj gyn si o tyzden neskor myslel ze je to mmimomaternicove ale ako som tu uz pisala babam nic mi nerobili len som lezala tyzden v nemocnici,vytvoril sa mi tam nejaky tumor ci co a zajtra musim ist na kontrolu....hcg mi kleslo z 1578 na 500 mozno ma neskor caka priechodnost vajcovodov nerobili to aj tebe? oni sami nevedia kde som to vlastne mala a este som sa chcela opytat na to IUI a IVF aky to je rozdiel? si mi to uz pisala ale nemozem to najst.....dokonca moj svagor musel podstupit geneticke testy,pred mesiacom mu opuchla noha a bolela strasne chodil po dr az mu zistili ze dostava trombozu a tak si pichal fraxi potom prestal a zopakovalo sa to....tak uvidim musime cakat ale zrejme pojdu na genetiku aj svokrovci!!!

bettynka222
18. dub 2011

@pancuska tvoje problemy s otehotnenim urcite nesuvisia s manzelovou tormbofiliou, neboj nic 😉 ale ak ma svagor trombozu, tak nech pekne dohliadnu na tm, lebo aj prenho to moze byt nebezpecne, ale neboj, teraz ked uz o tom vedia, daju mu lieky ak bude treba 🙂
ale u teba skor mohol byt problem s tym, ze kvoli tvojim mutaciam sa theotenstva vzdy skoncili este v zaciatkoch a ani si o tom nemusela vediet. ty mas leidena, vsak? pocuj, ale trombo nebyva vzdy jedinou pricinou problemov. pisala si aj nieoc o ovulacii, ze? ak je neskoro, tak je to o nicom. ten clostil ti ale pomohol, ze? pekne pockaj tri mesiace a potom nech ti dr zase predpise liecbu....neboj, babatko bude ani sa nenazdas 🙂
@denisocka vies ja som kojenie milovala...ja som bola ta, kto sa toho nechcel vzdat. aly bol uz davno odstaveny a ja som sa stale snazila a tym som mu to zrejme este viac zhnusila. najhorsie bolo, ked dostal po ockovani horuckky - najprv 39 dva dni a potom dalsie dva dni 40,7. ved si to asi pamatas. dr mi kazala stale mu ponukat tekutiny...ale to bolo nemozne, takz emsuela prist flaska. tyzden a pol bol na silnych ATB. odvtedy som uz len odsavala a potom som brala ATB ja a uz nebolo mlieko. kojenie som si sice oplakal, ale po tyzdni som v tom nasla uz ja vyhody 😀 a som pevne rozhodnuta, ze dalsie dieta pri prvych problemoch okamzite prestanem trapit. maly dva mesiace len plkala a ja s nim. a ktovie ci som mu tym neprivodila to, ze nechce vobec nic pit, len v noci 180ml mlieka, nic viac 😖

bettynka222
18. dub 2011

@pancuska to coho sa bojis - ze by ste mali obaja leidena nie je vobec problem pre plod. problem vznika v pripade, ze maju obaja rodicia protrombin - ak plod zdedi mutaciu po oboch, zomrie este v brusku 😔 protrombin homozygot neprezije 😔 aspon tak to pisu v mudrej lekarskej knizke venujucej sa tormbofilii. ale aj keby boli obaja rodicia protrombini, ajtak je tam sanca ze sa raz babatka dockaju...ajked to bude veeeelmi takze 😔

denisocka
18. dub 2011

@bettynka222 mali ste to ťažke,a je pravda,trapiť dieťa nieje dobre riešenie

tonytony
18. dub 2011

Ahoj holky, tak jen chci napsat, že jsem na hemato dostal na 3.IVF Clexane- mám píchat po ET- je to tak snad správně- dr. moc nevěděla, od kdy- aspoň jsem měla ten pocit... Jen bohužel už marně čekám přes týden na MS a ona nikde- před týdnem jsem vysadila Utrogestan, měla dorazit do 2 dnů a doteď nikde, těhu nejsem, jen nechápu BT pořád nahoře a paradoxně vyskočily výš až po vysazení Utrogestanu, tak nevím, co se děje, každopádně zatím nejde začít se stimulkou a vše se tak zase protáhne nebo posune☹ A to mám ve čt jít do Caru pro léky a domlouzvat se detalně už na další IVF, bez MS to je ale v háji☹ Už jsem zkoušela opakovaně horkou vanu, vínko, sex a nic, jen slaboulinké nepatrné zašpinění sem tam, tak nevím- MS slabá to asi nebude, když BT stále nahoře a navíc mívám MS docela silné- nevím, co se mnou ten Utrogestan na úpravdu cyklus provedl- minulý cyklus mi MS po něm přišla vzorně 2.den po vysazení a teď tohle☹ Nevíte, co by to mohlo být???

lume
18. dub 2011

@pancuska Ahoj, tiez na tom nie som velmi dobre. To tehu si mala spontanne? Ja som zacala stimulaciu, ale problem je v tom, ze mi meska menstruacia (tehotna nie som urcite) uz 6.den. Zajtra pojdem do centra, nech sa na to pozru. Problem je v tom, ze uz som aj absolvovala predoperacne vysetrenie, ale ak to pojde takto dalej, tak vysledky z toho budu stare a mozem vsetky vysetrenia podstupit znova. IUI je intra uterinna inseminacia, a IVF je in vitro fertilizacia, cize IVF je umele oplodnenie. Ja uz mam doma v zasobe aj fraxiparin, ktory si zacnem pichat v den embryotransferu.

cukor
18. dub 2011

@pancuska ...pri IUI.....odoberu ráno manzelove spermie a asi o tri hodiny ti najkvalitnejsie pomocou kanyli zavedú ......samozrejme predtým sa väčšinou žena stimuluje clostylbegytom alebo niečim podobným.a pri IVF je to stimulácia pomocou injekcií....gonal alebo puregon a pod. ......aby sa ti vytvorilo dostatočný počet vajíčok,nasledne pod narkozou sa odoberú,zase manzel odovzdá spermie.....všetko sa to vytriedi a v skumavke oplodní....čize sa vytvorí niekolko embryi a asi na 5 den sa väčšinou 2 embryjka vložia a ostatné kvalitné sa zamrazia a môzu sa potom pri embryotransvere pouzit.tato metoda je vsak ovela ťazšia pre ženu i po fyzickej aj psychickej stránke ako IUI.....a aj finančne je to postatne drahsie.

velvet26
18. dub 2011

@pancuska ahoj, no podla pocitadla, co je tu na konikovi to mam za 20 dni, no v noci som mala uz aj bolesti uplne dolu v bruchu ako je panva, no po chvili presli, tak uz asi poslickovia su to...mala mi uz tlaci uplne dole..ako mam dost..bola som dnes na hematologii posledny krat pred porodom, vysledky ok, zrazanlivost dobra, d-dimer vzrastol na 1,08 a fibrinogen na 5,6..no staci mi fraxik 0,4.
Hemato mi povedala, ze by som mala zacat nosit kompresivne pancuchy a aj cele sestonedelie..Tak v stredu idem na cievne pre recept, ako uz som myslela, ze som s doktormi skoncila... 😒 nosili ste niektora baby, co ste si pichali na konci tehu a v sestonedeli tie kompresivne pancuchy? si to neviem predstavit, ked bude teplo..
to, ze ma pancuska mozno manzel nejaku mutaciu, to nevadi, dolezita je mutacia, ktoru mas ty...a to by sa poriesilo tymi injekciami...a urcite je dolezite, aby isli aj svokrovci a najblizsi z rodiny na vysetrenie, lebo to moze ohrozit aj ich, napr. pri dlhsom cestovani a pod...treba pichnut fraxik a v beznom zivote mozno budu potrebovat lieky...aj dnes bola u dr. jedna starsia pani, uz babka a ta mi rozpravala, ze jej synovec dostal trombozu do pluc a jeho brat, tak povysetrovali celu rodinu a vsetci maju mutacie dokonca homozygotne, tato pani si isla pre vysledok ma dve mutacie no je heterozygot...tak urcite nech to absolvuju...
drzim ti palceky, nech ta laparka nie je potrebna a hcg je na nule.. 😉

nektarine
18. dub 2011

@tonytony já myslím, že u tebe je to asi nervama, jinak fakt nevím. Minule jsi to tak taky měla, že? Těsně před stimulkou MS nikde....

tonytony
18. dub 2011

@nektarine No, to ale bylo v tom cyklu, kdy už se jde na OPU a ET, teď je to v tom cyklu před- kdy se teprve od 16.DC začíná s léky... A já teď byla po tom min. cyklu, kdy mi perfektně zafungoval Utrogestan( na 2.den po vysazení jsem to dostala), fakt v pohodě a uklidněná, že to bude taky tak nějak plus minus a teď prostě už po týdnu čekání nervit začínám☹ Takže teď díky tomu Utrogestanu jsme tomu o to víc věřila☹
Nemyslím, že je to nervama, že by MS nepřišla, spíš mám fakt pech☹
V listopadu jsem to dostala perfektně- už jsem byla v Caru pro léky, jenže mi to o pár dní vyšlo blbě na Vánoce, takže mi to dr. stopnul a se to celé o měsíc posunulo a to mi to přišlo ten další cyklus taky ještě ok apak ten další už zase problém... Takže nebýt Vánoc, tak to bylo ok☹ Přijde mi to fakt jak naschvál☹

katkarv
18. dub 2011

ahojte baby,dnes som bola na hemat.po dvoch missed a vsetko mam o.k. az na lupus antikoagulant ktory mam zvyseny ale podla lekarky je to len hranicne.mate to tu niektora?Lieci sa to nejak? ☹

katrenka111
18. dub 2011

@kornelka11 A chodila si pravidelne na hemosku??? No to je zaujímave.....bože ja sa toho strasne bojim.....

cukor
18. dub 2011

@velvet26 ...ja som mala tie pancuchy počas pôrodu a aj po pôrode24 hodín.strašne ma to tlacilo na stehnach,dokonca som mala az také malé akoby sinky na niektorých miestach.a strasne tazko sa dávajú aj vyzliekajú.ale mne ich nikto neodporučil a ani neviem,ze by ich niekto z nasej témy nosil počas šestonedelia.

lucia_soll
18. dub 2011

@katrenka111 na hematologiu chodim uz vyse dvoch rokov, kazdych 6 mesiacov mam nove odbery a pocas tehotenstva som bola sledovana pravidelne kazdy druhy tyzden.
V CARE mi povedali po revizii ze to bol jasny hematologicky problem ale na hematologii som vraj mala cely cas velmi dobre hodnoty. Tak ja uz potom neviem kde bol problem.

katrenka111
18. dub 2011

@lucia_soll Aký hematologický problem??? No to je divne, každy lekár hovorí inak..... inak som pocula ze pri tejto trombofiilii je problem aj otehotniet.....
no ktovie ci je to pravda..... ja mavam zas dost nepravidelne cykly,tiež sme par krat skusali bez ochrany a nic sa nestalo, takže už som na pochybach....

lucia_soll
18. dub 2011

@katrenka111 no ved ten homozygot mi to mohol sposobit.

katrenka111
18. dub 2011

@lucia_soll pockat ty si momozygot?? Lebo ja heterozygot..... a kolko vlastne už toto cele u teba trvá???

bettynka222
18. dub 2011

@katkarv lupus ja izskana mutaica, nie vrodena...a patri k tym zavaznejsim 😒 a testy ti robili az po potrate, nie? nemoze sa to v tehu nahodou zhorsovat?

katkarv
18. dub 2011

@bettynka222 ano po potrate.Neviem o tom nic teda ani to ci sa to v tehu zhorsuje.Norma je 31 az 44 a ja mam 45,3 tak neviem vraj to nie je podstatne.

bettynka222
18. dub 2011

@katkarv aha...no fakt neviem 😒 a nie je mozne ze to bol etse nejaky pozostatok z tehotenstva? v kolkom tt to bolo?

katkarv
18. dub 2011

@bettynka222 v 11tt som bola na kyret 16.12.2010 a plodik zodpovedal 7tt a odber mi robili 7.3.2011

bettynka222
18. dub 2011

@katkarv tak sa skus dr spytat na toto - ci sa to v tehu nemeni, hm? pozerala osm v tvojom pase - dve deti sa narodili predcasne (jendo neprezilo 😔 ), to moze tiez suvisiet. ajked teda ten chlapcek mal peknu vahu 🙂